Vedik Astroloji Haftalık Yorumlarım

Haftaya Yeni Ay enerjisi ile başlıyoruz. 19 Ekim Perşembe günü tamamlanacak Yeni Ay, etkilerini Çarşamba gününden itibaren başlatıyor. Bu hafta Vedik Astrolojiye göre ne anlatıyor etkilere önce bir göz atalım.

Hafta boyunca Gandanta noktasından ilerleyecek olan Satürn su enerjisi Akrep‘ten ateşe Yay burcuna geçmeye hazırlanıyor. Bu hazırlık sırasında düşük bir dereceden mistik düğümden yani gandanta noktasından ilerleyecek. Sabır ve sebat isteyen konularda sıkıntı verdiği gibi (ayrı bir Satürn yazısında aktaracağım) ülkemiz açısından uluslararası kontaklarımızı gösteren noktaya doğru çok da iç açıcı olmayan bir transit yapmakta. Kişisel alanlarımızda acele karar vermeden ve sonuçları uzun vadeye yayılacak iş ve konuları bu hafta ele almakta acele etmemek doğru olur. Sabrımız yüksek olmayacak. Çabuk parlama sorunları veya sabrettiğimiz şeylere tahammülümüz azalabilir. Bu nedenle haftanın mottosu “Acele işe şeytan karışır” olacak diyebilirim. Özellikle Akrep ve Yay burçları bu hafta sabırlarının sınandığına fazlasıyla şahitlik edebilirler.

Mars Başak burcuna hafta başından itibaren yerleşmiş oldu ve Başak Mars etkileşimi, Mars için zararlı bir noktadır. Detayda kaybolma, artan iç huzursuzluklar, ufak tefek şeylerin bile fazla büyütülmesi söz konusu. Yine acele etmeden, detaya takılmadan ilerlemek lazım. Mars Başak yolculuğunu da ayrı bir yazı da aktaracağım zira Mars Başakta Kasım sonuna kadar kalacak.

16 Ekim pazartesi günü Ay’ın Aslan burcunda Poorva Phalguni yıldızında ilerlemesi ile haftaya başlıyoruz. Bu yıldız Venüs ile yönetilir ve kişisel konforuna, rahatına önem verir. Acele işler, ağır fiziksel aktiviteler için uygun bir gün değil. Ay ile Satürn arasındaki etkileşim duygusal konularda dikkatli olmak gerektiğine işaret etmekte. Pazartesi günü şifa çalışmaları, iyileşmeye yönelik iş ve konular, alternatif tıp ve benzeri alanlardaki girişimler için uygun değil. Haftanın ilk günü imkanınız varsa dinlenin ve ağır iş ve konulardan uzak durun. Organize olmak, işleri düzenlemek ve hızlanmak, koşturmak için Salı gününü planlamak bu hafta daha etkili olacaktır.

17 Ekim Salı günü Ay Başak burcunda şimdi hızlanabilirsiniz. Toparlamanız, düzenlemeniz, tasnif etmeniz gereken konular adına destekli etkiler var. İş alanları, yönetim konuları, idari alanlar, insan kaynakları ve benzeri sektörler için bugün etkin çalışabileceğiniz  enerjiler söz konusu. Salı günü hislerinizle hareket edip, duygusal kararlar alma eğilimi de yüksek. Her ne kadar Ay Başak burcundan geçse de Ay’ın fazı (Troyadaşi) günün duygusal ilişkiler, kararlar ve aşk ve ilişkiler açısından hareketli olabileceğine işaret etmekte. Salı günü bir konuda sonlandırma yapmayın. Salı etkileri sonlandırmalar, bitirmeler adına destekli etkiler vaat etmiyor.

18 Ekim Çarşamba gününe çok dikkat etmek gerekiyor. Yeni ay öncesi Ay sert bir Tithi (ayın fazı) etkisinde olacak ki bugün ve yarın aldığınız bir kararı başlatmak, harekete geçmek, önemli bir işiniz için adıma atmak destekli değil.

Bu hafta 19 Ekim Perşembe günü ve öncesinde 18 Ekim Çarşamba günü etkiler beklemeyi, izlemeyi ve daha çok rutin de kalmayı desteklemekte. Çarşamba günü ilerlemek, sonuç almak zor olacaktır. Perşembe ise Yeni Ay döngüsü nedeniyle karışık olan enerjiler başlatmak için acele etmemek gerektiğini ve bir gün sonrasını kullanmanızı daha doğru kılmakta.

Harekete geçmek ve ilerlemek için bu hafta Cuma’dan itibaren plan yapmak, önemli işlerinizi Salı veya Cuma günlerinde organize etmek daha doğru olacaktır.

Hafta sonu ise Cumartesi günü Ay Terazi de kararsızlıklar artabilir, ama Ay’ın tithi yani fazı genel olarak dua, meditasyon, inançlarınızla ilgili konularda başlangıç yapmak adına destekli.

Pazar günü ise Ay Satürn ile kontakta ve Akrep burcuna geçmiş olacak. Disipline olmak, size anlatılan bir durumu farklı yönleri ile görmek ve sezmek anlamında etkiler hayli güçlü, kararsızlıklar, ne yöne gideceğini bilememe hali bugün de devam edebilir.

Burçlara Göre Bu Hafta:

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

İlişkiler, evlilik ve her türlü ikili ilişkiniz adına bu hafta hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren etkisi başlayacak Yeni Ay süreci, evlilik, partnerle ilgili alanlar, eşinizle veya iş ortaklıklarınızla olan konularda yeni kararlar almayı, daha önce düşündüğünüz, hissettiğiniz bir durumun gelişme göstermesine neden olabilir. Duygusal konular, çocuklarla ilgili alanlar haftanın genel olarak sizin için önemli alanları olacak. İş, çalışma veya günlük koşturmalarınız adına Salı, Çarşamba ve Cuma günleri yoğun olabilir. Ancak Çarşamba gününün genel zorlayıcı etkileri nedeniyle, Salı ve Cuma günleri planlamalarınız adına daha destekli olacak.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Sağlığınıza, bağışıklık sisteminize genel olarak dikkat etmeniz gereken etkiler var. Günlük işler adına temponuz yüksek olacak. Özellikle Perşembe gününden itibaren hızlanmanız söz konusu. Hafta başı Pazartesi ve Salı günleri ev ve aile konuları, çocuklarla ilgili alanlar öncelikleriniz olabilir. Çarşamba günü aileniz veya yakınlarınız, önem verdiğiniz kişilerle ilişki ve kontaklarınıza, diyaloglarınıza dikkat etmek geriyor. Yanlış anlaşılmaya açık olacaksınız ki hafta ortası ağırlıklı olmak üzere sözlerinize dikkat edin.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

İlişkiler, aşk ve duygusal hayatınızla ilgili konularda aktif olacak Yeni Ay süreci, hafta ortasından itibaren dikkatinizi bu konulara yöneltmenize neden olabilir. Pazartesi ve Salı günleri iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Yakın çevre ile kontaklar, kardeşlerle ilgili konular öncelikleriniz olabilir. Çarşamba’dan itibaren ise Cuma’ya kadar ilişkiler, duygusal konularda dikkatli olmalısınız. Duygusal hassasiyetleriniz artarken, tepkisel davranma riskiniz de hayli yüksek. Cumadan itibaren rahatlayacaksınız ve Çarşamba ve Perşembe günleri bu nedenle aşk ve ilişkilerde veya arkadaşlarınızla olan kontaklarda sakin olmaya çalışın.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Aile ve ev alanlarınız hafta boyunca yoğunlaştığınız konular olabilir. Evinizle ilgili planladığınız bir durumu hayata geçirmek adına yeni ay size destekli ancak duygusal hassasiyetlerinizi de arttırıyor. Tepkisel olmanız olası ki özellikle eş, çocuklar veya ebeveynlerinizle ilişkilerinizde sakin ve yapıcı olmaya çalışmalısınız. Çarşamba ve Perşembe günleri çevrenizle olan kontaklarınıza ve diyaoglarınıza dikkat etmeye özen gösterin, günlük işlerinizde acele etmeyin ve şartları zorlamayın. Israr etmenin pek de faydalı olmayacağı iki gün geçireceksiniz. Cuma’dan itibaren rahatlamanız olası.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

İletişim açısından yoğun bir hafta olacak. Farkında olmadığınız bir durum veya konuyla ilgili yeni gelişmeler duyabileceğiniz gibi, başlatmak istediğiniz bir iş veya konuyla ilgili haber de alabilirsiniz. Haftanın ilk günü parasal işler, toparlamanız gereken alanları organize edip dinlenmek yerinde olacaktır. Salı sizin için aktif bir gün olurken, Çarşamba beklemek ve acele adımlar atmamak yerinde olacaktır. Cumadan itibaren ise ev ve aile konularında halletmeniz gereken konuları düzenlemek için desteklisiniz. Duygusal olarak bu hafta değişimler, bir günden diğerine değişen duygu durumları içine girmeniz olası, bu nedenle duygusal kararlar almamak gerekmekte.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Pazartesi günü duygusal hassasiyetleriniz, içe kapanma ve kendinizi daha yorgun hissetmeniz olası. Mümkünse haftanın ilk gününü sakin ve rutin işlerle tamamlamaya çalışın. Salıdan itibaren burcunuza geçecek Ay etkisi ile duygusal iniş çıkışlara açık olmakla birlikte hızlanacaksınız. Çarşamba günü kişisel alanlar, duygusal konular, estetik ve benzeri işlerinizde beklemek daha doğru olabilir. Perşembe günü gerçekleşecek Yeni ay maddi alanlar, finansal konularda yeni gelişmeler getirebilir ama Çarşamba ve Perşembe günleri adım atmak çok destekli değil. Hafta ortasından itibaren konuşmalar, diyaloglar artabilir. Bir konuda dolaylı şekilde bilgi alabilirsiniz. Farkında olmadığınız bir durumu öğrenebilirsiniz.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Hafta başı sosyal alanlar, arkadaşlarınızla ilişkiler adına hızlı bir temponuz var. Pazartesi görüşmeler, arkadaşlar toplantıları, işinizde toparlama ve düzenleme yapmak için etkiler uygun. Salı gününden itibaren Perşembeye kadar olan dönemde iç huzursuzluklar artabilir. Bu aralıkta biraz daha kendinizle kalmaya çalışmak, kalabalıklardan mümkünse uzak durmak yerinde olur. Daha hassas ve alıngan olabilirsiniz. Perşembe günü gerçekleşecek Yeni ay burcunuzda oluyor ki Yeni Ay yazımdan ayrıntıları okuyabilirsiniz. Duygusal konular ve ilişkilerle ilgili Yeni ay döngüsü hızlı gelişmeler getirebilir.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Hafta başı, Pazartesi ve Salı günleri işlerinizi toparlamak, düzene koymak adına destekleyici olan etkiler, Çarşambadan itibaren şartları zorlamadan ve fiziksel, ruhsal olarak kendinizi yormadan işlerinizi ele almak gerektiğini vurgulamakta. Duygusal dalgalanmalar adına bu hafta biraz yorucu olabilir. Ele aldığınız konuları abartmadan esneklikle ve gerginliklerden uzak durmaya çalışarak çözmeye çalışın. Çarşamba ve Perşembe günleri adıma atmak, başlatmak uygun değil. Sosyal alanlar ve çevrenizle ilişkilerde bu haftayı iyi yönetmeniz gerekebilir. Duygusal patlamalara açık olduğunuz için eşiniz, partner veya çocuklar gibi yakınlarınızda hayatı paylaştığınız kişilerle iletişiminize dikkat edin. Haftanın etkileri Cumartesi akşam saatlerinden itibaren sizin için daha rahat bir aralığa geçecek ancak öncesinde sakin ve esnek olmanız hem güncel konularda, hem de iş alanlarında önemli olacak.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

İş ve kariyer konularında haftaya eğer çalışıyorsanız hızlı bir tempo ile başlayacaksınız. Evde veya iş yerinde pazartesi gününü biraz daha rutinle ilgilenerek ve toparlama yapmaya dönük geçirmek doğru olur. Salı gününden itibaren iş ve kariyer temponuz artabilir, organizasyonlar ve detaylı işler Salı ve Çarşamba birden fazla konuyla uğraşabilirsiniz. Çarşamba günü etkileri zorlayıcı olduğu için hafta ortası karar almak, uygulamak veya ağır bir tempo ile çalışmak, evde kendinizi yormak çok uygun değil. Perşembe günü gerçekleşecek Yeni Ay sosyal alanlar, arkadaşlar  ve maddi konularda yeni gelişmeler getirebilir.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Hafta başı maddi konular, banka veya benzeri alanlarda toparlamanız gereken işleri tasnif etmek adına şartlar uygun olacak. Salı gününü mümkünse eğitim veya bir konuda araştırma veya öğrenme ile geçirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Çarşambadan itibaren ise kariyer ve iş konularında dikkat etmek ve özellikle çalışan Oğlak burçlarının iş alanlarında bu iki günü iyi yönetmeleri gerekiyor. Üstlerinizle diyaloglarınıza bu aralıkta dikkat edin ve işinizde riskli adımlar atmamaya çalışın. Cuma gününden itibaren haftanın etkileri sizi rahatlatmaya başlayacak ancak bu hafta çalışan Oğlak burçları iş alanlarında sakin ve esnek olmanız doğru olacaktır.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Eğitim, yurtdışı konuları, kişisel gelişim alanlarında bir süredir planladığınız bir iş veya başlangıç varsa hafta boyunca bu konular sizi yoğun şekilde meşgul edebilir. Bu hafta Pazartesi günü duygusal konular, ilişkiler, partner veya eşinizle alakalı konular öncelikleriniz arasında. Salı günü parasal işlerinizde tamamlamanız gereken bir banka veya benzeri bir konu varsa ele alabilirsiniz. Çarşambadan itibaren başlayan Yeni ay döngüsü eğitim ve yurtdışı alanlarında adım atmanızı veya karar vermenizi sağlayacak fırsatlar getirebilir. Fakat hafta ortası Çarşamba gününün sert etkileri Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca önemli adımlar atmak, kontaklar kurmak için destek vermiyor. Bunun için Cuma’yı bekleyin. Sanat veya tasarım işleriniz varsa yine Cumadan itibaren başlangıçlar yapabilir, harekete geçebilirsiniz. Hafta boyunca karışık etkiler devrede olacağı için planlı hareket etmek, işleri tasnif ederek ve önceliklerinizi iyi belirleyerek program yapmak çok faydalı olacaktır.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Yeni Ay döngüsü beklediğiniz veya beklettiğiniz bir konuda ani gelişmeler verirken, yeni durumlar, ani gelişmeler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Pazartesi günü günlük işleri düzenlemek ve sonrasında dinlenmek için uygun olan etkiler, Salı günü duygusal konular, ilişkiler ve eşiniz, partnerle olan bağlantılar için hareketli etkiler barındırmakta. Perşembe gününe kadar ana planda ilişkiler ve duygusal konular öne çıkarken, Perşembe günü gerçekleşecek Yeni Ay, bir süredir beklediğiniz bir alanda sonuç almak için harekete geçmenize neden olabilir. Duygusal gerginliklerin ve takıntıların arttığı bu hafta özellikle ilişkilerde, partnerinizle ilgili konularda takıntılı davranma eğiliminizi yükseltebilir. Meseleleri gerek partnerinizle, gerekse arkadaşlarınızla ilişkilerinizde büyütmemek, sakin ve abartıdan uzak ele almaya çalışmak yerinde olacak.

19 Ekim Yeni Ay Yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *