Kova Burcu veya Yükselen Kova

2018 Genel Etkiler

Sevgili Kova Burcu veya Yükselen Kova, 2018 sizin için eğitim, yurtdışı, yayıncılık ve akademik konularda önemli gelişmeler yaşayabileceğiniz duran, ilerlemeyen konuların birden hız kazandığı bir sene olacak.

Akademik çalışmalar, eğitim üzerine yoğunlaştığınız bir alan varsa, şanslı bir sene geçirmeniz, önemli bir projenin içinde olmanız söz konusu. Çocuklar, çocukların eğitimleri açısından da yine güzel gelişmeler yaşanabilir. Yılın hemen başında 15 Şubatta gerçekleşecek tutulma iş ve kariyer konularında önemli bir dönemi tamamlamanızı, hak ettiğiniz bir başarıyı almanızı sağlayabilir. 15 Şubatta kariyer, evlilik ve toplum içindeki statünüz anlamında sizi destekleyen önemli fırsatlar getiren bir tutulma yaşanacak.

Mart ve Nisan aylarında hedefleriniz adına girişim yapmadan önce acele etmeyin ve bu aylarda işlerinizi dikkatli planlamaya çalışın. Duygusal hayatınız, ilişkiler açısından Şubat ayı boyunca burcunuzda konaklayacak Venüs, dikkat çekmenizi sağlayacak. Venüs’ün karşı burcunuza geçeceği, Temmuz ayı boyunca ilişkiler ve aşk konusunda gelişmeler yaşanırken, yeni bir birliktelik veya romantik bir ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz.

2018 hayatınızdaki hedeflerinizi yeniden revize ettiğiniz, hedeflerinize dönük fırsatların kapınıza geldiği bir sene. Ancak tembellik yapmadan ve çalışmaya, disiplinli olmaya önem verirseniz fırsatları değerlendirme şansınız olabilir. Yani bir yandan Jüpiter’in genişletme ve şans etkileri hayatınızda aktif olacak, diğer yandan da Satürn sizi elde ettikleriniz için çalışmaya ve disipline olmaya davet edecek. Organize olursanız bu yıl kariyer ve iş alanlarınızda oldukça önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz.

Kova Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

2018 yılına aşk ve ilişkiler adına hareketli başlıyorsunuz. Ocak tutulması gizli ilişkiler, sakladığınız veya fark etmediğiniz bir ilişkinin ortaya çıkmasına neden olabilir. 15 Şubat tutulması ise direk burcunuzda gerçekleşirken devrede Venüs de olacak ki tutulma ilişkiler alanınızda sizi hareketli bir dönemde tutabilecek.

Bu yıl ilişkiler açısından Şubat ve Mart ayları  hareketli zamanlara işaret etmekte. 15 Mayıstan itibaren aşk ve ilişki alanınıza geçecek olan Venüs, evli Kova burçlarının çocuk ve hamilelik etkilerini tetikleyebilir. Çocuk sahibi olmak istiyor, bir süredir planlıyorsanız bu yıl çocuk etkileriniz oldukça aktif çalışacak.

Çocuk sahibi olmak hatta sürpriz bir biçimde gelebilecek çocuk etkilerine açık bir seneden geçmektesiniz. Eylül ile Kasım arasında çocuk sahibi olma, hamilelik etkileriniz yüksek seyredecek.

2018 de seyahat, yolculuklar, katılmak isteyeceğiniz geziler, yurtdışı programları açısından hareketli bir dönemden geçeceksiniz. Bekar Kova burçları geziler veya seyahatlerde sizi etkileyen biri ile tanışabilir, beklemediğiniz bir yerden gelecek bir sevgili veya ilişkiyi deneyimleyebilirsiniz. Benzer şekilde eğitim alanları, konferanslar, iş veya özel bir sebeple alınan seminer veya eğitimde biri ile tanışma ve etkilenme potansiyeliniz hayli yüksek. Temmuz ayında gideceğiniz bir tatil veya gezi organizasyonunda sürpriz bir ilişki veya aşk yaşamanız olası.

Bu yıl ilişkileriniz adına dikkat etmeniz gereken süreç 26 Temmuz ile 19 Ağustos arasında olarak görünmekte. Bu aralıkta ilişkinizle ilgili var olan sorunlar daha da vurgulu bir hal alabilir.

Kova Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

2018 yılında eğitim ve akademik alanlarda önemli uğraşılarınız varsa, mesleki alanlarda önemli başarılar sizi bekliyor. Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter eğitim alanları, akademik konu ve çalışmalarda bitirmeniz gereken bir sınav, tez çalışması, statünüzle ilgili atlamanız gereken bir level varsa size destek veriyor. Diğer yandan hukuki konular, avukatlık işleri, davalar ve benzeri alanlarda da yine başarılı sonuçlar alabilirsiniz. E ve yabancılarla ilgili konular, ithalat ve ihracat iş ve konuları, uluslararası tüm iş ve alanlar, yabancılarla bağlantılı konular ve işler, deniz aşırı ülkelerle iş ve ticari bağlantılar, denizcilik sektörü iş ve konularında hem hareketli hem de başarılı bir sene geçireceksiniz.

İşinizde kişisel bir gelişim eğitimi veya kendi iş alanlarınızın büyümesi için almayı planladığınız bir eğitim programı varsa bu yıl başarılı bir performans sergilemeniz, eğitimlerden fayda görmeniz için şartlar hayli uygun olacak. Bu sene kariyerinizle ilgili veya kişisel gelişimle alakalı konularda alacağınız eğitimler size hem faydalı olma, hem de vizyonunuzu açma potansiyelleri taşımakta. Bir süredir yurtdışından takip ettiğiniz işler, eğitimler, iş olanakları açısından da Ekim ayına kadar Jüpiter desteği yanınızda olacak.

2018 başında gerçekleşen tutulmalardan 15 Şubat tutulması burcunuzda oluşuyor ki iş ve kariyerinizle ilgili önemli bir fırsat veya teklif, tamamlanması gereken bir durumu aktive edecek. Diğer yandan duygusal alanlarınızı da hareketlendirecek olan tutulma ilişkinizle veya evliliğinizle iş dengeleri arasında kalmanıza neden olabilir ki kariyer alanlarında Şubat tutulması fırsatlara açık bir süreci Mart sonuna kadar aktif kılacak bu döngüyü iyi değerlendirmek faydanıza olur. Tutulma serisinin ikinci ayağını temsil eden Temmuz tutulmaları kariyer ve iş alanlarında Temmuz ile Eylül arasının hareketli ve renkli olmasına neden olacak.

Bu yıl uzun süre 12.evinizde konaklayacak Mars yine Haziran ayından itibaren yurtdışı alanlarına dikkatinizi vermenize neden olabilir. Yurtdışına taşınma, yurtdışında yaşama potansiyeliniz niyetiniz varsa veya bir süre yurtdışında kalmayı planlıyorsanız bu yıl Haziran ayından itibaren bu alanda hareketli bir döngünüz başlayacak. Ancak masraflar ve giderler alanını da aktive edecek olan Mars bu yıl Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar gelir gider dengelerinize önem vermenizi gerektirmekte. Eski borçlar, alacaklar açsısından 26 Haziran ile 27 Ağustos arası riskli bir süreç geçirebilirsiniz. Unuttuğunuz bir borcunuzun kanuni süreci ile uğraşabilir veya beklemediğiniz giderlerle bütçenizi yılın ikinci yarısı düzenlemeye sürekli efor harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Bu yıl borç ve alacak dengeleri adına sizin için hassas bir sene olacak. Maddi konularda hesaplarınızı sıklıkla revize etmeniz gerekirken, yıl içinde kazançlarınızı biriktirmeye de gayret ederek değerlendirmeye çalışmalısınız.

Sevgili Kova burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *