KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Hafta ortasına kadar özellikle de Pazartesi ve Salı günleri kazalar, aksilikler, pürüzlerle uğraşma etkileriniz yüksek olacak. Bu hafta önemli bir plan veya iş akışınız varsa, Çarşamba gününden itibaren ele almak daha doğru olabilir. Maddi konular, finansal işlerinizle ilgili yine hafta ortasından itibaren rahatlama ve güzel gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonu seyahat, ani bir kararla çıkılacak kısa bir yolculuk hareketli bir süreç yaşamanıza neden olabilir. Her durumda hafta sonu aktif ve yoğun koşturma içinde bir temponuz olacak.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Haftanın ilk yarısı iş ve mesleki alanlar, günlük koşturmalar, rutin iş ve yapmanız gerekenlerle ilgili konular daha fazla odaklanacağınız alanlar olurken, ikinci yarı Perşembeden itibaren ilişkiler, duygusal konular ve partner, eşinizle alakalı durumlara dikkatiniz geçecek. Cumadan itibaren ilişkiler alanınızda ve ortaklı parasal kazançlarla ilgili gelişmelere açık olacaksınız. Bu hafta boyunca ama özellikle de hafta sonu eş veya partnerinizle bir konuyu, durumu tartışırken dikkatli olun, basit bir fikir ayrılığı ciddi bir tartışmaya dönüşebilir.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Sağlığınıza bilhassa haftanın ikinci yarısından itibaren dikkat etmeniz doğru olur. Öncelikle girip, bağışıklık sistemi, alerjiler, alerjik reaksiyonlar açsından biraz daha hassas olabilirsiniz. Çarşamba gününe kadar eş ve ilişkiniz, ortaklı alanlar, maddi konular daha fazla yoğunlaştığınız konular olurken, Perşembeden itibaren sağlığınızla ilgili hassasiyetler artacak, hava şartlarına dikkat edin ve üşümemeye bakın. Fiziksel olarak hassasiyetleriniz artarken, Çarşambadan sonra temponuzun da yüksek olması sizi yorabilir. Ele aldığınız işleri bu hafta mutlaka dinlenerek ve bünyenize, kendinize özen göstererek yapılandırmalısınız.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Bu hafta çocuklar, çocuklarla ilgili konular, onların okul ve eğitim işleri veya çocuklarla ilgili bir süredir ertelediğiniz, ele almak istemediğiniz konular sizin adınıza daha fazla vurgu yapacak. Hafta ortasından itibaren ilişkiler, aşk alanlarına dikkatiniz kayarken, her durumda hafta boyunca ele aldığınız veya alacağınız konuları eğlenerek ve keyif içinde yapmak isteyeceksiniz. Görevlere ve size diretilen sorumluluklara tepkisel davranabilirsiniz. Çözümsel davranma ve her türlü pürüzü hızlı biçimde çözme etkileriniz artarken, gerilen sinir sisteminiz özellikle hafta sonuna doğru kişisel ilişkilerinizde esnek olmanız gerektiğini de vurgulamakta.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Haftanın ilk yarısı aile ve evinizle ilgili konularda halletmeniz, çözmeniz gerekenlere odaklanmanız, kariyer, iş ve ev arasında bir çok durumu birden aynı anda yürütmek zorunda kalmanız söz konusu. Diğer yandan haftanın ilk yarısı yaratıcı enerjiniz hayli yüksek olacak, estetik bir konu, sanatla ilgili bir işi ele almanız gerekiyorsa, yaratıcı fikirlere ihtiyacınız varsa haftanın ilk yarısı yaratıcılık isteyen bir işi halletmek, ele almak, üzerine düşünmek için destekli etkiler var. Çarşambadan sonra ebeveynler, anneniz veya ailenizde bulunan kadınlarla ilgili konularda hararetli tartışmalar, konuşmalar yaşanabilir. Hafta sonu seyahat ve yolculuklar için güzel etkiler bulunuyor. Ani bir kararlar kendinize küçük bir kaçamak şansı tanıyabilirsiniz.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Aile büyüklerinizden birisi, ebeveynler veya birinci derecede akrabalarınızla ilgili bir süredir devam eden bir konuda kararsızlıklarınız, emin olamadığınız noktalar sizin için sonuçlanacak ve aileyle ilgili duran bekleyen bir konuda net adımlar atabileceksiniz. Bu hafta Perşembe gününe kadar sürecek bu enerji, Perşembeden itibaren dikkatinizi yakın arkadaşlar veya kuzenler üzerine yoğunlaştırmanıza  neden olacak. Hafta boyunca hızlı bir temponuz olurken, birikmiş işleri çözmek ve gereksiz sorumluluklardan uzaklaşmak için destekli bir süreç yaşanacak.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kuzenler veya sizin için önemli bir dostunuzla ilgili Perşembeye kadar olan dönemde önemli gelişmeler yaşanabilir. Dikkatiniz bu hafta ortasına kadar daha çok çevrenizle olan iletişimde olurken, yoğun bir telefon trafiği de söz konusu.  Perşembeden itibarense maddi konular, banka işleri, finansal olarak halletmeniz veya düzenlemeniz gerekenlerle ilgili telaşınız ve temponuz artacak.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Çerşamba gününe kadar dikkatiniz maddi konular, birinden beklediğiniz bir para veya parasal bir konuda size destek olacak bir durumda olacak. Her durumda hafta ortasına kadar gelir gider dengelerinize dikkat etmeli ve borç alacak işlerinde dikkatli olmalısınız. Perşembe gününden itibaren sağlığınıza, kendinize dikkat etmekte fayda var. Metabolizmanız hafta sonu yavaşlayabilir ki beslenme düzeni ve boğaz enfeksiyonlarına hafta sonu dikkat etmekte fayda var.  Fiziksel olarak dikkat çekici olduğunuz ve kendi dikkatinizin de fiziksel alanlarınızda olduğu bir hafta söz konusu. Diğer yandan ilişkilerde kontrolcü tarafınızı beslemeden ve esnek olmaya çalışmak önemli olacak.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Hafta boyunca ağır ve zor işleri ele alırken acele etmeyin ve mümkünse kendinize vakit ayırıp, kalabalıklara karışmadan biraz da kendinizle kalıp, sakin ve huzurlu ortamları tercih edin. Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay sizi yeni başlangıçlar ve ilginç gelişmelerle karşılaştırabilir ama öncesinde duygusal dalgalanmalarınızı, iç huzursuzluklarınızı bu hafta boyunca bilhassa Çarşambadan itibaren daha da iyi şekilde yönetmelisiniz. Katı kararlar almadan, ele aldığınız konularda acele etmeden bu haftayı geçirmek sizin için en doğrusu olacaktır.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Haftanın etkileri yarım kalan işleri tamamlamak, eksik alanları yeniden düzenlemek, araştırma yapmak, önünüze gelen bir konu veya projeyi acele etmeden, yavaş biçimde ele almak ve detaylara özellikle dikkat etmek daha fazla öne çıkan durumlar arasında. Hafta ortasından özellikle Cumadan itibaren kalabalıklar, aşırı yoğun ve bol insan olan görüşmeler, organizasyonlar sizi yoracaktır. Bu hafta sonunu evinizde sizi huzurda tutacak insanlarla geçirmeye çalışmalısınız

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Hafta başı duygusal tepkiler verme eğiliminiz yükselirken, durumlar karşısından kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Hafta başına özellikle de Çarşambaya kadar olan dönemde daha sakin ve rutin olarak ilerleyecek veya yapmaya alışkın olduğunuz işlerinizi almaya çalışın. Pazartesi ve Salı günleri şartları zorlamadan basit ve kolay işlerle geçirmeniz faydanıza olacaktır. Çarşambadan itibaren sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili iş ve konular öncelik sıranıza yerleşebilir. Bir arkadaşınız veya sizin için önemli biriyle ilgili gelişmeler yaşanabilir.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Bu hafta ortasından itibaren aktive olacak Yeni Ay enerjisi ile Çarşambadan sonra daha yoğun hissedeceğiniz kariyer, iş ve ortaklı alanlardan eş veya aileden gelebilecek kazançlara yöneleceksiniz. Hafta başından itibaren artacak sezgiler, hissedişler, rüyalar ve farkındalıklar sizi ilginç deneyimlerle karşılaştırabilir. Duygusal olarak yoğun bir hafta geçirirken, maddi konularda Pazartesi ve Salı günlerine dikkat etmek şartıyla Çarşambadan itibaren rahatlama yaşanabilir. İlişkiler ve aşk hayatınızda bir süredir içsel olarak devam eden çelişkileriniz, emin olamadığınız durumlarla ilgili hafta sonundan itibaren kararlar vermeye başlayacaksınız.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Mürşideözer 12 Aralık, 2017 at 06:40 Cevapla

    Mrb şebnem hnım size instagramdan defalarca yazdım ama ulaşamadım.biliyorum bakmiyacaksınız ama yinede şansımı denemek istedim..
    Ben izmirden mürşide özer. 09.01.1976 sabah ezanda doğmuşum.benim haritama bakımanız ve geliceğimde beni neler beklediğiylw ilgili beni uyarip yönlendirebilmwniz mümkunmi.çok ihtiyacım var.sagolun

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *