Koç Burcu veya Yükselen Koç Burcu

Genel Etkiler

2018 yılında genel olarak baktığımızda hareketli ve aktif bir sene geçireceksiniz. Ani kararlar almaya eğilimlisiniz.  Hayatınızda sizi durdurduğuna veya yavaşlattığınıza inandığınız kişilerden, işlerden kurtulma arzunuzun arttığı, çevrenizi şaşırtacak ve ani kararlar alarak uygulama eğiliminde olacaksınız. Hayatınızda beklettiğiniz, ilerlemeyen hangi konular varsa bu yıl hız kazanıyor ve kendinizle ilgili kararlarda radikal değişiklikler yapma eğiliminiz hayli yükseliyor.

2018 ilişkiler ve evlilik konularında şanslı bir sene olacak. Yükselen burcu Koç olanlar daha ağırlıklı olmak üzere evlilik kararları gelebilir. Evli Koç burçları ilişkilerinde kararlar alabilir, yeni yollar belirleyebilir. Eşinizle ortak alanlarınızı geliştirebilirsiniz. Yurtdışı konuları, ortaklı işleriniz, projeler ve sözleşmelerle ilgili 2018 yılı size şans getirirken, teklifler, anlaşmalar adına gelişmelere açık bir sene olacak. İş olanakları, yeni teklifler açısından özellikle Şubat ve Mart aylarında kararlar alabilir, fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ev değişikliği, taşınma konusunda Ocak ve Şubat ayları hareketli zamanlar. Kariyer konularında yaz aylarında riskli yatırımlara girmemek gerekiyor. Yaz ayları iş konularında biraz durgun geçse de sonbaharla birlikte hızlanma ve aktif bir dönem başlıyor.

Koç Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Bu yıl ilişkiler ve aşk adına Venüs‘ün yükseleninizde konaklayacağı 28 Mart ile 20 Nisan arası dikkat çekeceğiniz bir dönem söz konusu olacak. Bekarsanız Mart sonu ile Nisan ayı boyunca fiziksel olarak çekim gücünüzün arttığı, ilişkilere odaklanabileceğiniz bir dönem söz konusu olacak. İlişkiler açısından bu yıl diğer bir hareketli zaman da Temmuz ayı olarak dikkat çekmekte. Aşk alanınızda konaklayacak Venüs, ateş enerjisinde olacak ki aşk hayatınızda Temmuz ayı hareketli bir dönem yaşayabileceğinizi vurgulamakta. Venüs’ün gerileme pozisyonunda olacağı 5 Ekim ile 16 Kasım arası, söz nişan ve evlilik adına girişimlerinizi bekletmeniz ve bu aralıkta ilişkiler adına dikkatli olmanız gerekmekte. 2018 Venüs gerilemesi sizin için önemli olacak zira gerileme evlilik ve ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Özellikle yükselen burcu Koç olanlar adına 2018 Venüs gerilemesi hayli önemli zamanlara işaret etmekte. Evliliğinizde süregelen pürüzler ve sıkıntılar 5 Ekim ile 16 Kasım arası tekrar ortaya çıkabilir. Zorlukla devam eden ilişkiniz adına bu dönem yolları ayırmanız söz konusu iken, eski bir ilişkinin tekrar hayatınıza girmesi de yine söz konusu olacak. Kısacası Venüs gerilemesi dönemi ilişkilerinizi, aşk hayatınızı veya evli ise eşinizle diyaloglarınızı dikkatli yönetmeniz gerektiğini göstermekte. Yine gerileme sırasında 5 Ekim ile 16 Kasım arası duygusal olarak tutkulu ile hareket edebilir, aşkta yanılsamalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem bir ilişki için karar vermek için uygun olmayacak.  16 Kasım’dan sonra Aralık ortasına kadar tekrar ilişki alanınızda konaklayacak olan Venüs, ilişkiler adına güzel gelişmeler verebilir. 16 Kasım ile 16 Aralık arası aşk, evlilik adımları, yeni bir ilişkiye başlamak için uygun zamanlardan geçeceksiniz.

Koç Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

2018 hemen başında gerçekleşecek Ocak ve Şubat tutulmaları kariyer ve iş alanlarında bir süredir ilerlemesini istediğiniz projeler, yeni işler, çalışmalar adına sonuç almanızı sağlayacak. Ancak iş ve kariyer konularında Ocak ikinci yarısından Mart sonuna kadar olan dönemde riskli adımlar atmamanız, riske girmemeniz ve üstleriniz, patronlarınla veya iş ortaklarınızla ilişkilerinizde biraz dikkati olmanız gereken bir dönem olacak. 2018 ilk aylarına tutulmaların kariyer alanınızda hareketli gelişmelere meydan vermesiyle hızlı  başlayabilirsiniz, ama bu dönemi yani ilk üç ayı iş projelerinizde iyi yönetebilirseniz, yılın ikinci yarısı rahat etme imkanı bulabileceksiniz.  Yılın ikinci yarısı ev yuva alanlarınızı hareketlendirecek Temmuz 2018 tutulmaları ev yuva alanlarınızda önemli kararlar almanıza neden olabilir. Ev değişikliği, şehir değişikliği, yaşadığınız yer adına ani değişiklikler yaşamanız yaz aylarında olası olabilir. Aile üyeleri veya ebeveynleriniz adına da yine yaz ayları Temmuz ve Ağustos ayları hareketli zamanlardan geçeceksiniz.

Yılın ilk Merkür gerilemesi 22 Marttan 15 Nisan’a kadar sürerken maddi kayıplara bu aralıkta dikkat etmelisiniz. Gelir gider dengenizi bu tarih aralığında dengelemeli ve aşırı ve gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız. Yurtdışı kontaklarınız varsa bu süreçte ani duraksamalar vs yaşanabilir ki giderlerin ve iptallerin yoğun olacağı bir dönem söz konusu. Ticari konularda Mayıs ve Haziran aylarında daha olumlu, sonuç alabileceğiniz dönemler geçirmeniz olası.

Ortaklı işleriniz, yurtdışı projeleriniz, başkalarıyla veya ekiple yürüttüğünüz işler adına Şubat son hafta ile Mart’ın ilk on günlük döneminde tedbirli olmanızda fayda var.

26 Haziran ile 27 Ağustos arası aktif olacak Mars gerilemesi kariyer ve iş alanlarınızda bir süredir devam eden, eski sorunları yeniden yaşamanıza, eski olayların tekrarlamasına neden olabilir. Burcunuz yöneticisi olan Mars bu süreçte kriz yönetimlerine dikkat etmeniz gerektiğine de işaret ederken, sağlık konularında bu yılın en hassas zamanı olarak  Haziran sonuyla birlikte Temmuz ayı boyunca devam eden süreçte, 27 Ağustosa kadar dikkatli olmak gerekiyor.

Ağustos sonu ile Ekim ayına kadar olan döngüde kariyer, iş alanları ile projeler, çalışma hayatınızla ilgili ani gelişmelere açık olacaksınız bu süreçte fevri kararlar almaya da eğilimli olabilirsiniz. Düşünmeden hareket etmemek gerekiyor. 2018 sonu Kasım ve Aralık ayları ise fırsatlar ve yeni adımlar için şartların tekrar değişeceği ve yeniden fırsatlar yakalayabileceğiniz bir döngüde geçeceksiniz. Ortalıklı işleriniz ve projeler, varsa yurtdışı temaslarınız adına Kasım ve Aralık ayı hayli yoğun bir tempo da geçebilir.

Sevgili Koç burcu gönlünüzce sağlık ve afiyet içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *