Önümüzdeki iki gün, 19 ve 20 Ocak oldukça sert etkiler barındırmakta. Hint Astrolojisine göre Satürn düğüm noktalarından geçerken, zararlı bir derecenin en dip noktasında ilerliyor ve Mars 29 dereceye ulaştı. Vedik astroloji adına kötücül fenomenler olan bu iki gezegen, gökyüzünde pek de hayra alamet olmayan bir biçimde dans etmekte.

19 Ocak Perşembe, 20 Ocak Cuma, 21 Ocak Cumartesi ve 22 Ocak Pazar günleri bu etkileşimlerin en keskin enerjilerini vereceği aralıktan geçeceğiz. Ülkemiz adına üniversiteler ve eğitim alanları, turizmle bağlantılı yerler, eğlence yerleri, dini yerler, ibadet merkezleri ve kapalı mekanlar açısından güvenlik açısından riskli bir süreçten geçiyoruz. Özellikle İstanbul açısından bu etki daha kuvvetli durmakta. Ayrıca evinizde ve iş yerlerinizde yangınlara yine dikkat etmek, tedbirli olmak yerinde olur.

Bireysel hayatlarımızda ise Mars, Venüs ve Ketu birlikte hareket ediyor ve Mars’ın zorlayıcı derecesiyle sıkılan Venüs, ikili ilişkiler açısından hayli hassas etkiler vermekte. Diğer yandan kendinizi ve şartları fiziksel ve ruhsal anlamda bilhassa Perşembe ve Cuma günleri zorlamayın. Gireceğiniz her hangi bir kavgada sonuç almanız kolay olmaz. Bu süreç olayları biraz kendi haline bırakarak, daha çok rutinde kalmayı ve beklentilerinizi yükseltmemeyi gerektirmekte.

İkili ilişkilerinizde eski konulara, daha önceden gelen sorunlara, sizi üzen olaylara takılmamanız çok doğru olur. Eskiden gelen bir çok konu veya birikim, sustuğunuz sabrettiniz bir çok nokta aniden önünüze veya aklınıza gelebilir. Ama şimdi bekleme, kendinizi dinlemeden biraz da oyalanma günleri. Şiddet olayları artabilir. Bu nedenle gergin ortamlardan uzak durmaya çalışın. Hatta sosyallik veya sosyalleşme için de rahat ve destekli etkiler bulunmuyor.Bahsettiğim günlerde çabuk kıvılcım almaya eğilimli enerjiler, sizi karşınızdaki ile beklemediğiniz bir etkileşime sokabileceği gibi, basit bir sorun farklı bir yere varabilir.

Merkür ise Güneş ve Satürn arasında sıkışmış durumda. İletişim, haberleşme, teknolojik konular, teknolojik aletler açısından sıkıntılar söz konusu. Ticari konularda da dikkatli olmak gerekmekte. Riskli bir adım, düşünmeden başlanılan ticari bir girişime hiç değilse önümüzdeki 2 günlük süreçte girmemek veya temkinli olmak yerinde olacaktır.

Eğer acil değilse, elektronik eşya, teknik aletler, makine, araba ve gayrimenkul alım ve satımlarını da Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerine denk getirmemek yerinde olur. Esasen bu etki satın alımlar açısından biraz daha sıkıntılı.

Aslan, Kova, Terazi, İkizler, Yay ve Başak burçları bu burçlarda yükseleni olanlar özellikle ilişkiler, ortaklı işler ve alanlar, yurtdışı işleri, eğitim konularında bu süreci iyi yönetmeye çalışsınlar.

Koç,  Balık, Boğa, Oğlak, Yengeç, Akrep burçları veya bu burçlarda yükseleni olanlar, maddi konular, kariyer alanları ile sosyal ilişkilerinize bu günlerde dikkat etmeye özen göstermelisiniz.

Astrolog Şebnem Ekşib

18 Ocak 2017

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Zuhal 19 Ocak, 2017 at 02:50 Cevapla

    Önce 12 ocak dendi sonra 18 19 20 ocak dendi şimdi ise 21 22 eklendi bakalım daha Hangi günler eklenşcek ..12 de ve 18 de bir şey olmadı inşallah hiçbir gün olmaz ..

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *