Vedik Hint Astroloji İle Haftanın Etkileri

Pazartesi ve Salı günleri Vedik Astrolojiye göre Ay Aslan burcunda ilerlerken, Güneş burç değiştirmeye hazırlanacak ve Pazartesi ve Salı günleri boyunca Güneş’in derecesi yöneticileriniz, üst düzey kişiler, baba figürleri, otorite sembolü kişilerle ilgili dikkatli olmanızı, bu kişilerle olan iletişim ve görüşmelerde şartları zorlamadan ve acele etmeden hareket etmenizi gerektirmekte.

Diğer yandan bu süreçte sağlığınıza dikkat etmek önemli. Çarşamba gününe kadar olan dönemde astım ve alerjiler, nefes yolları, tansiyon, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları açısından hassas bir dönem olabilir. Hali hazırda bu konularda sıkıntılarınız varsa hafta ortasına kadar daha dikkatli olmak yerinde olacaktır.

Bu hafta Çarşamba’dan itibaren Ay Başak burcuna geçerken, organize olmak, detayları gözden geçirmek, hizmet sektörüyle ilgili konularda etkiler destekli olacak. Hafta boyunca Aslan, Başak ve Terazi burçlarında ilerleyecek olan Ay, bu burçlarda önemli etkileri olanları (yükselen, ay burcu gibi) daha hareketli bir haftadan geçirebilir.

İlişkiler açısından bu hafta Kova, Balık ve Koç burçları daha fazla etkilenirken, iş ve kariyerde Akrep, Terazi, Oğlak ve Yay burçları hareketli olacaklar.

Haftanın burçlara göre etkileri;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hafta ortasına kadar yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda var. Çarşamba’dan itibaren aile ve ev alanlarınız öne çıkarken, bu hafta perşembeye kadar olan süreçte ev değişiklikleri, taşınma konuları aktive olabilir. Veya dikkatiniz kendi alanlarınıza, evinize yönelebilir. Hafta sonu ise çocuklar ve aşk, ilişkiler konularına odaklanacaksınız. Haftanın etkileri cumadan itibaren ilişkiler ve eş konularında güzel gelişmeler getirebilir. İş ortaklıklarınız veya iş projeleriniz açısından da cumadan itibaren daha destekli bir sürece başlayacaksınız.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Burcunuz yöneticisi Venüs ile Ay’ın hafta ortasına kadar kavuşum etkisinde olması estetik konular, sanatsal işler, ev ve benzeri alanlarınızda dekorasyon ve düzenleme çalışmaları için hayli uygun olacak. Diğer yandan konfor alanlarınız, rahatınıza düşkün olacak ve bu alanların bozulmasından huzurunuzun kaçırılmasına tepkisel davranabileceksiniz. Stresten veya gergin ortamlardan Çarşamba gününe kadar uzak durmaya özen gösterin. Başlangıçlar için çarşambaya kadar olan dönem çok destekli değil. Önemli işlerinizi, aşk ve ilişkilerle bağlantılı konuları çarşambadan itibaren ele almanız daha doğru olabilir. Duygusal konularda bu hafta Çarşamba ile Cuma arası gelişmelere açık olacaksınız.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Sağlık ve beden sağlığınıza hafta sonuna kadar dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri boyunca bağışıklık sistemi ve alerjiler açısından hassasiyetleriniz artabilir. Beslenmenize dikkat etmek, fazla yorulmamak, fiziksel olarak kendinizi zorlamadan işlerinizi organize etmek bu hafta dikkat etmeniz gerekenler arasında. Çarşamba’dan itibaren parasal konularda dikkatli olun. Perşembe ve Cuma günleri ev ve kendi alanlarınız size daha iyi gelebilir. Dinlenmek ve rahatlamak için bu iki gün evinizde olmayı tercih edebilirsiniz. Duygusal konular veya sosyalleşmek adına cumartesiden itibaren daha destekli olacaksınız.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Pazartesi ve Salı günleri iç huzursuzluklar ve depresif etkiler adına hassas bir dönemden geçebilirsiniz. Kalabalık ortamlarda olmak, yoğun bir tempoyu organize etmek sizi hafta ortasına kadar zorlayabilir. Çarşamba’dan itibaren Vedik astrolojiye göre burcunuza geçecek olan Güneş’in iyi bir dereceye ulaşmasıyla iç dengeleriniz rahatlarken, çabuk sinirlenebilir ve tepkisel olabilirsiniz. Ele alacaklarınızı kişisel algılamadan yönetmeye çalışmalısınız. Bu hafta ortasına kadar üst düzey kişilerle iletişiminize özen göstermekte fayda var. Genel olarak iş düzeni ve günlük hayatınızda Çarşambadan itibaren daha aktif olacaksınız.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hafta ortasına kadar burcunuzda ilerleyecek olan Ay, duygusal ve zihinsel olarak aktif olmanıza neden olurken, bir yandan da Çarşamba gününe kadar sürecek etkiler çabuk gerginleşmenize neden olabilir. Bu hafta ilk yarısı rüyalar ve sezgiler açısından etkili bir döneminiz var ancak karar vermek, adım atmak adına detaylı düşünüp, organize olmak için Perşembe’den sonra hareket etmeye özen göstermelisiniz. Sağlık açısından özellikle alerjiler, uyku sorunlarına dikkat etmeniz bu bir hafta doğru olacaktır. Cuma günü başlayan Jüpiter Ay kavuşumu kısa yolculuklar, ani kararlarla çıkılan kısa bir yolculuğu aktive edebilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Kariyer ve iş konuları, evlilik için atılacak adımlar, nişan söz gibi Pazartesi ve Salı günlerini kullanmamakta fayda var. Özellikle iş konularında Çarşamba gününe kadar üst düzey yöneticiler, iş vereninizle olan ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Bu kişilerle iletişim kurmanız halinde diyaloglarınıza özen göstermelisiniz. Çarşambadan itibarense iş ve kariyer konularında veya günlük işleriniz ve rutinlerinizde yoğun bir temponuz olabilir. İlişkiler açısından bu hafta pazartesi ve Salı günleri duygusal olarak inişli çıkışlara açık olacaksınız. Aşk ve ilişkilerde haftanın ilk iki günü duygularınızla hareket etmek için uygun günler değil.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Çarşambaya kadar eğitim, akademik işler, okul veya benzeri yerlerde halletmeniz gereken konulara odaklanabilirsiniz. Ancak bu iki günün etkileri ilerlemekte sizi zorlayabilir ki ele aldıklarınızı sakince yürütmeniz önemli olacak. Çarşambadan itibaren sosyal alanlar, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde dikkatli olmanız gereken bir aralık başlayacak. Bu hafta Çarşamba ile Cuma arası çevrenizle ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda var. Cumadan itibaren burcunuza geçecek olan Ay’ın desteği sizinle olacak. Özellikle ilişkiler ve duygusal alanlarda cumadan itibaren oldukça destekli ve şanslı olacaksınız.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Kariyer ve iş konuları açısından özellikle yükselen akrep burçları hafta ortasına kadar yoğun ve stresli bir tempodan geçebilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri boyunca etkin olacak etkiler bu alanlarda bir yandan da dikkatli olmanızı, üstlerinizle olan ilişkileri iyi değerlendirmenizi gerektirmekte. Duygusal kararlar almadan ilerlemeniz bu hafta boyunca önemli olurken, çarşambadan itibaren sosyal alanlara yöneleceksiniz. Çevrenizle ilişkiler Çarşamba Cuma arası önem verdiğiniz konular arasına girebilir. Cuma’dan itibarense kendi alanlarınızda olmak, stresli ve gergin ortamlardan uzak durarak biraz daha kişisel konularınıza odaklanmak doğru olacaktır.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

İkili ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle iletişim veya iş ortaklıklarınız, hayatı bir şekilde paylaştığınız kişilerle olan diyaloglarınız açısından hafta ortasına kadar olan dönem hassas dengelerden geçebilirsiniz. Çarşamba’ya kadar tartışmalardan uzak durmaya, duygusal tepkilerinizi kontrol etmeye gayret edin. Çarşamba’dan itibaren bu alanlarda rahatlarken, kariyer ve iş alanlarınızda özellikle çalışan Yay yükselenler için yoğun bir tempo başlayacak. Biraz dikkatinizin çabuk dağılma ihtimali yüksek olan bir hafta geçireceğiniz için özellikle önemli kontaklar veya iş alanlarınızda ele aldıklarınıza, evrak işlerinize dikkat etmekte fayda var. Cuma’dan itibarense sosyal alanlar, arkadaşlarla görüşmeleri destekleyecek ay Jüpiter kavuşumu hem duygusal, hem de zihinsel olarak toparlanmanıza destek verecek.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Bu hafta mesleki konular ve iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz adına hafta başına dikkat etmekte fayda var. Çabuk sinirlenme, özellikle ikili ilişkilerde durumları kişisel algılama potansiyelleriniz hafta ortasına kadar yüksek olabilir. Kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Yine sağlığınıza, fiziksel gücünüze önem vermeniz gerekiyor. Bilhassa hafta ortasına kadar kendinizi zorlamadan ve birden fazla işi aynı anda yapmadan bu aralığı yönetmeniz yerinde olacaktır. Çarşambadan itibaren finansal alanlarda halletmeniz gereken işleri ele almanız, bir süredir beklettiklerinizi yeniden toparlamanız gerekebilir. Duygusal konularda ise bu hafta tartışmalardan, çekişmelerden uzak durmaya çalışın. Haklı olduğunuz bir konuda haksız duruma düşebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başında ilişkilere ve duygusal konulara özen göstermeniz, partner veya eşinizle diyaloglarda küçük meseleleri büyütmeden çözüm odaklı olmanızda fayda var. Aşk ve ilişkilerde hafta ortasına kadar sakin ve esnek olmanız önemli olacak. Çocuklarınız varsa yine onlarla ilişkiler ve diyaloglar açısından haftanın ilk yarısını iyi değerlendirmeniz ve dikkatli olmanız gerekiyor. Hafta ortasından itibaren dikkatiniz daha çok iş konuları, günlük rutininiz üzerinde olacak. Organize olmak, toparlamak gereken durumlar için daha çok hafta ortasından sonrasını değerlendirmeye bakın.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Aile, ev ve ebeveynlerinizle ilgili konularda çarşambaya kadar keskin kararlar almayın. Alım satımlar, kiralamalar, iş görüşmeleri, kamu ile ilgili işler, devlet dairelerindeki konuları ve önemli işleri ele almak, başlatmak için çarşamabaya kadar olan etkiler dengeli gitmeniz ve diyaloglara dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Çarşamba gününden itibaren bu alanlar rahatlarken, dikkatiniz çocuklar, aşk ve ilişkilere yönelecek. Duygusal ilişkileriniz açısından perşembeden itibaren daha rahat olacaksınız.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *