2017 BOĞA BURCU veya BOĞA YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Sevgili Boğa Burcu, bu yıl kariyer, ev, yuva alanlarınızla, aile ve iş konuları veya kişisel sorumluluklarınız arasında denge bulma senesi olacak. Öncelikle Şubat ve Ağustos ayında gerçekleşecek yılın tutulma serisi sizin adınıza ağırlıklı olarak kariyer ve iş dengelerinizi tekrar gözden geçirmenize, iş alanlarınızda hatta toplum önündeki statünüz adına ani gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Özellikle Ağustos tutulmalarından sonra Eylül ayında mesleki alanlarınıza geçecek olan Jüpiter enerjisi, iş alanlarınızda, mesleki konularda teklifler almanıza, yeni gelişmeler yaşamanıza, fırsatlara açık olmanıza destek verecektir.

İlişkiler ve duygusal konularda yılın ilk yarısı hareketli bir döngüden geçeceksiniz. Sonbahardan itibarense dikkatiniz daha çok kariyer ve iş alanlarınıza yönelebilir. 2017 yılında ev ve yuva alanlarınız, ev değişiklikleri, yaşam alanınıza ilgili ani dönüşüm kararları, taşınmalar, ebeveynlerinizle ilgili gelişmelere odaklanmanız bu yılın sizin için önemli diğer bir alanını oluşturmakta.

2017 yılının son çeyreğinde, sonbaharla birlikte gelen dönemde hayatınızda majör dönüşümler söz konusu olabilir. Bu yıl yurtdışı ve yabancı ülkelerle ilgili de hayatınızda kararlar vermeniz söz konusu. Bilhassa uluslararası platformda bir iş bağlantınız varsa, yılın son çeyreği beklenmedik gelişmeler yaşayabilir, ilginizi çekebilecek teklifler alabilirsiniz.

Bu sene burcunuzun gezegeni Venüs, 4 Mart ile 15 Nisan arası gerileme hareketi içinde olacak. Bu süreç öncelikle hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi tekrar gözden geçireceğiniz, kendinizle ilgili kararlar almaya yöneleceğiniz bir döngüye işaret etmekte. Venüs gerilemesi eskiden başlayan bir proje veya işi size tekrar ele aldırsa da yepyeni bir konuya başlamak adına bu aralığı bekleyerek geçirmek daha doğru olacaktır. İlişkiler adına yılın şanslı zamanları sizin için daha çok yaz ayları olacak gibi durmakta. Temmuz ve Ağustos aylarında ilişkiler adına hareketli bir süreç söz konusu.

BOĞA BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:

Geçtiğimiz yıl bilhassa yükselen burcu Boğa olanlar için ilişkiler, evlilik veya aşk alanlarında bazı aşılması gereken sıkıntılar nedeniyle yorucu geçti. Bu sene Şubat ayından itibaren ikili ilişkiler alanınızdan çıkan Satürn seneyi, birliktelikleriniz, eşinizle ilişkileriniz, partnerinizle durumunuz açısından Şubat ile Haziran arasında daha esnek ve önceye göre sakin geçirmenize olanak verecek. Diğer yandan sizi zorlayan evlilik, ilişki veya beraberlik adına bu yıl Şubat ile Haziran arasında hareke geçmeniz, bırakmanız gerekenlerden ayrılarak, kendinize ilişkiler açısından yeni bir yol belirlemeniz söz konusu. Temmuz ayında burcunuza geçecek olan Venüs, ilişkiler açısından şanslı periyodunuza işaret etmekte. Bu süreç özellikle bekar Boğa burçları veya yükselen Boğa açısından dikkat çekici olacağınıza işaret etmekte. İlişkiler ve duygusal hayatınız açısından diğer şanslı bir döngü de bu yıl Ekim ayına işaret etmekte. Ekim ayında aşk ve ilişkiler alanınıza geçecek olan Venüs sizi yoğun şekilde destekleyecek.

2017 yılı 4 Mart ile 15 Nisan arasında gerçekleşecek Venüs gerilemesi sizin için önemli bir döneme işaret etmekte. Venüs, burcunuz yöneticisi olarak bu yıl yapacağı gerilemede eski ilişkileri yeniden karşınıza çıkarabilir ki eski bir beraberlikle ilgili kafanızın karışmasına neden olabilir. Veya beklemediğiniz şekilde arkadaş çevrenizden birisi ile romantik bir birliktelik içine girebilirsiniz. Unutmayın ki Venüs gerilemesi döngüleri bittikten sonra siz veya karşı taraf aynı duygular içinde olmayabilirsiniz. Bu nedenle bu yıl Mart ve Nisan aylarında aşk ve ilişkiler açısından temkinli ve daha realist bir bakış açısına geçmek faydanıza olacaktır.Gerilemesi bittikten sonra uzun süre ilişkiler ve aşk alanınızı tetiklemeye devam edecek olan Venüs, bilhassa Mayıs ayında duygusal konularda hareketli bir süreç geçirmenize neden olabilir.

Bekar Boğalar veya Boğa yükselenler 2017 de evlenme veya evlilik için adım atmaya Ekim, Kasım ayları ile Temmuz ayında daha yakın olabilirsiniz. Venüs gerilemesi süreci olan Mart ayı ve 15 Nisan’a kadar olan süreçte ise nikah, nişan veya benzeri evlilik konularında başlangıç yapmayın.

2017 yılının son Merkür gerilemesi Aralık ayında gerçekleşecek ki ilişkiler, evlilik ve eş alanlarınızda oluşacak bu gerileme devam eden evliliğinizde yılın son döngüsünde kararlar vermenize, radikal adımlar atmanıza neden olabilir. Dolayısı ile ilişkiler ve evliliğiniz adına yılın son ayını iyi yönetmeniz önemli olacak.

BOĞA BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Hint Astrolojisine göre geçtiğimiz yılın başından bu yana kariyer alanınızda ikamet eden Ketu, kontrol edemediğiniz veya sizin dışınızdaki gelişmeler nedeniyle bir çok zorlukla uğraşmanıza ve mücadele içinde bir süreç geçirmenize neden oldu.  Sorumluluklarınız artarken, sonuç almanız veya çalışmanızın karşılığını bulmanız daha zor olmuş olabilir. 2017 yılının ilk yarısında ise kariyer ve statünüzle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu yıl da tutulmalar ağırlıklı kariyer ve aile alanlarınızı etkileyecek. Şubat ayında gerçekleşecek yılın ilk iki tutulması iş ve ev alanlarınızda önemli kararlar vermenizi, geçen sene yoluna koyamadığınız veya ilerleyemediğiniz iş alanlarınızı düzene koymanızı sağlayacak. Bu sene yaşayacağınız etkiler geçen sene belirsiz olan bir çok iş konusunu daha net bir hale getirmenize olanak sağlayacak. Özellikle Şubat, Mart ve Ağustos, Eylül aylarında kariyer konularında hayatınızda majör değişiklikler söz konusu olabilir. Bu yıl farklı sektörler veya alanlardan teklif alma veya yurt dışından, başka bir şehirden iş fırsatları yakalamanız olası. Ancak ev ve aile konularına da önem vermek zorunda kalabilir, ev ile iş arasında dengeleri oturmak adına bazı isteklerinizden fedakarlık yapmak durumda olabilirsiniz. 2017 de iş ve eviniz, aileniz, kendi iç dengelerinizi veya kişisel alanlarınızı  birlikte yürütmeniz gerekecek. Dengede kalmanız ve programlı olmanız bu nedenle önemli.

Gayrimenkul, inşaat, emlak alanlarında veya bu alanların yan kuruluşlarında yürüttüğünüz işleriniz varsa gelişmelere açık olacaksınız. Bankacılık sektörü, finans alanında çalışıyorsanız özellikle kredilerle ilgili konularda bu yıl temkinli olmanız yerinde olacaktır. Geçen yıl boyunca ortaklı alanlarınız, proje işleriniz, yurtdışı kontaklarınızı zorlayan  Satürn, bu sene Şubat ayından itibaren bu alandan çıkarak ortaklaşa yürüttüğünüz işleri ve yurtdışı kontaklarınızı rahatlatacak. Şubat ile Haziran arası başkalarından gelen maddi kaynaklarınız, prim, sigorta gelirleri, kira gelirleri açısından dikkatli olmakta fayda var. Bu alanlardan gelen gelirleriniz varsa Şubat- Haziran arası şartların değişebilme olasılığına karşı maddi konularda temkinli olun.

15 Nisan ile 26 Mayıs arasında burcunuzda ikamet edecek Mars, genel olarak hayatınıza tempo ve hareketli bir süreç getirirken, maddi konular, kredilerle ilgili işleriniz, bankacılık alanları, gayrimenkul ve emlak işleri açısından temponuzu hızlandıracak. Girişimler, yeni işler ve atılımlar açısından bu yıl 15 Nisan ile 26 Mayıs arası Mars sizi aktif tutacak.

Bu yıl 12 Eylül’e kadar olan döngüde iş ve kariyer konularında elde edeceklerinizi uğraşı ve mücadele ile almak durumunda kalabilirsiniz. Şartlar değişerek, başlattığınız girişimleri yeniden değerlendirmek zorunda sizi bırakabilir. Diğer yandan yılın ilk yarısının teması daha çok tamamlama, bir önceki yıl başladığınız ama bitiremediğiniz işleri sonuçlandırma üzerine olacak. Sonbahar ve bilhassa Eylül ortasından itibaren etkisini hissetmeye  başlayacağınız Jüpiter transiti ile meslek ve kariyer alanlarınızda yeni fırsatlar ve teklifler gelecek.

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. türkan 4 Ağustos, 2017 at 11:20 Cevapla

    Merhaba,
    Güneş burcum ve yükselen burcum BOĞA.
    Aşk ilişkileri anlamında mutluluğu ne zaman yakalayabileceğim? Geçmiş ilişkiye kesinlikle dönmek istemiyorum. Zaten eski ilişkiler retro döneminde ortaya çıkıyor. Bu mart nisan aylarında böyle bir durumla karşılaştım ve benim için çok zorlayıcı oldu. Bu sebeple tertemiz bir sayfa açmak istiyorum. Benim için en iyi öneriyi siz verebilirsiniz diye düşünüdüm. 🙂
    Sevgiler…

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *