16 Ağustos Salı , bugün Mars günü…

Bugün gökyüzü fren ve gaza aynı anda basan bir sürücü misali, hem ilerleme hem de bizi durduran enerjileri bir arada yaşayacak. Jüpiter artık Başak burcunda ama henüz uyku mahmuru, sabah saatlerine alışamayan uykulu bir çocuk enerjisinde, onun etkilerini daha net ve faydalı yaşamak  için biraz daha beklemek gerekecek.

Öte yandan Satürn yaklaşık 4 aydır süregelen gerileme sürecini 3 gün önce bitirdi, durağan pozisyonunda bugün itibaren çıktı ve artık hızlanıp kendi normal döngüsüne geçti. Hint Astrolojisine göre Akrep burcunda ilerlemekte olan (gerçek gökyüzü değerlerinde de öyle zaten) gezegen, başta Akrep burçları olmak üzere hızlanma, öne çıkma ve toparlanma, disiplinli olmayı vaat etmekte. Çok çekti Akrep burçları bu süreçte, bu alanda gerileyen Satürn ve ardından Mars derken yaklaşık Nisan ayından beri işlerinizde, özel hayatınızda aksilikler durağanlıklar, ilerlemekte sorunlar ve bir türlü başlayamama veya yürüyememe sıkıntıları artık açılan düğümler misali toparlanmaya başlıyor. Az kaldı, biraz daha sabır ve sonra selamet…

Satürn’ün hız kazanması, Akrep, Boğa, Balık ve Yengeç burçları için biraz daha aktif etkiler verebilir.

Bugünün vurgusu Güneş’ten gelmekte. Güneş burç değiştiriyor. Aslan burcuna geçmeye hazırlanıyor ve bu arada gün boyunca arafta kalacak. Devlet kademesiyle işleriniz, başvurularınız, kamuyla ilgili halletmeniz gereken konular varsa, adım atmak için eğer mümkünse bugün ve yarın beklemede kalın.

Bağışıklık sisteminize dikkat etmek gerekmekte. Bedeniniz bugün ve yarın fiziksel olarak daha güçsüz olacak ki kendinizi yormadan günlük hayatınızı ve rutin işlerinizi yönetmeye çalışmak doğru olacak. Otorite sembolü kişiler, patron, yönetici veya üst mevkilerde kişilerle görüşmeler, önemli kararlar veya restleşmeler adına uygun bir zaman değil. Salı ve Çarşamba günleri beklemek ve biraz da temkinli olmak doğru olacaktır.

Özellikle Yengeç, Aslan ve Kova burçları ile Terazi burçları ve yükselen burçları bu alanlarda olanlar daha fazla dikkat etsinler.  

Bugün Ay Oğlak burcunda ve Güneş ile yönetilen bir takımyıldızda seyir edecek. Romantik işler, duygusal konular, ilişkiler adına hassas etkiler var. Birlikteliklerinizde derin konuları ele almak, keskin kararlar almak adına günün enerjileri uygun değil haberiniz olsun. Günlük temponuz içinde daha çok toparlanma ve düzenleme konularına odaklanıp, ilişkilerinizde romantik beklentiler içine girmeden günü geçirmek gerekiyor.

Ay’ın bu etkisi, Oğlak, Kova, İkizler, Başak ve Koç ve Yay burçlarını daha yoğun etkileyebilecek.

Gönlünüzce sağlık içinde bir gün geçirmeniz dileklerimle.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *