Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

2018 Genel Etkiler

Sevgili Aslan Burcu  ve Yükselen Aslan, bu yıl ilişkilerle ilgili bakış açınızı yeniden değerlendirme yılı olacak. Özellikle yükselen Aslan burçları bu etkiyi biraz daha yoğun hissedebilir. Çocuklar, çocuk sahibi olmakla ilgili deneyimlerinizi, bakış açısınız da yeniden gözden geçirme veya çocuklarla ilgili konularda daha fazla sorumluluk alma, söz konusu. Bekar Aslan burçları ilişkilerinde beklentilerini yapılandırma sürecindeler. Ayrıca kişisel gelişim konularında ilginç deneyimler elde edebilirsiniz. Ocak ve Şubat aylarında etkin olacak tutulmalar, kendi içinize çekilme, düşmanlar veya rakiplerle ilgili görmeniz gerekenlerle yüzleşme getirebilir. Yurtdışı alanlarında iş ve projeleriniz varsa yılın ilk çeyreği bu alanlarda ani gelişmeler gelebilir. Planladığınız ama uygulamaya fırsat bulamadığınız girişimleriniz atılımlarınız adına sonbahar ayları desteklisiniz, özellikle Ekim ve Kasım aylarında etkin olacak Venüs gerilemesi eski bir projeyi, girişimi tekrar gündeminize getirebilir. Kardeşler, yakın arkadaşlar, temas haline olduğunuz, sizin için önemli insanlardan oluşan kişisel alanlarınızda genişleme, farklı ilginç dostluklar kurma, yeni bir çevrede farklı insanlarla özel kontaklar deneyimleme şansınız olacak. Size yakın olan birinin kardeşiniz veya kardeşiniz gibi gördüğünüz birinin hayatında önemli bir başarı sizi de mutlu edebilir. Uzun süredir üzerinde düşündüğünüz ama adım atamadığınız konularda yaz başı ve sonbahar başı Haziran ve Eylül aylarında birden harekete geçmeniz söz konusu. Halkla ilişkiler, basın, medya veya TV gibi alanlarla, yayıncılık, sosyal medya konularında önemli başarılar elde edebilir, önemli bir çıkış yapabilirsiniz.

Aslan Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Bu yıl ilişkiler alanınızda yıl boyunca oturacak olan Satürn, ilişkilerde sizi yalnızlaştırabilir. Sizi yoran, zorlayan her türlü ilişki ve kişiden uzaklaşma potansiyeliniz hayli yüksek. Kişisel alanlarınızı keşfettiğiniz ve yine kişisel alanlarınıza herkesi almak istemeyeceğiniz bir yıl geçireceksiniz. İlişkilerinizde devam ederken kalıcı olması sizin için önemli olacak. Devam eden birlikteliğiniz varsa, bu ilişkinin hayatınızdaki yeri, partnerinizle duygusal bağlarınız gibi ilişkinin derinliğini fark etmeye çalışmak sizin için önemli olacak. Bilhassa Mart ayına kadar devam edecek bu sorgulama sürecinde yük olarak gördüğünüz bir ilişki, öylesine devam eden bir beraberliğiniz varsa bitirmeye, son vermeye eğilim edebilirsiniz. 2018 yılında Satürn sizi ilişkiler, aşk ve duygusal konularda sorumluluklarınıza dönük olmaya çağırmakta. Eğlence ve bakit geçirme üzerine olan her türlü duygusal bağınız hatta arkadaşlıklarınızı koparmaya dönük olacaksınız. Bir beraberliğin, arkadaşlığın size ne fayda verdiğini, hayatınıza ne kadar dokunduğunu sorgulama eğiliminiz olacak. Kalıcı ilişkilere, kalıcı arkadaşlıklara dönük olacağınız bir yıl geçireceksiniz. Bu süreç aynı zamanda çok da önem vermediğiniz ya da nereye gittiğini pek de düşünmediğiniz bir ilişkinizi daha ciddi bir alana beklemediğiniz şekilde taşıyabilir. Kendinizden ummadığınız biçimde beraberliklerinizde sorumluluk taşımaya yönelebilirsiniz. Öte yandan çocuklar, çocuklarla ilgili konularda da sorumluluklarınız, üstlendikleriniz artacak. Duygusal hayatınızda keyif almaktan ziyade çözüm odaklı olarak, düzenli hareket etmeye yönelmek durumunda kalacaksınız. Kısacası 2018 ilişkiler açısından sizi sorumluluklarınız adına sınayacak.

Bu yılın aşk ve ilişkiler adına şanslı zamanları Venüs’ün ikili ilişkiler evinizde konaklayacağı Şubat ayı ve burcunuzda bulunacağı Ağustos ayı olarak sıralanabilir. Eğer bekarsanız bu aylarda ilişkile adına şansınız artacaktır. Evli ise veya halen devam eden bir ilişkiniz varsa, bu yıl Şubat ve Ağustos aylarında sevdiğinizle güzel vakit geçirme, sorunlarınızı çözme ihtimaliniz yüksek olacak.

2018 yılı tutulmalar serisinde 15 Şubat tutulması evlilik ve eşinizle ilgili alanlarda gerçekleşiyor ki eşinizin iş veya dünyevi alanlarında yakalayacağı önemli bir başarı, halledilecek bir iş sizi sevindirebilir veya onun tarafında olan bu gelişmelerin size de faydası olabilir. 15 Şubat tutulması ilişkiniz, evliliğiniz adına devam eden bir sorununuz varsa bu noktada radikal kararlar almanıza ve eyleme geçmenize de neden olabilir. Bir süredir ilişkinizde devam eden sıkıntılarınız varsa Şubat tutulması civarında dikkatli olmanız gerebilir. Genel olarak tutulma sırasında Jüpiter’in desteği sizinle olacağı için ilişki alanlarınızda var olan sorunları çözmeye ve toparlamaya yönelik davranmanız, çözümsel yaklaşımlarla ilişkinizde yeni bir dönem başlatmanız da söz konusu.

Eylül ayında ilişkiler adına hayli artan şansınız ile arkadaşlarınız veya çevrenizden birisi vasıtasıyla tanışacağınız biri sizi etkileyebilir. Akabinde Ekim ayında aynı alanda gerilemeye başlayacak Venüs, ilişkilerinizde 5 Ekim ile 16 Kasım arası sorunları büyütmeden hareket etmeniz gerektiğine işaret etmekte.

Venüs gerilemesinin biteceği 16 Kasım dan itibaren aşk ve ilişkilerle ilgili hayatınızda ani değişiklikler başlayabilir. Jüpiter’in de ilişkileri büyüten, kısmetli hale getiren bir yere geçmesiyle senenin başından beri devam eden durağan ve hep sorumluluklarınıza dönük olan enerjiler rahatlamaya, ilişkilerde yeni gelişmeler oturmaya başlayacak.

Aslan Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslan,  bu yıl girişimci yönlerinizin öne çıktığı bir sene geçireceksiniz. Sanat, estetik, dekorasyon, yayıncılık, eğitim, basın, TV, iletişim gibi konularda işleri olan Aslan burçları ile otomotiv sektöründe çalışanlar için hareketli ve kısmetli bir sene geçirme potansiyelleri hayli yüksek. Özelikle Eylül ayından itibaren iş ve kariyer alanlarında başarılı bir dönemi yakalamanız söz konusu. Kariyer alanınızı yöneten Venüs’ün gerileme içine gireceği Ekim ayının tamamı ile Kasım ortasına kadar olan dönemde işiniz, kariyerinizle ilgili tamamlamanız gereken konuları düzenlemek adına güzel  fırsatlar oluşacak. Ancak bu aralıkta yeni bir iş başlangıcı destekli değil.

İş ve kariyer alanınızda yılın şanslı zamanlarından birisi 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında Venüs’ün iş ve kariyer konularında sizi destekleyeceği zamanlar olacak. Şubat ve Mart aylarında ise üstü kapanmış bir iş konusu, eski bir teklif, yarım kalmış bir görüşmenizin sonuçlanması, yeniden revize olması, ele alınması söz konusu.

2018 de kariyeriniz açısından dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi kararsızlıklarda kalmadan, tamamlayacağınız, sonuca ulaşacaklarınıza yönelmeniz olacak. Bilmediğiniz, emin olmadığınız iş ve sektörlere girmemeye bakın. Hevesle başladığınız işlerde şevkiniz kırılarak devam etme isteğinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle başlamadan önce yıl boyunca tüm işlerinizde öncelikle planlama yapmaya önem vermeniz gerekmekte.

Haziranda meslek ve iş alanlarınıza geçecek olan Mars, size bağlı çalışanlar, çalışma arkadaşlarınızla ilişkiler adına dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamakta. İş konuları hızlanıp, iş yerindeki koşturmalarınız hayli artacak. 26 Haziran da aynı yerde başlayacak Mars Retrosu ise iş ve mesleki konularda eski mevzuları yeniden gündeme getirebilir. Diğer yandan Mars Retrosunun başlayacağı 26 Hazirandan itibaren bilhassa Temmuz ayında taşınma, taşınmayla ilgili ani bir karar alma veya mecbur kalma durumunuz söz konusu olabilir. Normal koşullarda Mars gerilemesi sırasında taşınma ve benzeri evle ilgili eylemleri tavsiye etmiyorum ve ev alma, taşınma gibi konulara mümkün olduğunca Mars gerilemesinin biteceği 27 Ağustostan itibaren ağırlıklı vermeye gayret edin.

Eylül sonuyla birlikte emlak sektörü ve ev ve yuva alanlarınızla ilgili konular taşınma ve benzeri durumlar çok daha akıcı etkilere maruz kalacak ve Eylül ayında ev alımı veya satımı söz konusu olacak. Bu yıl ev alımı ve taşınma açısından en uygun ay sizin için Eylül ayı olarak dikkat çekmekte.

Sevgili Aslan burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *