Vedik Astrolojiyle Bu Hafta

Hayallerinize dikkat edin, yaratım enerjisi çok güçlü!

Enerjilerin titreşim seviyelerinin oldukça yüksek olduğu bir haftaya giriyoruz. Öncelikle hafta boyunca ne düşündüğünüze, aklınızdan ve kalbinizden geçene dikkat edin. Genel etkiler nedeniyle olumlu düşünmek ve öfkeden, nefretten uzak durmaya çalışmak, tartışma ve dedikoduya prim vermemek önemli olurken, gereksiz konuşmadan ve kırıcı olmaktan uzak durmaya gayret etmek bu süreci çok daha akıcı ve rahat geçirmek adına faydalı olacaktır.

Öncelikle hafta ortasından itibaren başlayan etkiler, bilhassa Perşembe gününden itibaren ruhsal titreşimleri yüksek bir alana çekerken, yüzleşmeleri, daha önce görmek istemediklerinizi fark etme eğilimini arttıracak. Yüzleştiğiniz her ne ise öfkelenmeden, sakince ve kendi iç barışınıza önem vererek onunla bir araya gelmelisiniz ki gerçekle ve fark etmeniz gerekenle derin şekilde bulaşabilmeniz mümkün olsun.

Öfke kişiyi önce besler, sonra da tüketir… Uzun süredir bekletilen, görmek istenmeyen ne varsa birden önünüze düşebilir. Bu düşüşler, fark etmeye yaramalı, öfkelenmeye değil…Bu hafta çözüm odaklı olmak, sonuca giden yol da kaybolmadan ilerlemek önemli. Dolayısı ile yüksek frekansların hakim olacağı hafta boyunca kendi içinize yönelip, kendi değerliliğinizi yükseltme zamanlarından geçeceğiz. Dilekler, dualar için güzel zamanlar ama ne dilediğinize dikkat edin.

Salı günü Rahu ve Venüs kavuşurken, dünyevi hırslar, iç huzursuzluklarınız artabilir. Bilhassa Yengeç, Oğlak, Boğa, Terazi, Kova burçları Salı gününü dengede ve sakin geçirmeye çalışsınlar…

Hafta boyunca etkin olacak Mars Ketu kavuşumu iç öfkeyi, kızgınlıkları yükseltmekte ama tam karşısında olan Rahu ve Venüs’e giderek bu dalgaları sevgi ve şefkate sığınarak atlatmaya çalışmalıyız.

Güneş hafta boyunca Mrigaşira yıldızında İkizler burcunda ilerlerken Jüpiter’den görünüm alıyor. İkizler, Terazi, Yay ve Aslan burçları için hareketli bir hafta olmakla birlikte ilginç fırsatlar ve haberler gelebilir. Bu hafta bilhassa İkizler ve Terazi yükselen, ay burcu olanlar enerjileri yüksek bir frekansta seyredebilir ki sadece dünyevi alanda değil, içsel olarak da kendinizi farklı hissetmeniz olası.  Benzer etkiden Merkür’de faydalanıyor, haberler, fırsatlar yaşarken. İkizler ve Başak, Aslan etkisi yüksek kişiler uğradığınız bir haksızlıkta şartların size olumlu olarak dönmesi söz konusu olabilecek.

Enerjinizi Dengelemek İçin Kullanabileceğiniz Renk Ve Taşlar;

Enerjiler bu hafta pembe tonlarını, gül renklerini, gül kurusunu tercih etmenizin iç dengelerinizi bulmakta faydası olacağına işaret ediyor. Taşlardan Pembe Kuvars’ı ve Aventurin taşını özellikle öneririm. Kalp çakrasını dengelemek için Pembe ve Yeşil’in tonları kendinizi huzursuz ve gergin hissettiğinizde rahatlamanızı sağlayabilir.

Vedik Astroloji de Haftanın Günlerinin Genel Etkileri

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcundan geçecek. Günün enerjisine Hint Astrolojisi’nde Shakti günü diyoruz ki arınma, ritüeller için etkiler oldukça destekli. Detoks yapmak, bedenden su atmak için uygun etkiler metabolizmanızın daha çok atmaya, bırakmaya yönelik olacağına işaret ediyor ki faydalanmak isterseniz bitki çayları ile güneş batana kadar olan dönemde su ağırlıklı beslenmek iyi gelebilir. Ay Pazartesi günü Hilal fazında olacak ki bu durum başlangıçlar ve yeni bir adım için destekli olacağımıza işaret ediyor.  Bugün başlayan konularda disiplinli olmanız, akıcı bir şekilde durumu sonuca ulaştırmanız olası.

Salı günü Hint Astrolojisine göre Ay halen Aslan burcunda ama artık farklı bir yıldızdan geçiyor olacak. Bu yıldız rahatlama, dinlenme ve kişisel alanlara dönmeye destek verir. Fiziksel olarak Salı günü kendinizi zorlamayın. Rahu ve Venüs kavuşumu bugün tam derecesine ulaşırken, duygusal konular, aşk ve ilişkiler adına gelişmelere açık etkiler var. Salı günü boyunca şifa çalışması, alternatif tıp veya benzer bir konuda adım atmak, başlatmak uygun değil. Estetik konuları, güzellikle ilgili işleriniz, kişisel konularında halletmeniz gereken işler, evinizle bağlantılı ele almak istedikleriniz açısından enerjiler dengeli ama şifa ve benzeri çalışmalarda başlangıç yapmayın. Yine benzer şekilde günün enerjileri mücadele, tartışma, inatlaşma içeren konularda adım atmayı desteklemiyor. Özellikle Aslan yükselen veya Ay burcu Aslan olanlar bu duruma biraz daha özen göstersinler. Kova yükselenler veya Ay burcu Kova olanlar ise Salı günü partner veya eşinizle olan konularda daha esnek olmaya çalışın.

Çarşamba günü Ay Başak burcunda ancak Hint astrolojisinde Ay bir yandan da Aştami dediğimiz bir alanda bulunuyor ki dönüşüm veya dönüştürme arzusu günün etkilerine hakim olacak. Bir süredir sabrettiğiniz ve görmezden geldiklerinizle ilgili farkındalıklarınız artarken, şartları belirleme isteği de yükseliyor. Bugün sonlandırmalar, bitişler desteklenmiyor. Grup çalışmaları, ekiple birlikte bir yol almak gibi başkalarıyla birlikte organizasyon gerektiren alanlarda dikkatli olmak gerekiyor. Empati kurmanın zor olacağı bir gün ve bir duruma herkes kendi açısından yaklaşmak isteyebilir. Ay ve Güneş arasındaki sert etkileşim, huzursuzlukları artırabilir. Otorite sembolü kişilerle halletmeniz gereken bir durum varsa dikkatli olun. Yöneticinizle, bir büyüğünüz, sizden konum olarak yukarda olan biri ile tartışma veya uzlaşmaya çalışma için şartlar çok uygun değil. Bugün daha çok bitirmeniz gerekenleri tamamlama, düzenleme ile geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmelerde, sosyal ortamlarda yine iletişim kurarken dikkat etmek yerinde olacak.

Perşembe günü Ay Başak burcunda ve Navami fazına geçiyor ki şifa çalışmaları, her türlü organizasyon ve düzenleme konuları, planlama, detaylandırma, incelikli konularla ilgili alanlar destekli. Perşembe günü eskilerden, eski alışkanlıklardan, sürekli yaptığınız ama artık bırakmak istediklerinizden uzaklaşmak için şartlar hayli uygun. Alışkanlıkları bırakmak, eski eşyalardan kurtulmak ve yenilenmek için güzel enerjiler var. Günün enerjileri aktif, bu nedenle günü boş geçirmeden ve bir şeylerle uğraşarak geçirmek faydalı olacaktır. Öte yandan takıntılar açısından riskli etkiler var, aynı noktada dolanmadan ve geçmiş olanla fazla ilgilenmeden önünüze bakarak bugünün güzel enerjilerini değerlendirmeye çalışın. Bugünün gecesine dikkat etmek gerekiyor. Sezgiler artarken, geceyi dinlenerek geçirmek önemli olacak. Perşembe gecesi yorucu işlerden uzak durun.

Cuma günü ay öğle saatlerinde Terazi burcuna geçiyor ve sezgisel olma halleri devam edecek. Hissedişler artarken, ilişkiler ve duygusal konularda fark etmeniz gerekenler yüzleşmeler söz konusu. Partneriniz, sevgiliniz veya eşinizle ilgili daha önce fark etmediğiniz bir durumu aniden anlamlandırırken, sakin olmak ve ilişkilerde keskin kararlar almamak gerekiyor. Sanatsal konular, dekorasyon ve benzeri alanlarda destekli olan etkiler aynı desteği ilişkiler için vermiyor. Ay Uranüs karşıtlığı başlıyor ki bugün ve yarın özellikle duygusal konularda şaşırtıcı şeyler yaşanabilir. Dualiteler artacak, kararsızlıklar yaşanabilir. Herhangi bir konuda emin değilseniz kendinizi zorlamayın ve kararınızı biraz bekletin.

Burç yorumlarınız için; “18 Haziran haftası Burçlar” Yazımdan ulaşabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *