2017 İKİZLER BURCU veya İKİZLER YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Geçtiğimiz yıl sizin için plan ve proje ürettiğiniz ama düşüncelerinizi, fikirlerinizi hayata geçirmekte zorlandığınız, ilerlemenin güç olduğu bir seneydi. 2017 yılı ise projeleri uygulamak, kendinizi ortaya dökmek, son iki yıldır hedeflediğiniz ve gerçekleştirmek istediklerinizi artık hayata geçirme yılı olacak. Bu sene hareketin, hedefe doğru ilerlemenin yılı sizin için.

2017’nin ana temalarını oluşturan tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında yakın çevreniz, girişimleriniz, eğitim konuları, kardeşler ve yakın arkadaşlar, yurt dışı konuları adına size yoğunluk verecek. Şubat ayıyla birlikte hayatınızda hareket ve mücadele enerjisi aktive oluyor. 28 Mayıs – 10 Temmuz arası Mars’ın burcunuzdan geçişi ile beklentilerinizi gerçekleştirme adına önemli bir dönem yaşayacaksınız.

Jüpiter bu yıl aile ve ev alanlarınızdan ilerlerken, gayrimenkuller, taşınmazlar, ailenizle ilgili konular, arsa veya benzeri işler adına değişiklikler verecek. 12 Eylül’e kadar devam eden bu süreçte, ev değişikliği, yeni bir ev veya ofis, iş yerine geçiş yaşanabilir. Mülk almak, taşınmak adına destekli bir yıl geçiriyorsunuz. Özellikle Haziran ve Temmuz ayları sürpriz yer değişiklikleri, taşınma yaşayabilirsiniz. Bu yıl iş ve projeler bir yana, ailenizle ilgili konular da sizin için önemli olacak. Özellikle eviniz, yuvanız, eşiniz veya yakın çevrenizle ilgili konulara da eğilmek, ilgilenmek ve kendi hayatınızla aile hayatınız arasında dengeli gitmek gerekmekte. Bu etki Eylül ayına kadar hayatınızda aktif olurken, Eylül’den itibaren aşk ve çocuklarla ilgili konular yaşamınızda öncelik taşıyacak. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları veya yükselen İkizler için Eylülden itibaren şansları yüksek olacak diyebilirim.

Sevgili İkizler Burcu, 2016 yılı sizin için önemli dersler alma, daha önce fark etmediklerinizi görme ve anlama, yüzleşme etkileri içinde geçti. Arkadaşlar, dostlar, iş hayatı hatta yakın çevrenizle ilgili bir çok zor deneyim elde ettiniz. Bu sene 2017 de ise artık derslerinizi tecrübeye çevirme ve arkanıza çok bakmadan ve geçmişe takılı kalmadan ilerleme yılı olmalı. 2017 mücadele ve savaşarak elde etme açısından yine aktif bir sene olmakla birlikte, bu yıl sonuç almak ve arzularınızı gerçekleştirme için şans size daha fazla gülümseyecek.

İKİZLER BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI

2017 başı, özellikle Mart ayına kadar olan döngüde dikkatiniz veya yoğunluğunuz ilişki odaklı olmayacak. Daha çok güncel hayatınız, işiniz veya hedeflerinize yönelmeniz söz konusu. Marttan itibaren ise özelikle bekar ikizler veya ikizler yükselenler adına iş veya bir faaliyet vasıtasıyla tanışılan biri ile ilişki etkileri hayli yüksek olacak.

2017 yılı yaz ayları aşk ve ilişkiler açısından şanslı döngülerinize işaret etmekte, Venüs Haziran ayından itibaren ilişkiler, flörtler ve yeni tanışmalar, birlikteliklerde daha cesur olma konusunda bu yılın ikinci yarısından itibaren size Mars ile birlikte destek çıkmakta. Ağustos ayında burcunuzda konaklayacak olan Venüs daha çekici olmanızı sağlarken, bu enerji evlilik, ilişkiler adına yeni kararlar almanızı da sağlayabilir.

Eylül ayında burç değiştirecek olan Jüpiter, 12 Eylülden itibaren ilişki ve aşk alanınızı genişletmeye ve yaklaşık bir yıllık süreçte dikkatinizi birlikteliklerinize çevirmenize olanak sağlayacak. Bu yılın ilk döngüsü iş ve hedeflerinizin peşinde sizi koştururken, Eylülden itibaren dikkatiniz daha çok ilişki, aşk ve çocuk konusuna yönelecek. Çocuk sahibi olma niyetiniz varsa, 2017 sonbahar Eylül ile Aralık arası etkileriniz hayli yüksek olacaktır. Evlilik ve benzeri kararlar ve adımlar içinde yine Eylül’den itibaren daha cesur ve istekli olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU 2017 YILI KARİYER ve PARASAL ETKİLERİNİZ

2017 senesi Merkür gerilemeleri sizin için etkiler enerjileri ile bilhassa ilk döngüyü vurgulu hale getirmekte. Ocak ayının ilk haftası etkin olacak Merkür gerilemesi yeni yıla önemli değişimler ile girmenize neden olabilir. Bu sene ocağın ilk 10 günlük döngüsünde önemli kararlar veya girişimlerde bulunmamak doğru olur. Şubat ayında gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulmalarından 26 Şubat Güneş tutulması önemli kararlar vermenize neden olacak.

Şubat güneş tutulması öncelikle eğitim, danışmanlık, yurtdışı kontakları, yeni projeler ve kariyer hedefleriniz adına sizi harekete geçirme, bekleyen konuları aniden aktive etmesiyle yoğun bir tempoya girmenize neden olabilir. Şubat ile Nisan arasında yoğun bir koşturma içinde olabilir, birden fazla alanı idare etmek durumunda kalabilirsiniz. Yurt dışıyla bağlantılı işleriniz varsa, bu sene sonbaharla birlikte bu alanda önemli gelişmeler, ani kararlar hayatınıza vurgu yapabilir.

Nisan ayında gerçekleşecek yılın ikinci Merkür Gerilemesi hızınızı kesmenize, yavaşlamanıza neden olabilir. Nisan Merkür gerilemesi hedeflerinizi temsil eden alanınızda gerçekleşiyor ki, bu yıl Nisan ayını acil ve ani kararlar vererek geçirmeyin. Önemli bir işi, projeyi bu döngüye denk getirmemeye bakın. Nisan ayı kariyeriniz açısından biraz daha durma ve bekleme enerjileri içermekte.

Mayıs ayından itibaren tekrar hızlanmaya başlarken, Haziran ayında burcunuzda konaklayacak olan Mars, daha hırslı ve sonuç odaklı olmanıza ve özellikle iş ve kariyer konularında önemli girişimler yapmanıza, istekli olmanıza neden olacak. Uzun süredir üzerinde düşündüğünüz veya çok arzu ettiğiniz bir proje veya planınızı Haziran ve Temmuz döngüsünde gerçekleştirme potansiyeliniz yüksek. Ardından Ağustos ayında yaşanacak son tutulmalar, sizi bir buçuk yıldır beklediğiniz ve üzerinde düşündüğünüz, çaba sarf ettiğiniz bir konuda sonuca ulaştırabilecek.

Eylül ayından itibarense sanatsal konular, eğlence sektörü, çocuklarla ilgili işler, eğitim alanları, kişisel gelişimle ilgili uğraşılarınız varsa hızlı ilerleme söz konusu. Sanatla veya kreatif konularla ilgilenen İkizler burçları yılın ikinci yarısı ve bilhassa Sonbaharla birlikte çok yaratıcı ve farklı işler ortaya koyacaklar.  Bu yıl kariyeriniz yanında sizin için uzun vadede faydası olacak ilginç eğitimler alma potansiyelinizde hayli yüksek. Her durumda 2017 yılında kreatif konular, yaratıcı enerjiler sizinle olurken, ele aldığınız işleri daha farklı bir bakış açısıyla değerlendireceksiniz. Vizyonunuzun değiştiği, işe ve toplum içindeki yerinize farklı açılardan bakmaya başlayacağınız, kendinizi geliştirmek ve ilerlemek adına da önemli başlangıçları aktive edeceğiniz bir sene sizi bekliyor.

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. BURCU EKİN 14 Eylül, 2017 at 07:18 Cevapla

    Şebnem Hanım Merhaba. Şu ana kadar yıldız haritamı çıkarttırmadım. Çok da merak ediyorum. Yıldız haritası çıkartıyor musunuz?Kariyerimde 4,5 senedir suregelen bir duraklama var. Yapmak ıstedıklerim ama beni engelleyen şeyler var. Yorumlarınız çok önemli.Acaba bu duraklama yıldız haritamla yorumlanabilir mi?

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *