Yay Burcu veya Yükselen Yay

2018 Genel Etkiler

Sevgili Yay Burcu  veya Yükselen Yay, bu yıl sorumluluk alma, maddi konular, yakın çevrenizle alakalı alanlarda değişimler yaşama seneniz. İşinizde, ele aldığınız veya devam ettirdiğiniz konularda çok çalışacak, emek harcayarak sonuç alabileceksiniz. Bir taraftan da önemli deneyimleri elde etme, iş ve özel hayatınızda tecrübelerinizi geliştirme döngüsünden geçmektesiniz. Kariyerde sorumluluklarınız artarken, daha fazla çalışarak sonuç elde edecek, diğer yandan belki de tüm hayatınız boyunca kullanacağınız tecrübeleri öğrenmiş olacaksınız.

Uğraşılarınız ve meşguliyetleriniz artarken, bakış açınızı değiştirme ve olgunlaşma döneminden geçiyorsunuz. Bu yıl hayatınızdaki fazlalıkları, gereksiz yükleri elemeniz ve lüzumsuz olanları çıkarma etkileriniz yoğun olacak. Satürn sizi büyütürken, engellerle birlikte sonuç almayı öğretecek. Sosyal çevre ve arkadaşlar açısından şanslı bir sene olacak. Çevrenizden çok destek alırken, hem ilişkilerde hem de kariyerde beklemediğiniz insanlardan yardım veya destek görmeniz söz konusu. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve özellikle kemikler ve bel bölgesine önem vermeniz gereken bir sene olacak.

Yay Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

2018 yılında oldukça sosyal bir sene geçireceksiniz. Vedik Astrolojiye göre sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili bölümde konaklayan Jüpiter ile yeni bir çevreye dahil olma, var olan arkadaş çevrenizi değiştirme veya büyütme etkileriniz vurgulu. Bu süreçte bir çok insanla tanışacaksınız ve ilişkiler adına da yoğun bir sene olacak.

14 Mayıstan itibaren karşı burcunuza geçecek olan Venüs, Jüpiter ile yapacağı kontakla sizi hem sosyal çevrenizle iyi ilişkiler içinde tutacak ve Mayıs boyunca bu etkiyi aktif kılacak, hem de bekar yükselen Yay burçları için ilişkilerde yeni bir duygusal bağ veya ilişki başlamasına neden olacak. Devam eden ilişkinizde evlilik veya benzeri bir karar çıkabileceği gibi, evlilik, nikah veya düğün tarihi planlıyorsanız 2018 Mayıs 14 ile 8 Haziran arasında oldukça destekli etkiler var.

26 Hazirandan itibaren gerilemeye başlayacak Mars etkisi ile Ağustos sonuna kadar genel olarak ilişkiler ve duygusal hayatınızda tahlil yapma, analiz etme eğilimleriniz artacak. Daha önce kendinizle veya ilişkinizle ilgili fark etmediğiniz bir çok noktayı fark etme ve yeniden yapılandırma şansınız olacak. İlişkilerinizde Mayıs ayında yükselen duygusal ihtiyaçlar ve romantik etkiler  Haziran sonuyla yerini daha net bakış açısına ve ilişkinizle ilgili ele aldıklarınızı daha analitik ve net görmenize neden olacak.

Bu yıl evlilik kararı, duygusal konularda ani gelişmeler, beklenemedik şekilde hızlı alacağınız bir düğün veya nikah kararı çevrenizi şaşırtmanıza neden olabilir. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları ilişkiler açısından hızlı gelişmeler yaşama potansiyelinizin yüksek olduğu zamanlar. Sıradanlık bu yıl uzak olduğunuz bir durum olabilir, içsel olarak da sıradan ve monoton etkilerden uzak, değişimlere açık bir ruh halinde olacaksınız. İlişkiler açısından da bu bakış açınız hızlı gelişmeler yaşamanıza ve bekar Yay’ların farklı bir ilişkiyi, farklı birini hayatına alma eğilimini arttırmakta. Evli Yay burçları ise sosyal olarak hareketli bir tempoda olacaklar ve birlikteliğin eğlence ve sosyal alanlarını daha fazla deneyimleyecekler. İlişkilerinde durağan ve monoton bir gidişat olmadığı gibi özellikle Eylül ayına kadar eşin veya partnerin kendilerine uyum sağlamasını talep edebilecekler. Bu yıl Eylül ayına kadar olan dönemde yükselen Yay burçları ilişkiler açısından hareketli bir dönem geçirecekler.

Ay burçları Yay olanlar ise duygusal ve fiziksel olarak dönüşüm etkilerini daha yoğun hissedebilirler. Ay burçları Yay olanlar Vedik Astrolojiye göre Sadesati dediğimiz özel bir dönem içindeler ki ilişkiler, evlilik ve bu alanlarda hayata bakışları farklılaşmakta. Bir süredir devam eden kırgınlıklar, mutsuz olunan noktalar bu yıl daha fazla vurgulanırken, ilişkiler ve evlilik adına yeni kararların içine girebilirler veya şartlar onları yeni kararlar almaya itebilir.

Yay Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Yay ve Yükselen Yay,  2018 yılı Vedik Astrolojiye göre Satürn yükseleninizde konaklarken sizi iş ve kariyer alanlarında sorumluluklar almaya, inisiyatif kullanmaya, daha fazla çalışmaya ancak çok da önemli tecrübeler kazanmaya davet etmekte. Bu yıl boyunca gerek maddi alanlarda, gerekse iş ve kariyer konularında yoğun bir tempoda ve sizi zorlayan şartlar içinde ilerlemeye çalışmanız söz konusu. Özellikle yükselen burcu Yay olanlar sorumluluklarınız artarken, yükleriniz de ağırlaşabilir. Maddi konularda değerleriniz bu süreçte değişmeye başlayacak ve hayatınızda iş ve parasal konularla ilgili yeni bir bakış açısı hatta hayata dair yeni bir hayat felsefesine geçebilirsiniz. Satürn sizi çok önemli sorumluluklar ve  iş yükleriyle buluştururken, karşılığında hayatınız boyunca kullanacağınız önemli tecrübeleri, iş deneyimlerini de beraberinde getiriyor. Bu yıl yaşadığınız tüm zorlukların ardından buradan ne öğreniyorum, bu durum bana nasıl bir tecrübe kattı bakış açısında olmanız, deneyimlerinizi içselleştirmenizi ve tüm bu yoğun dönemi önemli kazançlarla atlatmanıza destek verir.

Ay burcu Yay olanlar ise bu döngüyü biraz daha farklı yaşayacaklar ki Vedik Astroloji de bu sürece Sadesati denir. Sadesati döngüsünün en önemli iki yıllık aralığından geçerken Ay burcu Yay olanlar her türlü iş kontaklarında risklere girmeden bu yılı iyi yönetmeliler. İş büyütmek, kritik ve riskli kararlar vermek, radikal adımlar atmak için Ay burcu Yay olanlara şartlar yeşil ışık yakmıyor.  Bunun yerine bu yılı izleme, bekleme ve sahip olduklarınızı koruma olarak geçirmeleri çok daha verimli olmalarına neden olacaktır.

Öz burçları Yay olanlar ise yani Güneşleri bu noktada bulunanlar, otorite sembolleri ile ilişkilerini yeniden yapılandıracaklar. Sağlıklarına dikkat etsinler ve yöneticileri, patronlarıyla ilişkilerinde dikkatli olsunlar.

Maddi konularda özellikle yükselen Yay burçları için yaz ayları hayli hareketli geçebilir. Mars’ın Haziran ayında para alanınıza geçmesiyle maddi konularda hızlı bir tempoya gireceksiniz. Kendi kazançlarınız adına yoğun bir dönem yaşayacaksınız. Finansal konularda çalışıyorsanız, bankacılık veya finans alanlarında uzmanlıklarınız varsa bu sektörlerde faal iseniz yaz aylarında analiz ve fizibilite yapma, planlamaları doğru tahmin etme eğilimleriniz artacak. 26 Mayısta gerilemeye başlayacak olan Mars, parasal konularda eski borçlar, eski konuları önünüze getirirken, halletmeniz gereken para işleri, alacaklarınızı toparlama, alacak verecek dengelerinizi düzenleme açısından yoğun olacaksınız.

Ağustos ayı kariyer ve iş alanlarınızda Venüs etkisiyle bereket e bolluk içinde geçecek. Yeni teklifler, güzel fırsatlar açısından Ağustos ayı kariyerinize Venüs desteği alırken parasal konularda şanslı etkiler yaşabilirsiniz.

2018 Eylül ayında Venüs’ün kazançlar ve hedefler alanınıza gelmesiyle maddi konularda rahatlama söz konusu. Yılın başından bu yana devam eden zorlayıcı ve sürekli koşturan ağır bir tempoda çalışmanıza neden olan şartlar Eylül ile birlikte rahatlamaya başlayacak. Sosyal alanları da rahatlatacak ve genişletecek bu yerleşim çevrenizden destek almanızı da sağlıyor. 5 Ekimde aynı alanda gerilemeye başlayacak Venüs, 16 Kasıma kadar beklemenizi ve acele kararlar almadan ve izleyerek ilerlemenizi gerektirmekte. Parasal konular, iş ve mesleki alanlar ve sağlık bilhassa hormon ve böbrekler açısından daha tedbirli olmak yerinde olur. 16 Kasımdan itibarense etkiler hem iş hem de maddi alanlar açısından yıl sonuna kadar başarılı bir ivme içinde olmanızı sağlayacak.

Sevgili Yay burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *