Haftalık Astroloji Yazılarım

19 Kasım Haftası Vedik Burç Etkileriniz

Merkür Retro etkileri devam ederken haftalık enerjiler içinde en dikkat çekici nokta gerileyen Merkür’ün de içinde olacağı bir Dolunay fazı etkisini yaşayacak olmamız. Vedik Astroloji de oldukça önemli bir yeri olan Purnima yani Dolunay fazları hayatımızda ihtiyacımız olan tamamlanma, sonuca ulaştırma ve olgunlaştırma döngülerini yönetirler.

Merkür Retro etkilerinin yansımalarını ve ayrıntılarını Merkür Gerilemesi yazımdan okuyabilirsiniz.

Haftaya Ay Balık burcunda seyrederken başlayacağız. Vedik Astroloji de Ay’ın fazları günlük hayatımız içinde hayli önemlidir. Zaten Dolunay da esasen Ay’ın olgunlaşıp, büyüdüğü ve ışığının en üst noktaya çıktığı zamanları temsil eder. Böylece kendi hayatlarımızda en üst noktaya çıkarmamız, sonuçlandırmamız gereken konuları ele alma, nihai karara varma etkilerinden geçeriz.

Haftaya Pazartesi Sendromuna Eklenmiş Duygusal Bakış Açısı ile Giriyoruz…

Dolunay enerjisi Çarşamba gününden itibaren hissedilmeye başlarken bu hafta başı Pazartesi ve Salı günleri Balık ve Koç enerjileri etkili olacak. Ay günlük seyrinde Pazartesi günü boyunca Balık burcunda ilerlerken, bizi daha duygusal ve hassas kılacak. Pazartesi Ay günüdür. Bu nedenle Pazartesi günün en baskın etkisi gelgitli enerjilerin, duygusal hassasiyetlerin artması şeklindedir ki iş hayatında meşhur Pazartesi Sendromunun bu denli dile dolanmasının altındaki neden de budur. Pazartesi kendi başına yeteri kadar su enerjisi taşırken, üzerine bu hafta Pazartesi tüm gün boyunca Balık burcunda ilerleyecek Ay ile bizi duygusal, hassas ve alıngan kılan etkiler içinde olacağız.

 • Salı günü öğlen 14.30 dan itibaren Vedik Astroloji ye göre Ay dikkat gerektiren bir seyre geçiyor. Aman Dikkat! Vedik Astroloji de GANDANTA dediğimiz bir noktaya ulaşacak olan AY, 20 Kasım Salı günü 14.30 ile 18.30 arasına önemli işlerinizi, başlangıçlarınızı, önemli konuşmalarınızı, görüşmelerinizi almamak gerektiğine işaret etmekte. Salı günü bu verdiğim aralığı rutin işler ve konularla geçirirseniz bir sorun yok, ama önemli bir durumu, konuyu bu saatler arasında ele almamak yerinde olur.

Çarşambadan itibarense Dolunay etkisi başlıyor. Çarşamba dolunay öncesi enerjinin fazla yüksek olduğu bir gün olacak, yeni başlangıçlar için Çarşamba etkileri de desteklenmiyor ama zaten devam eden Merkür Retro önemli adımlar için bize bekleyin demekte. Salı ve Çarşamba günleri boyunca Ay Koç burcunda olacak ki hareketli iki gün geçireceğiz.

 • Salı ve Çarşamba günleri; enerji ve hareket gerektiren işlerinizi ele almak adına destekli etkiler söz konusu. Hızla yapmak, bitirmek istediğiniz işleriniz, alışveriş, dış işler, toparlamanız gereken bir süredir biriken konuları düzene koymak için bu iki günü değerlendirebilirsiniz.

Perşembe günü Ay ve Güneş karşılıklı hizalanmış olacaklar ve Dolunay enerjisi başlıyor ve Purnima Cuma günü sabah saatlerinde tamamlanacak. Dolunay Ay’ın güzel ve güçlü ışığı ile bizi yıkarken, uzun süredir devam eden konuları bitirmek ve tamamlamak için de fırsat kolluyor olacak.

Dolunay ile ilgili ayrıntılı bir yazı hazırladığım için detayları o yazıya bırakıyorum ama Vedik Astroloji de Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay Mars’dan aldığı görünüm ile hayli hızlı gelişmelere neden olabilir.

Haftanın Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Etkileri

 • Bu hafta ilişkilerde kadersel dönüm noktaları, önemli kararlar ve gelişmeler yaşanabilir. Venüs ve Ketu arasındaki etkileşim bizi uzun süredir sabrettiğimiz konularda önemli adımlar içine dahil edebilir.
 • Mars Stabişha yıldızına geçti ve Vedik astroloji de Kozmik sularla yönetilen bu Nakshatra (yıldız) fiziksel dünyada havanın yağışlı olmasına, sularla ilgili yağmur vs gibi artışa, gök gürültülü sert rüzgar ve yapışlara neden olabilir. Aynı yıldız ruhsal düzeyde savaşçı olmamıza sezgisel yönlerimizin artmasına ve şifa ve benzeri çalışmalarda yol almamıza neden olacak.
 • Perşembe gününden itibaren başlayacak Dolunay enerjisi sırasında Mars hayli aktif rol oynamakta. Bu etki duygusal olarak hararetli, atak ve cesur adımlar atmamıza neden olabilir.
 • Merkür Retro devam ederken ifade alanlarınıza dikkat edin. Sevdiğiniz, iş vereniniz, sizin için önemli kişilerle yapmak istediğiniz bir konuşma varsa bu hafta dikkatli olmakta fayda var zira ağzımızdan çıkanı kulağımız duymayabilir.
 • Sözlü ve yazılı iletişimde çabuk sinirlenme, bir durumu büyütme eğilimleri nedeniyle hafta boyunca konuşmalarınıza dikkat edin.
 • Bu haftanın en dikkat çekici enerjisi dağınıklık… Aldığınız kararlarda, ilerlemek istediğiniz konularda dağınık bir ruh halinde olmanız söz konusu. İşlerinizi analiz etmek, elinizdekileri, koşulları net görmek anlamında sorunlu bir süreç var. Sisli bir havada ilerlemek gibi… Bu nedenle radikal kararlar, büyük adımlar atmak için haftanın etkileri destekli değil.
 • Bir tanıtım, açılış, önemli bir görüşme vs. yapacaksanız mümkünse bekleyin. Ummadığınız aksilikler, görmediğiniz, fark etmediğiniz detaylar sonradan başınızı ağrıtabilir.
 • Teknolojik aletler, cihazlar açısından bu hafta size önceden sorun çıkarma sinyalleri veren aletleriniz arıza halleri verebilir. Yedeklemeniz gerekenleri ayrı bir yerde kayıt etmek için uygun zaman.
 • Hafta boyunca sağlığınıza, metabolizmanıza, duygusal dengenize çok dikkat edin. Grip, enfeksiyon ve benzeri ateşli rahatsızlıklara, boğaz ağrılarına, soğuk algınlıklarına özellikle Çarşamba’dan itibaren yatkınlık artabilir.

Haftanın Taş ve Renk Analizi ile enerjileri nasıl dengeleyebileceğimizi aktardığım yazıma www.vediktakitasarim.com sitesinde Haftanın Taşı yazısından ulaşabilirsiniz.

Burçlara Göre bu Hafta:

Hafta başı Balık ve Koç burçları, bu alanlarda ay veya yükselen burçları olanlar için hareketli zamanlar olacak. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Koç, Aslan ve Yay burçları yoğun bir tempo sizi bekliyor…

Cuma günü Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay Boğa ve Akrep burçlarını yoğun etkileyecek…

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Salı akşam saatlerinden itibaren burcunuza geçecek olan Ay ile haftaya hızlı bir tempoda başlayacaksınız. Salı günü 15 ile 18.30 arasına önemli bir işinizi denk getirmeyin. Hafta ortasına kadar olan aralıkta sağlık ve bağışıklık sisteminize dikkat etmekte yarar var. Ele aldığınız işlerde acele ile hareket etmemek ve kritik kararları bu hafta daha dikkatli ele almak yerinde olacaktır. Duygusal konularda ise Salı akşam saatlerine, Perşembe ve Cuma günlerine dikkat edin.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Salı ve Çarşamba günleri boyunca içe dönmeniz söz konusu. Zihniniz hızlı çalışacak ancak aklınızdan geçeni hayata aktarmakta aynı hızda olmayabilirsiniz. Düşünme ve inceleme için Perşembe’ye kadar iyi etkileriniz var ancak harekete geçmeniz gereken bir durum söz konusuysa Cuma günü ele almaya bakın. Duygusal ve sezgisel yönlerinizin yüksek seyredeceği bir hafta geçireceksiniz. Kararlar almaya dönük olabilirsiniz ama eyleme geçmek için bu hafta acele etmeyin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hedefleriniz, bir süredir amaçladığınız, beklemek zorunda olduğunuz bir konuda sonuç almanız veya bir haber gelmesi söz konusu. Dış işleriniz, koşturmanız gereken alanlar, bitirmeniz gereken bir proje veya konuda Perşembe’ye kadar destekli etkileriniz var. Perşembe’den itibaren Cumartesi’ye kadar daha sakin ve rutinde olmaya önem verin. Haftanın ikinci yarısı kendinizi yormadan işlerinizi biriktirmeden ilerlemeye çalışın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Arkadaşlarınızla görüşme, uzun süredir görmediğiniz birinden haber alma veya karşılaşma yaşamanız söz konusu. Sosyal çevrenizle, kontaklar açısından hareketli bir hafta olacak. Aile büyükleri, özelikle baba soyundan olan kişilerle ilgili haberler veya gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir sorunlarınız olan bir arkadaşınız veya önem verdiğiniz bir kişiyle ilgili görmeniz gereken bir durum önünüze düşebilir. Çevrenizle ilişkileriniz adına tempolu bir hafta olacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Kariyer ve iş alanlarınızda hafta ortasından sonra yoğun bir temponuz söz konusu. Dikkatiniz işiniz, işinizle ilgili halletmeniz gereken konulara odaklı olacak. Özelikle hafta başına planladığınız seyahat durumunuz varsa iyi organize olmakta fayda var. Aksiliklere, unutkanlıklara, bitirdiğinizi sandığınız işleri yeniden ele almak durumunda kalmaya eğilimli bir hafta geçirebilirsiniz. Dikkat isteyen konularda acele etmeden ilerleyin.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Hafta başı ilişkiler, aşk hayatınız, eşinizle ilgili konular sizin için öncelikli olacak. İş alanlarınızda ise ortaklı işler, projeler veya iş ortaklarınızla olan görüşmeleriniz yoğun olabilir. Hafta ortasından itibaren eğitim ve akademik konularda uğraşılarınız varsa aktif olacaksınız. Eğer yoksa kendinize okumak veya kişisel alanlarınız için zaman yaratmaya bakın. Diğer yandan yakın çevre, kardeşlerle ilgili gelişmeler, belirsiz durumların netleşmesi haftanın ikinci yarısı gündeminize oturabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Bu hafta Perşembe gününe kadar dikkatiniz ve odağınız ikili ilişkileriniz, partneriniz, eşiniz üzerinde yoğunlaşacak. Eşinizle veya partnerinizle ilgili vermeniz gereken bir karar veya onun hayatında beklediği önemli bir haber varsa, aniden hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ortak işler, projeler açısından da Perşembe gününe kadar bu alanlarda ele aldıklarınız da daha sakin ve esnek olmaya bakın.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Tutku ve duygularınızı kontrol ederken zorlanabileceğiniz etkilere açık bir hafta söz konusu. Kendinizi kontrol etmekte zorlanırken, bir süredir sakladığınız veya size ait özel bir durumda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hızlı bir tempoda olmanıza rağmen içsel olarak gergin olacaksınız. Bu nedenle ele aldığınız konularla savaşmadan, iletişime önem vererek,  sakin olmanız hafta boyunca hayli önemli. Salı günü sağlığınıza önem verin ve bu hafta önemli bir işinizi, başlangıcınızı Salı gününe denk getirmemeye çalışın.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Hafta başı aile, ev, ebeveynler, gayrimenkul, yaşam alanlarınız öne çıkıyor. Belli saatlerde çalışmıyorsanız, rahat saat aralıkları kendinize ayırmaya bakın. Çarşamba’dan sonra duygusal konular, ilişkileriniz odak noktanızı kaplayacak. Çocuk sahibi iseniz, çocuğunuzla ilgili beklediğiniz bir gelişme hakkında sonuç almanız söz konusu.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hafta başı maddi konular, banka işleri gibi finansal işlerinizi toparlamak adına destekli etkileriniz var. Salı günü yakın çevreniz arkadaşlarla diyaloglara dikkat etmekte fayda var. Çarşamba’dan itibaren iletişim trafiğiniz, görüşmeler artabilir. Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle kontaklar kurabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günlerinden itibaren dikkatiniz ev ve aile konularına yönelebilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Çevrenizle iletişim adına dikkatli olmanız gereken bir hafta var önünüzde. Ani parlamalara, tartışmalara, çabuk gerginleşmeye açık olabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara da açıksınız ki sözlerinizi tartarak konuşmanız özellikle görüşmelerde dikkatli olmanız yerinde olur. Bilhassa Salı günü yakın çevreniz, kardeşler ve arkadaşlarla ilgili konularda meseleleri büyütmeyin.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Haftaya duygusal hassasiyetlerinizin yüksek olduğu etkilerle başlıyorsunuz. Kişisel alanlarınıza vakit ayırmak için hafta ortasına kadar desteklisiniz. Perşembe gününe kadar olan süreçte maddi konular öne çıkarken, Perşembe’den itibaren önemli işlerinizi sakin şekilde ele alın ve gerek duygusal gerekse dünyevi alanlarda karmaşık işleri bu hafta aceleye getirmeyin.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *