Haftalık Astroloji Yazılarım

17 Eylül Haftası Vedik Burç Yorumlarınız

 

Bu hafta Vedik Astrolojiye göre haftaya önemli bir etkileşim olan Karmik Kavuşum ile başlıyoruz. Vedik Astroloji sisteminde Rahu ve Ketu’nun yöneticilerinin buluşma döngüleri kadersel etkilerin aktif olduğu özel günler olarak etkilidir. Satürn ve Ay kavuşurken Pazartesiden Çarşamba öğleye kadar bu etkileşim aktif olacak.

Hafta başı Merkür’ün burç değiştirmeye hazırlanması ile geçerken, Pazartesi ve Salı günleri iletişime özellikle yöneticilerinizle olan etkileşimlerinize dikkat etmekte fayda var. Alım ve satımlarda Merkür’ün derecesinin zorlu ilerleyeceği Pazartesi ve bilhassa Salı günleri boyunca daha dikkatli olmakta fayda var. Benzer şekilde Perşembe gününe kadar olan dönemde kontratlar, sözleşmeler de dikkatinizi iyi toplayarak işlerinizi yönetmeye çalışmalısınız.

Çarşamba günü Merkür Başak burcuna geçmiş olacak ama derecesini düzeltmesi Çarşamba akşam saatlerini bulacak. Merkür, Perşembe gününden itibaren satış ve pazarlama, iletişim konuları, eğitim ve benzeri alanlar, teknolojik konular, teknolojik aletlerle ilgili her türlü alım ve satım, bilgi teknolojileri ve benzer konular destekli olacak.  Ekim başına kadar sürecek Merkür Başak seyri iletişim ve ticari alanlarda aktif enerjiler verecek. Özelikle Başak, Aslan, Oğlak, Boğa, İkizler, Balık ve Yay burçları Merkür enerjisinden daha yoğun faydalanabilirler.

Haftanın günlere göre etkilerine geçmeden önce haftanın renk ve taşlarına göz atacak olursak;

Merkür’ün burç değiştireceği Pazartesi ile Çarşamba arasında yeşil ve mavi tonlarını tercih ederseniz, hem ifade alanlarınızla bağlantılı zorlayıcı akışı rahatlatmış olursunuz, hem de zihinsel ve duygusal olarak enerjilerin verdiği etkiyi dengelemiş olursunuz.

Buna bağlı olarak da hafta ortası ve Perşembe gününe kadar Yeşim, Yeşil Akik veya Aventurin taşlarını tercih etmek yerinde olacaktır.

Perşembe’den itibaren cumartesiye kadar Ay, Mars ve Ketu kavuşumu aktive olurken, fazla abartmadan siyah veya koyu maviler (lacivert ve türevleri) kullanılabilir. Mars Ketu kavuşumu öfke kontrolünü zorlaştırabilir ki bu aralıkta kırmızıdan uzak durun. İlla kırmızı diyorsanız daha çok bordo tonlarını tercih edin. taş seçiminizde ise Oniks, Kaplan gözü, Lapis Lazuli  iç enerjilerinizi dengelemenize destek verecektir. Kuvars türü taşların enerjiyi yükseltme potansiyeli olduğu için Kuvars (Necef, dağ kristali, kristaller) kullanımına Perşembe ve Cuma günleri ara vermekte fayda var.

Günlere Göre Haftanın Etkileri

Pazartesi; Ay Yay burcunda birlikte ilerlerken, Satürn Ay birlikteliği karmik kavuşum oluşturacak. Bir süredir sabırla beklediğiniz işler, bir durumla ilgili konular yeniden gündeme gelebilir, çözüm bulabilirsiniz. Haftanın ilk günü ani gelişmelere eğilim verirken, uzun vadede sabır isteyen konularda başlangıç yapabilirsiniz. Günün enerjileri iletişime dikkat etmek koşulu ile kalıcı işler, sorumluluk gerektiren konularda tamamlanma yaşamanıza olanak sağlayabilir.

Duygusal ilişkilerde romantik konular, hassasiyet göstermek adına etkiler destekli değil. Ama daha sonuç odaklı olabilecek, ilişkinin sorumlulukları, düzeltmeniz gereken yönlerinde yol bulabileceksiniz.

Yay ve İkizler burçları, Ay veya yükselen burçları bu noktada olanlar için hareketli bir gün olabilir.

Salı; Vedik Astroloji de Ay halen Yay burcunda seyrediyor. Ancak içinden geçtiği yıldız önemlidir. Rekabet gerektiren konularda başarı elde etmek, öne geçmek, rakiplerinizi alt etmek, azim ve sebat isteyen işlerde sonuç almak olası.

Eski bir alışkanlığı bırakmak, eski bir hatayı düzeltmek, gereksiz eşya, kıyafet veya benzeri şeyleri elden çıkarmak adına Salı günü Ay’ın içinden geçtiği faz çok destekli. Bu hafta Salı arayış duygusunun arttığı bir gün olacak. Yeni ne yapabilirim, bu durumu nasıl düzeltebilirim, ele aldıklarımı veya işlerimi nasıl değiştirebilirim etkisi hayli güçlü. Merkür bugün zor bir dereceye geçti bu nedenle acele etmeden ve detaylara dikkat ederek ne yapıyorsanız adım atmaya bakın.

Çarşamba; Öğle saatlerinden itibaren Ay burç değiştirme seyrine geçiyor ve saat 13 ile 14.30 arasına önemli işlerinizi denk getirmemek gerekiyor. Merkür de bugün Başak burcunda ancak halen zayıf bir derecede ilerlemekte ki özellikle bugün öğle saatlerinde iş veya duygusal konularda biraz daha dikkatli olmak, mümkünse yeni başlangıç yapmamak yerinde olur.

Bugün özellikle öğleden sonra yaklaşık 15.00 den itibaren Ay’ın fazı karmik ve mistik enerjileri yükseltecek. Dualar, dilekler ve ritüeller için güzel etkiler başlayacak. Öte yandan ele aldıklarınız adına sezgileriniz artarken, eski konulara fazla takılmamak önemli olacak. Zihniniz sizi sürekli geçmiş mevzulara doğru odaklayabilir. Bu duyguya fazla prim vermeden, işlerinizle oyalanmanız faydanıza olacaktır. Bugün saat 15.00 den itibaren başlattığınız işler daha kalıcı sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Perşembe günü Ay Oğlak burcuna iyice yerleşirken, Mars ve Ketu ile kavuşum enerjisini de güçlendirdi. Özellikle sabah saatlerinden itibaren bu etki çok aktif.

Ketu sezgilerinizi, sezgisel yönlerinizi yükseltirken, bir yandan da mücadeleci ve azimli olmak için enerjiler destekli. Geçmişe fazla takılı kalmadan mücadele ve azim isteyen konuları başlatabilirsiniz.

Günün enerjileri duygusal ilişkilerinizde, aile içinde veya yakınlarınızla ilişkilerinizde fazlasıyla takıntılı, hırslı ve önceden başlayan birçok konu ve durumu irdeleme potansiyelleri verebilir. Bu nedenle ilişkilerde durumları fazla büyütmeden esnek olmak, katı kararlar almadan iletişimde empati kurmaya çalışmak yerinde olur.

Cuma günü Vedik Astroloji de Ay halen Oğlak burcunda ilerliyor ancak Ay’ın içinden geçtiği yıldız değişti. Ve bugün dinleme, konuşma, bir konuda fikir beyan etme, yanlış anlaşıldığınız bir konu veya durum adına kendinizi daha iyi ifade etme, satış konularında adım atma, telefonla bağlantılı işlerde hareketli ve aktif bir zaman yaşanabilir görünmekte.

Günün enerjileri hareket ve sinerji içermekte. Seyahat, yolculuk ve bu konularda plan yapmak, adım atmak için destekli bir gün olacak.

Spora başlamayı düşünüyorsanız, hareketli olmanız gereken bir işiniz varsa bugünü değerlendirebilirsiniz. Her durumda Cuma günü evde miskin oturmak için enerjiler destekli değil. Evde bile olsanız, eksik işlerinizi tamamlamak, toparlamak adına enerjiler daha akıcı olacak.

Hafta Sonu

Cumartesi ve Pazar günleri boyunca Ay Kova burcunda ilerleyecek. Cumartesi günü aktif olan Dhanişta enerjisi ile yaratıcılık devrede. Diğer yandan Ay ve Venüs birbirlerine göz kırpacaklar ve fırsatlara, güzel sonuçlar almaya gökyüzü destek çıkabilir. Kova, İkizler, Terazi burçları bu enerjileri daha yoğun hissedebilirler.

Romantik konular, aşk ve ilişkilerle ilgili adımlar adına Pazar günü daha destekli enerjiler var. Cumartesi günü daha çok kişisel alanlara dönük olmak yerinde olacaktır.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hafta ortasına kadar olan döngüde ev ve aile konuları, bu alanlardaki sorumluluklarınız, genel olarak duran ve bekleyen bazı konular ilginç gelişmelerle tekrar revize olabilir. Seyahat ve yolculuk türü plan ve organizasyonlar adına yine Salı ve Çarşamba günleri desteklisiniz. Perşembe gününden itibaren kariyer ve iş alanlarınızda destekli etkilerden geçerken, görüşmeler, toplantılar ve benzeri işleri organize etmek için enerjiler sizin için daha akıcı olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Bu hafta dönüştürmek, değiştirmek istedikleriniz adına daha net ve kararlı adımlar atma ihtimalin yüksek. Şartları bir türlü denk getiremediğiniz yarım kalmış başlangıçlarınız adına ilginç gelişmeler yaşanabilir. Perşembe gününden itibarense eğitim, akademik alanlar, seyahat ve benzeri işlerinizde hızlanma yaşayabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısı temponuz daha hızlı olacak.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Günlük rutinleriniz, iş ve meslekli konularda halletmeniz gerekenler, koşturmalar adına haftaya hayli hızlı ve yoğun başlıyorsunuz. Sorumlulukları, beklettiklerinizi, yarım bıraktığınız işleri düzenlemek adına güzel etkilerden geçerken, ortaklı iş ve konular, eşinizle alakalı alanlarda gelişmeler yaşanabilir. Perşembe ve Cumartesi arası duygusal ve zihinsel olarak gergin olabilirsiniz. Cumartesiden itibarense tekrar akıcı ve hızlı bir tempoya geçeceksiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Sağlık ve bağışıklık sisteminize Çarşamba akşamına kadar dikkat etmekte fayda var. Hastaneler veya sağlık taramalarıyla ilgili bitirmeniz gereken konu ve işler adına hafta ortasına kadar yoğun olabilirsiniz. Günlük rutininizin yüksek bir tempoyla ilerlemesi de olası. Diğer yandan perşembeden itibaren ikili ilişkiler ve eşiniz, partnerinizle alakalı konulara daha fazla odaklanmanız gerekebilecek.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Çocuklarınız, çocuklarla ilgili konular, eğitim alanları, eğitim ve öğretim işleri haftaya başlarken dikkatinizin yoğum olacağı alanlar olarak dikkat çekmekte. Perşembeye kadar devam edecek bu süreçten sonra haftanın ikinci yarısı sağlık, sizin veya yakınlarınızın tedavi veya kontrolleri, iş ve mesleki konular, günlük rutinlere dönük konular da hafta sonuna kadar yoğun olacaksınız. Hafta sonu duygusal ilişkilerinizde biraz daha esnek olmak yerinde olur.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Aile ve ev konuları, yakınlarınızla alakalı iş ve konular, eviniz veya yuva alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili halletmeniz veya ilgilenmeniz gerekenler adına hayli yoğun bir tempo hafta başında aktif olacak. Hafta ortasından itibarense dikkatiniz ilişkiler, aşk, hobileriniz, kişisel gelişimle bağlantılı eğitim veya konulara dönük olacak. Burcunuzun yöneticisi Merkür Perşembe gününden itibaren yükselen veya ay burcu Başak olanları ticari konularda destekleme etkisinde olacak.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başı girişimleriniz, bir süredir beklettiğiniz bir arzunuz, çabanız adına mücadele etme, yeniden fırsat yakalama olanaklarınız elinizi güçlendirecek. Yakın çevreniz, kardeşler veya yakın arkadaşlarla ilgili konularda çözmeniz gereken bir durumla uğraşmanız söz konusu. Hafta ikinci yarısı Perşembeden itibarense aile ve ev alanları önceliğiniz olacak. Perşembe ve Cuma günlerini evinizle ilgili konularda veya kendi mekanınızda geçirmeniz rahatlamanızı sağlayabilir. Hafta sonu ilişkiler, aşk ve benzeri konularda gelişmelere açık olacaksınız.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Maddi alanlar, finansal iş ve konularda hafta ortasına kadar yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Parasal işlerinizde halletmeniz gereken konuları öne alacağınız bir hafta söz konusu. Perşembeden itibaren kısa bir yolculuk, yakın bir yere yapacağınız seyahat söz konusu. Yakın çevre ve aileniz haftanın ikinci yarısı ve hafta sonu sizin için öne çıkmakta.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Burcunuzda pazartesi, Salı ve Çarşamba öğleye kadar konaklayacak ay enerjisi ile duygusal olarak gelgitlere açık olmakla birlikte ilginç fikirlerin aklınıza düşmesi, beklettiklerinizi hayata geçirmek için fırsatların gelmesi, zihinsel ve duygusal olarak daha aktif ve enerjik olmanız söz konusu. Sorumlulukların yoğun olduğu bir hafta geçireceksiniz. Hafta ortasına kadar duygusal iniş çıkışlara zihninizi fazla kaptırmazsanız aktif ve ele aldıklarınızda sonuç alabileceğiniz bir hafta geçirmeniz söz konusu.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hafta başından itibaren Çarşamba öğle saatlerine kadar olan döngüde kendi içinize dönme, duygusal olarak gerginlikler hissetme olasılığınız yüksek. İnsanlarla fala iç içe olmak çarşamba gününe kadar iyi gelmeyebilir. Daha çok kendinizle veya kişisel işlerinizle oyalanmanız doğru olacaktır. Çarşamba öğleden sonradan itibaren Ay’ın burcunuza geçmesiyle rahatlayacaksınız.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başı hedefler, bir süredir planladığınız konular zihninizi daha fazla meşgul edebilir. Sosyal alanlar ve arkadaş çevrenizden gelecek destekler açısından ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hafta ortasından itibarense biraz daha kendi içinize dönme, kalabalıklardan uzaklaşma duygusu vurgulu olabilir. Çarşamba ile cumartesi arası içsel enerjilerinizi dengede tutmak önemli olacak. Cumartesiden itibaren burcunuza geçecek ay desteği ile aktif bir hafta sonu yaşayacaksınız.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta iş ve kariyer başta olmak üzere, mesleki konular, iş organizasyonları, düzenleme ve planlama adına hayli destekli günlerden geçiyorsunuz. Düzenlemeniz ve organize etmeniz gereken iş ve konuları sonuçlandırmanız adına güzel enerjileriniz var. Hafta sonu ile başlayan etkiler ise depresif bir ruh haline geçmenize neden olabilir. Fark edilmek istediğiniz ortamlar adına hafta sonu etkileri uygun değil. Bu nedenle hafta sonuna yoğun ve karmaşık planlamalar yapmamak doğru olacaktır.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *