Venüs gerilemesi2017 Venüs Gerilemesi” yazımda ayrıntılı şekilde aktardığım gibi Vedik (Hint) Astrolojisine göre BALIK burcunda gerçekleşmekte. Uzun bir süre Balık burcunda konaklayacak (Haziran ayına kadar) gezegen öncelikle Balık burçları açısından aşk, ilişkiler, romantizm ve maddi konular açısından yoğun bir döngüye işaret etmekte. Doğal olarak bu süreçte Balık‘lar kadar Yengeç, Akrep gibi su grupları da etkilenecekler. Diğer yandan Venüs tarafından yönetilen Boğa ve Terazi burçları açısından da gerileme döngüsü önemli olacaktır. Özellikle ilişkiler, duygusal konularda Boğa ve Terazi burçları gerileme döngüsünü iyi yönetmeniz hayrınıza olacak.

Bunun yanında parasal konularda Kova ve Boğa burçları, anlaşmalar, sözleşmeler, evlilik ve eşle bağlantılı konularda Başaklar, kariyer ve statü açısından İkizler, ev, aile ve ebeveynler açısından Yay burçları, yakın çevre, iletişim alanlarında Oğlak burçları, gizli ilişkiler ve giderler açısından Koç burçları, sağlık ve günlük hayata yansımalarda Terazi burçları, vergiler, başkalarından gelecek parasal kaynaklar açısından da Aslan burçları bu döngüyü etkin yaşayacaklar.

Burçlarla ilgili Venüs Gerilemesi Ayrıntılarına Bakacak Olursak;

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Venüs gerilemesini parasal konularda dengeli geçirmelisiniz. Gelir gider dengeleriniz açısından hassas bir döngünüz var. İlişkiler açısından gizli konular, platonik bir ilişki, gizli tuttuğunuz bir beraberliğin ortaya çıkması sizi sıkıntıda bırakabilir. İlişkiler açısından bu dönemi iyi yönetmeniz önemli olacak. Beraberliğinizde var olan sorunlar fazlasıyla vurgulanabilir ki özellikle Mart sonuna 28 Mart ile 15 Nisan arasına ilişkiler açısından dikkat etmekte fayda var. Parasal konularda riskli adımlar ve düşünmeden hareket etmekten sakınmanız yerinde olur. Estetik konularda adım atmaktan yine bu süreçte uzak durmak gerekiyor.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

İlişkiler, duygusal alanlarda ki hedeflerinizi yeniden düzenlemek, gözden geçirmek söz konusu. Duygusal kararlar almamak ve akılcı davranmak yerinde olacaktır. Evlilik veya ilişkiyle ilgili karşı tarafa bu döngüde sözler vermeyin. Kararlarınızı da özellikle aşkta uygulamaya almadan önce iyi düşünmeniz gerekmekte. Sağlığınıza özellikle hormonlarla bağlantılı dikkat etmek gerekmekte. kilo alımıyla mücadele etmeli, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Maddi konularda yeni bir yatırım, alım satım planınız varsa Venüs gerilemesinde yatırımlar adına detaycı olmak yerinde olacaktır.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Kariyer ve iş konularında eski konular, önceden başlayan ama devam etmeyen işleri düzene koymak, ilerleme kat etmek olası. Bekleyen konularda ani gelişmeler ve sürprizler sizi şaşırtabilir. Kadınlarla ilişkinizi bilhassa iş alanlarınızda dikkat edin. Kadınlardan gelecek düşmanlıklara karşı da tedbirli olmalısınız. Eski bir rakip yeniden sizinle uğraşmaya başlayabilir. Gerileme sırasında yepyeni bir konuyu aktive etmeyin, eski bir bağlantıyı veya konuyu ele almak ise uygundur. Bekleyen, ilerlemeyen konular adına da endişe etmeyin, 15 Nisan sonrası Hazirana kadar çok yoğun bir temponuz olabilir.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Hayata bakışınız, ele almanız, düzenlemeniz gerekenler adına tempolu bir döngünüz var. Hayatınızdaki bir çok alanı yeniden revize edeceksiniz. İlişkiler adına yüzleşmeler, görmeniz gerekenleri fark etmek söz konusu. Kaçtıklarınız önünüze gelebilir. Gerileme size mecburi farkındalıklar da yaşatacak. Öte yandan duygusallığınızın arttığı bir döngü olacak. Kararlarınızda sakin ve yapıcı olmalısınız. Maddi konularda gelir gider dengelerinize özen gösterin. Eğitim, seminerler, turizm veya yolculuklarla bağlantılı işleriniz varsa temponuz artabilir ancak duraksamalara karşı sakin ve esnek olun. 15 Nisan sonrası hız kazanacaksınız.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Dönüşümlere açık bir ay geçireceksiniz. Hayatınızda çok ani gelişen sürpriz gelişmeler söz konusu. Duygusal konular, başkalarından beklediğiniz gelirler, kiralar, alacak verecek işleri, komisyonlu işler adına karışıklıklar söz konusu, acele hareket etmeyin. Yeni projelere başlamak için şartlar uygun değil ama eski konuları yeniden düzenlemek için uygun bir süreç. Vergiler, vergi borçları açısından tedbirli ve dikkatli olmalısınız. İlişkinizde yürümeyen veya sizi zorlayan konular daha fazla önünüze gelebileceği gibi, artık yürütmek istemediğiniz bir ilişki, iş veya arkadaşlıkla yollarınız ayrılabilir.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Evlilik ve ilişkileriniz hatta her türlü ikili ilişkileriniz adına dikkatli hareket etmeniz gereken bir süreç söz konusu. Bilhassa Mart sonu Nisan ortasına kadar evlilik, eş veya ilişkiyle ilgili alanlarda ani gelişmeler söz konusu. Karar veremediğiniz bir ilişki veya evlilikle ilgili de son karara geçeceksiniz. Yurtdışı konularında proje veya işleriniz varsa adım atmak için bu sürecin bitmesini bekleyin. Duygusal konular Venüs gerilemesi boyunca bilhassa eş veya partnerinizle alakalı alanlar aktif olacak. Anlaşmalar ve sözleşmeler açısından da hareketli bir döngü var. Özellikle eski projeler aktif olabilir.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Mesleki alanlar, gündelik koşturmalar, iş ve meslek konularında halletmeniz gereken bir mesele sonuca ulaşabilir. Teklif almanız, eski bir teklifin yeniden gündeme gelmesi olası. Ancak bu döngüde sağlığınıza önem vermelisiniz. Özellikle bağırsaklar, batın bölgeniz, hormonlar açısından hassas olacaksınız. Tedavi veya hastanelerle ilgili ertelediğiniz konular yeniden su yüzüne çıkacak. Gerileme boyunca kadınlarla ilgili düşmanlıklara, zorluklara veya sınırlamalara açıksınız. İşinizde kadın meslektaşlarınızla ilişkilerinizi iyi yönetmek gerekecek.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Venüs gerilemesi sizi yoğun etkileyecek. Sizin adına ilişki ve aşk alanlarınızda hayli hareketli bir döngü başlamış oldu. Venüs uzun süre Hazirana kadar aşk alanınızda ancak gerileme süreci olan 4 Mart ile 15 Nisan arasını iyi yönetmelisiniz. İlişkilerinizde çok sürpriz kararlar çıkabilir. Ani bir evlilik kararı, ani bir ilişkinin başlaması, önceden tanıdığınız biriyle birden kendinizi bir ilişki içinde bulmanız olası. Gerileme sürecinde dikkat etmeniz gereken yaşadıklarınızı büyütmeden ve abartmadan yönetmek. Aşk ve ilişkilerle ilgili hızlanma asıl gerileme sonrası yoğunlaşacak ki 15 nisan ile 1 haziran arası bu yılın ilişkiler adına belki de en yoğun dönemini yaşayacaksınız.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Aile, ev ve ebeveynlerle ilgili özellikle kadın aile üyeleriyle alakalı konulara yoğunlaşacağınız bir gerileme döngüsü yaşanabilir. Ev alım satımları, özellikle dekorasyonlar ve tadilat çalışmalarına gerilemede girmemeye çalışın. Bu tip planlarınızı mümkün olduğunca gerileme öncesi veya sonrasına bırakın. Yine de özellikle ev değiştirmekle ilgili ani kararlar alma söz konusu. Hatta özellikle yükselen Yay burçları Mart ve Nisan aylarında evle ilgili taşınma etkisine çok yakınsınız. Yine de bu süreci dikkatli yönetmek ve ev seçerken ihtiyaçlarınıza dönük hareket etmek doğru olacak.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Yakın çevreniz, yakın arkadaşlarla ilgili konular, eğitim ve benzeri çalışmalar, kısa yolculuklar, planladığınız ama bir türlü yürürlüğe koyamadığınız işlerinizin birden aktif olması, yakın çevrenizle ilgili şok edici gelişme ve haberler bu süreçte en fazla karşılaşacağınız konular olacak. Girişimlerinizi iyi yönetmeniz, gerileme sürecinde acele kararlar vermemeniz önemli. Gerileme sonrası hem iş hem de özel hayatınız hareketlenecek. Kariyer konularında eski konulara eğilmek, bitmemiş işleri yeniden ele almak, eski bir görüşmenin tekrar revize olması söz konusu. Duygusal alanlarda ise kendinizi daha hassas ve kırılgan hissedebilirsiniz. Duygularınızı abartma eğiliminde olduğunuzu unutmadan hareket edin.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Maddi konular, parasal işlerle ilgili gelişmeler Venüs gerilemesinde sürpriz gelişmeler yaşayabileceğiniz alanlar arasında. Bekleyen bir parasal iş aktif olabilir. Ancak alım satımlara, özellikle lüks alımlara dikkat edin. Acil ihtiyaçlar dışında satın almaları bu süreçte bekletmek en iyisi. Yüzünüzle ilgili estetik bir müdahaleden uzak durmalısınız. Sonucu beğenmeyebilirsiniz veya etkisi kısa sürebilir. Döğme gibi yine etkisi uzun sürecek fiziksel müdahalelerden de uzak durun. Ev ve yaşam alanlarınızla ilgili çok hızlı ve şok edici gelişmeler yaşanabilir. Ani bir kararla taşınma yaşayabilirsiniz. Duygusal konularda ise biraz daha esnek ve sakin olmak yerinde olacaktır.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Burcunuzda gerçekleşecek gerileme sizin ilk elden etkileyecek. Maddi konularda Mart ayını iyi yönetmeniz gerekiyor. İyi haber ise özellikle Nisan ortasından itibaren bekleyen hem maddi, hem de duygusal konular çok hızlanacak. Ancak öncesinde gerileme döneminde gelir gider dengelerinize, iş veya özel hayatınızdaki girişimlerinize dikkat etmek gerekmekte. Riskler alınacak bir süreç olmayacak. Sağlam ve akılcı hareket etmeye çalışın. Duygusal alanlarda da hayli hareketli bir döngünüz var. Yeni ilişkilere mesafeli olmaya çalışın. Eski ilişkiler ve eski ilişkilerle ilgili konular tekrar önünüze gelebilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *