Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak

2018 Genel Etkiler

Sevgili Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak, iş ve kariyer alanlarında şanslı bir sene geçireceksiniz. İş fırsatları, yeni iş olanakları, anlaşmalar, sözleşmeler açısından gelişmelere açık bir sene olacak. Farklı iş alanları, düşünmediğiniz bir konuda gelen bir teklif ile yeni bir konuya veya işe yönelme söz konusu olabilir. Duygusal hayatınız ve ilişkiler açısından da hayli hareketli bir sene. Öncelikle tutulma döngüleri size yeni fırsatlar ve iş teklifleri getirebilir. Ocak ve Şubat aylarında aktif olacak yılın ilk tutulma serisi, ilişkiler, aşk ve ilişkiler, her türlü ikili ilişkiniz adına sürprizler sunabilir. Bu yıl 26 Haziran’da başlayan Mars gerilemesi Ağustos sonuna kadar olan döngüde hızlı giden konular, işler hatta ilişkiler adına bekleme, ilerleyememe durumu yaratabilir. Temmuz ve Ağustos aylarında önemli bir adım atmadan beklemek ve bu dönemi dinlenerek geçirmek yerinde olur. Eylül’le birlikte tekrar hızlanan temponuz özellikle kariyer konularında yaz boyunca beklettiklerinin önünü aniden açabilir.

2018 yılında kendi iç dengelerinizi bulma, korktuğunuz ilerlemenizi engelleyen veya sizi yavaşlatan alanları belirlemek adına güzel bir sene olacak. Sosyal alanlarınız ve kariyerinizde aktif etkiler içinde olsanız da, içerde kendinizle kalmak isteyeceğiniz, yalnızlığınızla da besleneceğiniz, planlarınızı gözden geçirmeye fırsatlarınızın olacağı dışarıdan bakıldığınız faal ama kendi içinizde  dengelerinizi bulmaya dönük bir sene olacak.

Vedik Astrolojiye göre 2018 yılı boyunca Ketu burcunuzda seyahat edecek ve size görmeniz gerekenleri biraz puslu ve dağınık biçimde sunabilir. Bu nedenle disiplinden ve net bakış açısından uzaklaşmadan konuları değerlendirmek sizin için önemli. İlişkiler, duygusal konular, anlaşmalar, ortaklı konular, evlilik ve ilişkilerle bağlantılı kadersel gelişmelerden yoğun etkileneceksiniz.

Oğlak Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Aşk ve ilişkiler adına evlilik veya ciddi bir ilişki adına gelişmelere açık bir sene geçireceksiniz. 2018 Ekim dönemine kadar Jüpiter’in statünüz ve toplum içindeki yerinizi temsil eden alanda ki yolculuğu özellikle bekar yükselen Oğlak burçları için evlilikle ilgili gelişmeler, ani bir kararla evlenme etkilerini hareketlendiriyor. Vedik Astrolojiye göre yükselen burcu Oğlak olanlar tam da bu alanlarında 31 Ocakta bir tutulma yaşayacaklar. Duygusal alanlarınızı hareketlendirecek 31 Ocak Ay Tutulması evlilik ve ilişkilerle ilgili gelişmeleri Mart 2018 e kadar yoğun bir şekilde hayatınızda aktif kılabilir. Ocak tutulması arkasından gelen 15 Şubat tutulması benzer şekilde evlilik ve ilişkiler adına sizi gelişmelere açık tutuyor. Bu yıl burcunuzla bağlantılı tutulmalar ve gezegen hareketleri yoğun olacak. Vedik astrolojiye göre hareketli bir sene geçirirken, duygusal alanlarda ciddi beraberlikler, evlilik kararları gelebilir. Bir süredir devam eden bir ilişkinizde yol ayrımına gelebilir ve ilişkinizi daha net bir biçime girmesi için adımlar atabilirsiniz. Şubat ve Mart dönemlerinde bekarsanız ilişki konularında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz ancak özellikle Şubat ve Mart sürecinde yeni başlayan bir ilişkinin rövanşını Temmuzda yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle yılın ilk aylarında ilişki, evlilik veya duygusal alanlarda yaşanacak hareketliliğin son noktası Temmuz ve Ağustos döngüsündeki tutulmalarla daha net ve belirgin bir hale dönüşebilir.

2018 de evlilik, ilişki ve duygusal hayatınızdaki gelişmeler Ocak ayında hız kazanırken, 8 Haziranda karşı burcunuza geçecek olan Venüs tekrar dikkatinizi ilişkilere çevirmenize neden olabilir. Bu yıl Ocak, Nisan ve Haziran ayları flörtler, duygusal konular, aşk ve ilişkiler, tanışmalar, devam eden ilişki açısından güzel gelişmelere açık olacak aylar olarak sıralanabilir.  Haziran sonunda burcunuzda geri harekete başlayacak olan Mars, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca ilişkilere bakış açınızda daha eleştirel ve duygusal karardan uzak olmanıza neden olabilir. Devam eden bir ilişkinizde yaşadığınız ve hallolmadığına inandığınız sorunlar varsa veya sıkıntılı bir evliliğiniz bulunuyorsa Temmuz ve Ağustos ayları ilişkinizin veya evliliğinizin kırılma noktaları yüksek olacak.

Eylül ayıyla birlikte Venüs’ün transiti evlilik ve ilişkilerinizde yıl sonuna kadar önemli gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Evli Oğlak burçları bu süreçte özellikle 2018 sonbaharda Eylülden itibaren çocuk veya hamilelik sürprizleri yaşayabilirler. 5 Ekim de gerilemeye başlayacak Venüs ilişkiler alanında eski konuları, eski bakış açılarını toparlamanızı sağlayacak. Devam eden ilişkilerinizde, evliliğinizde 5 Ekim ile 16 Kasım arası birlikteliğinizde daha çok etüt eden bir yapıya geçebilirsiniz. Bu süreci sakin ve esnek yaklaşımlarla geçirmek gerekmekte. 16 Kasım sonrası ise yıl sonuna kadar ilişkiler alanında güzel gelişmeler sizinle olacak.

Oğlak Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlak,  2018 yılı Vedik Astrolojiye göre çalışma temponuzun arttığı, önemli başarılara imza atacağınız ve oldukça yoğun bir sene sizi beklemekte. Bu yıl ne istediğinizi bilmeye dönüksünüz. Daha programlı ve kontrollü bir iş hayatınız olacak. Öncelikle Jüpiter’in kariyer ve iş alanlarınızdan yaptığı yolculuk sizi iş ve toplum önünde dikkat çekici ve parlak kılıyor. Yaptığınız işler daha fazla öne çıkarken, dikkat çekiyor ve fark ediliyorsunuz. Jüpiter 2018 Ekim’e kadar konaklayacağı yerden iş ve kariyer alanınıza büyük destek verecek ve sizi hem koruyacak, hem de maddi alanlarda bereketlendirecek. Öte yandan işinizde kendinizi geliştirmeniz, yurtdışı bağlantılı bir işin içine girmeniz, kalıcı sonuçlar almanız olası.

2018 yılı genel etkileri nedeniyle bilmediğiniz bir sektör veya iş de risk almaya uygun değil. Kararsızlıklar, ne yapacağını bilememe hali veya aynı anda bir çok işle uğraşıp hepsinin yarım kalması etkileri yılın genel bolluk ve bereketini sekteye uğratabilir. Bu nedenle uzmanı olduğunuz veya iyi bildiğiniz bir konuya yönelerek, emin olduğunuz işlerde dağılmadan ve disiplinle çalışmanız gerekmekte. Özellikle Ay burçları Oğlak olanların bu yıl risk almadan ve agresif büyümeden 2018 i yönetmeleri önemli olacak. Vedik astrolojiye göre Sadesati döngüsünü yaşayacak olan Ay burcu Oğlak olanların 2018 de kendi iç alanlarına çekilerek, agresif kararlar almadan ve izleyip, programlanarak bu yılı yönetmeleri daha faydalı olacaktır. Yükselen Oğlak burçları ise önemli deneyimler elde ederken iç mutsuzluklarına takılmadan işlerini ele almalılar.

Vedik Astroloji’ye göre tutulma serisi bu yıl burcunuzla bağlantılı yaşanacak. Oğlak burcunda gerçekleşecek 31 Ocak Ay tutulması hedeflerinizi yeniden revize etmenizi sağlarken, iş ve kariyerle ilgili önemli bir fırsat ve iş olanağı getirebilir. Ocak sonu etkin olacak tutulma Mart ayına kadar enerjisini devam ettirirken, kariyer ve iş alanlarınızda önemli gelişmeler sunabilir. Ardından gelen 15 Şubat Güneş tutulması maddi konular, değerler, ailevi alanlar kadar iş ve kariyer konularında bir süredir beklediğiniz bir konuda sonuç almanızı sağlayabilir. 20 Ocaktan itibaren Mart sonuna kadar olan dönemde kariyer ve iş alanlarınız hareketleniyor.

Mart’ın ortasından itibaren Nisan sonuna kadar olan süreçte ise iç dengelerinize, sağlığınıza ve çalışma temponuza dikkat etmelisiniz.

15 Mayıs’tan itibaren çalışma ve mesleki alanlarınızı destekleyecek Venüs, Haziran ortasında anlaşma ve sözleşmeler, teklifler alanınıza geçiyor ki Haziran ayında terfi veya önemli bir projenin içinde olma, yürürlülükte olan bir sözleşmenizin revize edilmesi etkileri aktif olacak.

26 Haziran’dan itibaren burcunuzda gerilemeye başlayacak Mars hedefleriniz, maddi konularda 27 Ağustosa kadar beklemenizi veya acele kararlar almamanızı gerektiriyor. Diğer yandan uzun süre burcunuzda kalacak Mars enerjisi sizi analiz yapmaya, hareketli bir dönemler deneyimlemeye yönlendiriyor ki Haziran başından itibaren burcunuzda konaklamaya başlayacak Mars geri hareketini de bu alanda yapmasıyla Kasım ayına kadar burcunuzda bulunacak. Dolayısı ile 2018 ikinci yarısı sizin için hayli hareketli bir dönem söz konusu diyebiliriz.

Eylül başıyla kariyer alanınıza yerleşecek olan Venüs 2018 sonuna kadar kariyerinizi besleyerek, bolluk bereket enerjisini almanızı sağlıyor. İşinizde konfor etkileriniz, isminizin duyulması, önemli bir başarı elde etme şansınız artarken, estetik, sanat, kreatif her türlü konuda işleriniz varsa ayrıca gelen ek başarılar alabilirsiniz. 5 Ekimde kariyer alanınızda gerileyecek Venüs 16 Kasıma kadar bu nokta işinizle ilgili eski konuları tekrar gözden geçirmenizi sağlarken, medya, basın ve benzeri sektörlerde duyulmanızı sağlayacak.

Sevgili Oğlak burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *