Pazar, Nisan 20, 2014

Eylül Ayı Enerjileri Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Salı, Eylül 03, 2013

Eylül ayı Astroloji de Başak burcu ve dolayısı ile kıştan önce, yazdan sonra ara zamanların hazırlık ve artık rehavetten sıyrılma vakitlerini fısıldar. Görkemli Aslan’ın yerini alacak olan Başak, hazırlanmayı, kışa doğru organize olmayı, eğlenceden, gezmekten, tatilden sonra artık gerçeklerle yüzleşmeyi hatırlatıp durur bize.

Bakalım bu Eylül ayı enerjileri bize neler fısıldıyor…

Bu ay Hint Astrolojisine göre 6 Eylül’de Terazi burcuna geçecek olan Venüs, Başakla olan zorlayıcı birlikteliğinden sonra güzelliğe, sevgiye, berekete olan vurgusunu çok daha rahat ortaya koyacağı TERAZİ de ilginç enerjiler verecek.

Diğer yandan Bu ayın 5’in de gerçekleşecek olan Yeni Ay, Hint astrolojisinde ki ismi AMAVASYA, Hint Astrolojisine göre Aslan burcunda, PoorvaPhalguni takımyıldızında ve Venüs son derecesinde artık burç değiştirmeye hazırlanırken oluşacak.

Dolunay (PURNİMA) ise 19 Eylül de Ay Balık burcunda, Güneş ise Başaktayken gerçekleşiyor.

Tüm bunların genel hayatımıza olan etkilerine geçecek olursak, öncelikle Venüsün, Terazi burcunda yapacağı yolculukla Eylül ayı boyunca güzellik, maddi rahat ve konfor, ilişkiler, sanatsal konular ve yaratıcı enerjiler açısından başta Terazi burçlarına olmak üzere, Terazi ve Koçlara yoğun etkiler verecek.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken özellikle 5 Eylülde gerçekleşecek olan Yeni AY döneminde Venüs’ün ve Merkür’ün son derecesi olarak kabul ettiğimiz 29 derecede olmasıyla, Venüs ve Merkür’le ilgili konular da belirsizlik ve sorunlar verebilir. İlişkilerle ilgili yeni başlangıç ve kararları YENİ AY dönemine denk getirmemek gerekiyor.

Venüs, duygusal alanları ve ilişkilere dönük yönümüzü daha fazla vurgularken, Merkür de iletişim ve ticari alanlara hakimdir. Bu nedenle Yeni ay döneminde ilişkiler, duygusal konular, her türlü iletişim, teknolojik konular, haber ve duyurular, ticari adımlarda acele etmemek doğru olur.

ü  Bu ayki YENİ AY enerjileri :

5 Eylül de gerçekleşecek olan Amavasya, ASLAN burçları için daha vurgulu olacaktır. Aslan ve Kova burçları YENİ AY enerjilerinden diğerlerine göre biraz daha yoğun etkilenirken, özellikle Aslanlar, 5 Eylül ile 10 Eylül arasında; İlişkiler, maddi konular, lüks ve konfor üzerine adımlar ve alımlar, parasal kararlar, evlilik ve benzeri kararlar, araba alımları, lüks ev ve benzeri alımlarda dikkatli olmalılar. Yeni ay genel olarak yeni başlangıçları temsil etse de Hint astrolojisine göre bu Ay ki enerjileri özellikle temkinli olmayı ve acele davranmamayı öğütlüyor.

Yeni Ay etkisi ortalama bir hafta sürer ve Hint astrolojisinde ayın ışığı azaldığı için travmalara, içsel gerilimlere, kötü enerjilerin daha rahat hareket edebildiğine inandığımız zamanlardır. Bu nedenle Yeni AY dönemleri aslında her hangi bir konuda karar alma, artık harekete geçmek için plan yapma ve üzerimizde yük olanlardan kurtulma adına hazırlık dönemlerimizdir AMA harekete geçmek için Dolunay dönemleri beklenir. Zira Yeni Ay tohum atma ise, o tohumun olgunlaştığı ve enerjilerin bizi daha yüksek bir alana taşıdığı zamanlar her zaman Dolunay vakitleridir.

Dolayısı ile Eylül ayında : ASLAN, KOVA, Koç, Yay, Başak ve İkizler etkileri öne çıkmış kişilerin planlama yapmak, strateji geliştirmek, kısacası üzerinde düşünmek için destekleyen enerjileri varsa da adım atmak için Dolunayı beklemeniz gerekmekte.

ü  Eylül Ayı DOLUNAY’ı neler getirecek…

Bu ay DOLUNAY, 19 Eylül Perşembe günü gerçekleşiyor. Ay Balıkta ve su burcunda iken, Jüpiter ile yönetilen bir takımyıldızda olacak. Güneş ise Başak burcunda, Güneş tarafından yönetilen bir takımyıldızda bulunacak. Öncelikle Ay, su grubunda iken gerçekleşen dolunaylar, bizi içsel ve duygusal alanlarda yüksek volümde tutarlar. Jüpiter enerjilerinin vurgulanacağı bu Dolunay, duygusal konularda tamamlanma ve artık verdiğimiz kararları harekete geçirmeye uygun koşullar oluşturacak.

Bu ay ki dolunaydan BALIK, BAŞAK, YENGEÇ, AKREP, ASLAN, YAY burçları yoğun şekilde etkilenecekler.

Özellikle BAŞAK burçları iş ve kariyer ile ilgili karar vermekte, yeni bir başlangıç yapmakta, uzun süredir planladıkları bir konuda artık harekete geçme veya tamamlanma yaşamakta daha fazla öne çıkıyorlar.

BALIK enerjisi yüksek kişiler, duygusal konularda oldukça hassas olmakla birlikte zaten yüksek olan sezgileri ve bilinçaltları iyice öne çıkabilir. Balıklar için Dolunay dönemi farkındalıkların ve sezgilerinin yükseldiği ve enerjilerinin randımanlı olduğu bir zaman olabilir.

Bu ay Venüs TERAZİ burcuna geçerken bize ve TERAZİ burçlarına neler vadediyor…

Terazi Venüs birlikteliği, ilişkilerde uyumun arandığı ve duyguların öne çıktığı, sanatın, yaratıcı konuların, barışın, ilişkilerin ve diplomasinin vurgulandığı zamanlardır. Bu süreç daha yumuşak ve rahat etkileri kendine çeker. Ancak bu sefer ki buluşmada işin içine Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Satürn de gireceği için, ilişkilerde ki tavrımız daha tutkulu ama sağlamcı da olacaktır. Maddi konularda ise Venüs’ün konfora ve lükse olan düşkünlüğü Rahu ile birlikteliği nedeniyle biraz daha öne çıksa da, Satürn kısıtlayan yapısı ile çalışmadan elde etmek olmaz şeklindedir. Dolayısı ile özellikle TERAZİ ve KOÇ burçları başta olmak üzere, Eylül ayı duygusal ve maddi konularda isteklerimizin yükseldiği ama amacımıza ulaşmak için çalışmamız ve mücadele vermemizin de gerekliği olduğu etkiler söz konusu.

Burçlara göre enerjilerin genel olarak hayatımıza olan yansımaları ise şöyle:

Koç burcu:

İlişkilerle ilgili alanlarda yeni ay dönemi olan 5 eylül civarında acele kararlar almadan, düşünerek hareket etmeniz doğru olur. Bu ay ilişkiler, duygusal konular, bu alanlarda vereceğiniz kararlar öne çıkıyor. Var olan bir ilişkiniz varsa, daha ciddi ve önemli bir alana geçmesi söz konusu olabilir. Her hangi bir kararın adımını veya uygulamasını Eylülün ilk haftasına denk getirmeyin. İş ve kariyer alanlarında ise özellikle ayın ikinci yarısından itibaren temponuz yükselecektir. Özellikle sanatla veya satışla ilgili uğraşılarınız varsa önemli adımlar atabilirsiniz. 

Boğa burcu:

Bu ay özellikle ayın ilk haftasına denk gelen 5 Eylül Yeni Ay döneminde ev, aile yaşamınız ve iş ve kariyer konularında dikkatli olun. Bu süreçte önemli bir karar almak veya uygulamak doğru olmaz. Karar ve adımlarınızı 19 eylül de gerçekleşecek Dolunay dönemine kadar dikkatli planlayın. Ev alanlarınızla ilgili dekoratif değişiklikler, ev ve iş yeri değişiklikleri, yeni mekan arayışı söz konusu olabilir. Araştırın ama adım atmak için ayın ikinci yarısı daha rahat enerjiler var. İşinizle ilgili de özellikle ayın ilk haftaları daha esnek ve planlı olmanız, organizasyona önem vermeniz doğru olur. Mesleki alanlarınızda seyredecek olan VENÜS, yeni fırsat ve olanaklar getirebilir ama ilk 10 gün tedbirli olmakta fayda var.

İkizler burcu:

Özellikle ayın ilk 10 günü duygusal konular, iletişim, ticari alanlarda dikkatli olun. Bilhassa yeni ay dönemi, burcunuzun da yöneticisi olan Merkür, sert bir etki de olacak ki çevrenizle olan iletişimde daha esnek ve sakin olmalısınız. Bu ay 10 Eylülden itibaren daha rahat ve akıcı etkiler içinde olacaksınız, hobiler, yaratıcı alanlar, keşfetme içgüdünüz ve öğrenme istediğiniz adına güzel etkiler alacaksınız, ancak maddi konularda ani gelişmeler söz konusu olacağı için parasal konularda bu ay hatta önümüzdeki ay boyunca çok planlı olmalısınız. Medya, Tv ve basın, eğitim alanlarında bir uğraşınız varsa bu ayın 8 inden itibaren güzel açılımlar söz konusu.

Yengeç burcu:

Yeni Ay döneminin sizin için maddi alanları gösteren bir yerde olması özellikle ayın ilk 10 günü zihniniz parasal konular, maddi beklentileriniz üzerine yoğunlaşırken, bu konularda yeni açılım ve fırsatlar da gelebilir. Dolunaya yaklaşırken duygusal hassasiyetleriniz artacak, karar vermeye, yenilenmeye kendinizi daha hazır hissedeceksiniz. Burcunuzda yol alan Mars nedeniyle ani gerginliklere ve fevri adımlara biraz daha yatkın olduğunu bu dönem, özellikle ayın 19 u civarında Dolunay sürecinde enerjiler sizi daha tutkulu ve duygusal tepkilere de açık kılabilir. Hareketli bir ay sizi beklerken, kararlarınızda, gerek maddi alanlarda, gerekse duygusal konularda düşünmeden hareket etmeyin. Yaratıcı yönünüz çok yükseliyor. Uzun süredir yapmak istedikleriniz için itici gücü bilhassa Dolunay süreciyle daha fazla hissedeceksiniz. Planlı ve organize olmak özellikle ayın ikinci yarısından itibaren daha önemli olabilir.

Aslan burcu:

Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay, özellikle ayın ilk yarısı adım atarken dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Ancak özellikle ayın ilk 10 günü iddialı ve dikkat çekici etkileriniz söz konusu. Ayın ilk yarısı önemli konularda bilhassa 5-7 Eylül arası adım atmayın. Bunun yerine planlayın, girişimlerinizi organize edin, gerekli koşulların oluştuğundan emin olun ama harekete geçmek için dolunay sürecini bekleyin. 8 Eylülden itibaren yakın çevrenizle ilişkileriniz, kısa seyahatler, yakın arkadaşlar ve çevrenizle olan paylaşımlar artacak. Bu ay sosyal alanlarınız oldukça güçlü. Özellikle Eğitim, Turistik konular, eğlence sektörü, medya ve basın ve hizmet sektörlerinden biri ile ilgili işleriniz varsa, yoğun bir tempo yaşayabilirsiniz. Bu ay dikkat etmeniz gereken karar verirken meseleyi her yönü ile değerlendirmeye çalışın ve adım atmak için ayın ikinci yarısına mümkünse planlama yapın.

Başak Burcu:

Ayın ilk yarısı planlama yapmak ve strateji geliştirmek için oldukça uygun enerjiler alacaksınız. Bu ay olayları akışına bırakmak sizin zor olabilir. Durumlar kontrolünüzde olsun isteyeceksiniz. Fakat özellikle 8 Eylül’e kadar olan dönemde zihniniz karışık, duygusal olarak gergin hissedebilirsiniz. 8 Eylülden sonra özellikle maddi alanlar ve bu konulardaki beklentileriniz adına olumlu gelişmeler, yeni fırsatlar gelebilir. Kazançlar evinizde bulunan Mars, maddi beklentilerinizde ani ve öngörülemez gelişmeler yapabilir. Bu nedenle özellikle ayın ilk yarısı alacak, verecek dengelerinizi iyi planlayın ve maddi gelirleriniz gelmeden, gelecek olan üzerinden harcama yapmayın. Ayın ikinci yarısından itibaren daha organize olacak ve iletişim ve ticari konularda kendinizi daha rahat hissedebileceksiniz.

Terazi Burcu:

Burcunuza 6 Eylül’le birlikte yerleşecek olan Venüs, sizi dikkat çekici ve ilişkilere dönük kılacak. Özellikle Yükselen ve Ay burçları Terazi olanlar, yeni ilişkiler, renklenen aşk hayatları, birinden hoşlanma, uzun süredir beklediğiniz birinin size gelmesi ve benzer etkiler alabilir. Sanat ve yaratıcı konularla ilgileniyorsanız oldukça verimli bir ay geçirebilirsiniz. Kendinizi iyi ifade edeceğiniz, yoğun ve koşturmanın çok olacağı ve özellikle 10 Eylülden itibaren zihinsel olarak da daha rahat olacağınız bir ay söz konusu. 5 Eylülde gerçekleşecek yeni ay dönemi, maddi konular ve sosyal alanlarda yeni ve sürpriz gelişmeler getirebilir. Dolunay sürecinde özellikle 19-21 Eylül arası ruhsal olarak huzursuz etkiler alabilirsiniz ama bu süreç uzun sürmez.

Akrep Burcu:

Özellikle yeni ay dönemi iş ve kariyer açısından hareketli bir ay geçirebilirsiniz. İşinizle ilgili yenilenme istediği, yeni fırsatların gelmesi ve teklifler veya yoğun bir tempo söz –konusu olurken, adım atmak ve karar vermek adına acele etmeyin. Dolunay süreciyle birlikte ise ayın ilk yarısı başlayan durumlar olgunlaşarak, hareket geçmeniz için daha iyi zeminler oluşturabilir. Duygusal konularda yoğun bir ay geçirebilirsiniz. Sosyal konular, yeni bir çevre veya sosyal alanlarınızla ilgili organizasyon, maddi konularda açılımlar daha çok ayın ikinci yarısı aktive oluyor. Bu ay kendinize vakit ayırmak, bir süredir beklettiğiniz işleri toparlamak ve yoluna koymak adına da özellikle ayın ikinci yarısı güzel etkiler var. Maddi alanlarda lüks tüketimine ve harcamalara dikkat etmek yerinde olur. Maddi konularda planlı olun.

Yay burcu:

Özellikle ayın ilk yarısı eğitim, danışmanlık, turizm, yabancılarla olan bağlantılarla ilişkisi olan Yay’lar için tempolu geçebilir. Dolunay süreci ise kariyer ve işle ilgili önemli gelişmeler olabilir. Özellikle iş arayışınız varsa, yeni bir alana veya işe geçmek adına planlarınız bulunuyorsa, bu ay ki dolunay size güzel fırsatlar ve olanaklar getirebilir. Enerjinizin yüksek olduğu bir ay geçireceksiniz. Bekarsanız, hayatınıza yeni biri girebilir. Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle aşk, eğlence ve sosyal alanlar oldukça hareketleniyor. Dolayısı ile özellikle 7 Eylülden itibaren ay boyunca karşı cins ile ilişkilerinizde hareketlenme ve yeni durumlar söz konusu olabilir. Bu ay, fiziksel olarak hareketli, duygusal olarak daha romantik, ilişkilere dönük ve dikkat çekici olacaksınız. İş ve kariyerde ise bilhassa Dolunay süreci size hem ev ve aileyle ilgili, hem de kariyer alanlarında hareketli etkiler verecek. Beklentilerinizi sonuca ulaştırma potansiyeli olan bir dolunay yaşayabilirsiniz.

Oğlak burcu:

Ayın ilk 10 günü, özellikle Yeni ay dönemi olan 5 ile 10 Eylül arası biraz hassas etkileriniz var. Maddi alanlarda başkalarıyla paylaştığınız kaynaklar adına yeni durumlar söz konusu olabilir, yani krediler, nafaka ve benzer etkilerde. Ancak özellikle ilk 10 gün temkinli olun ve planlı davranmaya çalışın. Bu dönemde önemli konuları aktive etmekten çok, üzerinde düşünün ve strateji geliştirin. Adım atmak için daha çok Dolunay dönemini beklemek doğru olur. Öte yandan 6 Eylül ile birlikte Terazi burcunda ilerleyecek olan Venüs, sizi kariyer ve iş konularında güzel etkilerle rahatlatacak fakat, Venüs bu yolculuğu sırasında sizi hem hırslı ve sonuca odaklı yapacak, bir yandan da sonuç almak Satürn etkileri nedeniyle daha meşakkatli olabilecek. Bu ay fırsatlar veya beklentilerinizi karşılayacak yeni durumlar var ama sonuca ulaşırken, çalışmak ve iyi disipline olmak, düzenli ve sistemli çalışmakta önemli olacak.

Kova burcu:

Ayın ilk yarısı ortaklı konular, evli iseniz eşinizle ilgili durumlar, iş ortaklıklarınız, her türlü ikili ilişkiniz açısından oldukça yoğun etkiler var. 6 Eylülden itibaren yer değiştirecek Venüs, seyahatler, organizasyonlar, yabancılarla olan ilişkiler, eğitim ve danışmanlık gibi konularda rahat etkiler verecek. Bu konularla ilgili beklentiniz veya planlarınız varsa, daha akıcı enerjiler söz konusu. Yoğun bir tempo içinde olabilirsiniz. Özellikle zihinsel olarak yoğun olacaksınız. Ara ara dinlenmeye ve ele aldığınız işleri sistemli değerlendirmeye çalışın. Diğer yandan yaratıcı enerjileriniz yükselirken, eksikleri tamamlama ve yenilenme etkilerinizde hayli güçlü. Fiziksel olarak kendinizi zorlamadan ve sağlığınıza da dikkat ederek işlerinizi planlayın. Duygusal konularda ayın ilk yarısı biraz daha hassas olabilir, durumları çabuk büyütme eğilimine girebilirsiniz. Meseleleri büyütmeyin.

Balık burcu:

Bu ay sizin için özellikle Dolunay dönemi öne çıkıyor. Yani 19 Eylül’de gerçekleşecek olan Dolunay, burcunuzda oluşuyor ki, temponuzun arttığı ve yoğun duygusal etkiler içinde olacağınız bir süreç yaşanabilir. Bu nedenle özellikle 19 Eylül dolaylarında sakin olmak sizin için zor olabilir. Bir süredir bildiğiniz ama bir şekilde yüzleşmediğiniz, eşiniz, sevgiliniz veya yakın bir arkadaşınızla olan ilişkiniz adına ani patlama, gerginleşme ve kesip atma içgüdüleriniz yükselebilir. Bu dönem, ayın başında Yeni AY döneminde başlattığınız her hangi bir durumu, artık netleştirmeniz ve sonuçlandırmanız şeklinde de olabilir. 5 ile 10 Eylül arasında aldığınız kararlar, yaşadığınız olay veya durumlar 19 Eylülle birlikte sonuçlanabilir, hem de ani şekilde… Bu ay dengelerinizi bulma ve üzerinizde bulunan yüklerden kurtulma zamanı. Kendinizin farkına varma, her hangi bir konuda bir şey ortaya koyma ve benzeri etkiler sizi gerek gündelik hayatınızda, gerekse duygusal alanlarda önemli kararların ve sonuçların eşiğine getirebilir. Aklınız ve sağ duyunuzla hareket ederek, biriktirdiklerinizden kurtulma ve yenilenme dönemi geçireceksiniz.

Sevgilerimle.

www.sebnemeksib.com.tr                                            

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Okunma 1875 defa Son Düzenlenme Salı, 01 Ekim 2013 13:16

Yorum Ekle