12 Temmuz Salı, bugün Mars günü…

Öğle saatlerinden itibaren Ay, Terazi burcunda ve Mars ile yönetilen iddialı bir takımyıldızında ilerlemeye başlayacak. Çitra takımyıldızı yaratıcı enerjileri, estetik ve sanatsal konuları destekleyen etkilere sahiptir. Ancak ikili ilişkiler adına dikkatli olmak gerekmekte. Çitra, estetik ve güzellik üzerinde duran, tutkulu ve hareketli bir yıldızdır. Bu nedenle Ay bu yıldızdan transit ederken, durağan olmak doğru olmaz. ilişkilerde romantik beklentilerimiz, yaratıcı enerjilerimiz artarken, bir yandan da çabuk sorun çıkarma, partnerinizin davranışlarına daha sabırsız ve tepkisel karşılıklar verme eğilimi de hayli yüksek olacak. Özellikle Terazi burçları, Ay burcu Terazi olanlar, Terazi yükselenler bugün ilişkilerinizde iletişim sorunlarına, yanlış anlaşılmalara veya karşı tarafa daha çabuk sinirlenme eğilimlerine karşı dikkatli olmalılar.

Bugün biriye tanışmak, ilk kez çıkmaya başlamak veya bir ilişkinin başlangıç gününü bugüne denk getirmek çok uğurlu değildir.

Genel olarak hareket isteyen işler, durağanlıktan uzak olmak, sanat, takı, yaratıcı her türlü uğraşı, mimari konular, dekorasyon konuları, takı tasarımları, moda işleri, alışverişler, evinizi düzenlemek ve biçimlemek daha destekli olacak işler arasında sıralanabilir.

Bir konuya odaklanmak zor olabilir. İncelik isteyen konulardan, detay veya politik bakış açıları gerektiren durumlardan uzak durmaya çalışın. Gün içinde bir şeylerle meşgul olmaya çalışmanız yerinde olacaktır zira zihniniz gerilmeye, tepkisel olmaya daha fazla eğim göstereceği için uğraşılarınızın olması kendinizi veya düşüncelerinizi dinlemenizi engelleyebilir.

Çalışıyorsanız, bugün zor toplantıları, gergin konuların masaya yatırılacağı işleri dikkatli ele alın ve mümkünse rutin konularla günü geçirmeye çalışın.

Günün en hassas saatleri; sabah 11 ile öğlen 14.00 arasında olacak. Bu aralıkta Ay burç değiştirirken zararlı bir dereceden ilerleyecek ki başlattığınız işler sonuca ulaşmaya bilir. Bu saat aralığını günlük konularla geçirmeniz yerinde olur.

Öğleden sonra biraz daha rahatlayacak olan enerjiler, duygusal alanlar ve ilişkilerinizle ilgili konulara özen göstermeniz şartı ile daha rahat etkiler barındırmakta.

Mars bugün tekrar Akrep burcuna döndü ve önümüzde yaklaşık 7 günlük dönemde 18 Temmuza kadar çok zayıf bir dereceden ilerleyecek. Akrep burçları, yükselen Akrepler, Ay burcu akrep olanlar bu süreçte kazalara, kas sorunlarına, kan sorunları ve tansiyon problemlerine dikkat etsinler. Önümüzdeki yaklaşık bir haftalık döngüde tansiyon sorunları olanlar dikkatli olsunlar.

Mars, ülkemiz haritasında 6.evden zararlı bir dereceden 18 Temmuza kadar ilerlerken, bu alan, düşmanlar, gizli ve açık düşmanlıklar alanıdır. Dolayısı ile bu süreçte terör olayları ve ani gelişen olaylar ve kazalar, saldırılar adına çok hassas bir döngü olacak, dikkatli olmakta fayda var.

BUGÜN BURÇLARA GÖRE ETKİLERE GÖZ ATACAK OLURSAK;

Koç burçları veya Koç yükselenler:

Kazalar, ani gelişmeler açısından bugün ve 18 Temmuza kadar olan döngüde temkinli olun. Bu süreçte sizin dışınızda gelişmelerle uğraşmanız söz konusu. Venüs Yengeç burcunda ve aile, ev ve yuva alanlarınızda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. 18 Temmuza kadar daha çok kendi alanlarınızda, eviniz veya ailenizle vakit geçirmek sizi daha iyi hissettirecektir.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler:

Mars tekrar ilişkiler, ikili ilişkiler, ortaklı işlerinizle ilgili alana geçerken, evlilik ve eşinizle ilgili konularda 18 temmuza kadar kontrol edemediğiniz ani gelişmeler, gerginlikler olabilir. Esnek olmaya çalışın ve fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormamaya çalışın. Yakın çevrenizle ilgili alanlara yerleşen Venüs ile arkadaşlar, yakın çevreniz, kardeşler veya kardeşiniz gibi gördüğünüz kişilerle ilişkilere görüşmelere açık olmanız size iyi gelecektir.

İkizler burcu veya İkizler yükselen:

Çalışan İkizler için önünüzdeki 7 günlük süreçte, 18 Ekime kadar meslektaşlarınız, iş arkadaşlarınız, iş alanlarınızda ani gerginlikler söz konusu. Düşmanlara, kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Maddi konularda sizi destekleyen Venüs etkisi ile karışıklık maddi alanlardan ziyade daha çok beklemediğiniz kişilerden alacağınız tepkiler veya düşmanlıklarla ilgili olabilir. Sağlığınıza bu döngüde dikkat etmeli, tansiyon, kas sorunları, kan problemleri ile hormonlarınıza özen göstermek yerinde olur. Günlük işleriniz açısından hareketli ama garip sorunlar yaşamaya eğilim söz konusu.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen:

İlişkiler, aşk alanları, partnerinizle iletişim konularında hassas bir döngü geçirebilirsiniz. Özellikle aşk hayatınız açısından 18 Temmuza kadar olan döngüde dikkatli olun. aşkta ani ve tuhaf gelişmeler sizi şaşırtabilir. Diğer yandan burcunuzdaki Venüs sizi dikkat çekici ve karşı cinsin ilgisine maruz bırakıyor. Ancak ilişkilerde dengeler 18 temmuzdan sonra rayına oturma eğiliminde. Çocuklara ilgili konularda çocuğu olan Yengeçler 18 temmuza kadar dikkatli olsunlar.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan:

Aile, ev ve yuva alanlarınızda 18 temmuza kadar karışıklıklara açık olacaksınız. Gayrimenkul alım satımları konularında planlarınız veya uğraşılarınız varsa, 18 temmuza kadar mars bu alanda ummadığınız gelişmeler verebilir, temkinli olmak veya mümkünse beklemek ve 18 inden sonra harekete geçmek doğru olur. Evinizde tesisat ve su sorunları yaşayabilirsiniz. Venüs harcamalar alanınızı hayli yüksek tutuyor. Bu ay giderlerinizi biraz daha dikkatli planlamanız akılcı olacaktır.

Başak Burcu veya Başak Yükselen:

Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilişkiler adına temkinli olmanız gereken bir süreç söz konusu. 18 Temmuza kadar, yakın çevrenizle alakalı ani gelişmeler sizi yorabilir. Ayrıca kısa seyahatlerde dikkatli olmak, araç ve benzeri aletlerin, arabaların teknik sorunlarıyla uğraşmanız gerekebilir. Aracınızda hali hazırda fark ettiğiniz teknik sorunlar varsa, uzun bir yolculuğa çıkmadan önce bakımlarına önem verin. Bu süreçte Venüs arkadaşlar ve dostluklarla ilgili alanlarda sizi destekliyor. Çevrenizle iletişim içinde olmak, kendinizle kalmak yerine sosyal alanlara dönük olmak daha iyi gelecektir.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen:

Bugün ve Perşembe öğle saatlerine kadar burcunuzda seyredecek ay sizi kişisel alanlarınıza dönük ve hareketli kılacak. Duygusal alanlarda gelgitler yaşamak, bir duygudan diğerine çabuk geçmek söz konusu olsa da, aşk ilişkilerinde biraz daha temkinli olmak kaydıyla kendinizi ortaya koymak adına da şanslı olacaksınız. Kariyer ve iş alanlarınıza yerleşen Venüs ile iş, kariyer ve ev alanlarınızda daha rahat olacağınız etkiler söz konusu. Maddi konularda 18 temmuza kadar dikkatli olun ve gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamaya çalışın. Konuşmalarınıza, karşı cinsle iletişimize özen göstermek ve ilişkiler açısından biraz daha esnek olmaya gayret etmek yerinde olacaktır.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen:

Burcunuza tekrar geçen Mars, Eylül ortasına kadar bu noktada kalacak ki sizi hareketli, daha aktif ve bir çok konuda harekete geçme isteği ile donatacak. Ancak 18 temmuza kadar olan döngüde mars zararlı bir dereceden ilerliyor ve ateşli enfeksiyonlara, tansiyon sorunlarına dikkat etmek yerinde olacaktır. İnat etmeden, daha esnek bakmaya çalışmalısınız. İkili ilişkiler ve aşk alanında taşlar yerine daha çok 18 temmuzdan sonra oturacak diyebilirim. Özellikle yükselen akrepler için bu ay uzun yolculuklar ve seyahat etkileri hayli etkin.

Yay Burcu veya Yay Yükselen:

İç gerginliklerinizin arttığı, kendinizi daha sabırsız hissettiğiniz bir süreç söz konusu. 18 temmuza kadar olan döngüde kendinizi içsel olarak fazla gergin ve sıkıntılı hissedebilirsiniz. Yurtdışı kontakları adına etkin olan bu enerji 18 temmuza kadar bu alanda da acele etmemenizi gerektirmekte. İlişkiler açısından sürpriz gelişmeler olabilir ancak sabırsız hareket etmeyin.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen:

Hedefleriniz, maddi gelirler, genel kazançlarınız adına değişken ve şartların çabuk farklılaşacağı bir süreç söz konusu ki 18 temmuza kadar olan döngüde bu konularda korumalı ilerlemeniz doğru olacaktır. Karşı burcunuza yerleşen Venüs ile ilişkiler, ortaklı alanlar, iş teklifleri, yeni gelişmeler, yurtdışı kontakları açısından olumlu bir süreç yaşamaktasınız. Ancak 18 temmuza kadar marsın derecesi gergin enerjiler verirken, temkinli ve sağ duyulu davranma gerektiğini de vurguluyor.

Kova Burcu veya Kova yükselen:

İş, kariyer ve toplumsal statünüz adına 18 temmuza kadar hassas bir dönem söz konusu. Bu dönemde öne çıkmaya çalışmak, herhangi bir konuda liderlik etmek çok da destekli değil. Daha çok izleyerek hareket etmeli ve esnek olmaya çalışarak, acele kararlar almaktan uzak durmalısınız. İş alanlarınızda ani karışıklıklar söz konusu olabilir. 18 temmuza kadar sabırlı ve sakin olmaya çalışın. Meslekli konularda kadınlardan destekler söz konusu olabilir fakat önemli bir adım atmak için gerek özel hayatınızda gerekse iş konularında 18 temmuzu geçirmeye bakın.

Balık Burcu veya Balık Yükselen:

Venüs sizi ilişkiler ve aşk alanlarınızda desteklerken, çocuklar, karşı cins ile ilişkiler özellikle kadınlardan gelebilecek destekler adına olumlu bir süreç söz konusu. Ancak iç gerginlikler, sorumluluklar ile yapmak istedikleriniz arasında bocalama eğilimleri özellikle 18 temmuza kadar olan döngüde sizi arada kalmış hissinde tutabilir. Duygusal alanlarda biraz daha esnek ve sabırlı olmaya gayret etmelisiniz. Uzun yolculuklar, yurtdışı seyahatleri, bir eğitim programıyla ilgili girişim veya başlatma durumunuz varsa, özellikle yolculuklar açısından 18 temmuz sonrasına plan yapmak daha doğru olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *