2017 YENGEÇ BURCU veya YENGEÇ YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2017 yılının ilk çeyreği ilişki ve evlilik, ortaklı alanlarınız, duygusal konular ve her türlü ikili ilişkiniz adına önemli gelişmeler yaşanabilir. Şubat ayında gerçekleşecek Ay tutulması ile 2017’nin ilk döngüsünde kişisel konularınız öne çıkıyor. Bu sene genel olarak kendinizi fark etmeniz, isteklerinizi hedeflerinizi yeniden gözden geçirmeniz, sizi zorlayan veya sırf sorumluluk duyduğunuz için yaptığını, yönettiğiniz konuları ve bir anlamda yüklerinizi hafifletme sürecinden geçeceksiniz. İlişkiler adına önemli kararlar gelirken, kendi yönünüzü bulma isteği yılın ilk döneminde sizin için vurgulu olacak.

Maddi konularda bir süredir istediğiniz hedeflediğiniz konularda daha somut ve önemli adımlar atma ve arzularınızı gerçekleştirmeye dönük olma 2017 yılı adına maddi konularda sizi yönlendiren etkenler içinde olacaktır. İşiniz veya kariyeriniz kadar bu alanlardaki hedeflerinizi maddi beklentilerinizle de örtüştürme isteğiniz artıyor. Parasal konularda gerçekçi olma eğilimindesiniz.

Sizi duygusal olarak tatmin eden ama kazanç elde edemediğiniz alanlar veya işlerden ayrılma, kopma eğiliminiz yüksek. Bu durum ilişkiler açısından da daha ayakları yere basan bir bakış açısına geçmenize neden olabilir. Sadece duygusal tatmin duyduğunuz için bu sene bir ilişkiyi veya arkadaşlığı devam ettirmeme etkiniz hayli yüksek. İş veya duygusal konularda elinizde ne var, bir ilişkinin veya işin içinde neredesiniz fazlasıyla ölçümleme ve karar verme yılı olarak 2017 sizin adınıza dikkat çekici olacak.

Bu sene sizin için isteklerinizle, elinizde olanları ölçme ve değerlendirme yılı diyebilirim. Eylül’le birlikte gelen döngüde ise  aile ve ev alanlarınız hareketlenirken, yeni bir eve geçme veya taşınma planınız varsa, koşullar daha çok sonbaharla birlikte oturacak.

YENGEÇ  BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI

Yılın ilk çeyreği, bilhassa Şubat ve Mart ayları ilişkileriniz, duygusal alanlar, evlilik veya eşinizle alakalı konularda önemli değişimlere, yeni kararlara geçiş yapmanız söz konusu. Aile kurmak, bir ailenin içinde bulunma isteğiniz bu yılın sonbaharıyla artacak olsa da, yılın ana planı kişisel göstergeleriniz ve arzularınız üzerine de fazlasıyla odaklanacağınıza işaret etmekte. Bağlandığınız biri veya eşiniz, partneriniz için yapmadığınız, durdurduğunuz bir konuda adım atmaya, kendi beklentilerinizle birlikteliğinize olan sorumluluklarınızı dengelemeye çalışacaksınız.

Çocuklar veya eviniz, ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili sorumluluklardan ve yüklerden hafifleyerek daha çok kişisel alanlarınıza da önem verme arzunuz yükseliyor. Bu durum çevreniz adına sizde görmeye alışık olmadıkları bir yenilenme olduğu için etrafınız ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde dengeler değişebilir. Şubat, Mart ve Ağustos, Eylül döngülerinde tutulmalarında tetiklemesiyle yenilenme ve duygusal alanlarda önemli kararlar alma süreçlerinden geçebilirsiniz.

İlişkiler adına yaz ayları özellikle bekar Yengeç’ler için ilginç kararlar ve adımlar getirebilir. 14 Temmuz ile 30 Ağustos arasında Mars’ın burcunuzla yapacağı etkileşim sizi cesur adımlara, ani tartışma ve kararlara sürükleyebilir. Bu aralıkta atacağınız adımların sonuçlarını özelikle Eylül ayında almanız söz konusu. Eylül ayında burcunuzda yerleşecek Venüs ile daha çekici ve flörtlere dönük olabilirsiniz. Özellikle bekar Yengeç burçları bu sene Eylül ayında karşı cinsin ilgisini yoğun şekilde çekebilirsiniz.

2017 yılında yakın çevrenizde bulunan ama daha önce fark etmediğiniz kişilerden ilgi görmeniz, arkadaş çevrenizin genişlemesi, yeni bir çevre veya gruba dahil olarak farklı insanlarla tanışma etkileriniz yüksek. Özellikle Eylülden itibaren yabancılar, farklı kültürden gelen kişilerle temaslarınız, görüşmeleriniz artabilir. Bu süreçte bilhassa yılın ikinci yarısı arkadaşlarınız vasıtasıyla tanıştığınız yeni insanlarla görüşme, flört veya ilişki yaşama söz konusu. Kısacası ilişkiler adına radikal ve keskin kararlar alabilir, daha önce denemediğiniz, yapmadığınız şeyleri daha cesur şekilde hayatınıza alabilirsiniz.

YENGEÇ  BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

2017 yılı Yengeç burçlarına kariyer ve mesleki alanlarda yeni hedefler, sorumluluklar ve yoğun bir tempo ile geliyor. İş alanlarınıza 26 Şubattan itibaren dokunmaya başlayacak olan Satürn ile bu yıl özellikle Şubat ile Haziran arası çok çalışma, sorumluluk alma ve bir çok önemli iş deneyimi elde ederken, yılın ilk yarısı ancak çalışarak başarılı olma söz konusu olacak.

Bir süredir devam eden meslek değiştirme, yeni bir alana geçme, kendinizi farklı ama sevdiğiniz istediğiniz bir alanda yeniden yapılandırma isteğiniz varsa, bu yılın özellikle ilk yarısı koşullar sizi bu hayalinizi gerçekleştirmeye adeta mecbur edebilir. Öncelikle yılın ilk iki ayını iş ve kariyer konularında dikkatli geçirmelisiniz. Satürn Ocak ve Şubat aylarında meslek alanlarınızda sizi oldukça zorlayabilir. Ani bir kararla işten ayrılma, değişen bir mevki veya durumu kabul etmeme söz konusu. Diğer yandan bu süreçte alacağınız bir terfi veya yükselme bilin ki çok çalışma ve ekstra yükler ve sorumluluklar da getirecek.

2017 yılı bilhassa ilk yarısında ama genel etkiler içinde iş yükleriniz artabilir, sizin hevesli olmadığınız sorumlulukları fazladan size yükleyebilirler. Bu durumda öğrendikleriniz ve tecrübe ettiğiniz konular belki de bir ömür boyu işinize yarayacak olsa da yılın ilk altı aylık döngüsünde mesleki konularda yeni sürece adapte olmanız kolay olmayacaktır. Kariyer ve iş alanlarınızda mücadele ve sık karşınıza çıkabilecek sorunlarla fazlasıyla uğraşmanız gerekeceği içi özel hayatınız ve kişisel alanlarınızla iş dengelerinizi bu sene iyi ayarlamanız ve planlı olmanız hayli önemli.

Venüs, 4 Mart ile 14 Nisan arasında geri harekette kalacak. Bu süreci maddi konularda riskli yatırımlar yapmadan, pahalı alımlardan uzak durarak geçirmek yerinde olacaktır. Ev ve araba gibi yüksek miktarlar içeren alım ve satımları Venüs gerileme dönemine denk getirmemeye gayret edin. Bu yıl ki Merkür gerilemeleri içinde 13 Ağustos- 5 Eylül arasında gerçekleşecek olan retro sizin para alanlarınızda oluşacak. Bu tarih aralığında parasal işlerinize, kredi ve benzeri bankacılık konularına dikkat etmeniz ve mümkünse finansal konularda önemli yatırım ve işleri Ağustos Merkür retrosuna denk getirmemeniz yerinde olacaktır.

2017 Eylülden itibaren burç değiştirecek Jüpiter kariyer ve iş alanlarınızı rahatlatacak. Ancak bu sürece kadar sakin olmalı ve fevri ve agresif kararlar vermeden önce iki kere düşünmelisiniz. Gayrimenkul sektörü, emlak alanları, inşaat sektörü ve yan alanlarıyla ilgili işleriniz varsa, yılın ilk yarısı bir çok sıkıntıyla uğraşmanız gerekebilir ama sonbaharla birlikte gelişim gösterecek ve kazanç sağlayacak projeler içinde olabileceksiniz.

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Gül efe 10 Şubat, 2017 at 19:36 Cevapla

    Şebnem hanım bir yıldır çok zor durumdayım. Eşim başka bir kadınla imam nikahlı bir ev açtı. Beni darp etti. Kaburga kemiği kırığı yaralama yüzünden hapis cezası aldı. 5 yaşındaki ikiz oğullarımı annesine götürdü. 10 aydır görmüyorum. Okumadığım dua kalmadı. Ailem oğullarımı istemiyor. Çaresizim. İkinci evliliğim. İlk evliliği dende ikiz kızlarım var. 15 yaşında. Babalarına vermek zorunda kaldım. Akibetimi neye karar vereceğimi bilemiyorum. Boşanma davası 6 nisanda. Tehdit ediliyorum. Yeni bir evlilik yapmam için baskı var ailemden. Neye odaklanım bilemiyorum. Yaşamla ölüm arasında araftayım. Çaresizim. Çok paramı döktüm. Büyü var diye. Dönsün diye. 2.yuvam yıkılmasın diye. Elimi tutun uçurumun kenarında yürüyorum.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *