İkizler Burcu veya Yükselen İkizler Burcu

2018 Genel Etkiler

Sevgili İkizler Burcu  ve Yükselen İkizler, 2018 yılında Jüpiter desteği özellikle ilişkiler ve aşk hayatınız adına hızlı gelişmeler verecek. Bekarsanız yeni yıla yeni bir ilişki ile başlayabilir, evli iseniz çocuk sahibi olmakla ilgili kararlar alabilir veya bir bebeğin getireceği yeni heyecanı deneyimleyebilirsiniz. Şans alanızda sizi destekleyecek olan Jüpiter, ele aldıklarınız iş ve projeleriniz, ortaklı konularda sizi desteklerken, Satürn’ün bir yandan sizi disipline çağıran etkileri ile çalışmanız ve sorumluluklarınıza dönük olmanız kaydıyla uzun vadede kalıcı başarılar elde etmeniz söz konusu. Evlilik ve ikili ilişkiler adına kendinizi daha stabil, kararlı ve ne istediğinizi bilen bir duygu içinde bulabilirsiniz. Bu yıl karar alma ve bir süredir uygulayamadığınız bir çok düşünceniz için adım atmaya eğilimli olacaksınız. Yeni başlangıçlar adına hayat sizi destekliyor. Ancak bir yandan da artan sorumluluklar, yüzleşmeler hayatı farklı açılardan görmenizi de sağlayacak. Yaz aylarında  bilhassa 26 Temmuz ile 7 Ağustos arasında maddi konular, parasal işleriniz de riske girmek doğru olmayacaktır. Bu yıl ilişkiler ve aşk hayatınız adına Venüs gerilemesinin etkili olacağı 5 Ekim 16 Kasım arasına dikkat etmeniz gerekebilir. Sonbahar da iş ve girişimler adına da özellikle Ekim ve Kasım ayları riskli girişimlere mesafeli yaklaşmak gerekiyor.

Sevgili İkizler burcu bu yıl hem Jüpiter’in bolluk ve bereket enerjileri, hem de Satürn’ün çalışmadan sonuç almaya izin vermeyen, daha sert etkileri ile iç içe olacaksınız. Bu etki size bir yandan önemli fırsatlar ve şans kapıları aralarken, diğer bir yandan da elde edeceklerinizle ilgili çalışma ve disiplinli olma çağrısı yapıyor. Bu nedenle bu yıl elinizi taşın altına koymalı ve disiplinli olmayı, sorumluluk almaktan korkamadan, programlı olarak ilerlemelisiniz.

İkizler Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Aşk ve ilişkiler alanınıza yerleşen Jüpiter, Vedik Astrolojiye göre 2018 Ekim ayına kadar size adeta ışık saçacak. Özellikle yükselen İkizler Jüpiter’in bu etkileşimden en yoğun faydalanacak olanlar. Hayatınıza aşk ve ilişkiler adına yeni heyecanlar gelmesi, yeni bir aşk ile 2018 e başlamanız olası. Evli İkizler veya yükselen İkizler burçları ise çocuk, hamilelik, evinize hayatınıza gelen yeni bir çocuk enerjisi ile ebeveyn olmayı veya ikinci kez yeniden hayatınıza bir bebeği almayı deneyimleyebilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz dikkatiniz çocuğunuz veya çocuklarınıza daha fazla yönelebilir, onların hayatlarında önemli başarılar güzel fırsatlar gelebilir ve çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgili önemli bir kararı birlikte alabilirsiniz. Bu yıl evli iseniz çocuğunuzla ilgili konular hayatınızda ön sıralara taşınırken, bekarsanız aşk ve ilişkiler adına hayli yoğun bir tempodan geçebilirsiniz. Evlilik ve ciddi ilişkiler adına da bu sene boyunca evlilik alanınıza yerleşecek olan Satürn sizi ilişkinizde daha ciddi bir bakış açısına yönlendirebilir. Evli iseniz beraberliğinizde 2018 ile birlikte yaklaşık iki yıl sürecek yeni bir dönemi deneyimleyeceksiniz.

Evlilik ve ilişkiniz adına sorumluluklarınızın arttığı, ortak gelirleriniz, eşiniz veya partnerle paylaşımlarınızda işler ve yükler açısında ağırlığın biraz daha size kaydığı bir dönem yaşanacak. Bu süreçte kişisel alanlarınızla, ortaklaşa  gelirlerinizde kısıtlamalar yaşanabilir. İlişkinizde veya evliliğinizde romantik beklentileriniz, duygusal ihtiyaçlarınızın giderilmesine yönelik istekleriniz ağırlıktaysa bu dönem sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle beklentilerinizi daha net bir bakış açısıyla ve mantığınızla dengelemeli, duygusal ihtiyaçlarınızda romantik alanlardan ziyade sizin ve ilişkinin sorumluluklarına yönelmelisiniz. Evliliğinizde kritik alanlar, yüzleşmediğiniz konular yeniden dikkatinizi çekerek çözüm bulma durumunda kaldıklarınız arasına girebilir.

Bekarsanız ve halen devam eden bir ilişkiniz varsa, flörte dönük ruhunuzdan beklenmedik bir şekilde ilişkiyi ciddi bir alana çevirmeye, birlikteliğinizde kendi yerinizi belirlemeye dönük olabilirsiniz. Yani bekar İkizler burçları (yükselen İkizler daha ağırlıklı olmak üzere) bu yıl evlenmeye karar verebilir, ciddi bir beraberliğe adım atabilirler.

Aşk ve İlişkilerde Venüs’ün burcunuzda konaklayacağı 15 Mayıs ile 10 Haziran arası dikkat çekici olacağınız, aşk adına yılın şanslı bir dönemi olacak. Bu döneme kadar halen bekarsanız Mayıs ortası ile 10 Hazirana kadar aşk ve ilişkilerde çok şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz. İlişkiler ve aşk hayatınızda diğer şanslı dönem ise Eylül ayında yine Venüs’ün bu seferde Jüpiter ile ilişkiler evinizde yapacağı buluşma olacak ki evlilik ve benzeri bir adım, yeni bir ilişkiye başlama, devam eden ilişki de güzel etkiler yaşama, hamilelik veya çocuk sahibi olmak gibi güzel sürprizlere açık bir dönem sizi bekliyor olacak Eylül ayında. 5 Ekimde gerilemeye başlayacak Venüs, aşk alanızda 16 Kasım’a kadar eski konular, eski sevgililer veya aşklarla ilgili kapanmaya konuları önünüze koyabilir. Bu aralığa dikkat etmek gerekmekte. 16 Kasımdan itibaren ilişkilerle ilgili şartlar yeniden belirlenip, taşlar yerine otururken, Venüs uzun bir süre ilişkilerle ilgili konuları hayatınızda odak noktası yapabilir. 2018 de Eylül ayıyla birlikte özellikle yükselen İkizler burcu için ilişkiler ve aşk ve hayatlarında atraksiyonlu ve hızlı gelişmeler yaşanabilir.

İkizler Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler iş ve kariyer alanlarınızda yürüttüğünüz ortaklı konular, iş alanları, iş ortaklıklarınız varsa bu sene bu alanlarda Satürn sorumluluklarınızı arttırıyor. İş birliktelikleriniz, projelerinizde çok çalışma, yoğun bir tempo ve artan iş hacmi ve yükleriniz programlı olmanızı, planlı hareket etmenizi gerektirmekte. Devam eden iş ortaklıklarınızda memnun olmadığınız taraflar, fark edip görmezden geldikleriniz, sizi rahatsız eden konular kaçınılmaz şekilde yüzleşmeniz, çözmeniz gerekenler olacak. Çözülmeyenler ise hayatınızdan çıkabilirler. İkili ilişkilerinizde yalnızlaşma, kendinizle kalma isteğiniz artıyor. 2018 yılında tüm ortaklı alanlarınızda yeni bir dönem yaşayacaksınız. Sallanan ilişkiler, iş ortaklıkları, zaten sıkıntılı yürüyen iş konuları hayatınızdan çıkacak. Daha az insan ile daha dikkatli ilişkiler içinde olmanız ve sorumluluk alarak ilerlemeniz söz konusu. İş ve kariyer konusunda önceliklerinizi belirlemeniz artan iş yüklerinizi iyi organize edebilmeniz adına önemli olacak. Yıl boyunca hem parasal konularda, hem de iş organizasyonlarınızda planlı olmalı, zaman yönetimini, finansal ve idari düzenlemeleri ihmal etmeden çalışmalısınız. Aksi halde gelen ile gidenin karıştığı, hiç bir şeye yetişemediğiniz, kendinizi sürekli yorgun ve her şeye koşmak zorundan olan biri gibi hissetmeniz kaçınılmaz olur. Bu yıl işler kadar bu işleri nasıl organize ettiğinizde önemli. Ele aldığınız konular çok yönlü olacak. Yani bir yandan eşiniz veya iş ortağınızla ilgili konularda hesapta olmayan işlerle de uğraşmak durumunda kalabilir, yeni projelerde beklemediğiniz şekilde iş yüklerinin sizin omuzlarınızda kaldığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle kişisel hayatınızda güncel temponuzda gereksiz işleri ayıklayın ve omuzlarınızdaki yükleri hafifletin. Gerektiğinde yardım alın ve her şeyi siz yapmayın. Krediler, vergiler, vergilerle ilgili ek yükler açısından finans dengenizi önemsemeli, gereksiz harcamaları hayatınızdan çıkarmalı, borç alacak dengelerinize önem vermelisiniz.

Fırsatlar ve şans alanınızda bulunan Jüpiter, duygusal hayatınızda kadar iş ilişkileri, eğitimsel konular, eğitimle alakalı alanlarda sizi yoğun şekilde destekliyor. Bu nedenle de bu yıl fırsatlar ve olanaklar adına güzel gelişmeler yaşanacak, ancak fırsatları elde ederken Satürn sizi çalışmaya, uğraşmaya ve planlı olmaya da davet etmekte ki bu noktada ele aldığınız tüm işlerde rehavete kapılmadan ilerlemelisiniz.

Başkalarından gelecek, beklediğiniz alacaklarınız, vergiler ve borçlar açısından 26 Haziran da bu alanınızda gerilemeye başlayacak olan Mars ile uzun süredir beklediğiniz bir para veya alacak size gelebilir. Ancak bu alan aynı zamanda unuttuğunuz bir vergi borcunuzu veya yapılandırmadığınız bir kamu veya kurumsal borcunuzu da önünüze koyabilir ki bu aralıkta alacak, verecekler açısından hareketli bir dönem geçireceksiniz. Bu süreç 26 Haziran ile 27 Ağustos arasında aktif olacak.

İş ve kariyer konularında yaz ayları sizin için eski projelerin, eski tekliflerin, iş görüşmelerin öne çıktığı bir süreç olarak dikkat  çekmekte. Özellikle Haziran sonuyla başlayan dönemde Eylül ayına kadar eski konular, bitmemiş projeler ve işleri yeniden toparlamaya uygun bir dönem geçirirken, önceden başlayan sonuçlanmayan konularda tamamlanabilir. Yeni başlangıçlardan ziyade yaz ayları düzenleme ve  yeniden ele almaya dönük olacak. Öte yandan Yaz aylarına denk gelen tutulmalar ağırlıklı Temmuz ayında olacak ki Temmuz tutulmaları sizin adınıza parasal konular ve finansal işleriniz, nakit akışınız adına hareketli bir süreç yaratabilir ki etkisi Eylül sonuna kadar aktif olacaktır.

2018 yılında kariyer ve iş beklentilerinizde farklı deneyimler, farklı alanlar ilginizi çekebilir. Yaratıcı enerjinizin arttığı bir sene olacak, ilginç fikirler geliştirebilir ve bu fikirlerinizi hayata geçirmek adına önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. ancak unutmayın ki bu yıl attığınız adımlar kalıcı etkiler verecektir. Bu nedenle sağlam işlere, bildiğiniz konulara yönelmeniz gerekmekte. Ortaklaşa girdiğiniz alanlarda dahi sorumluluk üzerinizde kalabilir. Yarım yamalak yürüyen, size faydası olmayan, kar etmediğiniz konuları hayatınızda ayıklama zamanı 2018 de geliş olabilir.

Sevgili İkizler burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *