Vedik Astroloji ile 21 Mayıs Haftası

Haftaya Vedik Astrolojiye göre Ay Yengeç burcu etkisi ile başlıyoruz. Ay’ın içinden geçtiği tithi toplumsal olaylar ve gerginliklere yatkınlık vermekle birlikte, milli duygular, ailevi konular, güvenlik duygusunun öne planda olacağını söyleyebiliriz. Pazartesi günü boyunca aktif olacak bu etki ay burçları veya yükselen burçları Yengeç olanları sevdiklerine karşı korumacı bir etkide bırakabilir. Duygusal ihtiyaçlarımızın arttığı Pazartesi günü, önemli bir işi başlatmak ve harekete geçmek adına enerjiler dikkatli olmamızı gerektiriyor.

Salı gününden itibaren Ay Aslan burcunda ve Perşembe gününe kadar olan bölümü ve Mars enerjisi taşıyan Salı gününü Aslan etkileri ile geçireceğiz. Egoya, ben bilirimci enerjilere dikkat etmek koşulu ile hayata daha dönük olma ihtiyacımız artacak. Salı günü Ay Aştami fazındaki bu faz gerginlikleri tetikler, yeni başlangıçları desteklemez. Salı günü enerjileri değişime, ani dönüşümlere açık olacağımıza işaret etmekte. Bu hafta Salı günü boyunca başlatacağınız konuların sonradan ani şekilde değişebileceğini ve başlangıç noktanızdan farklı bir yerde kendinizi bulabileceğinizi unutmayın.

Çarşamba gününden itibaren haftanın enerjileri dengeleniyor. Haftanın ilk iki gününün gergin ve tersliklere dönük etkileri yumuşuyor. Çarşamba gününü imkanı olanlar dinlenerek veya hafif aktivitelerle geçirsinler. Çalışanlar ise görüşmeler, toplantılar ve iş ilişkileri ve kontaklar kurmak adına hareketli zamanlar geçirmekle birlikte, bugünün genel yapısının zorlanmadan ve yorulmadan ele alacaklarınızı irdelemeniz yönünde olduğunu unutmasınlar. Çarşamba gününü ağır ve karışık işlere ayırmadan, daha çok nazik ve rahat konularla bütünlemeye çalışmakta fayda var.

Perşembe günü Ay Güneş arasındaki uyumlu ilişki, Başak burcunun öne çıkmasıyla iş ve günlük konular, hizmet sektörü ve iş organizasyonları, planlama için hayli uygun olmasına destek vermekte. Haftanın iş ve özellikle organizasyon konularında en uygun günü Perşembe olacak. Başta Başak burçları olmak üzere Balık, Boğa ve Oğlak burçları bu ritimden iş ve benzeri konularda güzel faydalar görebilirler. Bitirmeniz, yönetmeniz, halletmeniz gereken bir konu varsa bu hafta Perşembe destekli etkiler söz konusu.

Cuma günü Vedik Astrolojiye göre ay halen Başak burcunda ancak günün etkin takımyıldızı el becerilerine, detay ve incelik isteyen konulara daha rahat adapte olacağımıza işaret etmekte. Cuma günü gece işleri, gece ele alınacak konular veya gece çalışmak için uygun etkiler yok. Dolayısı ile o günü verimli kullanıp işlerinizi geceye bırakmadan planlayın ve mutlaka gece saatlerini dinlenerek, rahat edeceğiniz ortamlarda bulunmaya gayret ederek geçirin. Özellikle Başak etkisi yüksek kişilerle, Balık burçları veya Ay burcu Balık olanlar bu duruma daha fazla  özen göstersinler.

Cumartesi günü Ay Jüpiter kavuşumuna, Venüs – Jüpiter görünümü de eşlik ediyor ki haftanın en güzel günlerinden birisi olacak. İlişkiler ve duygusal konularda kararlar vermek için günün enerjileri destekli değil. Bugünü arkadaşlarınız, partneriniz, sevdiğinizle geçirmek adına daha uygun etkiler var. Ancak ilişkilerde gerginlikleri büyütmeden ve tartışmalardan kaçınarak dikkatli davranmaya özen gösterin. Cumartesi etkileri Terazi ve Koç burçları için destekleyici enerjiler vermekte.  Cumartesi günü özelikle öğleden sonra terslikleri, duygusal huzursuzlukları, küçük bir meseleyi büyütmeyi arttıran enerjiler söz konusu ki sosyalleşirken, çevrenizle ilişkilerinize özen göstermeniz gerekmekte. Bilhassa kadın erkek ilişkilerinde incir çekirdeğini doldurmayan konulardan lüzumsuz huzursuzluklar çıkabilir.

Bu hafta Burçlar:

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Özellikle yükselen burcu Koç olan için haftanın ilk günü aile konuları ve ebeveynler ilgili alanlar, ev, yuvanızla ilgili işler öne çıkabilir. Salı ve Çarşamba daha çok çocuklar, çocuklarla ilgili durumlara odaklanacaksınız. Bekar Koç yükselenler ilişkiler ve aşk hayatları açısından Salı ve Çarşamba’yı hareketli geçirebilirsiniz. Perşembe’den itibaren iş ve günlük hareketliliğiniz artıyor ve yine Perşembe’den itibaren haftanın son iki iş gününü planlı geçirmekte fayda var. Cumartesi’den itibaren karşı burcuna geçecek olan Ay ile ilişkiler ve partneriniz, eşinizle alakalı mevzular tekrar odağınız olabilir.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Arkadaşlar, kardeşlerle ilgili konular hafta başı toparlamanız gereken durumlar sizin için vurgulu olabilir. Salı’dan itibaren aile ve yuva alanları, ebeveynleriniz odak noktanız olacak. Salı ve Çarşamba günlerini iç dengeleriniz adına biraz daha dikkatli geçirmekte fayda var. Çabuk parlama ve kendinizi huzursuz hissetmeniz özellikle Perşembe gününe kadar söz konusu. Bu duyguda fazla kalmadan ve takılmadan günlük hayatınıza yönetmeye çalışmak doğru olur. Cuma’dan itibaren daha rahat ve akıcı etkilere geçiyorsunuz. Temponuz artabilir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hafta başı banka işleri, finansal alanlar, işinizde bir üstünüz veya önemli bir görüşmede halletmeniz gereken bir görüşme ve benzer bir durum için faal bir gün olacak. Salı’dan itibarense yakın çevre, kardeşler ve arkadaşlarla alakalı alanlar hızlanırken, görüşme ve telefon trafiğiniz özelllikle Çarşamba ve Perşembe günleri hayli yoğun olacak. Çarşamba günü yoğun program yapmadan daha çok rutinde kalmaya özen gösterin, iletişim açısından o gün sizi zorlayabilir. Perşembe’den itibaren kendi alanlarınıza, evinizde veya kişisel konularınızda halletmeniz gerekenlere yönelmek için ideal etkiler var.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hafta başı burcunuzda bulunacak Ay ile duygusal gelgitlere açık olacaksınız. Kontrol edemediğiniz şeylerle uğraşma durumu sizi sinirlendirebilir. Salı’dan itibaren ise finansal konular, para işleri, bankacılık konularında dikkatli olmakta fayda var. Salı ile Perşembe arası alışveriş, banka işleri gibi gelir gider dengelerinize yönelik konularda acele kararlar vermeyin. Perşembe’den itibaren rahatlamakla birlikte yakın çevrenizle konuşmalarınıza özen göstermekte fayda var. Bu hafta Perşembe Cuma kardeşler, arkadaşlar gibi alanlarda gereksiz gerginlikler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Meseleleri büyütmeyin. Cumartesi’den itibarense rahatlıyorsunuz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Pazartesi günü iyi yönetmeniz gerekebilir. Ağır işleri zor konuları pazartesine bu nedenle pek almamaya bakın. Salı’dan itibaren burcunuza geçecek Ay ile hızlanacaksınız. Dalgınlıklara, unutkanlıklara dikkat edin ve bu hafta iş planınızda daha organize ve düzenli olmaya gayret edin. Perşembe’den itibaren satış ve pazarlama gibi alanlarda olanlar daha fazla olmak üzere yoğun bir tempoya geçebilirsiniz. Aynı anda birçok konuyu ve işi düzene koymanız gerekebilir ki bu nedenle hafta boyunca dikkatinizi toparlamaya ve uyku düzeninize önem vermeye gayret etmelisiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Hafta ortasına kadar olan dönemde sosyal alanlar, arkadaş ilişkileri açısından eski konular öne çıkarken, sizin üzerinde durmadığınız veya unuttuğunuz bir konu sizi şaşırtan şekilde büyütülüp sorun haline gelebilir. Çözüm odaklı olmanız özellikle hafta ortasına kadar olan döngüde önemli olacak. Bu hafta özellikle Çarşamba günü duygusal olarak fazlasıyla hassas olabilirsiniz ki mümkün olduğu kadar o günü kendinizle ve kişisel alanlarınızda geçirmeniz doğru olacaktır. Perşembe gününden itibaren burcunuza geçecek Ay ile içsel olarak rahatlamanız söz konusu. Bu haftanın temposu sizin için perşembeden itibaren dengeye giriyor, bu nedenle önemli iş ve konuları bu aralıktan itibaren ele almanız, başlatmanız daha doğru olabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Haftanın ilk iki günü iş ve benzeri telaşlarınıza yoğunlaşmanız söz konusu. Salı günü enerjiniz yüksek olacak ve birikmiş işleri toparlamak ve düzene koymak için uygun etkiler var. Hafta ortasından itibaren duygusal olarak gergin olabilirsiniz ki özellikle Perşembe ve Cuma günleri özel hayatınız ve iş ilişkilerinde kendinizi yormadan ve kişisel sorunlarınızı işe taşımadan bu bölümü geçirmeye çalışın. Duygusal konularda Perşembe ve Cuma günlerini iyi yönetmeniz gerekebilir. Cumartesinden itibaren etkiler sizi destekliyor.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

İş ve eğitim konuları, yabancılarla ilgili her türlü kontağı ve yolculuk ve benzeri planlamaları Pazartesi günü yapabilirsiniz. Önemli adımları ve başlangıçları ise bu hafta Perşembe’den itibaren planlamanız daha iyi sonuç almanızı destekleyebilir. İş, kariyer, mesleki konularda yine Perşembe ve Cuma günleri verimli enerjileriniz var. Cumartesi’den itibaren içe dönme, biraz daha kendinizle kalma eğilimleriniz artabilir. Kalabalık yerlerde bulunmak veya yoğun bir hafta sonu planlamak için bu hafta sonu enerjiler sizi desteklemiyor. Cumartesi ve Pazar gününü dinlenerek geçirmeniz doğru olacaktır.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Pazartesi günü görüşmelerde, ele aldığınız işlerde aksilikler ve engellerle uğraşabilir, sabır göstermekte zorlanabilirsiniz. Salı’dan itibaren daha rahat etkilere geçerken, temponuzda artacak. Çarşamba gününe yine dikkat etmek ve konuşma ve iletişimde dengede olmaya gayret etmek faydalı olacaktır. Perşembe’den itibaren kariyer ve iş alanlarınıza geçen Ay iş konularında odaklanmanıza destek olabilir. Organizasyon, yurtdışı kontakları, inşaat ve benzeri emlak işleri, teknik konularda uğraşılarınız varsa haftanın son iki iş günü verimli sonuçlar alabilirsiniz. Cumartesi’den itibarense sosyal alanlar, bir süredir görmediğiniz dostlar iletişim açısından güzel etkileriniz var.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hafta başı ortaklıklar, ortak iş ve projeler açısından yoğun bir gün olabilir. İş ilişkiler, her türlü ikili kontaklarınız, görüşmeler açısından haftanın ilk günü beklenmedik birçok konuyu yeniden ele alabilirsiniz. Salı gününden itibaren Perşembe’ye kadar koşulları zorlamadan ve sakin olmaya gayret ederek bu iki günü yönetmelisiniz. Perşembe’den itibarense dünyevi alanlar, eşiniz veya partnerinizle alakalı mevzulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar evinizde düzenlemeniz gerekenler varsa, toparlamak için iyi bir fırsat olabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başı sağlık konuları, yakınlarınızın sağlık işleri, tedaviler, şifa alanlarına odaklanabilirsiniz. Bu hafta sağlığınıza ve genel olarak bağışıklık sisteminize özen göstermeniz yerinde olur. Hava değişimleri ve bilhassa üşümeye, soğuk sıcak hava değişimlerine karşı bünyenizin daha hassas olması söz konusu ki tedbirli olmalısınız. Salı’dan itibaren karşı burcunuza geçecek olan ay ile karşı cinsle ilgili konular, partner veya eşinizle alakalı alanlar hareketlenecek. Çarşamba günü ilişkinize dikkat etmekte fayda. Perşembe’den itibarense sağlığınıza, dikkatsizlik nedeniyle yaşanacak aksiliklere özen göstermek gerekebilir. Cumartesi’den itibaren ani bir kararla bir seyahat veya yolculuk planını devreye alabilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bir süredir bekleyen, ilerlemeyen alanlarda hızlanabileceğiniz, tempolu bir hafta olabilir. Eşiniz veya iş ortağınızla ilgili çözülmeye bir durum, iş veya konu perşembeden itibaren sürpriz bir gelişme yaşanmasına neden olabilir. Hem sizin hem de yakınlarınızla ilgili beklentilerinizin, durağan konuların aktifleşeceği bir hafta geçireceksiniz. Başlatacağınız işlerde Salı günü acele kararlar vermeyin ve o günü daha çok rutin işlerle geçirin. Perşembeden itibarense teklifler ve anlaşmalar adına cumartesiye kadar sürecek hareketli bir süreç başlıyor.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *