2017 OĞLAK BURCU veya OĞLAK YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Yılının ilk yarısı sizin adınıza kendi iç dünyanızda önemli değişimleri, farklı duyguları hatta duygusal dalgalanmaları fazlasıyla deneyimleyeceğiniz bir sürece işaret etmekte. Hayatınızda uzun süredir emin olduğunuz konularda artık farklı düşünmeye doğru geçtiğinizi şaşkınla fark edeceksiniz. Düşünce şekliniz, hayatı algılama biçiminiz değişim etkilerinden geçmekte.

2017 yılında özellikle Şubat ile Haziran arası dönemde karamsarlıklarınız, huzursuzluklarınız anlam veremediğiniz biçimde artabilir. Bu duyguların esiri olmadan, kişisel olarak değerlilik duygunuzu dengelemeli ve özgüveninizi kaybetmeden hareket etmelisiniz. Bu yıl cesur ve önemli adımlar atma isteğiniz bilhassa yılın ilk yarısı pek de yüksek olmayabilir. Daha çok korunmada kalmak, sahip olduklarınızı korumaya yönelmek isteyebilirsiniz. Güven duygusu sizin için genel olarak zaten önemli iken, bu yılın ilk yarısı güvende olma ihtiyacınız daha da artacağı için daha çok önünüzü görerek ve riske girmeden hareket etme iç güdüsü içinde olacaksınız.

Maddi konularda daha çok birikimde olmak, sahip olduklarınızı koruma ve yönetme eğilimleriniz yükselecek. Kariyer ve iş alanlarında ise Mart ile Temmuz arası güzel döngüleriniz var. Bu yıl özellikle maddi konularda başkalarından gelecek parasal kazançlar, fırsatlar, finansal girdiler açısından şanslı olacaksınız. Prim ve benzeri gelirler, kira gelirleri veya miras benzeri kazançlar açısından destekli etkileri söz konusu. Öte yandan yabancılarla ilgili yürüttüğünüz işler, yurtdışı kontakları, eğitim alanları, akademik çalışmalar, ithalat, ihracatla ilgili iş ve uğraşılarınız varsa sonbahara kadar olan döngüde önemli kontaklar kurmak, iş bağlantıları fırsatları yakalamak adına şanslı döngüdesiniz.

Eğitim veya akademik çalışmalar yapan Oğlak yükselenler için de benzer şekilde bu sene destekli enerjiler söz konusu. Duygusal konularda ise bilhassa Mart ile Mayıs arası hareketli geçebilir.

Bu sene eğitim almak, kişisel bir konuda destek bulmak, yolunuzun açıldığına şahit olmak veya kişisel gelişimle ilgili bir çalışmaya, eğitim programına dahil olmak yine yılın ilk yarısı sizin adınıza gelişebilecek sürpriz gelişmeler arasında.

Genel olarak planlı ve önünüzü net şekilde görerek ilerlemek isteyen bir yapınız vardır. Ancak bu sene belirsizliklerin sizin için duygusal ve dünyevi olarak biraz daha vurgu yapacak olması içsel huzursuzluklarınızı arttırabilir. Bu nedenle bu yıl bilhassa ilk 8 aylık döngüde biraz daha akışta kalmayı, başarılarınızı daha rahat hazmetmeyi, başaramadıklarınızı zorlamadan ilerlemeyi içselleştirmeniz işinizi çok kolaylaştıracaktır.

OĞLAK BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:

2017 Ocak ayına özellikle yılın ilk ayının ilk on beş günlük döngüsünde biraz daha huzursuz ve iç dengeleriniz açısından karışık duygularla girebilirsiniz. Bu nedenle ocak 2017 de ilişkiler adına keskin kararlar almadan, ihtiyatlı hareket etmeye çalışın. Şubat ayında gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulması sizi kişisel tercihleriniz, duygusal tepkileriniz adına önemli gelişmelere doğru itebilir. 11 Şubatta gerçekleşecek Ay tutulması ilişkiler, evlilik ve eşinizle olan durumunuzda belirsizlik içeren konularda aniden karar vermenize neden olabilir. Şubat tutulmasının etkilerini Mart ve Nisan ayında hissetmeye devam edeceksiniz.

Venüs, Şubat ayından itibaren yerleşeceği alanda size yakın çevrenizle bağlantılı bir ilişki veya beklemediğiniz duygusal bir gelişme getirebilir. Şubatla başlayan bu döngü Haziran ayına kadar devam edecek.

4 Mart ile 15 Nisan arasında gerileyecek Venüs, önceden tanıdığınız bir ilişkinin hayatınızda aniden ve yeniden vurgu yapmasına neden olabilirken, devam eden birlikteliğinizde sürpriz gelişmeler gerçekleşebilir. Birlikteliğinizde daha önce görmediğiniz veya önemsemediğiniz bir konu ilişkiyi farklı bir platforma alma durumunda kalmanıza neden olabilir.

Temmuz ayında ilişki alanınıza geçecek olan Venüs, yılın ilk döneminde verdiği karışık enerjileri dengeleme olanağı sunacak size. Bu yıl ilişkiler adına temmuz ayı güzel enerjilere sahip olduğunuz aylardan biri diyebilirim. Eylül ayında ise evlilik ve ilişkiler alanızda konaklayacak olan Venüs, beraberliğiniz veya evliliğinizde güzel bir dönem yaşama olanağı size sunmakta. Bekar Oğlak burçları bu yıl evlilik için en şanslı döngünüz Eylül ayı olacak.

2017 yılında Oğlak burçlarının aşk hayatlarında bir çok yüzleşme, fark etme ve daha önce görmediğiniz görmek istemediğiniz konularla uğraşma durumu söz konusu. Bu duygusal geçişlerde en önemli rolü de tutulma süreçleri üstlenecek görünmekte. Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalar, Şubat ve Mart ile Ağustos ve Eylül aylarında ilişki veya aşk hayatınız açısından önemli kararlar vermenize, adım atmanıza ön ayak olabilir.

Sevgili Oğlak burcu, 2017 yılının size sevdiklerinizle mutluluk ve huzurla geçireceğiniz günler getirmesini dilerim. Sevgilerimle…

OĞLAK BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Sevgili Oğlak burcu, sizin adınıza 2017 yılının Şubat ile Haziran ayları arasında etkili olacak Satürn transiti bu yıl maddi konular, girişimler ve kariyer konularında kendinizi güvende tutmanın sizin adınıza daha önemli olacağını vurgulamakta.

Ocak ayına parasal konularda gelir gider dengenize odaklanarak girmeniz söz konusu iken, alacaklarınızla ilgili tahsilatlarda özellikle Ocak ve Şubat aylarında dikkatli olmanız ve hesaplarınızı iyi yapmanız gerekmekte.

Gayrimenkul ve yuva alanlarınızı etkileyecek olan 9 Nisan- 3 Mayıs arasındaki merkür gerilemesi ise bilhassa emlak ve gayrimenkul konularıyla uğraşan Oğlak burçları adına biraz daha hassas etkiler vermekte. Ev alım satımları ve gayrimenkul alanlarında bu aralıkta beklemek ve acele etmemek veya sözleşmelerde detaylara özen göstermek gerekiyor.

Şubat ayından itibaren girişimler alanıza yerleşecek olan Venüs, gerileme hareketini başlatacağı 4 Mart ile 15 Nisan arasında her türlü girişiminizde, maddi konularda, eğlence sektörü, medya işleri ve reklam konularında ki uğraşılarınızı dikkatli ve acele etmeden ele almanızı gerektirmekte. 15 Nisandan itibaren hızlanacak olan Venüs, Haziran ayına kadar, yakın çevrenizden destek almanızı, fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır. Bu yıl iş ve kariyer açısından Mayıs ve Haziran aylarında hızlanma ve yeni koşullar yaratma şansınız hayli yüksek.

2017 yılı tutulmaları Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşirken, Ağustos tutulmaları maddi konuları hayatınızda daha vurgulu hale getirecek. Yıl içinde bilhassa Ağustos ayından itibaren dikkatiniz parasal işlerinize ve gelirlerinizle ilgili dengelere fazlasıyla odaklanabilir.

2017 yılı kariyerinizle ilgili konularda önemli atılımlar yapmak veya riskli adımlar atmak için çok uygun değil. Koşullar yılın ilk yarısı biraz daha dağınık olmakla birlikte fırsatlara ve tekliflere de açık etkileriniz ile destekleneceksiniz. Ancak yılın ikinci yarısında Ağustos tutulmalarının da etkisiyle parasal konularda sahip olduklarınızı korumaya dönmeniz daha akıllıca olacaktır.

Jüpiter bu yıl 12 Eylüle kadar olan döngüsünde yurtdışı konuları, eğitim alanları, akademik çalışmalarla, yabancılarla ilgili her türlü konuyu sizin için destekli tutmakta. Yurtdışında işleri, proje çalışmaları olan Oğlaklar adına bu döngü güzel fırsatlara açık olmanızı sağlıyor. Ayrıca eğitim, akademik çalışmalar, kişisel gelişimle ilgili konularda ilginç fırsatlar yakalamanızda olası.

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. AHMET 15 Mayıs, 2017 at 19:04 Cevapla

    sebnem hanim mayista bir ise girecem para karşılığında ama pek fe güvenmiyorum bu ise çünkü parayla işe aldiklarini 4-5 sonra cikardiklarini duydum ve iki ay sonra kpss sinavim var,ne yapmami,onerirsiniz cok zordayim,yardim edin lütfen geçen senede,bir ise güvendik pesinden gittik onun yuzunden memurluğu kaybettim bir puanla tekrar ayni aciyi yaşamak istemiyorum

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *