Boğa Burcu veya Yükselen Boğa Burcu

Genel Etkiler

Sevgili Boğa Burcu, 2018 yılı  mesleki konular, gündelik alanlar, hizmet sektörü ve sağlıkla ilgili konularda bakış açınızı değiştireceğiniz, yenilikleri hayatınıza alacağınız, fırsatlar ve yeni olanakları deneyimleyeceğiniz bir dönemi sizin için başlatabilir. Yılın ilk yarısı özellikle Ocak ve Şubat ayları maddi konular, finansal alanlarda ani gelişmeler yaşanabilir. Yurtdışı kontaklarınız, yurtdışı teklifleri açısından yılın ilk 3 ayında kontaklarınız artacak. Yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili konularda yine yılın ilk yarısı çözümlemeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. İlişkiler ve aşk hayatınızda iş ve sorumluluklarınız arasında denge kurmanız gereken bir sene olacak. Önceki yıl ilişkiler, çocuklarla ilgili konulara odaklanmıştınız. 2018 sizin adınıza daha çok iş ve mesleki konularda plan ve projelerinize yoğunlaşacağınıza işaret etmekte. İlişkilerle ilgili sonbahar ayları özellikle 17 Kasım ile 6 Aralık arasında eski konular, aşk ve duygusal hayatınız öne çıkarken, sonbahar ise artık hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi daha net belirlediğiniz bir döneme işaret etmekte.

Boğa Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

2018 yılında burcunuz yöneticisi Venüs yaklaşık bir buçuk yıllık bir aradan sonra tekrar gerileme sürecini yaşatıyor. İlişkilerle ilgili kopmanız, yeniden organize etmeniz gereken ne varsa bu süreçte düzenleme, aşk hayatınızda yeni başlangıçlar yapma adına ilginç gelişmeler verebilir. Sonbahar dönemine denk gelecek Venüs gerilemesi 5 Ekim ile 16 Kasım arası ilişkilerinizle ilgili eski konuların ve halledilmesi gerekenlerin gündeminizde olacağına işaret etmekte.  Bu yıl genel olarak ilişki ve aşk alanlarında önemli etkileşim dönemleri daha çok yılın ikinci yarısında, sonbaharla birlikte kendini gösterme eğiliminde olacak. Jüpiter’in Vedik Astroloji‘ye göre burç değiştireceği sonbahar aylarıyla evlilik ve ilişkiler alanınız şenlenecek görünmekte. Devam eden ilişkiniz, beraberliğiniz varsa evlilik kararı alabilir, ilişkinizi daha ciddi bir alana taşıma ihtiyacı duyabilirsiniz. Boğa yükselenler daha ağırlıklı olmak üzere bekarsanız bu yıl evlenme, nişan etkileriniz hayli yüksek. 20 Nisan’dan itibaren burcunuza yerleşecek Venüs ile 20 Nisan ile 14 Mayıs arasında dikkat çekici ve ilişkiler adına çok hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Aşk  ve ilişkiler adına bu aralık oldukça şanslı olacağınız bir sürece işaret etmekte. Yılın tutulma etkileri genel olarak sizi girişimler ve önemli adımlar atma, değişimler yaşama açısından hareketlendirme eğiliminde ki bu enerji ilişki ve aşk alanınıza da yasıyacak. İlişkiler adına bu yıl daha çok değişimlere açık enerjileriniz öne çıkmakta. Geçen yılın enerjileri sizi sorumluluk almaya, ilişkilerinizin zor yönlerini de görmeye yönlendirmişti, bu sene ise daha çok değiştirmeniz gerekenlerle yüzleşme ve kendi iç dengelerinize önem verme, kendi ihtiyaçlarınızı anlarken ilişkinizin bu açılardan sizi ne kadar desteklediğini ölçümleme senesi geçireceksiniz. Bu süreçte ilerleme, destekleyici ve partnerinizle ilişkilerinizde besleyici rahatlatan etkiler Nisan ortası ve Mayıs boyunca sürerken, Ekim ve Kasım ayları ilişkinizin form değiştirmesini, yeni bir hal almasını veya ilişkinizle ilgili kendi beklentilerinizi yeniden belirlemenizi sağlayabilir.

Boğa Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Boğa burcu veya yükselen Boğa, ortaklı alanlarınız ve yurtdışı kontaklarınızda sizi zorlayan Satürn etkisi bu sene daha sakin ve akıcı bir sene geçireceğiniz enerjilere yerini bırakmakta. Özellikle yurtdışı bağlantılı iş yapan, çalışan veya okuyan, eğitimle ilgili işleri olan Boğa burçları yılın ilk tutulma dönemlerinde yani 31 Ocak ve 15 Şubat sürecinde tetiklenecek ve etkisi Mart sonuna kadar devam edecek hızı bir tempoya aktif bir koşturma içinde olabilirsiniz. Eğitim, akademik çalışmalar, yurtdışı işleri, turizm veya benzeri yabancılarla ilgili işleriniz varsa senenin ilk yarısı bu alanlarda bekleyen uzun süredir ilerlemeyen konular artık toparlanacak ve hızlanacaksınız. Maddi açıdan başkalarının kaynaklarından gelen para girişleriniz varsa temkinli olmakta fayda olacak. Yani, eşiniz, aileniz vasıtasıyla gelen gelirlerinizde azalma olurken, ailenizin veya eşinizin maddi sorumluluklarını almanız da söz konusu olabilir. Krediler, bankacılık işleri konularında seneyi temkinli geçirmekte, borçlanmaktan ziyade elinizdeki kaynaklarla yatırımlarınızı yönetmeye önem vermelisiniz. Başkalarına kefil olmak, başkalarına ait borçlara imza atmak için hayli riskli bir sene geçiriyorsunuz. Bu neden öncelikle bilmediğiniz tam anlamadığınız iş ve konulara, yatırımlara yönelmemek sizin için önemli diyebilirim. Daha çok sağlam buluduğunuz emin olduğunuz, başında durabileceğiniz veya zaten yaptığınız, uzmanı olduğunuz konularda kalmanız bu sizin için önemli.

15 Mayıstan itibaren Haziran ortasına kadar para alanınızda konaklayacak Venüs, maddi konularda yaz başında rahatlamanıza destek verirken, Ekim başına kadar çalışma ve meslek alanınızda bulunacak bolluk gezegeni Jüpiter, iş teklifleri, yeni iş olanakları açısından şanslı bir dönem içinden geçeceğinize işaret etmekte. Parasal konularda yılın en şanslı ayı Mayıs olacak ki iş değişikliği, yeni bir proje ve benzeri bir konuda Mayıs ayı güzel fırsatlar gelebilir. Ekimle birlikte ise Jüpiter ortaklıklar alanınız geçiyor ve iş ortaklıkları, iş teklifleri, yeni projeler adına yılın son çeyreğini şanslı bitirmenize olanak sağlıyor. Prim veya benzeri kotalarla çalıştığınız bir iş alanınız varsa, özellikle satış ve benzeri konularda uğraşıyorsanız yıl bitimine doğru sürpriz bir çıkışla başarılı bir şekilde seneyi maddi açıdan kapatabilirsiniz.

Sevgili Boğa burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *