Şubat 1968 de İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesinden mezun oldu ve iş hayatında yönetim kademelerinde çeşitli görevlerde 2006 yılına kadar çalıştı. Uzun yıllar araştırdığı astroloji, önceleri hobi olarak onu iş hayatıyla birlikte takip ederken, doğu felsefesi ve öğretileriyle ilgilenmeye meditasyon, yoga ve evrensel enerji sistemleriyle meşgul olmaya başladı.  Bu araştırmalar esnasında 1999 yılında Hint Astrolojisiyle tanışmasıyla, astrolojiyi farklı bir kulvardan incelemeye başladı.  Ardından Maharishi Maharesh Yogi Transandantal Meditasyon programı ve ileri tekniklerini uygulamaya başlayarak hayatında kendi deyimiyle yeni bir dönemi de başlatmış oldu.

2006 yılında profesyonel iş hayatından ayrılarak tam zamanlı olarak Hint astrolojisine yönelen Şebnem Ekşib, Hint Astrolojisi’nin ülkemizde tanınması adına çalışmalar yaparken bir yandan da Hint astrolojisi üzerine eğitim ve seminer çalışmaları düzenlemekte, makaleler yayınlamakta, danışmanlık ve yaşam koçluğu destekleri vermektedir.

Şebnem Ekşib, ülkemiz adına Vedik Astroloji açısından önemli bir kaynak sıkıntısını 2015 yılında yayınladığı “Vedik Astroloji” Kaderin Şifrelerini Çözme Sanatı  kitabı ile gidermiştir. Vedik Astroloji kitabı Hint Astrolojisine ilgi duyan herkesin konuyla ilgili fikir sahibi olabileceği önemli bir Türkçe kaynaktır. 

Vedik Astroloji yanı sıra, değerli ve yarı değerli taşlar üzerine araştırma ve çalışmalar yaparak, taşların hayatımız üzerindeki enerjileri hakkında seminer ve programlar düzenlemektedir. Bu çalışmalarını yerel kaynaklarla beslemek adına belli dönemlerde tekrarladığı Hindistan ve Uzak Doğu seyahatleriyle değerli taşlar üzerine olan araştırmalarını ayrıca geliştirmektedir. Taşların yanı sıra renkler ve sayılar üzerine araştırmalar yapmakta, renklerle ilgili  çalışmalarını  özel tekniklerle astrolojiyle de birleştirmektedir. Halen İstanbul’da bulunan Öner Döşer Astroloji Okulunda “Vedik Astroloji” üzerine her yıl eğitimler vermekte ve bağdat caddesinde kendi ofisinde danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 

Şebnem Ekşib, internet üzerinden yayıncılık yapan popüler kanal Uzman TV de  astroloji yorumlarıyla ilgiyle izlenmekte ve takip edilmektedir.  Moon Life aylık magazin ve cemiyet dergisinde aylık burç yorumları yapmakta, www.trendus.com üzerinden yayın yapan popüler online yayıncılıkta astroloji yorumları ve yıllık analizleri Hint Astrolojisine göre yayınlanmaktadır. 

Evli ve bir çocuk sahibi olan Şebnem Ekşib’in web sitesi www.sebnemeksib.com.tr  veya Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi facebook sayfasında düzenli astroloji yazıları ve güncel yorumları yayınlanmaktadır.  

Instagram: Sebnem Eksib (@sebnemeksib)

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *