şebnem

Yoğun duygusallık içeren bir haftaya giriyoruz. Öncelikle hafta ortasından itibaren Nisan Yeni Ay’ını yaşayacağız. 4 Nisan Perşembe günü başlayacak olan Yeni Ay, 5 Nisan Cuma günü öğlen 11:50 de tamamlanacak.

Diğer yandan Salı günü gerçekleşecek Merkür Neptün kavuşumu Vedik Astroloji de hayli sert bir yıldızda Porva Bhadra Pada’da gerçekleşiyor ki görünenin ardına bakmak, gizleneni fark etme zamanları olacak. Duygu ve düşüncelerde tam bir karmaşa yaşanabilir, neyin doğru neyin yanlış olduğunu fark etmek zorlaşabilir. Ancak gökyüzü büyük ruhsal açılımlar veriyor. Sezgiler artacak, yaratıcı enerji öylesine yükselecek ki yazmak, ilham almak, müthiş bir sezgisellikle idrak etmek, görünenin gerçekte ne olduğunu tamamen sezgisel bir platform da anlamak mümkün olacak.

Salı gününden itibaren başlayacak Neptün Merkür kavuşumu önümüzdeki 10 gün boyunca aktif olurken en yoğun enerjisini bu hafta boyunca belirgin kılacak.

Bu süreçte hafızanıza güvenmeyin, dalgınlıklar, unutkanlıklar, hatırlamakta sorunlar artabilir. Günlük hayatınızda bilhassa bu hafta not alın, programlı olun ve birden fazla işi aynı güne denk getirmekten kaçının. Spekülatif haberler artabilir. Yanlış anlaşılmalara o denli yakın olabilirsiniz ki dediğinizi veya anlatmak istediğinizi karşı tarafın hangi noktaya çektiğine hayretler içinde kalabilirsiniz.

Dolandırıcılıklara, yalan haberlere dikkat edin. Duyduklarınıza değil, gördüklerinize inanmak gerekecek… Yazdığınıza, söylediğinize bu hafta boyunca epey dikkat etmek gerekiyor. İş görüşmelerinde veya yazılmalarında maillere, imzaladığınız evraklara çok dikkat edin, kontrol etmek en akıllıca yöntem olabilir…

Bu haftanın en sert günlerinden birisi Çarşamba… Vedik Astrolojisine göre ay Kova burcunda ilerlerken, yeni ay öncesi en karanlık fazına da geçmiş olacak. Ay’ın içinden geçtiği takımyıldız ve ayın fazı çok sert etkileri barındırmakta. Çarşamba günü herhangi bir konuda başlangıç yapmayın, başlattığınız şeyler bambaşka bir hale dönüşebilir. Çarşamba gününü sadece rutin işlerle geçirmenizi öneririm.

Çarşamba gününün sert etkilerine hava grupları Kova, İkizler ve Terazi burçları ile Aslan burçları, yükselen ay veya öz burçları bu noktada olanlar ekstra dikkat etsinler.

Perşembe günü Yeni Ay etkisi başlıyor. Vedik de buna Amavasya denir.

Yeni ay Kova burcunda başlayacak ve Balık burcunda tamamlanacak. Zor bir yıldızda başlayıp, çok güzel ve bereketli bir yıldızda tamamlanacak. Haftalık etkiler içinde Çarşamba ve Perşembe daha dikkatli geçirilmesi gereken günler olarak vurgulu iken Cuma günü öğle saatlerinden itibaren tamamlanacak Yeni Ay sonrası hayatınızda hızlanması gereken konulara yönelebilir, duygusal veya dünyevi konularda adım atabilirsiniz. Bu hafta harekete geçmek istediğiniz bir konuda Cuma öğle saatlerinden itibaren destekli etkiler var.

Yeni Ay Balık Burcunda Revati yıldızında tamamlanıyor…

Öncelikle Balık, Başak, İkizler ve Yay burçları için önemli değişimler verecek bir yeni aya geçiyoruz. Özel bir yıldız olan Revati bereketi, büyük şansı, başkaları tarafından desteklenmeyi temsil eder. Revati hayli özverili, iyilik sever ve başkalarına ışık tutan bir yıldızdır. Bu yıldız baharın ilk yeni Ay döngüsü ile bizi yaptığımız iyilikler, başkalarına daha önce verdiğimiz desteklerin sonuçlarını almakta adeta mükafatlar içinde tutabilir.

Revati, iyileştirici özelliği yüksek bir yıldızdır. Bir süredir uğraştığınız sağlık sorunlarınızın daha iyiye gitmesi, önünüze bir fırsat, bir tedavi yöntemi belirmesi söz konusu iken, yıldızın yeni ay padası, ayakların yere bastığı, hedeflerinizi, arzularınızı daha belirgin şekilde gözden geçirdiğiniz bir döneme işaret etmekte. Hedeflerinize ulaşacağınız veya ilerlemek istediklerinizle alakalı beklenmedik kapıların aralanacağı özel bir yeni ay var önümüzde.

Hayatınızda iyileştirip, yeniden yapılandırmanız gerekenler yapılanıyor… Balık, Başak, İkizler ve Yay burçları yepyeni bir döneme geçerken, önemli gelişmeler, destekler göreceksiniz.

Yeni ay iş ve kariyer alanlarında ikizler, kova, akrep ve yay burçları için yeni fırsatlar, yeni başlayan gelişmelerin habercisi olacak…

Boğa, Oğlak ve Başak burçları hedeflerini, sosyal alanlarını, idealize ettikleri şeyleri yeni deneyim ve fırsatlarla belirgin hale getirebilecekler…

Başak, Terazi ve Akrep burçları ilişkiler ve aşk alanında yeni bir döneme geçiyorlar…

Koç ve Yengeç burçları ise bu süreci biraz daha sakin ve esnek geçirmeniz gerekiyor. Düşmanlarınızla ilgili önemli gerçekleri fark ederken, bir anlamda bu süreç size dost ile düşmanın ayrılmasını sağlayacak.

Haftanın burçlara göre ayrıntılı etkilerini Youtube kanalımda aktardım… Yükselen burcunuza göre Vedik haftalık burç yorumlarınızı Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Bolluk ve bereket içinde yeni ay döngüsü geçirmeniz dileklerimle.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *