Balık Burcu veya Yükselen Balık

2018 Genel Etkiler

Sevgili Balık Burcu veya Yükselen Balık, 2018 kariyer ve iş alanlarınızda yeniden yapılanma, sahip olduklarınızı gözden geçirme ve  değişim etkilerinden geçiyorsunuz. Evlilik ve ilişkiler açısından bu yıl sorumluluklarınız veya partnerin, eşin sizden beklentileri artarken, kendi istekleriniz ile yapmanız gerektiğini düşündükleriniz arasında karar vermeniz gerekebilir.

Bu yapılanma döneminde sosyal alanlar, arkadaşlar, çevrenizle olan ilişkileriniz yenileniyor. Bir süredir size yük olan veya taşımak istemediğiniz kişi veya durumlar varsa özellikle Şubat ayı ile birlikte hayatınızda aktif olacak yenilenme döngüsüyle gereksiz kişileri yaşamınızdan çıkarmanız söz konusu. Maddi konularda miras, kira gelirleri, aileden gelen veya beklediğiniz gelirleriniz veya eşinizden size aktarılan kazançlarınız adına şartlar güzel gelişmeler sunacak. Kendi kazançlarınız veya rutin gelirleriniz açısından  26 Haziran ile 27 Ağustos arasında dikkatli olmanız, riskli bir yatırım yapmamanız doğru olur. Parasal konularda yaz aylarında gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz gerekiyor ki Eylül’den itibaren şartlar tekrar toparlanacak.

Balık Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Sevgili Balık burçları ve yükselen Balıklar bu yıl aşk ve ilişkiler adına önemli dönüm noktalarından geçeceksiniz. Öncelikle her türlü ilişkiniz dostluklar, arkadaşlıklar, sevgili ilişkiniz, partner ve eşinizde dahil hayatınızda olan insanları gözden geçirme ve yeniden yapılanma dönemi sizin için yıl boyunca aktif olacak.

Hayatınızda size yük olan, değerinizi anlamadığına inandığınız kim varsa çıkarma, bağları koparmaya dönük olacaksınız. İlişkilerinizde yeni bir yol planı yapmanız gerekiyor. Taşınmaması gerekenleri, size yük olanlardan  kurtulma veya ayrışma döngüsü bu yıl baskın olacak. Bu süreçte tutulmalar sizin için hayli etkin çalışabilir. Öncelikle hemen yılın başındaki Ocak tutulması 31 Ocakta gerçekleşiyor ve etkisini 20 Ocaktan itibaren hissetmeye başlayacaksınız ve Mart ayına kadar da tutulma etkilerini yaşamaya devam edeceksiniz. Bu süreçte sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve arkadaşlıklarınızla ilgili yenilenme dönemi etkin olurken, duygusal konulardaki hedeflerinizi özellikle ilişki düzeyinde yapmak istediklerinizi yeniden belirlemeniz söz konusu. Bu bağlamda keskin kararlar alabilirsiniz. Ocak tutulmasının hemen arkasından 15 Şubat Güneş tutulmasıyla bir süredir gizlediğiniz veya sizden gizlenen bir ilişkiyi, duygusal konularda bir durumu aniden görmek ve yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Ruhsal açılımların oldukça güçlü bir biçimde sizi etkileyeceği Şubat tutulması ile neyi görmeniz gerektiğini sorgulamanız, neden yaşadığınızdan ziyade fark etmeniz gerekenlere yönelmeniz gerekiyor.

Hemen Mart başında burcunuza geçecek olan Venüs, dikkat çekeceğiniz, ilgi göreceğiniz bir süreçten geçmenizi sağlayacak. Hoşlandığınız birinin ilgisini çekmek, bekarsanız bir ilişkiye başlamak, devam eden bir ilişki de romantik ve güzel bir süreç yaşamak adına rüzgarlar sizden yana esebilir.

Bu yıl ilişkiler ve yeni başlangıçlar adına gelişmelere açık diğer bir dönem de Haziran ayı olarak sizin için vurgulu olacaktır. Venüs’ün aşk ve ilişki alanınızda yaptığı yolculuk ile yaz aylarına bekar başlasanız dahi bu süreci çift olarak tamamlamanız veya geçirmeniz olası. Sosyal çevreniz, arkadaş ilişkilerinizi gösteren alana Haziran ayında yerleşen Mars ile ilişki alanınızdaki Venüs’ün etkileşim içinde olması yaz aylarının sizin için aşk ve duygusal konular açısından hayli hareketli geçmesine neden olacak görünüyor.

Yaz ayları ilişki, çocuk, çocuk sahibi olma veya bu yolda karar verme, hamile kalma gibi ilişkiler, evlilik ve duygusal alanlarla bağlantılı konularda sizin için hayli aktif geçecek. Haziran ayının yoğun temposundan sonra Temmuz tutulmaları ilişki ve aşk konularında gelişmeler yaşamanıza, bir ilişkiyle ilgili kararsızlıklarınız varsa bilhassa Temmuz sonu gerçekleşecek tutulma ile hatların ve niyetlerin sizin için yerleşmesine, ilişkiye, evliliğe çok daha net ve ne istediğinizi bilerek bakmanıza neden olacak. Evli iseniz ve çocuk sahibi olma planlarınız varsa bu sene Temmuz ayında çocuk sahibi olma, gebelik veya ihtiyacınız olan bir tedavi ve benzeri bir durumu başlatma etkileriniz hayli yüksek olacak. Bekar veya evli olun her şekilde 2018 yaz ayları Haziran ve Temmuz daha ağırlıklı olmak üzere ilişkiler adına yoğun bir süreç yaşayacaksınız.

Bu yıl evlilik, düğün veya evliliğe geçişte önemli bir adım olan söz, nişan gibi planlarınız varsa ağustos ayı Venüs’ün ilişkiler ve evlilik alanınıza geçmesiyle bu benzer adımlar için destekli olacaksınız. Akabinde Ekim ayında başlayacak Venüs gerilemesi 5 Ekim ile 16 Kasım arası evlilik, nişan gibi organizasyonları bekletmenizi ve ilişkiyle ilgili adımları Venüs gerilemesine denk getirmemenizi önemli kılıyor.

Balık Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Kariyer alanınızda 2018 boyunca konaklayacak Satürn ile iş ve kariyer alanlarınızda artan sorumluluklar, iş yükleri, daha fazla çalışma durumu söz konusu olacak. Hayatınızdaki hedefleri yeniden gözden geçirirken, bir yandan da statünüz adına kuvvetli dönüşüm etkileriniz hayli faal olacak. Özellikle yükselen burcu Balık olanlar, iş hayatlarında değişim ve dönüşüm döneminden geçeceksiniz. Bu döngü içinde yeni bir iş planı yapmak, yeni bir sektöre geçmek, bir süredir düşündüğünüz ama geçmeye veya adım atmaya cesaret edemediğiniz bir konuda güçlü adımlar atmak, iş hayatınızda köklü değişimler yapmak gibi önemli kararların aktif olacağı bir sene sizi beklemekte.

Bu süreçte ilk etap 2018 Ocak sonu ve Şubat aylarında tutulma etkileri ile tetiklenecek. Hedefleriniz ve hayatınızdaki amaçları gösteren yerde gerçekleşecek yılın ilk tutulması ve ardından 15 Şubatta gerçekleşecek ikinci tutulma ile iş ve kariyer alanlarınızda önemli değişimler ve yeni gelişmeler yaşanabilir.

2018 Mart ayı bu yıl kariyer ve iş alanlarınızda değişim etkilerinin sizin adınıza tetiklendiği bir döneme işaret etmekte. Kariyer alanınızda konaklayan Satürn’ün yanına misafir olan Mars ile Mart ve Nisan ayları yorucu ve hayli hareketli bir tempo içine girebilirsiniz.

Haziran ayında parasal kazançlarınızla bağlantılı etkileşime geçecek olan Mars, kazançlarınız ve kazançlarınızla alakalı hedefleriniz adına yeni gelişmeleri hızlı biçimde hayatınıza katabilir. Haziran ayından itibaren Kasım sonuna kadar kalacağı bu noktada maddi konularda gelişme ve bereket verebilir. Öte yandan 26 Haziran ile 27 Ağustos arasında gerileme içine girecek olan Mars bu aralıkta parasal konularda dikkatli olmanızı gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız gerekliliğini göstermekte.

Eylül ayından itibaren ortak kazançlar, eşiniz, aileniz veya ortak gelirleriniz vasıtasıyla size gelen gelirler ve parasal alana yerleşecek olan Venüs, Eylül ayından itibaren başkalarından gelecek maddi getirileri desteklerken prim, komisyon, satış kotaları veya maddi hedeflerinize ulaşmak adına size 2018 sonuna kadar fırsatlar yaratacak. Bu süreç 2018 yılı maddi alanlarınızda destekli olacağınız güzel zamanlardan biri olacak. Ancak Venüs’ün gerileme içinde olacağı 5 Ekim ile 16 Kasım arasını iyi yönetmek ve borç alacak dengesini iyi kurmak gerekmekte. Venüs gerilemesi döneminde krediler, bankacılık işlerinizde dikkatli ve özenli olmanız ve riskli adımlar atmamanız gerekiyor. Ancak gerileme sonrası hızlanan parasal konular 2018 yılını maddi konularda beklentinizin üzerinde geçirebileceğinize işaret etmekte.

Sevgili Balık burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *