Başak Burcu veya Yükselen Başak

2018 Genel Etkiler

Sevgili Başak Burcu  ve Yükselen Başak, Satürn 2018 yılında ev ve aile alanlarınızla, iş ve sosyal konulardaki dengenizi kurmanızı sizden talep edecek. Arkadaşlıklarınız ve  sosyal çevrenizle ilgili yeni bir döngüyü deneyimleyerek farklı bir çevreye girme, sosyal alanlarınızda değişiklik yaşamanız söz konusu. Bilhassa 31 Ocak tutulmasını takiben, yaşamınızdaki hedefleriniz, yapmak istediklerinizle ilgili yeni koşullar belirebilir. Şartların değişken olduğu bir sene geçireceksiniz. Bu yıl ev ve aile alanlarınızda sorumluluklarınız artıyor. Aile büyükleriniz, ebeveynlerinizle ilgili yükleriniz artarken, onlarla yıl içinde daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

Organizasyon yönünüz açığa çıkacak ve yıl boyunca planlı hareket etmeye şartlar sizi zorlayacak. Kariyer ve iş alanlarınızda yaz aylarında sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarına dikkat etmeniz ve iş konularında riske girmemeniz yerinde olur. Mart ve Nisan aylarında ev, aile ve aile büyükleriyle ilgili konularda sorumluluklar alabilir, dikkatinizi kendi alanlarınıza ve aileye yöneltmeniz gerekebilir. Maddi konularda Eylül ayında güzel fırsatlar var. Ekim ve Kasım ayında ise ilişkiler ve aşk hayatınızda eski konular, eski ilişkiler yeniden gündeminize oturacak. Önceden başlayan veya yaşanan bir ilişki veya birliktelik tekrar karşınıza çıkabilir.

Başak Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

2018’in hemen başında Şubat ve Mart ayları ilişkiler, ev ve ailenizle duygusal hayatınız arasında yapmanız gereken düzenlemeler ve önem sıranız sizi adeta sınayacak. Mart ayında karşı burcunuzda yerleşecek Venüs ile ilişkiler açısından yoğun ve ilgi çektiğiniz bir dönem geçireceksiniz. Aynı süreç aile, ebeveynler ve aile içi sorunlar adına iyi yönetilmesi gereken bir döngüye işaret etmekte. Bu yıl ailenize olan sorumluluklarınızla, ilişkileriniz, duygusal ihtiyaçlarınız arasında kalma eğilimleriniz hayli yüksek olacak. Tanıştığınız veya bir süredir hayatınızda olan birine karşı ailenizden gelebilecek tavırlar sizi zorlayabilir. Sevdiğinizle aileniz arasında denge kurmanız gereken bir yıl geçireceksiniz. Benzer etkiler evli Başak burçları içinde söz konusu olacak. Benzer biçimde onlarda eşleri ile ailelerine olan sorumlulukları ve aileden gelen talepler arasında kalabilirler. Bu süreçte ayrımları iyi yapmak ve dengede kalmak, her iki tarafla da mesafeyi iyi korumak gerekmekte.

Öte yandan süregelen ilişkiniz veya evliliğinizde duygusal beklentileriniz bu yıl değişebilir, ilişkide duygusal olarak daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyduğunuz ve kendinizi ilişkinin hangi bölümünde olduğunu görmek istediğiniz bir süreçte bulabilirsiniz. Aşk konularında daha kesin ve net olduğunuz bir yıl yaşayacaksınız.

Yaz aylarında Haziran başında Mars’ın aşk alanınıza geçmesiyle ilişkiler ve aşkla ilgili bölümler hayatınızda hızla değişmeye başlayacak. Öncelikle hızlı sonuç almak isteyecek, ilişkinizdeki eksikleri daha net ve keskin biçimde görebileceksiniz. Mars bu süreçte sizi karşı cinsle etkileşimlerinizde mantıklı ve hesaplı olmaya davet edecek ki ilişkileri analitik biçimde inceleyeceğiniz bir döngü özellikle Haziran ayında baskın olacak. 26 Haziranda devreye girecek olan Mars gerilemesi özellikle yükselen Başak burçları için ilişkide eski konuların alevlendiği, bir süredir devam eden sorunların öne çıktığı bir sürece işaret edecek. 2018 de bilhassa devam eden ilişkileriniz veya eşinizle birlikteliğiniz adına Temmuz ayını iyi yönetmeniz gerekmekte. Ağustos sonuyla birlikte toparlanacak olan ilişkiler, Eylülden itibaren sizin adınıza çok daha rahat bir boyuta geçecek.

Başak Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Başak ve Yükselen Başak,  kariyer ve iş alanlarınızda hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi, amaçlarınızı yeniden organize ettiğiniz bir döngü bu yıl aktif olacak. 2018 tutulmaları amaçlar ve hedefler alanları ile hobiler ve kişisel gelişimle ilgili konuları hayatınızda vurgulayacaklar.

31 Ocak ve ardından 15 Şubatta gerçekleşecek yılın ilk tutulma serisinde Ocak tutulmasında kişisel gelişim, eğitim ve benzeri alanlar vurgulanıyor. Şubat tutulması ise çalışma alanlarınız, mesleki konular, meslektaşlarınızla size bağlı çalışanlarınızla ilgili konuları hayatınızda aktif hale getirecek. Şubat tutulması sonrası Nisan başına kadar kariyer ve iş alanları hayatınızda vurgulu olacaktır. Haziran ayında Mars’ın burç değiştirmesiyle eğitim, akademik çalışmalar, kişisel gelişim, çocuklarla ilgili konularda çalışmalarınız varsa hızlı bir tempoda olacaksınız. Bu konularda bir süredir başlattığınız ama istediğiniz gibi ilerletemediğiniz konular birden hızlı bir hal alabilir.

22 Mart ile 15 Nisan arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi, iş ortaklıkları ve projeler ile  her türlü anlaşma sözleşmede dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. bu tarih arasında imza ve benzeri işlerinizi mümkün olursa bekletmek doğru olabilir, bekletmek mümkün olmazsa da belgeleri detaylı inceleyip üzerinden geçmeniz gerekecek.

Maddi konular ve parasal işlerinizde, nakit ve likit akışınızda bu yıl Jüpiter’in para alanınızdan gerileyeceği 8 Mart ile 10 Temmuz arasına dikkat etmenizde fayda olacak. Parasal işlerinizde Haziran ve Temmuz ortasına kadar olan bölümde daha titiz ve planlı olmanız yerinde olacaktır.

15 Mayıstan itibaren kariyer alanınıza yerleşen Venüs, iş konularında güzel fırsatlar getirecek. 20 Mayıs ve 20 Haziran arası iş ve kariyer konularında şanslı olduğunuz bir aralık olarak dikkat çekmekte. Bu süreçte yeni teklifler, iş olanakları, proje teklifleri açısından bereketli bir dönem geçireceksiniz. Teknolojik konularda başlatmanız gereken önemli bir iş veya projeniz varsa bu süreçte ilginç fırsat ve teklifler yakalayabilirsiniz.

26 Hazirandan itibaren gerilemeye başlayacak olan Mars enerjisi finansal olarak kendinizi yeniden gözden geçirmeniz adına fırsat verecek. Yeni iş ve girişimler için 26 Haziran dan 27 Ağustosa kadar beklemek gerektiğini vurgulayan Mars ile toparlama, düzenleme ve gözden geçirmeye yönelin ve gerileme sürecini aktif işlerden ziyade daha çok tamamlamaya vakit ayırarak bitirmeye özen gösterin. Mars gerilemesi bitimiyle çalışma, mesleki alanlar ve eğitimle ilgili tüm alanlarınızda rahatlama ve hızlanma gerçekleşecek. Yaz aylarında durağanlaşan iş ve mesleki konular Eylül ile birlikte özellikle yükselen Başak burçları için tekrar hızlı bir tempoya dönüş yapmalarına neden olacak.

Sevgili Başak burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *