Haftalık Astroloji Yazılarım

1 – 6 Kasım Haftalık Burç Yorumlarım

1 – 6 Kasım Arası Haftalık Astroloji Yorumlarım

Kasım ayının ilk haftasına Yeni Ay etkileri ile başlıyoruz. Pazartesi gününden itibaren Mars zararlı bir dereceden ilerleyerek Hint Astrolojisine göre Yay burcundan, Oğlak alanına geçmekte. Öncelikle bu hafta Pazartesi’den itibaren Perşembe gününe kadar olan döngüde fiziksel olarak kendimizi kollamak önemli olacak. Mars hareketten, mücadeleden, rekabetten, savaşçı alanlarımızdan sorumludur. Bu süreçte, çevreniz ile rekabete girmeyin, mücadele isteyen konularda dikkatli olun. Zira Mars sizi bu konularda desteklemekten haftanın ilk dört günü uzak olacaktır. Biri veya bir durumla ilgili başlattığınız gerginlik, tartışma veya rekabet gerektiren konularda ilerlemek veya sonuç almak çok mümkün olmayacaktır.

Ülkemiz açısından da yine haftanın ilk dört günü gerginliklere, terörle ilgili durumlara daha açık olabileceğimiz etkiler söz konusu. Özellikle turizm, turizmle ilgili alanlar, metropoller adına dikkatli olmakta fayda var. Öte yandan yurtdışı ilişkileri, yabancılarla olan kontaklar, uluslararası ilişkilerde ani gelişmeler adına bu hafta tüm bu alanlarda dikkatli olmak önemli diyebilirim.

Mars’ın geçiş döneminde zayıf ve kontrolsüz bir enerjiyi açığa çıkarmasıyla başta (Hint Astrolojisine göre) yükselen YAY burçları, İkizler, Oğlak ve Yengeç burçları ve yükselenleri bu burçlarda olanlar kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara dikkat etsinler. Kaslar, bel bölgesi sinirleri, bacak ve uyluk bölgenize dikkat edin. Ağır kaldırmayın, fiziksel olarak kendinizi yormayın ve ağır spordan bu hafta Cumaya kadar uzak durun. Araba kullanırken daha dikkatli olmaya çalışın.

Perşembeden itibaren Hilal fazına geçecek olan Ay enerjisi ile başlangıçlar ve yeni adımlar daha destekli olacak. Bu hafta başlatmanız, ilerlemeniz gereken bir durum veya karar varsa, önemli bir işle ilgili adım atmak istiyorsanız, Perşembeden itibaren programlamanız daha akıllıca olacaktır.

Hafta başı Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay; Satürn ve Venüs’le olan kontakları nedeniyle ilişkilere, duygusal takıntılara, ilişkilerde, aşkta veya genel olarak ele aldıklarınızda daha tutkulu ve inatçı bir tutum sergilemenize neden olabilir. İlişkilerde sorumluluklar ve beklentiler haftanın ana temalarından birini oluşturuyor ki özellikle Perşembeye kadar olan döngüde bu konu daha fazla vurgulu olacak. Partnerinize yönelik beklentileriniz, ilişkide duygusal gelgitleriniz veya beraberlikte karşı tarafın sorumluluklarına ne ölçüde dikkat ettiği sizin için önemli olabilir. Bilhassa Akrep, Yay, Boğa, İkizler, Aslan, Balık ve Yengeç burçları bu konulara daha fazla takılabilirsiniz.

Perşembe akşam üstü saatlerinde yaklaşık 18.00 civarında burç değiştirerek Yay burcuna geçecek olan Ay, Cumadan itibaren daha rahat ve sosyalleşmemize dönük enerjiler vermeye başlayacak. Bu hafta etkiler Cumadan itibaren rahatlamaya başlıyor.

Cumadan itibaren Yay burcu etkisi Pazara kadar devam ederken, Yay burçları, İkizler, Aslan, Koç etkileri yüksek olanlar daha aktif olacaklar ve haftanın son bölümünü daha rahat geçirecekler.

Haftanın ayrıntılı günlük etkilerini web sitemde ve sosyal medya sayfalarımda yayınlamaya gün bazında devam edeceğim. Güzel bir haftayı gönlünüzce geçirmenizi dilerim. Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Facebook: Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi

Instagram: Sebnem Ekşib (@sebnemeksib)

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

 

 

2 comments

  1. pinar 5 Kasım, 2016 at 19:59 Cevapla

    2017 deki ay ve gunes tutulmalarini da ozel bir yazida degerlendirebilir misiniz, astrolojide kadersel etki ne demek, aciklarsaniz sevinirim, karmayla bir ilgisi var mi acaba?

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *