Vedik Astroloji‘ye göre Haftalık Enerjiler ve Burç Yorumlarım

Hafta Sonu etkin olan Hilal enerjisi Çarşamba gününe kadar Ay’ın Balık burcunda hareket etmesiyle daha duygusal ve hassas bir ruh halinde olmamıza neden olurken, sezgiler de yükseliyor. Pazartesi ve Salı günleri sizi etkileyebilecek önemli haberci rüyalar görebilir, sezgisel olarak bir çok durumu fark ettiğinizi hissedebilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe günlerine haftalık etkiler içinde biraz daha dikkat etmek yerinde olacak. Ay ve Güneş arasındaki sert etkileşim Vedik Astrolojiye göre günlük muhurta enerjilerinin hassas etkiler vermesiyle önemli işlerimizi hafta ortasına almamanın daha doğru olacağına işaret etmekte.

Cumadan itibaren Ay büyümeye başlıyor ve hafta sonuna daha sakin etkilerle girme şansımız var. Enerjimiz Cuma gününden itibaren artmaya başlarken, bir yandan da diyet yapanların Cuma ve Pazar günleri arasına dikkat etmelerinde fayda var. Bedenin karbonhidrat ihtiyacının artacağını gösteren etkiler Cuma ile Pazar arası daha belirgin olacak olarak duruyor.

KOÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOÇ :

Haftanın ilk iki günü Ay sizi biraz daha depresif ve kendi halinizde olma etkisinde tutacak ki Pazartesi ve Salı duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi zorlamayın. Haftanın ilk iki günü kişisel konuları öne çıkarmak doğru olacaktır. Öte yandan rüyalarınız ilginç bir hale gelecek ki pazar akşamından itibaren hafta ortasına kadar sezgilerinize, rüyalarınıza dikkat edin. Hafta ortasından itibaren Ay burcunuza geçiyor ve siz de hızlanıyorsunuz ancak bir yandan da devreye girecek sert etkiler nedeniyle çarşamba ve perşembe günleri ani kararlar almamak ve sakin olmak yerinde olacaktır. Tepkisel olmanız olası. Fiziksel olarak kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Hafta ortası koşturma gereken önemli işlerinizi planlayabilirsiniz. Hafta sonu ise temponuz sakinleşirken ev ve aile konuları hafta sonu boyunca sizi meşgul edebilir.

BOĞA YÜKSELEN VEYA AY BURCU BOĞA :

Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular hafta başından itibaren odak noktanız olabilir. Hedefiniz, halletmeniz gereken bir konuyla ilgili ilginç bir gelişme yaşanabilir. İlk iki gün özellikle arkadaş çevrenizle ilgili sizden gizlenen bazı konuları fark etmeniz, hissetmeniz olası. Duygusal olarak kendinizi fazlasıyla dalgalı hissedebilirsiniz bu hafta. Özellikle Çarşambadan itibaren Cuma ya kadar iç dengelerinizi iyi korumalısınız. Hafta ortası kalabalıklarda bulunmak, hızlı şekilde bir şeyleri çözmeye çalışmak iyi gelmeye bilir. Çarşamba ile Cuma arası işleri rutine kaydırmak  iyi gelebilir. Cumadan itibarense hızlanıyorsunuz. Bu hafta enerjiniz Cumadan itibaren artacak ki önemli iş ve planlarınızı Cuma ile Pazar arasına denk getirmek faydanıza olabilir.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA AY BURCU İKİZLER :

Haftaya iş ve kariyer alanlarında hızlı bir tempo ile başlıyorsunuz. Maddi konular, konuşmanız, anlatmanız gereken durumlar açısından hızlanacaksınız. Özellikle eğitim, satış ve pazarlama gibi alanlarda iseniz oldukça yoğun bir hafta başlangıcı yaşayabilirsiniz. İş alanlarında sezgileriniz artıyor, daha önce fark etmediğiniz bazı durumları hafta başı birden sezme ve anlama eğilimleriniz yüksek olacak. Rüyalarınız, hissedişleriniz ilginç bir hal alabilir. Çarşambadan itibaren sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular hız kazanıyor. Hafta ortasının sert enerjileri çevrenizle diyaloglara dikkat etmek gerektiğini göstermekte. Cumadan itibarense biraz daha içe dönme ve haftanın başından itibaren etkin olan temponun düşürülmesi söz konusu. Hafta sonu mümkünse kendinizle kalmanız, kalabalıklardan uzak durmanız daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU YENGEÇ :

Haftaya enerjik başlıyorsunuz. Hilal enerjisi Çarşambaya kadar devam ederken, sezgileriniz ve enerjiniz sizi destekleyecek. Bir süredir beklediğiniz, yoluna girmesini umduğunuz bir konuda ani gelişmeler olabilir. Çarşambaya kadar olan dönemde duygusallığınız da artıyor. Olayları durumları ele alırken, hassasiyet gösterebilir, duygusal reaksiyonlar verebilirsiniz. Çarşambadan itibarense duygusal hassasiyetler yerini daha tepkisel olmaya bırakabilir. Hafta ortası Çarşamba ve Perşembe günleri ele aldıklarınızı kişiselleştirmeden, sakin olmaya çalışmak yerinde olacak. İş ve kariyer alanları açısından hafta ortası daha aktifsiniz. Duygusal konular hafta başı öne çıkarken, sosyal alanlar ise Cumadan itibaren sizin için daha etkin olacak. Arkadaşlarınızla ilgili organizasyonlar, sosyal etkinlikler adına hafta sonu hayli güzel enerjileriniz var.

ASLAN YÜKSELEN VEYA AY BURCU ASLAN :

Haftanın ilk iki günü hatta Pazar akşamından itibaren enerjiniz düşebilir, kendinizi daha gergin hissedebilirsiniz. Özellikle Ay burcu Aslan olanlar Pazartesi ve Salı günü etkilerine dikkat etsinler. Diğer yandan hafta başı sezgisel enerjileriniz adına güçlü etkileriniz olacak. Spritüel konularla ilgilenen için yine derin ve güzel enerjiler var ancak dünyevi alanlarda hassasiyetler ve zorlanma özellikle ilk iki gün için daha etkin olacak. Çarşambadan itibaren rahatlıyorsunuz. Kişisel alanlar, iş ve genel rutininiz açısından enerjiniz hafta ortası ile dengelenmeye başlayacak. Sert etkilerin ortaya çıkacağını unutmadan ve hafta ortasını değerlendirebilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe günleri birden fazla konuyla uğraşabilir, çözüm bekleyen işlerinizi hızlı biçimde hal yoluna koyabilirsiniz. Cuma günü iş konularını değerlendirme, görüşmeler, anlaşmalar adına güzel etkileriniz var. Hafta sonu da hem sosyal alanlar hem de kişisel konularda daha rahat olacaksınız.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA AY BURCU BAŞAK:

Haftanın ilk yarısı ilişkiler, eşinizle ilgili konular, partner veya sevgilinizle alakalı durumlar odak noktanız olacak. Özellikle evli Başak burçları, Ay burcu veya yükselen burcu Başak olanlar partnerleriyle ilgili konulara odaklanacaksınız. Hassasiyetlerinizin arttığı bir hafta olacak. Duygusal olarak dalgalanmalara açık olmakla birlikte kendinizi dinlemeye fırsat bulamadan çözüm odaklı yaklaşımlar içinde olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum sorunları detaylandırmaya fırsat bulamadan sonuca veya çözüme gitme durumunda kalmanıza neden olabilir. Çarşamba ve Perşembe günleri duygusal alanlarda dikkatli olmak yerinde olur. İlişkilerinize bu aralıkta dikkat edin. Cumadan itibaren rahatlıyorsunuz. Bu hafta daha rahat ve destekleyen enerjiler size hafta sonu ile birlikte gelmeye başlayacak.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA AY BURCU TERAZİ:

İş ve mesleki konuların öne çıktığı hafta ortası boyunca günlük rutin ve işleriniz hızlı bir tempoda olmanıza, bir çok konuyla meşgul olmanıza olanak sağlayacak. Sezgisel alanların, sezgilerin arttığı bu süreçte yaratıcı etkilerinizde yükseliyor ve duygusal olarak hassas olmakla birlikte fark etmediğiniz bir çok durumu aniden hissetme eğiliminde olacaksınız. Bu etki çarşambaya kadar etkin olurken, hafta ortasından itibaren ilişkiler, ortaklı alanlarınız öne çıkacak. Özellikle yükselen veya ay burcu Vedik astroloji de Terazi olanlar çarşamba ve perşembe günleri iş alanlarında ve ortaklı işlerinde mücadele ile gelecek başarılar elde edebilirler. Bir çok sorunu çözerek ilerleyeceksiniz ama sağlam başarılar da gelebilir İlişkilerde ise yine hafta ortası çarşamba ve perşembe daha dikkatli olmak, meseleleri büyütmemek, küçük bir tartışmayı veya sorunu fazla abartmamak yerinde olacak. Cumadan itibaren parasal konulara ve harcamalara dikkat etmelisiniz. Alışverişlerde gereksiz ve ihtiyaç olmayan satın almalar yapmamaya çalışın.

AKREP YÜKSELEN VEYA AY BURCU AKREP:

İlişkilerde yoğun bir etkileşim ile haftaya başlıyorsunuz. Sevgiliniz, partneriniz veya ilişki alanlarınıza yoğunlaşacak, duygusal beklentilerinizin yüksek olduğu bir hafta geçireceksiniz. Sezgileriniz artarken, zaten güçlü olan sezgileriniz bu hafta üst oktava ulaşabilir. Devam eden ilişkinizde fark etmediğiniz bir durumu hissedebilir veya aydınlanması ile rahatlayabilirsiniz. Evli ise çocuklar ve çocuklara ilgili konularda ilgi alanınız içinde olacak. Hafta başı genel olarak daha destekli etkiler söz konusu. Çarşamba gününden itibaren günlük rutin ve iş alanlarına odaklanmanız gerekebilir. Bir yandan da sağlığınıza hafta ortası dikkat edin, soğuk algınlıkları ve sinüzit türü rahatsızlıklara üst solunum yolları enfeksiyonlarına biraz daha açık olabilirsiniz. Cumadan itibaren ilişkiler ve eşiniz, partnerinizle ilgili konular yeniden öne çıkarken, eşinize bir süredir vakit ayırmadıysanız bu hafta sonunu değerlendirmeniz ilişkiniz adına destekleyici olacaktır. Hafta sonu özellikle akrep yükselenler ikili ilişkileri açısından hareketli zamanlar içinde olacaklar.

YAY YÜKSELEN VEYA AY BURCU YAY :

Hafta başı dikkatiniz domestik alanlar, ev ve yuva konuları, aile ve ebeveynlerinizle ilgili konulara odaklanıyor. Evinizde halletmeniz gereken biriken işler varsa Çarşambaya kadar destekli etkiler var. Evden çalışma imkanınız varsa hafta başını değerlendirebilir ve daha çok kendi işlerinize, alanlarınıza yönelebilirsiniz. Hafta ortasından itibaren ilişkiler, hobiler, kişisel alanlar öne çıkacak. Çarşambadan Cumaya kadar ilişkinizle ilgili iletişime ve etkileşime dikkat edin ve küçük bir sorunu büyütmeden ele alın. İlişkiler alanınız hızlanırken, bir yandan da tepkisel olmanız da söz konusu olacak. Ama hafta ortası boyunca her konuda hızlı ve çözüm odaklı olacaksınız. Cumadan itibarense sağlınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Bağışıklık sisteminize özen gösterin.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA AY BURCU OĞLAK:

Haftaya hızlı bir haberleşme trafiği ile başlıyorsunuz. Çarşambaya kadar şartlar değişmeye hayli açık olacak ki ele aldıklarınızı, görüşmelerinizi birden değişien koşullara göre ayarlamanız gerekebilir. Hafta ortasına kadar sürekli çalan telefonlar, cevaplamanız gereken mailler ve benzeri bir trafik içinde geçirebilirsiniz. Çarşambadan itibarense biraz daha sakinleşecek ve kendi alanlarınıza yöneleceksiniz. Özellikle ev, emlak veya aileyle ilgili halledilmesi gereken durumlar varsa Çarşamba ve Perşembe günleri ele alabilirsiniz. Cumadan itibarense ilişkiler, kişisel alanlar, hobiler, bir süredir ertelediğiniz kendinizle ilgili kişisel konular aktif olacak. Hafta sonu kendinize vakit ayırmak, kişisel işlerinizi toparlamak için oldukça destekli etkiler var.

KOVA YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOVA :

Hafta başı parasal konular, bankacılık ve kişisel finans alanlarınız öne çıkıyor. Bankacılık sektörü veya finans sektöründe çalışan Kova yükselen veya ay burcu Kova olanlar için yine yoğun bir hafta başlangıcı olacak. Konuşma ifade alanlarınızın öne çıktığı bir haftaya başlıyorsunuz. Satış, pazarlama ve benzeri işlerle uğraşıyorsunuz aktif bir hafta geçireceksiniz. Günlük rutinde ve çalışma ortamınızda hafta başı yüklü bir programla uğraşmanız bir yana şartlar değişikliğe çok açık olabilir, koşulların değişmesi ile planlarınızı sıklıkla yeniden düzenlemek zorunda kalabilirsiniz. Öte yandan Çarşambadan itibaren telefon trafiğiniz, iletişim alanınız artıyor. Yakın çevrenizle ilgili işlere ve konulara yöneleceksiniz. Çarşamba ve Perşembe günleri oldukça aktif olacağınız etkileriniz var. Hafta sonu Cumadan itibarense ev ve yuva alanlarınız öne çıkacak. Evinizde, kendi çevrenizde bildiğiniz alanlarda olmak size iyi gelecek. Aileniz veya ebeveynlerle ilgili çözmeniz gereken durumlara yönelebilirsiniz.

BALIK YÜKSELEN VEYA AY BURCU BALIK:

Haftaya Vedik Astroloji’ye göre Ay’ın burcunuzda yapacağı yolculuk ile başlıyorsunuz ve Çarşambaya kadar olan dönemde daha duygusal ve hassas olmanız söz konusu iken, duygusal tepkilere dönük olacaksınız. Ruh haliniz inişli çıkışlı olacağı için bir duygudan diğerine kısa süreli geçişler yaşayabilirsiniz. Kişisel alanlarınız, kendinizle ilgili bir süredir beklettiğiniz durum ve işler öne çıkacak. Sezgileriniz adeta tavan yaparken, rüyalar ve farkındalıklar açısından bu hafta ortasına kadar hayli yüksek enerjileriniz var. Ancak duygusal kararlar vermeye de eğilimli olacaksınız ve enerjiler Cuma gününe kadar değişikliklere de meydan verecek ki düşünerek adım atmaya gayret edin. Çarşambadan itibaren parasal konular ve finansal alanlar hayatınızda biraz daha vurgulu olurken, beklediğiniz bir para veya benzeri bir gelirle ilgili gelişme yaşanabilir. Cumadan itibarense yakın çevreyle ilişkileriniz ağırlık kazanacak. Görüşme trafiğiniz, telefonlar artabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Mürşide özer 29 Ocak, 2018 at 23:51 Cevapla

    Mrb ben izmirden mürşide özer
    09.01.1976 izmirde sabah 06.30 ile 07.00 arası doğmuşim.vedik adtrolojisine gore ay burcum ve yükselen burçlarım neler.ve doğum tarihime göre kendi burcumnedir ögrenebilirsem çok sevinirim.çok sagolun

  2. Mürşideözer 1 Şubat, 2018 at 07:57 Cevapla

    Mwehaba ben vedik astrolojisine gore burcumu..yukselen ay ve güneş burcumu öğrenebilirmiyim.sizi severek takip ediyorum..
    09.01.1976 sabah ezaninda izmirde dogdum

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *