GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

20 HAZİRAN HAFTASI ASTROLOJİ YORUMLARIM

Bu hafta Gökyüzü Ne Diyor?      

Bugün  öğle saatlerinde dolunay gerçekleşiyor. Haziran ayının zorlayıcı enerjileriyle buluşan Dolunay, ülkemiz ve bireysel haritalarımızda hassasiyetler oluşturma potansiyelinde. Pazartesi günü her hangi bir konuda önemli bir başlangıç, başlatma veya sonlandırma gibi adımları mümkün olduğunca atmamaya çalışın. Pazartesi günü dolunayın en yüksek enerjisi yaşanacak ki huzursuz bir ruh hali içinde olmak söz konusu. Pazartesi Çarşamba arası normalde rahatlıkla yaptığınız işler, sorumluluklar, gündelik işleriniz bile size ağır gelebilir.

Merkür Satürn karşıtlığının belirgin olacağı hafta boyunca, özellikle pazartesi ile çarşamba arası üzerinize ek yükler almayın, verdiğiniz sözlere dikkat edin veya size vaat edilenlere çok da bel bağlamayın. Hafta boyunca ilk 3 gün daha belirgin olmak üzere kendinizi daha gergin ve kaygı içinde hissediyor bulabilirsiniz, takıldığınız konuları daha fazla irdeleme, huzursuz olmak söz konusu. Ele aldıklarınızı sakin biçimde değerlendirmeye gayret etmelisiniz.

Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay bu hafta dengesiz konuşmaları, patavatsız olmayı tetikleyecek. Ağzınızdan çıkana dikkat etmeniz gereken bir süreç. Daha önce aktardığım gibi Hint Astrolojisine göre Terazi burcuna gerileyen Mars da bu etkiyi daha fazla körüklüyor ki, mücadelemizde etik ve akıllı olmalıyız. Savaşmak ve ipleri germek için doğru zamanlardan geçmiyoruz.  

Sağlık alanlarında ise bel bölgesi sorunları, fıtıkların tetiklenmesi, sinir sıkışmaları, kas ağrıları, bacak, baldır bölgelerinde hassasiyetler, enfeksiyon riskleri, göz sorunları, gözlerle ilgili problemler, kulak ağırları ve enfeksiyonlarının artması, özellikle gençler ve çocuklarda kulak sıkıntıları açısından riskli bir dönem. Bu hafta çocuklarınızda kulak ağrıları, enfeksiyonları ve benzeri durumlar ile gözlerle ilgili hassasiyetlere dikkat etmekte fayda var.

Ülkemiz açısından ekonomik olarak gergin bir dönem başladı. Riskli yatırımlar adına dikkatli olmak, şartları zorlamamak, spekülatif konularda (borsa gibi) dikkatli olmak doğru olacaktır.

Burçlar açısından haftaya göz atacak olursa;

Dolunay ile bağlantılı olan Yay ve İkizler yükselen başta olmak üzere, Yay ve İkizler burçları ile Ay burçları bu noktada olanlar duygusal gerginliklere, takıntıların artmasına, zihinsel karışıklıklar ile bedensel yorgunluklara dikkat etsinler. Venüs, İkizler burcunda seyir halinde ve Dolunay sırasında tetiklendi ve Yay, İkizler, Kova burçları ilişkilere, duygusal konularda tepkisel olmaya daha yatkınsınız.

Oğlak burçları, yükselen Oğlaklar veya ay burcu Oğlak olanlar ise Dolunay döngüsünde ve bu hafta boyunca uyku sorunlarına, huzursuz uykular yaşamaya, ilginç rüyalar görmeye yatkın olacaksınız. Akşam güneç battıktan sonra kahve gibi uyarıcı gıdaları almamaya bakın. Bu hafta eğer mümkünse tabi, uzun uçak yolculukları gibi bedensel dengelerinizi zorlayacak ulaşım yollarından uzak durmak doğru olur. Mümkün değilse dinlenerek çalışma temponuzu düzenlemeye çalışın ve düşmanlara, rakiplere dikkat edin.

Maddi konularda Dolunay etkilerinden daha fazla nasiplenecek burçlar ağırlıkta Akrep ve Kova yükselenler, Akrep veya Kova burçları ile bu burçlarda Ay’ı olanlar diyebilirim. Parasal işler açısında Akrep ve Kova etkileri güçlü olanların dikkatli olmaları, gelir gider dengelerini iyi ayarlamaları doğru olacak. Akrep’ler veya yükselen Akrep bilhassa konuşmalarına, ağzınızdan çıkana özen gösterin. Öte yandan Kova burçları, Kova yükselen veya ay burcu Kova olanlar hedefleri, idealleri adına ilginç gelişmeler yaşayabilirler. Kovalar için aile büyükleri ve onların sağlığına dikkat edilmesi gereken bir hafta söz konusu.

Başak burçları, yükselen Başak veya Ay Başak etkisi taşıyanlar ise, aile, ebeveynler, anne ile ilişkiler, ev ve yuva konularında bu hafta daha yoğun olabilirsiniz. Aile içi gerginliklere açık olacağınız bir hafta söz konusu ve evinizde huzura dikkat edin, takıntıları büyütmeyin, tartışmalar istemediğiniz bir noktaya kolay taşınabilir. Ev veya gayrimenkul konularında işleriniz varsa, gelgitli olmakla beraber yoğun bir hafta söz konusu.

Aslan burçları, yükselen Aslan veya Ay burcu Aslan olanlar aşk, ilişkiler, çocuklar, hobiler ve kişisel gelişim konularına dönük olacaksınız. Öte yandan çocuklarınızın sağlına dikkat etmek yerinde olacak. İlişkilerde düşünmeden hareket etmeyin, bir söz verirken iyi düşünün. Meseleleri gözünüzde büyütmeyin veya küçük şeylere takılı kalmayın.

Terazi burçları, yükselen Terazi veya Ay burcu Terazi olanlar, yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı enerjiniz yüksek ama bu dönemde umduğunuz, hayal ettiğinizle elde ettiğiniz sonuç uyumlu olmayabilir. Görmek istediğinizi değil, gerçekleri göz önünde bulundurmak gerekecek. İlişkilerde yanılgılar artabilir. Sadece duygusal alanlarda değil, yakınlarla veya arkadaşlarla ilgili yüzleşmeler söz konusu.

Koç burcu, yükselen Koç veya Ay burcu Koç olanlara göz atacak olursak, eğitim, kişisel gelişim, turizm, yabancılarla ilgili konular, yakın çevreniz, yolculuklarla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Burcunuz yöneticisi Mars karşı alanınızda geri harekette, bu etki hafta boyunca dolunay tetiklemesi ile duygusal alanlar, ikili ilişkiler, aşk ilişkileri, partnerinizle veya eşinizle diyaloglarda dikkatli olmanızı gerektirmekte. İş ortaklığınız, proje çalışmalarınız varsa, yine diyalogları iyi yönetmeniz önemli olacak.

Boğa burçları, yükselen Boğa veya Ay burcu Boğa için bu hafta, her alanda dikkati olmak gerekiyor. Sağlık, mesleki konular, meslektaşlarınızla ilişkiler adına hareketli bir hafta olmakla birlikte, sağlıkta kulak, göz ve bel bölgenize özellikle dikkat edin. Yoğun bir hafta olsa da fiziksel olarak kendinizi çok güçlü hissetmeye bilirsiniz. Dinlenmeye ve temponuzu dengeli tutmaya özen gösterin.

Yengeç burçları, yükselen Yengeç, Ay burcu Yengeç için bu hafta sağlınıza önem vermeniz gereken bir süreç var. Duygusal olarak kararsız ve gergin, endişelerinizin arttığı bir hafta söz konusu olurken, kendinizi dengesiz veya ne yöne gideceğinizi bilemiyor gibi hissedebilirsiniz. Sakin olun ve meseleleri büyütmeden ele alın. Evde veya ofiste kazalara daha açık olabilirsiniz. Bu nedenle tedbirli davranmanız gereken durumlarda titiz olmanız faydalı olur.

Balık burçları, yükselen Balık veya Ay burcu Balık olanlar bu hafta kariyer, iş alanları gibi daha çok statünüz veya toplumun önünde, göz önünde olduğunuz hayat alanlarınızda karmaşık iş ve konularla meşgul olmanız söz konusu. Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak yormayın. İlişkilerde beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Ummadığınız birinin sizden hoşlandığını fark etmeniz veya beklemediğiniz birinden tepki almak gibi. Serin kanlı hareket etmek ve her türlü gelişmeyi şartların değişebileceğini bilerek savaşa çevirmeden sakin karşılamak ve daha çok bekle ve gör tarzında kalmak sizin için faydalı olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *