GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

20 EYLÜL 2016 BUGÜN GÖKYÜZÜ NE DİYOR

20 Eylül 2016 Salı. Bugün Mars Günü…

Hint Astrolojisine göre Ay bugün de Koç burcunda konaklamaya devam ederken, keskin bir takımyıldızına geçti. Bharani yıldızı Venüs tarafından yönetilir ve özellikle ilişkiler açısından keskin kararlar alma, ani ve beklenmedik gelişmeler sunma eğilimlerini arttırır. Gün boyunca etkin olacak Venüs Ay karşıtlığı, duygusal çıkışlara, kıskançlık eğilimlerine, sevdiğimize karşı kontrolcü bir tutum içinde olmamıza neden olabilir. Terazi ve Koç burcu etkileri kuvvetli olan kişiler (yükselen veya Ay burçları bu alanlarda olanlar) bu etkiyi daha net hissedebilecekler. Günlük rutinde duygusal travmalara, gerginliklere karşı bugün ilişkilerinizde hoş görülü ve sakin olmayı, dinlemeyi, tutkularınızla değil, aklınızla hareket etmeyi denemelisiniz. Aksi halde, Merkür gerilemesinin de etkisi ile bir konuşma veya diyalog aniden tartışma ortamına dönüşebilir.

Mars, artık Yay burcunda…Bu etki havada ateş enerjisini baskın kılıyor ki özellikle Aslan, Koç ve Yay burçları daha dikkatli ve düşünerek hareket etsinler. Bugün enerjiler keskin kararlara ve pire için yorgan yakmaya eğilim veriyor. Siz Mars’a uymayın ve Terazi burcunda yolculuğa devam eden Venüs tarafında kalmaya, dengeye ve uyuma önem vermeye gayret edin.

Günün enerjileri açısından en hassas nokta, özellikle gün boyu araba ile seyahat edecekler, sürekli trafikte olanlar için kazalara veya trafik sorunlarına dikkat etmeleri olmalıdır.

Salı günü enerjiler nazik ve incelikli işleri desteklemiyor. Hassasiyet isteyen, daha politik veya siyasi davranmanız gereken bir durum varsa, birden kendinizi beklemediğiniz biçimde o alandan çıkmış ve gergin bir şekilde tartışma içinde bulabilirsiniz. Bu nedenle sizi zorlayacak, çözmeniz gereken karmaşık bir iş veya görüşme durumunuz varsa, dikkatli olun veya kendinize hakim olmaya çalışın. Bu durum bir arkadaşınızla basit bir sohbeti sıkı bir kavgaya dönüştürmek şeklinde de olabilir, eşiniz veya sevdiğinizle bir telefon görüşmesini alevli bir tartışmaya çevirmek şeklinde de yaşanabilir. İş yerinizde ise yöneticileriniz veya önemli bir müşterinizle görüşme veya benzeri bir toplantıyı en başta sakin olmaya çalışarak yönetin. Zira enerjiler hem gündelik hayatta, hem de ilişkiler bazında rekabete ve tozu dumana katmaya hayli yatkınlar. Pürüzlerin üzerinde durmadan veya detayda kaybolmadan ilişkileri bugün yönetmek önemli olacak. Kısacası bugünün en önemli etkisi ölçüyü kaçırmadan işleri düzenlemek veya yönetmek olmalı.

Gün içinde neler destekleniyor;

Eğer imkanınız varsa, toprakla meşgul olmaya çalışmak, çocuklarla ilgili halletmeniz gereken bir durum varsa sakin bir biçimde bu konuları tamamlamak, kendinizle meşgul olmak, estetik veya güzellikle ilgili (başlangıç yapmadan Merkür geriliyor) konulara eğilmek, ihmal ettiğiniz, bir süredir vakit bulamadığınız bir işinizi tamamlamak, düzene koymak adına enerjiler gayet destekli.

Koç ve Terazi Burçları İlişkiler ve duygusal konularda günü dikkati geçirsinler. Çevreniz, her türlü ikili ilişkiniz adına basit bir durumu farkına varmadan karmaşık hale getirme eğiliminde olacaksınız. Duygusal alanlarda beklentilerinizi karşı taraf farklı algılayabilir. Genel olarak trafikte ve gündelik koşturmalarda kazalara dikkat edin.

Boğa ve Akrep Burçları maddi konular gün içinde önemli olabilir. Bankalar veya benzeri finansal alanlarda rutinde yaptığınız işlerde tuhaf aksilikler çıkabilir, sakin olun. Bugün internet üzerinden yapacağınız finansal girişim veya işlerinizde de ekstra dikkatli olmak, işlemleri iyi kontrol etmek doğru olur. İlişkilerde sözlerinize dikkat edin. Dikkatli konuşmak gereken bir gündesiniz.

İkizler ve Yay burçları, hareketli bir gün olabilir. Eşiniz, sevgiliniz veya partnerinizle ilgili konularda Mars enerjisi güne hakim. Yay burçları kendinizi gergin ve depresif hissedebilirsiniz, sakin olun. İkizler ise partnerinizle diyaloglara dikkat etmekte fayda var. Bugün adım atarken veya bir işi ele alırken, acele etmeden düşünerek ilerlemeye çalışın. Ağır olmamak koşulu ile spor yapmak bugün enerjinizi dengelemek adına iyi gelebilir.

Yengeç ve Oğlak Burçları, iş kariyer, ev ve yuva alanları bugün de aktif size. Diğer yandan iç sıkıntıları, gelgitli bir ruh hali özellikle Oğlak veya Oğlak yükselenler için daha etkili olabilir. Yengeç burçları ise çabuk sinirlenme ve beklenmedik tepki verme eğilimindesiniz. Bugün kendinizi dinlemekten ziyade oyalanmak ve bir şeylerle  meşgul olmaya çalışmak iyi gelecektir.

Aslan ve Kova Burçları, yakın çevreniz, sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular gün içinde gündeminizde olabilir. Hareket halinde olmak, kendinizi bir şeylerle meşgul etmek size bugün daha iyi gelecektir. Arkadaşlar, kardeşler veya yakın çevrenizle ilişkilerde diyaloglara özen gösterin ve tartışmalara girmemeye gayret edin.

Başak ve Balık Burçları, maddi konular, finansla ilgili işler de temponuz yüksek olabilir. Birikmiş işler, bu ara ele almayı düşünmediğiniz konuları birden tekrar gündeminize almak zorunda kalabilirsiniz. Sakin olun ve planı şekilde günlük rutini düzenlemeye çalışın. Balık burçları ve özellikle yükselen Balıklar sözlerinize dikkat edin. Duygusal iniş çıkışları yoğun yaşayabilirsiniz. Başak burçları ise sağlığınıza özen gösterin. Migren atakları, baş ağırları açısından hassas bir gün. Zihinsel olarak kendinizi bugün pek yormamaya çalışın.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *