GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

2 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNLÜK YORUMLARIM

2 Temmuz Cumartesi

Ay, Boğa burcunda ve kendisiyle yönetilen bir takımyıldızda ilerlerken, ailevi konular, duygusal hassasiyetler öne çıkacak. İştah bu dönemde açık olabilir, ancak ayın Boğa burcuyla iş birliği yaptığı dönemler bedenin yağ tutmasının kolaylaştığı zamanlardır. Bilhassa akşam yemekleri ve iftar sofralarında karbonhidrat ve şeker tüketiminde kontrollü olmak, gereksiz yağ alımları açısından doğru olacaktır.

Mars, düz harekete geçti ve Terazi burcunda anaretik, yani sorunlu bir dereceden ilerlemekte, ek olarak Hint Astrolojisine göre Koç burcuna henüz geçen Uranüs ile karşılıklı durmakta. Bu etki, kendimizi belirsizlik içinde hissetmemize yol açarken, 12 Temmuza kadar sürecek Terazi burcundaki Mars yolculuğunda denge bulmakta zorlanacağımıza işaret etmekte.

Bugünlerde bel bölgenize, fıtık sorunlarına dikkat edin. Bel bölgesinde fıtık sorunları olanlar 12 Temmuza kadar ağır kaldırmamaya ve ekstra yüklerle kendinizi yormamaya gayret etmelisiniz. Ayrıca hormonlar, migren atakları, baş dönmesi ve tansiyon sorunları hafta sonu boyunca aktif olabilir, dikkatli olmakta fayda var.

Bugün çocuklar ve kadınlarla ilgili konularda daha hassas etkiler söz konusu. Gün içinde bilhassa Aslan, Boğa, Akrep, Kova burçları kendilerini daha gergin hissedebilirler. Fiziksel olarak kendinizi çok zorlamayın. Özellikle Boğa burçları bugün beslenmeye dikkat etmekte fayda var. Boğa burçları beslenme düzeninde hafif gıdalara yönelsinler. Kova, Aslan ve Akrep burçları ise ruhsal ve duygusal olarak kendinizi daha dengesiz veya huzursuz hissedebilirsiniz. Gelişmeleri abartmadan, sakince çözmeye yönelmek daha yerinde olacaktır.

Terazi, Koç ve Yengeç burçları veya yükselen burçları bu alanlarda olanlar, sağlıklarına özellikle bel bölgelerine daha fazla dikkat etsinler. İkili ilişkiler açısından dengesizlikler sizi yorabilir. Ele aldıklarınızı büyütmeden çözümsel yaklaşımlar daha uygun olur.

İkizler burcu, duygusal konularda sakin ve esnek olmak yerinde olacaktır. Kalabalıklarda bulunmak veya yoğun bir tempoda koşturmak iyi gelmez. Günü daha çok sakin ve rutin işlerle geçirmeye gayret edin.

Yengeç ve Başak burçları sözler verirken dikkat etmek gerekiyor. Düşünmeden konuşmayın, sözlü iletişimde ölçülü olmaya çalışmalısınız.

Yay ve Balık burçları, yolculuk ve seyahatlerde biraz daha dikkatli olmak doğru olacaktır. İç gerginlikleriniz yüksek olmakla birlikte, sezgileriniz ve analiz yeteneğiniz yükseliyor. Hissettiklerinizin gerçekleştiğini fark edebilirsiniz.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *