Akrep Burcu veya Yükselen Akrep

2018 Genel Etkiler

Sevgili Akrep Burcu  veya Yükselen Akrep, 2018 yılında maddi konular, finansal alanlarda yeniden yapılanma yılından geçeceksiniz. Hayata bakış açınız, değerleriniz, değer verdiğiniz konu ve kişilere olan ilgi alanlarınızı gözden geçirme ve yeniden oluşturma döngüsünden geçeceksiniz. Son iki yıldır artan sorumluluklar, isteklerinizle yapmak zorunda olduklarınız arasında seçimleriniz bu sene duygusal ve ruhsal olarak algılarınızın ve bakış açınızın değişmesiyle yeni bir dönemi size başlatmakta.

Maddi konularda temkinli olmanız, yatırım konuları, genel giderler açısından planlı hareket etmeniz gereken bir sene olacak. Diğer yandan şartları yeniden belirleme, kişisel gelişimde önemli bir yol alma etkileriniz hayli güçlü. Eski konular, bitmemiş işleri toparlamak ve düzene koymak adına planlama yapma yeteneğinizin geliştiği bir sene olacak. Ancak önemli bir durumu başlatmak veya iş ve kariyerle ilgili büyük bir değişimi hayata geçirmek adına acele etmeyin. İzleyerek adım atmanız, bildiğiniz konularda ilerlemeniz gereken bir sene olabilir bu yıl. Bu nedenle anlamadığınız bir konuda yatırım yapmak veya proje üretmek için şartları iyi değerlendirmeniz önemli olacak. Duygusal konularda kendinizi güvende hissetmek sizin için öne çıkıyor. İlişkilerde romantik ve duygusal adımlardan ziyade daha reel bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Özellikle Eylül ayından itibaren evlilik kararı alabilir veya ciddi bir ilişkiye geçebilirsiniz. Sonbahar aylarında duygusal ilişkilerinizde hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Akrep Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Bu yıl ilişkiler ve aşk alanlarında gizlilikler, kendinize sakladığınız durumlar, sizin adınıza vurgulu olabilir. Vedik astrolojiye göre geçen yıl boyunca burcunuzda konaklayan Satürn sizi çok yormuş ve ilişkiler, hayata bakışınızda önemli bildiğiniz bir çok konu ve etkiyi yeniden yapılandırmanıza neden olmuştu. Bu yılın özellikle ilk yarısında acele etmeden ve biraz da izleyerek ilerlemek ve gerek ilişkiler gerekse duygusal olarak hissettikleriniz adına hızlı ve fevri kararlar almadan, akılla hareket etmeniz gereken bir süreç var önünüzde.

2018 yılının genel etkileri yılın ilk yarısı için özellikle duygusal hayatınız adına sizi biraz daha arkada kalmaya, izlemeye, anlamaya yönlendirmekte. Duygusal olarak hissettikleriniz değişebilir, kararlarınızın stabil olması bu dönem çok kolay olmayacaktır. Kararlarınızda emin olsanız şartlar değişmeye çok açık olacak ki evlilik, duygusal konularda önemli adımlar, ilişkilerle ilgili daha net kalıcı adımlar atmak için 2018 yaz aylarından itibaren hatta ağustostan itibaren hareket etmeniz yerinde olacaktır. Burcunuzun yöneticisi Mars’ın Haziran sonuyla birlikte gerilemeye başlaması öncelikle aile, ev ve yuva alanlarınızda hatta ebeveynlerinizle ilişkilerinizde veya onların sağlıklarında var olan problemleri yüzeye çıkarabilir. Öte yandan Temmuz’un tamamı ve 27 Ağustos’a kadar olan dönem de ev hayatınızda hayli hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu yıl Jüpiter ve Venüs’ün ayrı zamanlarda olsa da uzun sürelerle gizlilikler alanlarınızda bulunacak olması, duygusal konularda kendinize ait sırlarınız olabileceğine işaret ederken, kimsenin sizi anlamadığını düşünmenize de neden olabilir. İlişkilerde kendinizi rahat hissetmemek, kendinizle kalma arzunuzun artması tüm bu konular özelikle yılın ilk yarısı belirgin olacaktır. Bu süreç kadınlarla ilgili sorunlar yaşanmasına; kız arkadaşlar, kadın meslektaşlar hatta dostluklarda gizli rekabetlerle uğraşmanıza, ummadığınız kişilere karşı gardınızı almak zorunda kalmanıza neden olabilir.

2018 yılında ilişkilerinizde bakış açınız farklı bir yöne kayarak, ilişkilerde aradıklarınızı, beklentilerinizi değiştirmenize neden olacak. Öncelikle maddi veya fiziksel beklentileriniz yerine daha ruhani, içten ve sizi duygusal olarak besleyecek, ilahi anlamda uyum sağlayacağınız, sizi yormayacak bir ilişki veya partner arayışınız öne çıkacak. Hali hazırda devam eden ilişkinizde, evliliğinizde sizi sürekli yoran, zorlayan, sınırlarınızı ihlal eden bir partnerinizin varsa bu kişiyle de yollarınızı ayırabilirsiniz. Bu yıl hayatınızın her alanında yüklerden kurtulma ve sizi yoran, yük oluşturan kişilerle çizgilerinizi ayırarak kendinizi özgürleştirme etkileriniz aktif olacak.

Akrep Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Akrep ve Yükselen Akrep,  2018 yılı maddi konular, finansal alanlarda odak noktanız olacak. Parasal konularınızı gösteren alanda Vedik Astrolojiye göre yıl boyunca konaklayan Satürn kazançlarınızı denklemek, parasal konularda kendinizi dengeye koymak ve hedeflerinizi tutturmak adına çok çalışacağınıza işaret etmekte. Öte yandan giderler alanızda 2018 Ekim ayına kadar oturacak Jüpiter ile giderler ve masraflar açısından gelir ve giderlerin dengelenmesinin önemli olduğunu yılın göstergeleri işaretlemekte. Giderler sizinle direk bağlantılı olmayan konuları kapsayabilir. Örneğin, ailenizle ilgili sizin dışındaki harcamalar, giderler, gelir gider bütçelemenizi yeniden organize etmenize neden olabilir. Bu yıl sağlıkla ilgili konularda da sizinle veya aile bireylerinizle ilgili durumlar nedeniyle sağlık harcamalarınız planlarınız dışına çıkabilir. Diğer yandan iş ve mesleki konularda uzun vadeli planlarınızı gerçekleştirmek adına da özellikle yılın ikinci yarısı güzel etkileriniz var.

Yurtdışı konuları , yurtdışı bağlantıları, hukuki konular, eğitim ve akademik işleriniz, yayıncılık ve benzeri konular, hizmet sektörü ve sağlık sektöründeki işleriniz bu alanlarda çalışan Akrep burçları (yükselen ve Ay Akrep de dahil olmak üzere) yılın ikinci yarısı hızlı bir tempoya gireceksiniz ve bu alanlarda bekleyen, ilerlemeyen işleriniz varsa hız kazanacaklar.

2018 yılı tutulmaları serisi 31 Ocakta başlarken, yılın ilk tutulması kardeşler, arkadaşlar ve hayatınızdaki hedeflerinizle bağlantılı konularla, yurtdışı ve yabancılarla ilgili alanlarınızı hareketlendirecek. Kardeşleriniz veya arkadaşlarınızla yürüttüğünüz işleriniz varsa yeni bir dönem bu yıl başlıyor ve bu ilişkilerde tamamlayarak, çözmeniz ve netleştirmeniz gerekenleri yılın ilk 4 aylık diliminde halletmiş olacaksınız. Temmuz tutulmaları ise yurtdışı konuları, babanız, babanızla ilgili konu ve durumlar, eğitim, akademik alanlar, turizm ve benzeri konularda hareketli zamanlar geçirmenizi sağlayacak.

Haziran başında girişimler alanınıza geçecek olan Mars, burcunuz yöneticisi olarak dikkatinizi girişimlerinize, medya ve basın alanlarına, bilişim ve teknolojik alanlar ve bu alanlardaki girişimlerinize, yayıncılık ve eğitim konularına, iletişim ve pazarlama konularına yöneltmenize neden olacak. Haziran bu konularda aktif ve efektif sonuçlar almanız adına hızlı gelişmeler vaat etmekte. Diğer yandan 26 Haziran da başlayacak Mars Retro ile 27 Ağustos’a kadar bu konularda biriken duran eski konular yeniden gündeminize gelebilir. Bu süreçte çalışma temponuzu düzene koymak ve kendinizi yormamak önemli olacak zira sağlığınız açısından Temmuz ve Ağustos ayları hassas etkiler var. Temmuz ve Ağustos ayları sürecek Mars Retro’su sizi analitik ve planlı olmaya davet ederken, bir süredir ele almadığınız bir çok konuyu veya yarım işinizi de bitirme, sonuçlandırma şansı getirecek.

Temmuz ayında kariyer alanınızda konaklayacak Venüs, bilhassa yükselen burcu Akrep ve Ay burcu Akrep olanlar adına güzel etkiler verecek. İş teklifleri, yeni iş olanakları, devam eden işinizde güzel gelişmeler söz konusu olabilir.

Ekim başıyla birlikte Jüpiter burcunuza geçiyor ve yine Vedik astrolojiye göre yükselen burcu Akrep veya Ay burcu Akrep olanlar için hayli şanslı bir dönemi başlatıyor. Sonbahar aylarından itibaren kilo alımına dikkat etmeniz gerektiği bir yana, iş, iş kontakları, eğitim, yurtdışı konuları, seyahatler, hukuki konular gibi bir çok alanda hayatınızda daha akıcı ve destekli bir dönem başlayacak. Çalışmıyor bile olsanız, çocuklarınız veya eşinizin genel olarak hayat kalitesinde veya işlerinde rahatlama sizi de rahatlatacak.

Sevgili Akrep burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *