1 Eylül Perşembe Güneş Tutulması 

1 Eylül 2016 Perşembe günü saat öğlen (Türkiye saatine göre) Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Tutulma ülkemizden direk görülmemekle birlikte Hint Astrolojisine göre ülkemiz üzerinde etkili olacak enerjileri devreye koyacak.

Öncelikle tutulma sırasında Hint Astrolojisine göre 29 derecede Balık burcuna gerilemiş olan Uranüs, ülkemiz natal haritasında hükümet ve yönetim konuları, üst düzey yöneticiler ve yönetim kadroları gibi önemli alanları etkiliyor. Tutulma Merkür gerilemesi ile denk gelmekte ve bu etki yine ülkemiz haritasında iç alanlarımız, güvenlik konularıyla bağlantılı çalışmakta. Tutulma an haritası önemlidir. Buna baktığımızda tutulma anında ufukta Terazi yükseliyor ve bu burcun yöneticisi Venüs, 12. evde Jüpiter ve Merkür ile birleşmekte, Uranüs ile karşıt yerleşimdeler. Gizli işler, planlar, komplolar birden açığa çıkabilir. Öte yandan Terazi burcu ülkeler açısından İstanbul ile bağlantılıdır. İstanbul tutulmadan daha fazla etkilenebilir.

Tutulma ünlü kişiler, politikacılar, hukuksal alanlar, ani gelişen dış politikalar, içerde dengeleri kurmakta zorlanma verebileceği gibi ülke güvenliği açısından hayli hassas etkileri açığa çıkarmakta. 1 Eylül tutulması ile başlayan gelişmeler 16 Eylül de gerçekleşecek Ay tutulması ile tamamlanma verecek. 1 Eylül civarında hayatınızda belirecek ani gelişmeler 16 Eylül civarında olgunlaşabilir.

Tutulma Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga eşliğinde gerçekleşiyor. Bu etki kadersel enerjileri devreye sokarken, ani gelişmeleri de tetikler. Uzun süredir beklediğiniz veya bildiğiniz bir durumla yüzleşmeler, artık kaçınılmaz şekilde bununla baş etmek gerekliliği, olumlu anlamda bakarsak, sürüncemede olan işlerinizin sonuca girmesi söz konusudur. 1 Eylül Güneş tutulması esnasında etkin olacak takımyıldızlar ve etkileri ise şöyle;

Ay ve Güneş yani tutulmanın baş mimarı Poorva Phalguni yıldızında olacaklar. Venüs ile yönetilen bu yıldızın ikincil enerjisi Mars gibi çalışır ve Venüs’e rağmen sert bir yıldızdır. Konfor alanlarınızdan vazgeçmeniz, şartlarınızı yeniden belirlemeniz gerekebilir.

Jüpiter, Merkür ve Venüs ise UttaraPhalguni yıldızında konaklıyor olacak ki Güneş tarafından yönetilen bu yıldızda yönetim kadroları, idari işler ve yönetsel konularla ve organizasyonlarla çok bağlantılıdır. Tutulma genel etkisinde ülkemiz adına üst düzey hükümet yöneticileri, yönetim kadroları adına oldukça etkili. Önümüzdeki 4 aylık döngüde Aralık sonuna kadar olan süreçte etkili olacak. En yoğun enerjisini Eylül, Ekim ve Kasım aylarında hissettirecek. Tutulmalar orta ve uzun vadede yayılan etkileri ile bilinirler.

Güneş tutulmalarının sağlık üzerine de etkileri güçlüdür. Zira Güneş doğal olarak bizim yaşam enerjimizi ve bağışıklık sistemimizi de temsil eder. Hint Astrolojisinde tutulma aksının Aslan Kova üzerinde olması, damarlar, dolaşım sistemi, kalp krizleri, hamileliklerde sıkıntılar ve düşük eğilimleri açısından riskli etkiler verebilir.

Oluşum, Kova ve Aslan askında gerçekleşeceği için, Güneş tutulması en yoğun Aslan, Kova, Başak, Balık, Terazi burçlarını etkileyecek. Bu burçlarda yükselen, Ay burçlarınız veya önemli bir gezegen yerleşiminiz varsa bu alanlarda tutulma etkilerini daha yoğun hissedersiniz. Tutulmanın bireysel haritalarda etkileri en yoğun şekilde tutulmanın haritanızdaki bir gezegenle, bilhassa Güneş ve ya Ay ile kavuşumu ile kendini gösterir. Elbette bir de tutulma aksı bireysel haritanızda hangi alanda gerçekleştiyse orada önemli gelişmeler ve değişimler yaşamanız olasıdır.

Ülkemiz adına önümüzdeki günler hareketli zamanlara işaret etmekte. En az üç aylık döngüde yaşamı kontrol etmek çok kolay olmayacaktır. Sınırlarımızda sorunlarla uğraşmak ve komşu ülkelerle olan ilişkiler adına ani gelişmeler şaşırtıcı durumlara işaret ederken, bu yaz başından beri yaşadığımız tuhaf ve kaotik olaylar sinsilesi devam edebilir. Güvenlik adına, siyasi liderler, üst düzey yöneticiler adına zorlayıcı zamanlara işaret eden bir döneme doğru tutulma enerjisi ile hızla itiliyoruz. Bu süreçler sakin olmak ve şartları zorlamamak adına önemlidir. Unutmayın ki tutulma etkileri bugünden yarına değildir. İki, bazen de üç yıllık döngüleri uzun vadede, 3 aylık döngü de ise yakın planda etkiler. Yani önümüzdeki Aralık sonuna kadar olan zaman ülke yönetimi, yöneticiler, komşular, hukuk ve adalet alanları, iç güvenliğimiz gibi konularda epey hareketli zamanları göstermekte.

Tutulma Günü Dikkat Etmemiz Gerekenler

Tutulma günleri enerjinin dağınık olduğu zamanlardır. Güneş tutulması ise Yeni Ay döngüsünde gerçekleşir ki zaten bu bile enerjinin karanlık bir fazdan geçeceğine işaret eder. Eski kaynaklar, tutulma dönemlerinde özellikle gerçekleştiği gün mümkün olduğu kadar fiziksel ve ruhsal olarak kendimizi zorlamamız gerektiğini özellikle vurgularlar. Ameliyat veya önemli bir başlangıç adına yine dikkatli olunması gereken bir gün olarak belirtilir.

Güneş Tutulması Yapılacak Enerji Çalışmaları

Tutulma günleri özellikle de bir gün öncesi ve sonrası küçük çocuklarda, bebeklerde ve hayvanlarda huzursuzluk gözlemlenebilir. Evinizin ve yaşam alanlarınızın genel enerjisini dengede tutmak önemlidir. Özellikle çocuklarınızın odalarında mutlaka doğal tuz bulundurun. Örneğin yatak baş uçları veya çalışma masalarına yerleştirebilirsiniz. Tuz arındıran ve düzenleyen, temizleyen bir enerjiye sahiptir.

Aromaterapi, yani yağ ve kokularla kendi iç enerjinizi dengeleme yine bu tip dönemlerde sizi çabuk ve etkin şekilde rahatlatacak tedbirler arasındadır. Güneş tutulması iç gerginliği arttırarak kendinizi endişeli bir ruh halinde hissetme eğilimlerini arttırabilecek nitelikte. İlk yapacağımız bu duygu durum bozukluklarına Çarşambadan itibaren bu hafta çok prim vermemek olmalı. Bunun yanında Yasemin, Gül ve Lavanta kokularını bir mendile damlatarak hafifçe koklamak, soğuk sıkım yağlarından edinmek ve eklem yerlerinize hafifçe masaj yapmak veya koklamak iyi gelebilecek, hatta kısa süre içinde iç gerginliklerinizi toparlayabilecek uygulamalar arasında önerebileceklerim arasında.

Perşembe günü öğle saatlerinde gerçekleşecek olan tutulma esnasında enerji dalgalanmaları ve gerginlikler artabilir. Perşembe ve Cuma günleri evinizde düzenli “adaçayı” tütsüsü yakmaya özen gösterin. Aslan, Kova, Başak, Balık, Koç ve Terazi burçları bu tedbirlere biraz daha özen göstermek yerinde olacaktır.

BURÇLARA GÖRE (ÖZELLİKLE YÜKSELEN VEYA AY BURCUNUZA GÖRE)

1 EYLÜL PERŞEMBE TUTULMASI ETKİLERİ:

Koç burçları veya Koç yükselenler: İlişkiler, aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, hobileriniz veya kişisel uğraşılarınız adına tutulma size yeni bir dönemi ani gelişmelerle verebilir.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler: Aile,ebeveynler, yuva ve ev alanlarınız bu konulardaki önemli kararlarınızın öne çıkması, kişisel konularda kararlar almanız veya yeni bir süreci başlatmanız olası. Merkür gerilemesi nedeniyle özellikle evle ilgili değişikliklerde acele kararlar vermeyin.

İkizler burcu veya İkizler yükselen: Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlar, kısa vadeli hedefler, yayıncılık, medya, basın veya reklamcılık gibi konularda gelişmelere açık bir süreç geçirmektesiniz. Tutulma eskiden başlayan konuları tekrar ele almanızı sağlayabilir.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen: Maddi konular, kişisel alanlar, duygusal konular açısından hareketli bir dönem yaşanabilir. Kendinizle ilgili yenilemek başlatmak istediğiniz alanlarda gelişmelere açık olacaksınız. Kariyerinizde üstlerinizle olan ilişkilerinize bu aralıkta dikkat etmek yerinde olur.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan: Ani gelişmeler ve sürpriz kararlara dönük ilginç bir süreç olacak. Duygusal olarak fark ettiğiniz bir durumla yüzleşme öne çıkabilir. Önemli bir konuda aydınlanma daha net görme yaşanabilir.

Başak Burcu veya Başak Yükselen; Tutulma hayata bakışınızda gerçekçi bir tutum sergilemenize neden olacak. Bu süreçte sizden gizlenen önemli bir durumu ilginç bir biçimde keşfedebilirsiniz. İç dengelerinizi iyi tutmaya önem verin. Sinir sisteminiz adına hassasiyet yaşanabilir.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen: Aile büyükleri, arkadaşlar, sosyal çevre adına sizin dışınızda gelişen durumlarla bu dönemde uğraşmanız gerekebilir. Bir süredir hedeflediğiniz önemli bir amacınız, uğraşınızdan sonuç almanız olası. Öte yandan ilişkiler ve duygusal konularda eylül sonuna kadar ani gelişmeler yaşanabilir.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen: Tutulma özellikle yükselen veya Ay burcu Akrep olanlar açısından kariyer ve iş alanlarında önemli bir değişim, yenilenme, birden gelen bir kopma veya uzun süredir devam eden bir durumun sonuçlanması olarak kendini gösterebilir. Evli akrepler için ilişkiler açısından da dikkatli yönetilmesi gereken bir dönem söz konusu.

Yay Burcu veya Yay Yükselen: Yurtdışı veya benzeri bir organizasyon, almanız gereken bir eğitim veya akademik bir çalışma, kendi hayat planlarınızı yeniden gözden geçirme konularında değişimlere açık ve radikal adımlar atabileceğiniz bir süreci tutulma döngüsü başlatabilir.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen: Eylül ve Ekim ayları tutulma enerjilerini yoğun yaşayabilirsiniz. Şartları zorlamayın. Maddi konular, ilişkiler ve aile konularında gelişmelere açık bir süreç söz konusu.

Kova Burcu veya Kova yükselen: İlişkiler, evlilik, eşiniz veya partnerinizle diyaloglarınız, ortaklı her türlü konu veya işle ilgili gelişmeler yeni bir düzene geçmenize beklenmedik bir şekilde neden olabilir.

Balık Burcu veya Balık Yükselen: Sağlığınıza dikkat etmek ve özellikle bağışıklık sisteminize önem vermek yerinde olacak. Yöneticiniz veya üst düzeyde ilişki içinde olduğunuz kişilerle bu süreçte diyaloglarınızda tedbirli olmaya çalışın. İlişkiler açısından hareketli bir dönem yaşanabilir.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *