Haftalık Astroloji Yazılarım

Haftalık Vedik Astroloji Yorumlarım

7 Ağustos – 13 Ağustos 2017 Haftalık Yorumlarım

Haftaya Ay Tutulması ile başlıyoruz. 7 Ağustos Ay tutulması yazımda tutulma etkilerini ayrıntıları ile vermiştim. Ancak bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Tutulma günleri bir şeye başlamak, önemli bir adımı atmak doğru bulunmaz. Tutulmalar kadim zamanlardan bu yana dikkatli geçirilmesi günler olarak işaretlenmiş zamanlardır. Tutulmanın tamamlanması akşam saatlerini bulacak ki haftanın ilk günü mümkün olduğu kadar rutin işlerle ilgilenmek, önemli bir konuyu aktive etmek için Salı günü 14.00 e kadar beklemek astrolojik olarak çok daha destekli. Bu duruma bilhassa Oğlak, Yengeç, Boğa, Başak, Balık, Akrepburçları biraz daha özen göstersinler.

Bu hafta Salı ve Çarşamba günleri daha ağırlıklı olmak üzere Ay sularla ilgili hareketlenme verebilir. Salı gece yarısından sonra Çarşamba sabaha karşı ve Çarşamba tüm gün boyunca sularla bağlantılı bir yıldızda konaklayacak Ay; sel, sel tehlikesi, tuhaf yağmurlar, şimşeklerden gelebilecek zararlar açısından hassasiyet veriyor, dikkatli olmakta fayda var. Suyla ilgili etkiler hafta boyunca ve Ağustos ayınca aktif olmaya devam edecek.

İşler ve ticari konularda bu hafta Salı günü öğleden sonra ama daha çok Çarşamba günü destekli etkiler var. Ancak manipülasyon içeren parasal konular, riskli girişimler adına dikkatli olunmalı zira Çarşamba günü boyunca aktif olacak Ay Merkür karşıtlığı tahminlerinizin doğru çıkmasını zor kılıyor. Tahminen yaptığınız riskli girişimler adına Çarşamba günü dikkatli olmakta fayda var. Riske girmeyin. Perşembe günü Ay çok sert bir yıldızda konaklayacak, bu yıldızın aktif olduğu zamanlar başlanan işler sonradan büyük sıkıntılar getirebilir. Diğer yandan bu hafta 10 Ağustos’tan itibaren Merkür durağan pozisyona geçiyor. Merkür’ün meşhur gerilemelerinde ki en önemli kısım durağan pozisyona geçtiği, yani durduğu zamanlardır. 10 Ağustos perşembe günü duracak olan gezegen ele aldığınız konuların aynı yerde kalmasına neden olurken, konuyla ilgili ilerlemekte sıkıntılar verir. Merkür gerilemesi ve durağan dönemiyle ilgili ayrıntılı bir yazı yazacağım ama devlet daireleri, kamu sektörü, önemli kişilerle görüşmeler, estetikle ilgili başlangıçlar, mülk alımı, evcil hayvan alımı, iyileştirmeye yönelik şifa işlerini 10 Ağustos Perşembe gününden itibaren 15 Ağustos’a kadar mümkünse bekletmek doğru olur. Esasen Merkür gerilemesi dönemi tüm bu alanlarda beklemek daha doğrudur ama hiç değilse bu aralığa daha fazla önem vermek gerekmekte.

8 Ağustos SALI Günü

Ay öğle saatleri 12.00 civarında burç değiştiriyor ve Vedik Astroloji’ye göre Kova burcuna geçiyor. Geçiş sürecinde Ketu ile tam kavuşumda olacak ve daha sonra Neptün’e dokunacak. Bu durum sezgilerin, bilişlerin, yükselen iç sesinizin habercisi. Zamanı müsait olanların bu süreci dua, meditasyon ve benzeri ruhsal çalışmalarla geçirmeleri faydalı olur. Diğer yandan Kova, Balık, Yengeç, Aslan, İkizler, Terazi burçları Salı günü öğle saatlerinden itibaren içsel olarak hislerinin arttığını, hafta boyunca ilginç rüyalar gördüklerine şahitlik edebilirler. Günün ilk yarısı Ay burç değiştirme telaşında olacak ki bu da zihinsel olarak gelgitli etkilere işaret ediyor. Salı öğlen 13.00 e kadar, çarşamba ise gün boyunca riskli parasal tahminler, girişimler için etkiler dikkatli hareket edilmesi gerektiğine işaret etmekte. Özellikle Aslan ve Kova burçları, yükselen, Ay burçları bu alanlarda olanlar bu konuya biraz daha önem vermeliler.

9 Ağustos Çarşamba

Kova burcunda ilerleyecek olan Ay, Ketu ile kavuşumuna devam etmekte ama Venüs ile yumuşak bir etkisi var. Bu da İkizler ve Kova burçları için ilişkiler, duygusal alanlarda flörtleri, duygusal hassasiyetleri tetiklemekte. Genel olarak günün etkilerini yumuşatan bu enerji, dikkatimizi ilişkilerimize çevirebilir. Diğer yandan devam eden ilişkiniz veya hoşlandığınız biriyle ilgili ilginç bir şey duyma, fark etme, daha önce görmediğiniz bir tarafını anlama, aniden idrak etme de söz konusu. Sezgiler çok artacağı için hissettiğiniz şeyleri kulak arkası etmeyin, işaretler alabilirsiniz. Ay Kova etkisi ve Venüs ile etkileşimi nedeniyle sosyal alanlar, sosyal konular, arkadaşlarınızla ilişkileriniz vs öne çıkıyor. Bugün mümkün olduğunca evde kapalı kalmayın. Dış işleri halletmek için etkiler iyi çalışıyor. Çarşamba günü dikkat edilmesi gereken önemli bir durum da günün enerjilerin kolay kanmaya, inanmaya meyil vermesi. Size aktarılan bir proje veya işi iyi didiklemek ve ayrıntılara önem vermek gerekiyor.  Yurt genelinde ise su ve suyla ilgili konulara dikkat!

 10 Ağustos Perşembe

Ay’ın içinden geçtiği yıldız başlangıçları desteklemiyor. Bunlar ne olabilir; hukuki bir mesele için mahkemeye başvurmak, eğitim gibi uzun vadeli bir konuda ilk adımı atmak, sözleşme veya anlaşmalarda imza atmak gibi…Diğer yandan perşembe günü başlayacak Merkür durağan pozisyonu, Aslan, Kova, Koç, Yay burçları için bu sürecin dikkatli geçirilmesine işaret etmekte. Bugünü mümkün olduğunca rutin konularla geçirmeye bakın. Günün nerede ise hiç bir etkisi önemli bir konuyu, işi, görüşmeyi, anlaşmayı, evlilik ve benzer duygusal bir konuda adımı desteklemiyor.

11 Ağustos Cuma

Ay Balık burcuna geçiyor ve Güneş ile uyumlu bir etki içinde olacak. Bir gün öncesinin sert etkileri toparlanırken, Cuma içsel olarak daha rahat olacağımız, enerjimizin yükseldiği bir gün. Ay Balık etkisi duygusal ihtiyaçlarımızın arttığı, daha hassas ve alıngan olduğumuz zamanlardır. Beden bu dönemlerde çok kuvvetli değildir ve vücutta şişlikler, ayaklarla ilgili ödem sorunları olabilir. Aşırı yürüyüş yapmak doğru olmaz. Özellikle ayak bölgenizi cuma ve cumartesi günü rahat ettirecek ayakkabılar tercih edin. İlişkilerle ilgili bu hafta ilgilenmeniz gereken bir durum varsa daha çok Cuma gününe alabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi günü haftanın daha yumuşak etkiler barındıran günleri olacak diyebilirim. Cuma dan itibaren Balık, Yengeç ve Akrep burçları kendilerini daha rahat hissedebilirler.

Burçlara Göre Bu Hafta Neler Getirecek

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Ev ve yuva alanlarınıza dikkatiniz yönelirken, ilişkiler, aşk hayatınız veya çocuklarla ilgili konularda çözmenin gereken eski konular Çarşamba gününden itibaren aktive olabilir. Çarşamba gününden itibaren sosyal alanlar, arkadaşlar, akrabalar önem kazanacak. Temponuz artarken maddi alanlarda çarşambadan itibaren riske girmemek akıllıca olacaktır.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınızı hafta boyunca iyi yönetmeniz özellikle çalışan Boğa burçları için ve yükselen Boğa’lar için önemli olacak. Hafta ortasından itibaren eski konular, çözülmemiş işler aniden önünüze gelebilir. Cuma gününe kadar bedensel olarak yorulmamak doğru olur. İşlerinizi organize edip, planlı hareket etmeye bakın. Çarşambadan itibaren ilişkilerle ilgili daha iyi bir etkiye giriyorsunuz. Haftanın ilk yarısı aşkta yanılgılara, yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Salı gününden itibaren eğitim, kişisel alanlar, kişisel gelişimle ilgili konularda dah akıcı etkileriniz var. Ancak burcunuzun yöneticisi Merkür’ün perşembeden itibaren durağan pozisyona geçmesiyle, estetik, sanat, yakın çevreniz, kardeşlerle ilgili konularda dikkatli olmak, meselelerin üzerine gitmemek ve yeni bir başlangıç yapmamak gerekiyor. İlişkiler açısından Çarşamba ve Cuma günleri kendinizi daha rahat hissedeceğiniz, akıcı etkiler var. Pazartesi ve Perşembe günleri ilişkiler, aşk hayatınızda zorlanabilirsiniz. Meseleleri büyütmeyin.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Tutulmanın etkisi ile eş veya iş ortaklarınızla ilgili biriktirdiğiniz gerginlikler aniden Çarşamba ve Perşembe günleri patlamalar yaşamanıza, tepkisel davranmanıza neden olabilir. Cuma’ya kadar olan döngüde ilişkilerle ilgili biraz daha hassas enerjilerden geçebilirsiniz. İş veya ortak projelerinizle ilgili konularda bu hafta acele kararlar vermemek yerinde olacaktır. Haftayı daha çok kişisel alanlarınız ve tamamlamanız gereken işlere odaklanarak geçirirseniz rahat edersiniz.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Salıdan itibaren odağınız ilişkiniz, eşiniz, iş ortaklıklarınız, başkalarıyla olan ikili ilişkilerinize doğru kayabilir. Cuma gününe kadar özellikle yakın çevrenizle ilgili alanlarda hassasiyetler gösterebilirsiniz. Öte yandan iletişim kurduğunuz kişiler, ikili ilişkilerde hatta kontakta olduğunuz kişilerle ilgili hislerinizin sezgilerinizin arttığını fark edeceksiniz. Bazen onların size aktardıklarından farklı niyetlerini veya size söylemediklerini fark etmeniz olası ki iç sesinize Cuma’ya kadar olan dönemde kulak vermeniz yerinde olur. İlginç rüyalar, uyku sorunları Pazartesi ve Salı günleri sizi yorabilir. Bu aralıkta stresten uzak durmaya çalışın.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Çocuklar, aşk veya duygusal hayatınıza veya kendi duygularınıza olan hassasiyetiniz Çarşamba gününden itibaren günlük koşturmalara, rutin konulara dönmenizle geçecek. Hafta ortasından itibaren temponuz artarken, bu haftanın belirsizlik veren etkileri, başlangıçları desteklemeyen durumları nedeniyle tamamlama, düzenlemeye yönelmek, yeni başlangıçları özellikle Perşembeden itibaren aktive etmemek yerinde olacaktır.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Salı gününden itibaren çocuklar, çocuklarla ilgili konular, bu alanda ki hassasiyetleriniz, aktive etmek istediklerinize doğru düşünceleriniz kayabilir. Salı ve Perşembe arası çocuklar, ilişkiler, partnerinizle yapmayı planladığınız bir konuşma vs varsa halletmeye bakın. Perşembeden itibaren Merkür’ün durağan pozisyona geçmesiyle beklemek ve özellikle iletişim kurmakla ilgili adımları aceleye getirmemek gerekiyor.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Hafta boyunca dikkatiniz aileyle ilgili konulara yönelebilir. Yakın çevreniz, arkadaşlar da dahil olmak üzere sorumluluklarınız veya sizden talep edilenler artabilir. Bu dönemde ek yükler almamak hayatınızı kolaylaştırmak adına sizin için önemli. Merkür durağan pozisyonu kariyer ve iş alanlarınızda zorlanmanıza, ilerlemekte sıkıntılara neden olabilir. İş ile ilgili alanları Perşembeden itibaren rutin bir programa almanız iyi olur. Yeni bir başlangıcı, işe başlamayı veya başvuruyu 15 ağustostan sonra planlamak daha doğru olacaktır.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Bir süredir planladığınız, adım atmak istediğiniz girişimler, planlarınızı artık hızlandırma, sonuçlandırma arzunuz hayli yüksek ancak bu hafta perşembeden itibaren durağana geçecek enerjiler, perşembeden itibaren biraz yavaşlamanızı ve sakin, akıllıca hareket etmeniz gerektiğini de vurgulamakta. Kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili konulara özellikle cumaya kadar odaklanmanız gerekebilir. Duygusal olarak Çarşambadan itibaren daha rahat etkileriniz var. Yeni bir ilişki başlangıcı, buluşma vs gibi durumları ise özellikle Perşembeden itibaren bekletmek, aktive etmemek yerinde olacaktır.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Maddi konulardaki gelişmeler Perşembe gününe odak noktanız olabilir. Perşembeden itibaren yatırımlar, parasal konularda beklemeye geçmek ve adım atmadan önce iyi tartmak önemli olacak. Maddi konularda sezgisel davranma, iç güdünüzle hareket etme eğiliminiz hayli yükseliyor. Enerjilerin genel olarak dengesiz etkiler vermesi nedeniyle aldanmalara, dikkat dağınıklıklarına da açık olduğunuzu unutmamak gerekmekte. Duygusal konularda Salı’dan itibaren bir süredir konuşmak anlatmak istediklerinize yönelebilirsiniz.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Salı öğleden sonradan itibaren burcunuza geçecek olan ay ile duygusal ve sezgisel olarak hareketleneceksiniz. Sezgileriniz bu dönemde özellikle Salı ile Perşembe arası sizi şaşırtacak kadar artabilir. Hissettiğiniz şeylere güvenin ama stratejik davranmak, hemen parlamadan sakin olabilmekte önemli olacak. Perşembeden itibaren ikili ilişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konular öne çıkacak. Fakat bu alanda durağanlaşacak Merkür, adım atmak için beklemek gerektiğine, anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar açısından dikkat etmenize vurgu yapmakta.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Salı ile Perşembe arası uyku sorunlarına dikkat edin. Akşam saatlerinde kahve gibi uyarıcı içeceklerden uzak durun. Sezgileriniz hayli yükselirken, daha önce fark etmediğiniz bir çok durumu fark ettiğiniz anlayacaksınız. Ancak karar vermek ve adım atmak için acele etmeden durumları iyi analiz ederek yönetmeye çalışmak önemli olacak. Perşembe gününden itibaren parasal konulara, bankalar ve kredilerle ilgili alanlara dikkat etmek yerinde olacaktır. Kredi başvurusu, önemli bir banka işi veya banka vasıtasıyla halletmeniz gereken para işiniz varsa perşembeye kadar çözmekte (Pazartesi hariç) fayda olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

 1. Saba Salebci 7 Ağustos, 2017 at 22:24 Cevapla

  Şebnem hanım merhaba:) belirteceğim tarihlerin Vedik A.göre hangi burç olduğunu yazarsanız çok çok sevinirim. Şimdiden zahmetleriniz için çok teşekkür ediyorum.
  Ben : 18.03.1964
  Eşim. :18.10.1964
  Kızım. :24.08.1985
  Oğlum: 27.07.2000

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *