Ay ile Güneş Tutularak Kavuşuyor…

13 Temmuz  Güneş Tutulması Vedik Hint Astrolojisine göre İkizler burcunda gerçekleşirken, havanın suya geçişini temsil ediyor. Vedik Astroloji’ye göre Punarvaşu yıldızında gerçekleşecek olan tutulma İkizler burcu ve Merkür, Jüpiter enerjisi ile güçlenmekte. Tutulmanın gerçekleşeceği İkizler burcu tipik bir hava enerjisini temsil ederken, tutulma yıldızı olan Punarvaşu da Jüpiter tarafından yönetilir.

Tutulmanın baş aktörü olan Punarvaşu yıldızının en önemli tanımı görevlerimizle bağlantılıdır. Bu yıldız başladığınız bir konu veya durumdan emniyetli şekilde geri dönmenizi temsil ederken, hava enerjisinin aktif olacağı bu süreç bize karmik anlamda özel etkiler vermekte.

Öncelikle hayatlarınızda yeni görevleriniz, başlangıçlarınız, amaçlarınızı gerçekleştirmeniz adına ilginç bir dönem başlıyor. Jüpiter tarafından yönetilen bu yıldız evrensel fırsatları temsil ederken, bir yandan da verme ve alma dengesinin önemli göstergelerindendir. Büyük hedeflerin değil, iç aydınlanmanın ve kendimize ışık tutmanın, kendi gücümüzü anlamanın mimarıdır. Bu yıldız ile etkilenen dönemler büyük hedeflere değil, daha sade olana yönelerek, kendi iç dengelerimize önem vermenin zamanlarını fısıldar. “Punarvaşu” tutulmanın aktif yıldızı bize alma verme dengesini öğrenmeyi, verdiğimiz kadar alabileceğimizi gösterirken, bir yandan da elde edeceğimiz her şey için bir kereden fazla uğraşmamız gerekebileceğini de anlatır.

13 Temmuz ile başlayan bu dönemde önünüze gelen birçok konuda engellerle boğuşmanız gerekebilir. Evren size bunu gerçekten istiyor musun veya ne kadar istiyorsun sorusunu gizliden sorup duracaktır. Hemen vazgeçmeyin ve unutmayın ki ertelediğiniz, emek vermek istemediğiniz her şeyin tekrar tekrar karışınıza çıkabileceği etkiler içinden geçeceksiniz.

Yani önünüze gelen her şey özellikle 2 aylık süreçte engelleri ve zorluklarıyla da sizi uğraştıracak. Sürekli defansta kalma dürtünüzü yenebilirseniz, elde edeceklerinizi uğraşarak ve hak ederek alabileceksiniz. Bunun yanı sıra hayatınızda yarım kalmış birçok durumu, bir ilişki veya işi, hedefinizi tekrar ele alma, yeniden deneme şansınız da artacak.

İç bilişlerin, hislerin yükseldiği bir dönem var önümüzde. Sezgileriniz artarken, yüreğinizin götürdüğü yerde mutlu olabilirsiniz. Besleme ile ilgili olan bu döngü sırasında beslemeniz gereken en önemli unsurun kendi ruhunuz ve iç dengeleriniz olduğunu unutmayın. Esasen bu süreç köprüden önceki son çıkış gibi. Zira Temmuz sonu ile aktive olacak yılın son tutulması adeta top tüfek geliyor, sosyolojik ve ekonomik göstergeler sarıdan çıkıp kırmızı ışığa dönerken, 20 temmuzdan itibaren başlayacak toz duman etkiler 27 Temmuz tutulması ile hayli karışık bir süreci tetikleyecek gibi durmakta. Tüm bunlar içinde kendi enerjimize sahip çıkmak adına 13 Temmuz tutulması hayli önemli.

13 Temmuz Tutulması havanın suya geçişini gösteriyor demiştim. Hava değişken ruh halini, su ise iç gelgitlerimizi temsil ediyor. Bu noktada sinir sistemi, ruhsal geçişler, huzursuz bir ruh halinde olma, hayattan tat almaktan zorlanma yaşayabilirsiniz. Her zaman dediğim gibi gökyüzünü değiştiremiyorsak, bu enerjiyi nasıl yaşayacağımızı yönetebiliriz. Bu nedenle 13 Temmuz tutulmasının enerjilerini daha rahat ve dengeli nasıl yaşayabiliriz renklere ve taşlara bir soralım istedim…

İkizler hava burcudur, değişkendir. Yöneticisi Merkür iletişimden, ifade alanlarımızdan ve hayatla kurduğumuz kontaklardan sorumludur. Eller ve omuzlar onun alanındadır ayrıca ciğerler ve nefesle bağlantıdır. Bol nefes çalışması yapın, bu anlamda size “Prana Nefes”  uygulamasını deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Omuzlarınızda ağrılar, sırtın üst kısmında tutulma ve kramplar artabilir. Böyle bir durum hayatın yükleriyle ilgili sıkıntılarınızın arttığını gösterir ve her durumda bu süreçte gereksiz sorumluluklar, yükler almaktan, üzerinizdeki fazlalıklardan kurtulmaya bakın.

Jüpiter, tutulmanın gerçekleşeceği Punarvaşu yıldızının yöneticisi demiştik ve Jüpiter sarı renkle bağlantılıdır. Sarı renk mide çakrası yani solar pleksusu yönetir. Hayatı sindirmek, hazmetmekle bağlantılı sıkıntılarınız olabilir. Yaşadıklarınızı sindirmekte zorlanabilir, tüm bunlara layık olmadığınızı düşünebilirsiniz. Bu duygu durum bozuklukları mide çakranızı alt üst eder ki bu hafta boyunca tutulma etkisi devam edeceği için sarı rengi kullanmanızı tavsiye ederim. Sarı besinler, meyveler yine iyi gelecektir. Ancak hayatın normal akışında olduğunuz duygusundan ayrılmadan, iç dengelerinizi sağlam tutmaya da özen gösterin.

Bu hafta duygusal ve ruhsal olarak kendinizi dengelemek adına faydalanabileceğiniz renk ve taşlar şöyle;

Öncelikle mavi tonlar, ifade ve boğaz alanınızla bağlantılı noktaları rahatlatacaktır. Mavi huzurun rengidir ve haftanın etkileri tutulma ile karışıyor ve iç huzursuzluklar artıyor. Mavi taşlar boğaz çakrası, ifade ve huzur alanlarıyla bağlantılıdır.

Mavi akik, yeşil akik, amazonit, akuamarin, mavi kristaller bu alanlara iyi gelecektir.

İç mutluluğa iyi gelen taşların başında Pembe Kuvars (Gül Kuvars) gelir. Pembe Kuvars kalp çakrası ile direk temas kurar ki mavi ve pembe renkler, pembe kuvars, mavi akik, amazonit üzerinizde bulunabilecek taşlar ve renkler arasında…

Kalp çakrasına yeşil taşlar ve tonları da iyi gelir yani yeşil akik, aventurin, yeşim taşları iç huzursuzlar için kullanabilecekleriniz arasında.

Renklerden faydalanmak isterseniz; hafta boyunca ve özellikle tutulma günleri olan Perşembe, Cuma günleri Pembe, mavi, açık yeşil (daha çok su yeşili tonları), krem ve açık toprak renklerini tercih edin.

Son olarak sindirim sorunu yaşıyorsanız veya duygusal olarak sindiremediğiniz durumlar içinden geçiyorsanız mutlaka sarı kullanın…Sarı taşların başında Sitrin gelir ve sarı tonlarını renk tercihi olarak kremle birlikte kullanabilirsiniz. Sarıyı fazla arttırıp tek başına kullanmaktan ziyade krem tonları ile tamamlamanız daha iyi gelecektir.

Işığınız bol olsun. Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Şükran çiçek 9 Temmuz, 2018 at 21:12 Cevapla

    27 aralık 1970 oğkak beni nasıl etkiliyor hicmi bişey yolunda gitmeyecek çok merak ediyorum lütfen bilgilendirirmisiniz rica etsem çok ihtiyacım var matti manevi ve sağlık şimdiden teşekkürler

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *