2017 AKREP BURCU veya AKREP YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Hint Astrolojisine göre geçtiğimiz yılın tamamında burcunuzda ilerleyen Satürn etkisi nedeniyle oldukça yorucu bir sene geçirdiniz. Sizin dışınızda gerçekleşen gelişmeler, ilişkiler, parasal konular ve kariyer alanlarınız gibi hayatınızdaki majör konularda önemli dönüşümlerden geçtiniz. 2017 yılının hemen başında 26 Ocakta burcunuzdan ayrılacak olan Satürn, iletişim alanlarınıza geçerken 2017 yılın ilk yarısında maddi konularda sizi zorlayabilir. Diğer yandan hayata bakışınızı yeniden biçimlendirdiğiniz bu süreçte, geçtiğimiz yıl boyunca çok önemli deneyimler elde ettiniz. 2017 yılında ise çok çalışarak ve uğraşarak maddi gelirlerinizi elde edeceksiniz. Bu yıl bilhassa Şubat ile Haziran arasında parasal konularda önemli ve köklü değişimler içine girerken, kazançlarınızı ve maddi gelirlerinizi yoğun bir çalışma temposu ile elde edeceksiniz.

Bu yıl yaptığınız her ne iş olursa olsun, olgunlaşma ve yükselme fırsatlarınız söz konusu ancak bu durumu gelirlerinizle örtüştürürken çalışarak ve uğraşarak kazanımlar elde edeceksiniz.

2017 yılının Şubat ve Ağustos aylarına denk gelen önemli tutulmaları ev ve aile alanlarınızla, kariyer ve iş bağlantılarınızla alakalı önemli gelişmeler getirecek. Özellikle çalışan Akrep’ler için bu sene hem yüksek bir tempo ve aktif bir yıl söz konusu, hem de bir süredir bekledikleri önemli bir gelişmeyi, terfiyi veya iş değişikliğini yaşama potansiyelleri de yüksek. Yılın ilk yarısı Mart ve Nisan aylarıyla, yılın ikinci yarısı Ağustos ve Eylül döneminde hayatınızda önemli gelişmeler yaşanabilir.

Bu yıl ilişkiler adına da hareketli bir süreç söz konusu. Venüs, yılın ilk yarısı aşk ve ilişki alanlarınızda uzun süre seyrederken, Şubat ile Haziran arasında size hem şans ve bereket, hem de aşk ve ilişki vaat etmekte.

AKREP BURCU 2017 AŞK HAYATI

Venüs, yılın ilk yarısı aşk ve ilişki alanlarınızda uzun süre seyrederken, Şubat ile Haziran arasında size hem şans ve bereket, hem de aşk ve ilişki vaat etmekte. Bekar Akrep burçları bu yılın ilk yarısı özellikle Mart ve Haziran arasındaki döngüde duygusal ağırlığı yüksek, romantik bir ilişki yaşayabilirler. Evli iseniz, ilişkinizde duygusal etkiler artarken, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız,  yılın ilk yarısı Haziran’a kadar olan döngüde şansınız yüksek olacak.

Burcunuzun yöneticisi Mars, Şubat ayında aşk alanınızdan geçerken, sizi duygusal konulara odaklayarak Şubat ayı boyunca Venüs ile birlikte hareket edeceği bu alanda sizi daha tutkulu ve ilişkilere dönük kılacak.

4 Mart ile 15 Nisan arasında ilişki alanınızda gerileme etkisinde geçecek olan Venüs, yılın ilk yarısı için ilişkiler adına hassas olacağınız bir sürece işaret etmekte. Eski bir ilişki veya ilgi duyduğunuz biri duygusal olarak karışmanıza neden olabilir veya uzun süredir tanıdığınız birinin ilgisini fark ederek sürpriz bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Her durumda bu yıl Mart ile Haziran arasında duygusal olarak yoğun ama karışık bir döngünüz var.

Temmuz ayında karşı burcunuza geçecek olan Venüs, geri hareketle tekrar Akrep burcuna dönecek olan Satürn ile karşıt etkiye geçiyor ki anlamı, ilişkilerinizde temmuz ayı boyunca kritik bir süreç atlatabilirsiniz. Partnerinizle aranıza anlamlandıramadığınız bir mesafe girmesi veya aniden ilişkiniz, eşiniz veya partnerinizin sizde uzaklaşması söz konusu olabilir. Bu yıl Temmuz ayı ilişkileriniz adına dikkatli yönetmeniz gereken bir süreç var diyebilirim.

İlişkileriniz adına iletişime dikkat etmeniz gereken diğer bir döngü ise yıl sonuna denk gelmekte. Burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesi 3 ve 23 Aralık arasında çevrenizle ve sevdiklerinizle olan iletişiminize dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor.

Bu yıl aşk ve ilişkiler adına en yoğun etkilerden geçecek burçların başında geliyorsunuz. İlişkiler anlamında hareketli bir sene geçirirken, bilhassa yılın ilk yarısı sizin için ilginç gelişmeler verebilir. Yeni bir ilişki, aniden hayatınıza giren birine odaklanmanız veya devam eden ilişkinizde veya evliliğinizde sürpriz gelişmeler söz konusu olurken, bilhassa yılın ilk yarısı aşkta sizin adınıza sular kolay durulmayacak gibi görünüyor.

AKREP BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

2017 yılının ilk yarısı her ne kadar maddi konularda koşturarak ve emek sarf ederek gelir elde etme potansiyeliniz yüksek olsa da, kazançlar alanınızı rahatlatan Jüpiter desteği ile bir yandan da kısmetli bir süreç yaşayacaksınız. Bu yıl maddi gelirleriniz kadar özellikle kişisel ihtiyaçlarınıza, estetik veya güzellik alanları veya keyfi konular, eğlence veya hobileriniz, eğitime yaptığınız harcamalar açısından gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Çocuk sahibi Akrep burçları, özellikle  Temmuza kadar olan döngüde çocuklarıyla ilgili konulara yine sürpriz harcamalar yapmak durumunda kalabilirler. Genel olarak bütçelendirme veya parasal planlama konularında çok becerikli olmanıza rağmen, yılın ilk döngüsünde hem ilişkiler alanınızda ki hareketlenme, hem de kişisel ihtiyaçlarınıza dönük olmanız kaynaklı veya hesaplamadığınız sürpriz gelişmeler nedeniyle bütçenizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.

Yılın ilk on günlük döngüsünde etkili olacak, 2016 dan etkiler getiren Merkür gerilemesi parasal alanlarınızda Aralık son haftalar ve 2017 Ocak ayını dikkatli ve planlı geçirmeniz gerektiğini vurguluyor.

Venüs’ün uzun süre kalacağı alan ilişkiler kadar kısmet ve bolluk enerjinizi de destekleyecek. Eylül ayından itibaren giderler alanınıza geçecek olan Jüpiter, ev veya gayrimenkulle ilgili gelişmeler veya alımlar, araç veya benzer bir büyük harcama nedeniyle borçlanmanıza neden olabilir. Kısacası yıl boyunca gelirleriniz kadar giderlerinizi de iyi organize etmeniz bu sene sizin adınıza önemli olacak.

Kariyer alanlarınızda önemli hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi özellikle Şubat ayından itibaren sonuçlandırmanız, son bir kaç yıldır uğraşmanıza rağmen kat edemediğiniz bir çok kariyer beklentinizi elde etmeniz söz konusu. Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşiyor ve sizin adınıza kariyer ve iş alanlarınızı tetikleyecekler. İş ve kariyer açısından önemli bir sıçrama yapmanız olası. Yürümeyen iş veya benzer konuları Mart, Nisan, Ağustos, Eylül aylarında ani bir kararla bırakmanız söz konusu olurken, özellikle öz burçları Akrep olanlar bu sene önemli iş ve kariyer atakları yapma şansı yakalayacaklar.

Haziran ile Kasım arasında burcunuza tekrar dönecek olan Satürn bu aralıkta temkinli olmanızı gerektirmekle birlikte senenin genel etkileri iş alanlarınızda yükseliş sürecinizin başladığına işaret etmekte.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Tendril 9 Ocak, 2017 at 22:19 Cevapla

    Merhaba Şebnem Hn
    Yazılarınızı severek ve dikkate alarak takip ediyorum. Geçenlerde katıldığınız programda her burç her esmayi belli sayılarda okuyamaz olumsuz etkileri olur dediniz bu konu hakkında sizleri takip edenleri daha detaylı bilgilendirirseniz çok faydalı olur. Ayrıca bir sorum olucak ben yeni ek bir işe başlamak istiyorum olumlu etkileri olması için 3 Şubat saat 11.00 jupiter saati olarak kendimce bereketli olabileceğini düşünüyorum ay da boğa burcunda olucak doğru bir tercih mi yoksa sizin onerebiliceginiz bir tarih varmı? 28 Ekim 1977 saat 06.00 civarı doğmuşum. Teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *