Bu hafta Vedik Astroloji de karanlık alandan çıkan Ay, büyümeye doğru giderken önce Hilal fazında konaklayacak ki istek ve arzularımız için dualar ve ritüeller adına oldukça uğurlu bir alana geçecek. Ay Hilal fazına KOÇ burcundayken ulaşacak ve bu etki evrensel enerjilerle güçlü biçimde bağlantıda olmamıza neden olacak. Özellikle Pazartesi akşam saatlerinden itibaren etkin olacak Hilal fazı, Salı ve Çarşamba günleri dilek ve benzeri ritüeller uygulamak için uğurlu zamanlara işaret etmekte. Çarşamba günü Ay’ın tithi dediğimiz aralığı sert bir güne işaret ederken, dünyevi konularda tedbirli olmak yerinde olacaktır. Pazartesi akşam ve Salı günü dilek ve benzeri ritüellerle değerlendirebilir, Çarşamba gününü dünyevi adımlar ve başlangıçlar için biraz daha iç görülü ve sakin geçirmeye çalışırsanız haftanın ilk yarısı için destekli etkilerden geçersiniz.

MERKÜR bu hafta Salı’dan itibaren DURAĞAN Pozisyonda olacak. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri durağan olan Merkür, 23 Mart Cuma günü Merkür gerilemesi sürecini başlatıyor. Gezegenlerin gerileme dönemlerinden daha da can sıkıcı olan durağan oldukları dönemler de yeni başlangıçlar önerilmez zira işleriniz ilerlemez. Salı ile Perşembe arası hiçbir konuda başlangıç yapmamaya gayret edin. Cuma’dan itibaren eski konular, önceden başlayan, tamamlanması gereken işler veya öncesi geçmiş dönemlere dayanan konular ele alınabilir ama bahsettiğim bu üç gün bu hafta dünyevi alanlarda beklemek doğru olacaktır.

Bu hafta dilekler, dualar, spritüel konular, ritüeller, eski işleri toparlamak, düzene koymak, dinlenmek ve özellikle zihinsel olarak kendinizi yormamaya gayret etmek yerinde olur. Dünyevi konular, teknolojik alımlar, önemli alım ve satımlar, bir malın veya ürünün ilk kez satışını ilan etmek, bir şeyi başlatmak, parasal konularda önemli bir adım atmak için gökyüzü çok destekli değil. Bu konularda riskli veya aceleci tavırlar içinde olmamanızı öneririm.

Burçlara Göre 19 Mart/ 25 Mart Haftası

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hafta boyunca burcunuzun yöneticisi Mars ile Güneş arasında etkin bir düello olacak. Bu etki iç öfkelerinizin artmasına, çabuk sinirlenmenize neden olabilir. Hafta boyunca havadar yerleri, dış işleri düzenlemeyi tercih edin. Kapalı yerler sizi zorlayabilir. Bu hafta düşünmeden hareket etmeyin ve acele ile herhangi bir konuyu başlatmayın. Kardeşler, arkadaşlar, yakın ilişkileriniz adına bir süredir sabrettiklerinize tahammülünüz azalabilir. Duygusal olarak özellikle Cumaya kadar olan dönemde hassas olabilirsiniz, zihninizi oyalayacak işlerle meşgul olmak önemli olacak. Yolculuklar, seyahatler, arkadaş ilişkileri, alışverişler gibi alanlarda daha dikkatli ve tedbirli olmaya çalışın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Perşembe gününe kadar olan dönemde ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz ve duygusal olarak karışık bir süreç geçirebilirsiniz. Bilhassa duygusal konular ve aşk, ilişki alanında bu hafta karar vermek, adım atmak için şartlar uygun olmaya bilir veya etkiler yanılgılarınızı arttırabilir. Perşembe gününden itibaren daha iyi, en azından zihinsel olarak rahatlayacağınız bir döneme gireceksiniz. Özellikle ilişkileriniz adına hafta boyunca iletişime ve yanlış anlaşılmalara karşı daha dikkatli olmanız yerinde olacaktır. Cuma günü başlayacak Merkür gerilemesi para ve aşk alanlarında, eğitim ve benzeri konularda karar vermek ve adım atmak için temkinli olmanız gereken bir hafta olduğunu fısıldamakta. Bu hafta daha çok rutin de kalmak, eksikleri tamamlamak daha doğru olacaktır.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak asla zorlamayın. Sağlığınıza ve dinlenmeye önem verin. Bilhassa iş konularında fevri gelişmeler, ani durumlar koşulları sıklıkla yeniden ele almanızı gerektirebilir, konuları sakince ve olduğu kadar, şartları zorlamadan çözmeye gayret etmelisiniz. Hafta başı çevrenizle olan ilişkiler, sosyal alanlarınız ve bu alanlarla olan kontaklar öne çıkacak. Hedeflerinize, yapmak istediğiniz işlere yönelmeye çabalarken, arkadaşlarınızla ilgili çözmeniz gereken durumlar daha vurgulu olabilir. Biraz daha kendi işlerinize önem vermeniz, kişisel alanlarınıza odaklanmanız doğru olacaktır. Merkür gerilemesi kariyer alanında aktif olacak ki öncesindeki durağanlık iş alanlarında ilerlemenizi zorlayabilir, Cuma dan itibaren iş konularında veya ele aldıklarınızda daha rahat olacaksınız. Bu hafta önemli bir iş veya durumu başlatmamanız yerinde olur.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Eğitim ve benzeri işler, organizasyon konuları, turizm, ithalat ihracat işleri, hukuki alanlar ve işler, yolculuklar, seyahat organizasyonları ile bağlantılı işleriniz varsa hafta boyunca özellikle de salıdan itibaren biraz daha dikkatli ele almanız yerinde olacaktır. Bu alanlarda durgunluklar, ilerleyememe sizi sinirlendirmesin. Şartları olmadığı noktada zorlamayın. Kariyer ve iş konularında pazartesi perşembe arası aktif bir etki verecek olan Ay ile iş temponuza veya rutinde yaptığınız işlere yönelmek yerinde olur. Yeni bir projeyi başlatmak, önemli bir toplantı veya işi Salı ve Çarşamba günleri aktive etmek için şartlar uygun değil. Bu iki günü rutin konularla geçirmeye bakın.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Finansal alanlar, para işleri, bankacılık konuları ile özellikle krediler açısından önemli adımlar atmak, sizi uzun vadede bağlayacak girişimlerde bulunmak için haftanın etkileri destekli değil. Parasal işleriniz adına bu hafta özellikle Salı ile Perşembe arası daha dikkatli olmanız yerinde olacaktır. Diğer yandan başkalarından gelecek alacak verecek davaları veya parasal beklentileriniz adına bu hafta şartlar çabuk değişebilir, zorlanabilirsiniz veya size verilen sözler, vaatler de değişiklikler olabilir. Sinirlenmeden ve sakin hareket etmeye gayret edin. Perşembe gününden itibaren iş ve kariyer alanlarına daha fazla yönelmeniz, Cuma gününden itibaren de Merkür gerilemesi ile eski işler, konulara dönük gelişmeler yaşamanız olası. Genel olarak bu hafta gerek duygusal konularda, gerekse parasal alanlarda karar vermek ve adım atmak için gökyüzü şartları dikkatli olmayı ve mümkünse beklemeyi öneriyor. Vergi ve benzeri dönemlerinizde gözden bir şey kaçırmamak için kontrollerinizi iyi yapmaya bakın.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Hafta boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli konu çevrenizle olan ilişkileriniz ve diyaloglarınız üzerinden olmalı. Başta eşiniz, partneriniz veya iş ortağınız olmak üzere, ikili ilişkiler içinde bulunduğunuz herkesle hafta boyunca gergin ve tartışmalara dönük bir süreç geçirebilirsiniz. Mars ve Güneş arasındaki gergin enerji evlilik ve ilişkiler alanınızı hayli gergin hale getirmekte. Sizin dediğinizi karşı taraf çok farklı anlayabilir, siz de iletişimde empati kurmakta hayli zorlanabilirsiniz. Bu neden mümkün olduğu kadar çevrenizle diyaloglarda şartları veya konuları zorlamadan büyütmeden iletişim kurmaya gayret edin. Özellikle eski konular, eski mevzular üzerinden kendinizi de etrafınızı da üzmeyin. Karmaşık ve karışık işleri ele almak adına haftanın etkileri çok rahat değil. Zor veya nazik işleri bu hafta gerekirse ertelemeniz yerinde olacaktır.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başından itibaren AY karşı alanınızda sizi girişimci ve ilişkilere dönük kılacak. Ortaklı işleriniz, iş ortaklıklarınız, arkadaşlarınızla ilişkiler ve seyahatler, yolculuklar gibi alanlarda bu hafta tedbirli olun ve bu konularda adım atmayın. Şartların zor ilerleyeceği, yanlış anlaşılmalara açık olacağınız bir dönem söz konusu olabilir. Arabalar, araçlar ve bunlarla ilgili konularda keza yine tedbirli olmakta ve adım atmamakta, alım ve satımları aceleye getirmeden bekletmekte fayda var. Perşembe gününden itibaren para işlerine, bankacılık konularına yönelebilirsiniz ve alacak verecek işlerinizde hafta boyunca yine dikkatli olmak yerinde olur. Beklediğiniz bir para ve benzeri beklentiniz adına şartlar değişime açık olabilir. Cumadan itibaren bu alanlarda eski konular yeniden revize olabilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aşk ve ilişki alanlarınızda bu hafta düşünmeden hareket etmemek gerekiyor. Duygusal alanlarda kafanız karışık olabilir. Karar vermek ve adım atmak için özellikle hafta ortasından itibaren acele etmeyin. Çocuklar veya çocuklarınızla ilgili konularda da keza karışık bir hafta geçirebilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili daha önce fark etmediğiniz bir durumu yeniden ele almanız gerekebilir ama ilişkilere, sinirlerinize hakim olarak ilerlemeniz gerekiyor. Dikkatiniz Çarşamba ve Cuma arası hayli dağınık olabilir ki dikkat gerektiren önemli bir konuda uzun vadeli bir işi veya durumu ele almayın veya dikkatli olmaya özen gösterin. Bilhassa iş yerinde anlaşmalar, telefon görüşmelerinde ve yazılı görüşmelerinizde mail ortamı gibi detaylara özen gösterin.  

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Emlak ve menkul işleriniz varsa bu hafta alım satımlarda dikkatli olmak, acele etmemek yerinde olacaktır. Yer kiralamak, yeni bir yere taşınmak veya evinizi, iş yerinizi değiştirmek, tadilat yapmak için haftanın etkileri çok destekli değil. Hafta başı Perşembeye kadar ilişkiler ve duygusal alanlarda değişimlere açık ve düşünmeden hareket etmek potansiyelleriniz var. Planlı hareket etmeniz gereken bir hafta geçirmektesiniz ve şartları zorlamadan ve fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi ve sınırlarınızı zorlamayın. Haftalık planınızda dinlenmeye, kendinize vakit ayırmaya da özen gösterin. Perşembe ve Cuma günleri kalabalık ve yorucu yerlerde çok vakit geçirmemek daha doğru olacaktır.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Yakın çevre ailevi konularda yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Ev ve yuva alanlarınızda aile üyeleriyle diyaloglarınıza dikkat edin. Hafta başında bilhassa Çarşambaya kadar olan dönemde dikkatiniz daha çok kişisel alanlarınız, ilişkiler, ev ve aile arasın gelgitli bir seyir izleyebilir ki önemli işleri ve kararları Perşembe gününe kadar biraz daha temkinli ele almak yerinde olacak. Perşembeden itibaren iş ve mesleki alanlar öne çıkarken, rutinde yaptıklarınız, günlük koşturmalar veya mesleki durumlara daha fazla odaklanacaksınız. Çalışıyorsanız ve elemanlarınızla ilgili vermeniz gereken bir karar, adım varsa bu hafta karar vermeden önce iki kere düşünün. Merkür gerilemesi Cuma günü başlarken yakın çevreniz, girişimleriniz, kardeşler ve arkadaşlarla ilgili alanlarda bir süredir bekleyen sorunları veya durumları önünüze koyabilir. Hafta sonu ailenizle vakit geçirmek, dikkatinizi yakın çevreye yöneltmek için şartlar daha uygun olacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Bu hafta konuşmalar, sözlü diyaloglar, satış ve pazarlama konularında temkinli ilerlemeniz gereken şartlar söz konusu. Öncelikle işiniz anlatma ve konuşma içeriyorsa boğaz bölgenize, ses tellerinize dikkat edin. Genel olarak yediklerinize ve içtiklerinize özen göstermeniz gereken bir hafta söz konusu. Diğer yandan sosyal alanlarda yakın çevrenizle ilgili konularla, sizin için önemli bir arkadaşınızın sorunu veya işleriyle uğraşmanız da gerekebilir. Yakın çevreniz ve iş yaptığınız kişilerle konuşmalarınızda verdiğiniz sözlere, vaatlere özen gösterin, düşünmeden kimseye söz vermeyin ve vaat de bulunmayın, karşı tarafın talepleri sizi yorabilir ve anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Kişisel alanlarınıza önem vermeniz, fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormamak yine yerinde olacaktır.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta ailevi konular, ailenizle ilgili parasal işler, ebeveynleriniz, yakın ailenizle ilgili daha önce bilmediğiniz bir para mevzunu öğrenmeniz haftanın ilk yarısı daha ağırlıklı olmak üzere zihninizi meşgul edebilir. Maddi konularda sizin dışınızdaki gelişmeler nedeniyle gereksiz işler veya angaryalarla uğraşabilirsiniz. İşlerinizi planlı olarak ele almanız doğru olacaktır. Hafta sonuna doğru yakın bir yere yolculuk veya kısa bir seyahat aniden planlarınız dışında aktive olabilir. Yakın bir arkadaşınıza, kardeşinize veya kuzeninize yapacağınız seyahat iyi gelebilir. Yine Perşembeden itibaren telefon trafiğiniz, iletişim kontaklarınız artabilir. Temponuz hafta ortasından itibaren birden hızlanırken, sağlığınıza özelikle bağışıklık sisteminize dikkat etmeniz yerinde olacak.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *