GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

2 Temmuz 2019 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Vedik Astroloji ile 2 Temmuz Güneş Tutulması

Vedik Astrolojiye göre İkizler burcunun 16 derecesinde Aridha yıldızında saat 22.15 de İstanbul’a göre tamamlanacak. Tutulma etkisi Haziran son hafta başladı ve özellikle 1 ve 2 temmuz etkili olacak. 2 temmuz güneş tutulması ülkemizden görülmüyor. Güney Amerika’dan izlenebilecek olan tutulma; Arjantin, Şili ve kısmen Brezilya’dan izlenebilecek. Tutulma en yoğun şekilde görüldükleri ülkeleri etkiler ki 2 Temmuz tutulmasının en yoğun etkilerini bu bahsettiğim ülkeler yaşayacaklar.

Her tutulma saroz döngüsünün parçasıdır ve saroz döngüleri 19 yıllık süreçlere işaret eder. Bu süreçler bir tutulma ile başlar ve 19 yıllık gelişmeler ile yine bir tutulma ile adeta bir devri, dönemi kapatırlar. Özellikle Güneş tutulmaları ülkeler, yönetimler, eril enerjiler üzerinde çok etkilidirler.

2 Temmuz tutulması hangi tutulmayı tamamlıyor; 1 temmuz 2000 yılında yine İkizler burcunda ve Aridha yıldızında 16 derecede gerçekleşen bir tutulma yaşanmıştı ve ona bağlı olarak, 19 yıl sonra 2 temmuz 2019 da bunun tamamlanması, döngünün bitimi gerçekleşiyor.

2 temmuz ve arkasından gelecek olan 16 Temmuz tutulmaları etkilerini 2020 haziran ayına kadar devam ettirecekler. Zira 19 yıllık Saroz döngüsü ile birlikte başlayan önemli bir dönem 2020 de tam olarak kapanıyor. Öncelikle bunun ne demek olduğunu anlamak için 2000 ve 2001 yıllarına bir göz atalım…

2001 yılı ülkemiz ve dünya için zor bir yıldı. 2001 yılında yaşanan büyük kriz yılın başında gelen tutulmalar ile tetiklenirken, 2001 yıl son çeyreğinde dünya barışını ve güvenliğini uzun süre değiştirecek ve hatta hiçbir şeyin artık eskisi olmayacağı yeni bir dönemi başlattı. Meşhur 11 Eylül olayları 2001 yılında gerçekleşti.

Her zaman dediğim gibi meşhur evrensel astroloji kanununa göre önemli olaylar, döngüler öncesi mutlaka tutulma yaşanır. 21 Haziran 2001 de İkizler burcunda güneş tutulması yaşanmıştı. Bu tutulma 21 Haziran 2020 yılında aynı derece ile yine İkizler burcunda tamamlanacak. Böylece ülkemiz ve dünya 19 yıllık bir döngüyü tamamlamış olacağız.

Bu yıl 2 temmuz da gerçekleşecek Güneş tutulması ise bir yıl sonra gerçekleşecek bu kapanmanın son ayağını oluşturmakta. Önümüzde bu haziran ve bir yıl sonra 2020 Haziran aylarını kapsayan önemli döngü bitişleri süreçlerini deneyimleyeceğimiz tutulmalar var. Bu nedenle Temmuz tutulmaları 2000 ve 2001 yılları ile sıkı bağlantılar içinde. O dönemde hayatınızda başlayan uzun bir dönem bu yılla birlikte bir yıllık süreçte tamamlanma aşamasına geçiyor.

2 Temmuz tutulması Vedik Astroloji haritasında Rahu yani Kuzey düğümle gerçekleşmekte. Bunun anlamı dünyevi konuların öne geçeceği zamanlar yaşarken, kendi seçimlerimizin, irademiz dahilinde yaptıklarımızın veya uğraşılarımızın sonucunu alma sürecindeyiz. Rahu tarafından gerçekleşen tutulmalar hasat zamanlarını, ektiğimizi biçme süreçlerini işaret eder. Tutulma eril bir burçta ve döngü başlangıcı da doğal olarak eril bir burçta yani İkizlerdeydi. Karma astrolojisinde eril burçlar ile tetiklenen, başlayan şeyler kendi seçimlerimizle yaşadığımız karma ile bağlantılıdır. Yani seçme şanslarımız, değiştirme şanslarımız vardı ve şimdi seçimlerimizin hasat zamanına geçtik. Ektiğimizi biçme zamanları…

Tutulmanın etkisi 1 yıl sürecek. Bu tutulma 2020 yaz aylarında önemli bir dönüşüm ve yeni bir döneminin gelişi öncesi öğrenmemiz gerekenler için köprüden önceki son çıkış niteliğinde.

Hayatınızdaki 2000 ve 2001 yıllarıyla başlayan süreci hatırlamaya çalışın. Ülkemizde kriz yılları idi. O yıllarda Rahu yine İkizler burcunda seyretmekte ve tutulmaları İkizler ve Yay hattından geçirmekte idi. Bu yıl da yine tutulmalar İkizler Yay hattında gerçekleşirken, benzer parametreler ile gökyüzü bize aynı noktaları işaretliyor.

Bu süreç ekonomik göstergeler açısından temmuz tutulması ile başlayacak ve 2020 Temmuz ayına kadar da sürecek derinleşebilecek finansal sorunlara işaret etmekte. Ayrıca 2001 yaz aylarında tutulma sonrası 17 yıldır ülkenin en belirgin siyasi gündemini oluşturan ak parti kuruluşu gerçekleşmişti ve ülke siyasi arenası yeni bir dönemi deneyimleyerek tek partili yönetime doğru evrilmeye başlamıştı.

Yani 2001 tutulmaları döneminde başlayan ekonomik, sosyolojik ve siyasi dönüşümler 2019 ve 2020 yaz ayları tutulmaları ile tamamlanma ve yeni bir döneme geçiş döngüsüne işaret etmekteler. Bu dönem hemen bu yıl değil, asıl tamamlamasını 21 Haziran 2020 tutulması ile gerçekleştirecek.

Gelelim 2 Temmuz 2019 Güneş tutulması yakın plan göstergelerine;

Öncelikle tutulma ülkemiz haritasında yükselenin üzerinde ve yükselen yıldızı ile kavuşumda gerçekleşiyor. Vedik astrolojiye göre Türkiye haritasında İkizler yükselirken Aridha yıldızı ay ve Lagna (yükselen) ile buluşuyor. Tutulma işte tam bu noktada ve Venüs ile birlikte oluşuyor.

16 derecede gerçekleşen tutulmanın kader sayısı 3 ve tutulma dereceleri 7 sayısını vermekte (1+6=7) Tutulma Frekansı: Dualiteden ayrılarak, kararsızlıklardan kopulacak. Netleşme, görmemiz gerekenle yüzleşme ve gerçeğin açığa çıkması frekansı aktif. 7 ise büyüme ve gelişmedir. Büyük planı, biz olmayı ben olmaktan çıkıp, bir içine dahil olmayı anlatır. Büyük değişimlerin sembolü olan 7, gücü ve güçlenmeyi anlatır. Özellikle kader sayısı 3 ve 7 olanlar bu tutulmayı daha yoğun şekilde gerçekleri fark ederek ve güçlenerek yaşayacaklar. (Kader sayınızı nasıl bulacağınızı ilgili Youtube videomdan izleyebilirsiniz) Genel olarak ise birlik bilinci güçleniyor. Bu bilinçte olmayanlar çok zorlanırlar.

Tutulmanın gerçekleşeceği Aridha yıldızı doğu kültüründe faziletten düşüş olarak mitolojilerde anlatılır. Rudha tarafından yönetilen çok sert bir yıldızdır. Hayatta elde edilecek kazançların ancak büyük çabalarla gelebileceğine işaret eder. Kazanma dürtüsü yüksek olan bu yıldız, elde edeceklerin için mücadelede yoldan çıkarsan büyük bir düşüşü vaat eder. Bu yüzden faziletten düşüş ile temsil edilmiştir. 2000 yılından bu yana elde ettiğiniz, çabaladığınız mücadele ettiğiniz maddi manevi konularda son sınavdan geçtiğinize işaret etmekte. İyilikten, temiz ve doğru yoldan ayrılanlar için önümüzdeki bir yıllık süreçte büyük sınavlar yaşanabilir. Öte yandan karanlıktan geçerken aydınlıkta kalanlar, doğru olanı seçenler için alacakları hasat oldukça verimli olacaktır.

Tutulma Türkiye haritası yükselen derecesine yakın ve Ay’ın üzerinde gerçekleşiyor.

Halkın beklentileri, istekleri artacak. Güvenlik konuları önem kazanacak. Ay ülke haritamızda parasal kaynaklar, bankacılık sektörü ile de bağlantılı dolayısı ile piyasalar adına temmuz ikinci yarısından itibaren önümüzdeki 6 aylık süreçte ama yazının başında da anlattığım gibi özellikle bir yıllık süreçte önemli gelişmeler söz konusu. Bankacılık sektörü 2001 yılında olduğu gibi zorlanabilir.

Yükselende gerçekleşen tutulma ülkenin öne çıkacağını, dünya gündeminde konuşulacağını özellikle dış ilişkiler adına temmuz ayının karışık geçeceğine işaret etmekte. Ülke savunması, askeri konular tutulma sonrası 15 gün içinde yoğun şekilde gündemi meşgul edebilir. Vergiler ve zamlar halkın ekonomik endişelerini artırabilir. Diğer yandan bu tutulmanın en önemli etkisi dış ilişkilerimiz ve bu ilişkilerle ilgili içerde yaşanabilecek endişe dalgası olacak.

Tutulma hemen sonrası Merkür gerilemesinin başlaması, iç huzursuzluğun artabileceğine ve ekonomik göstergelerin zorlanacağına işaret etmekte. 2 Temmuz tutulması sonra 7 ve 8 temmuz, 15 ve 16 ile 27 ile 30 temmuz arası yakın planda en gergin süreçler olacak ki ekonomi ve dış ilişkilerde beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir. Tutulma derecesi 15 ekim civarında Mars tarafından tetiklenecek ki yakın planda temmuz ikinci yarısı, ağustos ayı ve 15 Ekim civarı ekonomik ve sosyolojik olarak gerginlikler getirebilir.

Tutulma burçlar açısından İkizler ve Yay etkisi güçlü kişileri yoğun etkilemekte. Diğer yandan Vedik Astrolojiye göre İkizler, Yay, Kova, Başak, Balık ve Terazi burçları hayatlarında önemli değişimler ve yeni bir dönemin başlangıcını deneyimleyebilirler.

Burçlarla ilgili ayrıntıları 2 Temmuz tutulması burçlar Youtube Videomdan izleyebilirsiniz.

Tüm dönüşüm ve tamamlanmaların kolaylıkla sizi bulması dileklerimle.

Sevgiler.

Şebnem Ekşib

Yazar, Eğitimci, Astrolog

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *