Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

2018 Genel Etkiler

Sevgili Terazi Burcu  veya Yükselen Terazi, 2018 yılında yakın çevreniz, kardeşler ve yakın arkadaşlara ilgili sorumluluklarınızın arttığı, bu alanlarda değişimler yaşayacağınız bir yıl söz konusu. Öte yandan bir süredir zorlanan şartlar, sıkıntılar, artan yükler bu yıl hafifliyor ve ilişkiler, yurtdışı konuları, eğitim alanları, iş ve kariyer planlarınız adına güzel gelişmelerin yaşanabileceği bir seneye giriyorsunuz. Bu yıl ev ve aile konularında hareketli bir sene olacak. Yılın ilk ayları taşınma, ev konularında değişiklik yapmanız söz konusu olduğu gibi bir yandan da bildiğiniz, sevdiğiniz alanlarda olma isteğiniz artacak.

Mart ve Nisan aylarında yakın çevreniz, kardeşler veya arkadaşlarla ilgili gelişmelere müdahil olmak durumunda kalabilirsiniz. Haziran ve Temmuz döngüsünde ise aile içi konular tekrar gündeme gelebilir. Haziran ve Temmuz ayları taşınma veya önemli bir karar almak için uygun değil. Sonbaharla birlikte özellikle Ağustos sonu Eylül ayı ilişkiler, aşk hayatınızda güzel gelişmeler söz konusu. Bu yıl ilişkilerle ilgili şanslı döneminiz Eylül ayına vurgu yapmakta.

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar, kuzenler gibi size yakın olan insanların hayatına önemli değişimler olurken, sizin de onlarla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Kardeşinizin hayatındaki değişikler size yansıyabilir. Yakın çevrenizle ilgili ek yükleri dikkatli yönetmeniz gerekmekte, iyi niyetle başladığınız bir yardım veya durum sonradan göreviniz haline gelebilir. Kariyeriniz adına koşulları yeniden belirlemek istediğiniz bir yıl olacak, hedefleriniz için şartları zorlama eğiliminiz olacak. Bu yıl disiplinli olursanız işinizde önemli başarılar elde etmeniz söz konusu.

Terazi Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

İlişkiler açısından özelikle Şubat ayı gelişmelere açık bir dönem olacak. Burcunuz gezegeni Venüs Şubat boyunca ilişki ve aşk alanınızda dolaşırken, Şubat ayı romantik veya duygusal kararlara geçmeden, daha çok mantıkla hareket etme ihtiyacınız artabilir. Hassasiyetleri yüksek bir burç olarak, ani ve fevri kararlar vererek, ilişkinizde partnerinizi şaşırtma potansiyeliniz var. Özellikle 15 Şubat tutulması civarında ilişki ve aşk alanlarınızda değişiklikler, farklı bakış açıları içinde bulunma söz konusu. Evlilik ve ilişkiler adına bir süredir bakış açınız değişmeye, inandığınız değerlerin farklı bir hal almasıyla duygusal olarak her zaman olduğunuz yerden farklı bakmaya başladınız. Bu süreç devam eden ilişkiniz, eşiniz veya partneriniz açısından yeni bir sizle yaşamak gibi geliyor. Bu değişim etkileri bu yıl da devam ederken, sizinle aynı frekansta olma kişiler,  veya arkadaşlarınızla yol ayrımlarına geçebilirsiniz.

2018 yılının ilişkileriniz, aşk ve duygusal konularda şanslı olacağınız diğer bir zamanda Nisan ayı olacak. Bekarsanız, beklemediğiniz şekilde hayatınıza birini alabilir, bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Evli iseniz eşiniz veya partnerinizle alakalı güzel haberler, gelişmeler aniden hayatınıza yeni bir ivme kazandırabilir.

Aşk ve ilişkiler açısında bu yılın diğer önemli bir dönemi Temmuz ayında tutulma süreci olacak ki yaz aylarında ilişkiler, aşk hayatınız ve devam eden ilişki, evlilik gibi alanlarda kararlar alabilir, bir süredir ertelediğiniz bir durumla ilgili partnerinizle bir konuyu masaya yatırabilirsiniz.

Bu yıl 5 Ekim de başlayacak Venüs gerilemesi burcunuzda başlayıp sona erecek ve tüm bu süreç içinde Venüs 2018 yılının son bölümünü burcunuzda geçirecek. 3 Eylül de burcunuza geçecek olan Venüs 2018 sonuna kadar da burcunuzda kalıyor ve bu sürecin 5 Ekim – 16 Kasım arasını gerileme hareketi içinde geçiriyor. Kısacası Eylül başından itibaren ilişkiler ve duygusal alanlarınız sizin için hayli önemli olacak. Öncelikle yükselen burçları Terazi olanlar bu süreçte dikkat çekici, karşı cins tarafından çok beğenileceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Ay burcu veya Güneş burcu Terazi olanlarda bolluk ve bereket, konfor enerjisini Eylülden itibaren daha yoğun hayatınıza alacaksınız. Yılın son dönemi sonbahar duygusal hayatınızda oldukça hareketli bir dönem yaşamanız bir yana, 2018 çıkış süreci konfor alanlarınızı da besleyecek. Bu döngüde evlilik, ilişkiler, yeni bir beraberlik, ilişkilerde ani gelişmeler yaşamanız söz konusu. 2018 de evlilik planlarınız varsa Eylül ayı bilhassa Ay burcu veya yükselen burcu Terazi olanlar için uygun etkiler barındırıyor.

Terazi Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Terazi ve Yükselen Terazi,  2018 boyunca kariyer alanınızda transit yolculuğunu yapacak olan Rahu kariyer ve iş alanlarınızda yeni hedefler belirlemeniz için sizi teşvik etmekte. Kendinize bir yol haritası çizmek için kişisel becerilerinizi, deneyimlerinizi, bugüne kadar geldiğiniz yeri, durumunuzu tüm bunları tekrar gözden geçirme, hangi noktada olduğunuzu analiz etme eğilimi içinde olacaksınız. Bu süreçte eksiklerinizi belirleme ve gitmeniz gereken hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi revize etmek adına oldukça faydalı bir dönemden geçiyorsunuz. Rahu sizi disiplinli olmaya, yeniden yapılanmaya davet etmekte. Sadece iş ve kariyer açısından değil hayata bakışınızı, maddi ve kariyer beklentilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönem içinden geçmektesiniz. Diğer yandan şartlar yapacağınız değişiklikleri kalıcı biçimde organize etmenize neden olabilir. Bu nedenle hayatınızdan çıkardıklarınız ve yeniden revize edip aldıklarınız biliniz ki uzun süre sizinle kalabilirler.

2018 yılında teknolojik konularda işleriniz varsa, IT, bilişim konuları, iletişim, halkla ilişkiler, medya ve basın konuları, pazarlama ve iletişim teknikleri gibi alanlarda yaptığınız işler veya planladığınız konular varsa bu alanlarda sorumluluklarınız artarken, bu alanlarda uzun vadeli devam edecek projelerin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Kardeşleriniz veya yakın çevreniz, kuzenler, yakın arkadaşlarla yaptığınız ortaklıklar iş ilişkileriniz varsa, bu alanlarda dikkatli olmak gerekebilir. Bu insanların hayatlarındaki bazı zorluklar yüzünden sizin ek yükler almanız ve onların sorumluluklarını da üstlenmeniz gerekebilir. Özellikle Eylül ayına kadar iş ve kariyer alanlarında yoğun bir tempo içinden geçerken, kendinize zaman ayırmak hayli güç olabilir.

Vedik Astrolojiye göre 2018 Ekim ayına kadar burcunuzda ilerleyecek Jüpiter size şans ve bereket vaat etmekte. Yakın çevreniz, girişimleriniz adına Satürn biraz sıksa da Jüpiter yıl boyunca imdadınıza yetişecek.

Yılın önemli tutulmaları kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşiyor ki 31 Ocak ve ardından gelen 15 Şubat tutulmalarında gayri menkul ve ev alanlarınızda hareketli zamanlar geçireceksiniz. Ocak ve Şubat aylarında emlak ve benzeri konularda işleriniz varsa gelişmelere açıksınız. Mart ayına kadar ebeveynler, aileniz, aile fertleriyle ilgili konular güncel hayatınızda biraz daha öne çıkabilir. Bu süreç Haziran ayıyla birlikte Mars’ın aile, ev ve yuva alanlarınıza geçmesiyle yeniden alevlenebilir. Gayrimenkul, ev, alım ve satımlar, ailenizle birlikte karar vereceğiniz menkul konuları, miras işleri vs gibi durumlar bu yıl Temmuz ve Ağustos ayalarında gündeminizi meşgul edebilir. Mars’ın geri harekette olacağı 26 Haziran ile 27 Ağustos arasında iş ve kariyer konuları, emlak işleri, üst yönetimlerle ilişkileriniz, kamu bağlantılı işlerinizde biraz daha temkinli olmak, riskleri iyi analiz etmek önemli olacak.

Ekim ayı ile birlikte para alanınıza geçecek olan Jüpiter burcunuzda ilerleyen Venüs ile tıkanan bir çok konuyu düzelterek, parasal alanlarınızı daha şanslı ve fırsatlara açık hale getirecek.

Sevgili Terazi burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *