2017 TERAZİ BURCU veya TERAZİ YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2017 yılı boyunca gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz ve masraflarınızı iyi kontrol etmeniz sizin adınıza hayli önemli olacak. Yurtdışı yolculukları, eğitim ve benzeri çalışmalar, kişisel gezileriniz, kişisel masraflarınız adına planlı olmak yıl boyunca iyi organize etmeniz gereken alanların başında gelmekte.

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler veya sizin için önemli yakınlarınızla ilgili konu ve işler nedeniyle kayıplar yaşamanız, zorlayıcı deneyimler edinmeniz söz konusu iken, sosyal alanlarınız, çevreniz, ait olduğunuz gruplarla ilgili yine önemli tecrübelere dönük bir sene olacak. Geçtiğimiz yıl boyunca aşk ve ilişkiler adına yorucu tecrübeler edinmiş, çocuklar, kişisel alanlarınız ve yakın çevrenizle ilgili durumları deneyimlemiş olabilirsiniz. 2017 de ilişkiler alanınızda ki hassasiyetler Eylül ayına kadar dikkatli olmanızı ve geçen yıldan aldığınız dersleri hayatınızda uygulamanız gerektiğini göstermekte.

2017’de Eylül ayına kadar olan süreçte ilişkiler, aşk ve parasal konularda dikkatli olmak yerinde olacaktır. Eylül ayından itibaren Jüpiter’in desteğini daha net hissetmeye başlayacak ve şans etkilerinizden çok daha net faydalanabileceksiniz. Fırsatlar, teklifler, iş ve mesleki konularda açılımlar yılın ilk yarısı da karşınıza çıkacak ama önünüze çıkacak imkanları doğru şekilde kullanabilmeniz Eylül ayından itibaren daha mümkün görünmekte.

Bu yıl tutulmalar sosyal alanlarınız, ilişkiler, aşk hayatınız, medya veya benzeri çalışma alanlarınızda sizi öne çıkararak geçen seneden bu yıla taşınan yarım kalmış işlerinizi bitirme olanağı sunacak. Bu süreçte Venüs’ün meslek alanınızda uzun süre yapacağı yolculuk, dikkatinizi yılın ilk yarısı aşk ve ilişkilerden ziyade mesleki konulara çevirmenizin faydalı olacağına işaret etmekte. Öğrenciyseniz veya çalışmıyorsanız bile, günlük hayatınızda hedeflerinize, düzenlemeniz çözmeniz gereken konulara adapte olarak 2017 ilk yarısını verimli ve planı kullanmaya çalışmanın faydanıza olacağına işaret etmekte.

TERAZİ BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI

2017 yılında ilişkiler ve aşk hayatınız açısından daha eleştirel ve görmeniz, anlamanız gerekenler yüzleşmeler içinde olacağınız bir süreç var. Evlilik, ilişkiler, duygusal bir ilişkiden beklentileriniz gibi majör konularda bakış açınız değişerek, kendinizi yenileme sürecinden geçeceksiniz. Devam eden ilişkinizde birlikteliğinizdeki yerinizi daha fazla sorgulama ve karşı tarafın duygularını anlamaya çalışmaya eğilimli olacaksınız.

Bu detaylandırma devam eden ilişkinizde partnerinizle çatışmalara veya sizin ilişkiyi fazla zorlama eğiliminde olmanıza neden olabilir. Bu sene birliktelikler açısından kendi çizgilerinizi daha net görmek ve belirlemek önemli iç güdülerinizden birisi olacak. Özellikle Venüs gerilemesi dönemi olan 4 Mart ile 15 Nisan arasında partnerinizle var olan eski sorunları detaylandırma eğiliminiz artacak. Duygusal ihtiyaçlarınızın arttığı bu süreçte, karşı tarafın bunu ne kadar anladığını sorgulama yönelebilirsiniz.

Gerileme hareketi nedeniyle uzun süre aynı burçta konaklayacak olan Venüs, bu alanda sizin hassasiyetlerinizi öne çıkararak ve kendinizi duygusal olarak dalgalı hissetmenize neden olabilir. Bu yıl Şubat ile Haziran arasında ilişkiler açısından tek düze olmaktan uzak, dalgalı bir ruh haliniz nedeniyle, bu süreçte ilişkiler adına önemli ve radikal kararlar almamaya çalışın.

Mart ve Nisan aylarında karşı burcunuza geçecek olan Mars etkisiyle, eşiniz, partnerinizle ilişkilerinizde kırılma noktalarınız kuvvetli durmakta. Bu sürece eşlik edecek olan Venüs gerilemesi, eski konuları yeniden gündeminize getirebilir.

9 Nisan ile 3 Mayıs arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi karşı burcunuzda oluyor ki bu alan ilişkiler, evlilik ve her türlü ikili ilişkinizde eski sorunların yeniden gündeminize gelmesi, eski ilişkilerin veya görüştüğünüz kişilerin karşınıza çıkması açısından aktif olacak. Yeni bir birlikteliğe başlarken temkinli olmanız gereken bu aralıkta, var olan ilişkileriniz adına Mars’ın da tetiklemesiyle gerginliklere yatkın olabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde iletişim kurarken özenli olmanız gereken bir süreç olacak bilhassa Nisan ayı. Haziran’dan itibaren ilişki ve aşk alanınızı daha net görmek mümkün olacak. Bu yıl ilişkiler adına Eylül ayından itibaren şans sizinle olabilir. Sonbaharla başlayan döngüde, duygusal hassasiyetler ve gelgitleriniz düzene girerek, yürüyen veya yeni başlayan ilişkiler adına güzel gelişmeler yaşayabileceksiniz. 12 Eylül’le birlikte başlayan yeni döngünüzde bu sene sonbahar aylarında sürpriz bir ilişki veya evlilik kararı çıkabilir.

TERAZİ BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

2017 yılının ilk yarısını maddi konularda temkinli geçirmeniz, riskli yatırımlar yaparken iyi düşünmeniz gerekmekte. Kredili alımlar, ev veya araba gibi lüks alımlarda gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız doğru olacaktır. Düşünmeden ve plansız hareket etmemeniz bilhassa yılın ilk yarısı önemli diyebilirim.

Nisan ayındaki Merkür gerilemesi karşı burcunuzda ve ortaklı alanlarınızda gerçekleşecek. İş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız, ekiple yürüttüğünüz işler ve yabancı ülkelerle olan kontaklarınızla, ticari bağlantılara 9 Nisan ile 3 Mayıs arasında dikkat etmeniz ve girişimlerinizi bu aralıkta iyi planlamanız gerekmekte. Geçen seneden başlayan işler, ortaklık düşünceleri, yarım kalmış iş ve projeler açısından bu aralık faydanıza çalışmakla birlikte, yeni oluşum ve anlaşma, sözleşmelerde dikkatli olmanız yerinde olacaktır.

Kazançlar ve gelirleriniz açısından Ağustos döneminde gerçekleşecek Merkür gerilemesi yine etkili olacak ki gelir gider dengelerinizi 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında iyi planlamalısınız.

2 Martta karşı burcunuza geçecek olan Mars ile ticari konular, ticari bağlantılar, yurtdışı kontakları hareketleniyor. Anlaşma ve sözleşmelerde 2 Mart ile 13 Nisan arasında öncülük edebilir, önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu aralık 2017 içinde kariyeriniz açısından hareketli ve aktif zamanlara işaret etmekte. Eylül başından itibaren kariyer alanınıza geçecek olan Mars, 15 Ekime kadar olan döngüde ve Eylül boyunca iş alanlarınızda, toplumsal konularda, statünüz ve mevkiinizle ilgili konularda sizi etkin kılacak. Bu yıl iş ve parasal konularda Eylül ve Ekim ayları yoğun bir temponuz olacak ve sonuç alacaksınız.

Bu yılın tutulmaları kariyer ve parasal konularda önemli gelişmeler yaşamanıza olanak sağlayacak. İlk tutulma serisi 11 ve 26 Şubatta gerçekleşirken, 26 Şubattaki Güneş tutulması kazançlar ve hedeflerinizle bağlantılı aktivasyon getirecek. Bir süredir toparlamaya çalıştığınız işleriniz adına tamamlama yaşanabilir ancak Şubat tutulmalarının etkileri Mart ve Nisana da yayılacak ve yılın ilk döngüsü yatırımlar ve girişimler adına tedbirli olmanızı da aklınızda tutmanızı gerektirmekte.

Ağustos tutulmaları ise daha çok Eylül ve Ekim aylarına vereceği etkilerle Jüpiter desteğini de alarak iş, kariyer ve parasal konularda açılımlarınızı sonbaharla birlikte daha rahat yaşamanıza olanak sağlayacak.

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Özgür 24 Ocak, 2017 at 01:04 Cevapla

    22/10/1975 adana karaisalı saat 3 civari dogumluyum. 2017 burc yorumunu mail adresime ginderrir misiniz? Hukuki bir problem var nasil sonuclanir.jupiter in misafirligi nasıl bir 2017 bırakır bende?

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *