Yengeç Burcu veya Yükselen Yengeç

2018 Genel Etkiler

Sevgili Yengeç Burcu  ve Yükselen Yengeç, 2018 yılında Çalışma ve iş konularında yoğun bir tempo sizi bekliyor. Mesleki alanlarınızda yeni bir yapılanma içine girmeniz, değişimler yaşamanız söz konusu iken, iş alanlarında yeni sorumluluklar ve projeler birlikte gelecek. Birlikte çalıştığınız kişiler, size bağlı bir ekip varsa onlarla ilişkileriniz adına önemli deneyimlerden geçebilirsiniz. Özellikle hizmet sektörü, sağlık sektörü veya turizm üzerine bir konuda çalışıyorsanız, bu yıl yoğun ve tempolu bir sene geçireceksiniz. Tüm bu koşturma içinde sağlığınıza dikkat etmek, bedeninize iyi bakmak ve beslenme düzeninizi ihmal etmemekte önemli olacak. Bir süredir uygulamayı düşündüğünüz bir diyet programına başlama niyetiniz varsa yılın etkileri destekli. Ancak bu yıl sağlığınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Aile ev ve yuva alanlarınızda sizi destekleyen Jüpiter, ev değişiklikleri, taşınma, gayrimenkuller konusunda destekli olacağınıza işaret etmekte. Aile ile vakit geçirmek, kişisel alanlarınızda yapmak istediklerinize yönelmek adına da şartlar sizi destekleyecek. Bir yandan da iş konularındaki yoğun tempo 2018 boyunca iş ve ev, aile ilişkileriniz arasında denge kurmanızın önemli olduğuna işaret etmekte.

Yengeç Burcu 2018 Aşk ve İlişkiler

Bu yılın ilk yarısında aile kurmak veya ailenizle daha fazla vakit geçirmek sizin için önemli olacak. Ekim ayından itibarense aşk ve ilişkiler adına yeni bir döneminiz başlıyor. Bekar yükselen Yengeç burçları için 2018 yaz ayları Haziran sonuyla birlikte ortaklı alanları, evlilik veya partner ile ilişkiler açısından hayli hareketli olacak. Mars’ın evlilik ve partner alanınıza gelmesiyle hareketlenen bu yaşam alanınızda neredeyse yaz boyunca sular durulmayacak. 26 Temmuzda burcunuzda gerilemeye başlayacak Merkür ile aşk ve ilişkilerde çözmeniz oturtmanız gerekenler, eski mevzular, eski kişiler, partnerler 19 Ağustosa kadar gündeminizde olacak. Bu yıl ilişkiler adına karışık bir süreciniz var. Yaz ayları boyunca bu alanızı Mars’ın tetiklemesiyle aşk ve ilişkilerde bir yandan temponuz artarken, bir yandan huzursuz bir duyguya, gerilim yaratan olaylara, gerginliklere veya sizin ilişki de kendinizi huzursuz hissetmenize neden olan durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle 2018 yılında Haziran ayı ile birlikte her türlü iki ilişkiniz, partnerinizle ilgili konular, eşinizle bağlantılı konularda kriz yönetimine geçip, bu süreçte özellikle yükselen Yengeç burçlarınızın dikkatli olmaları gerekmekte. Temmuz ayında Vedik Astrolojiye göre Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulmalar içinde bilhassa 27 Temmuz Ay tutulması yükselen Yengeç burçları için ilişkilerle ilgili taşların yerinden oynamasına, yeni kararlar alınmasına neden olabilir. Bu dönemde sürpriz şekilde hayatınıza biri girebileceği gibi evliliğiniz veya devam eden ilişkinizde şartları ve ilişki içinde duygusal ve fiziksel olarak hissettiklerinizi gözden geçirmeniz söz konusu olacak.

Venüs’ün burcunuzda konakladığı Haziran ayı boyunca ilişkiler ve aşk adına dikkat çekici ve kısmetli bir dönem geçireceksiniz. Özellikle Haziranın ilk 20 günlük döngüsü aşk hayatınız için 2018 yılının şanslı döngülerinden birine işaret etmekte.

Ekim ayından itibaren aşk ve ilişki alanınıza geçecek olan Jüpiter, özellikle yaz başından itibaren yorucu bir hale gelen ilişkilerle ilgili konularda şartların rahatlamasını, partner veya eşinizle ilgili konularda uzlaşmacı ve karşılıklı olarak daha sakin olmanızı sağlayacaktır. Evli iseniz ve halen çocuğunuz yoksa bu yılın ikinci yarısı bilhassa sonbaharla birlikte çocuk sahibi olmakla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Veya ikinci bir çocuk düşünceniz beklentiniz varsa özellikle yükselen Yengeç burcu için bu süreçte sizin içinde mutlu haberler olabilir. Sahip olduğunuz, var olan çocuklarınız adına da 2018 ikinci yarısı bilhassa Ekim ayı ile birlikte çocukların eğitim alanları, genel başarı etkileri açısından güzel gelişmelere açık bir süreç yaşanacak.

Vedik Astrolojiye göre 2018 boyunca burcunuzda ilerleyecek olan Rahu yükselen burcu Yengeç olanlar için özel bir etki vermekte. Bu yıl boyunca ilişkiler ve ilişkilere bakış açınızda yeni bir dönemi başlatmaktasınız. Bu nedenle 2018 yılında ilişkiler adına ne yaşadığınız kadar birliktelikleriniz ve duygusal alanlarınızda ne öğrendiğiniz ve artık neleri düzeltmeniz gerektiğine de yönelmek ve dikkatinizi bu noktaya tutmakta önemli. Zira Rahu ve Ketu olarak adlandırılan  bu iki karmik nokta ilişkiler, evlilik ve ortaklı alanlarınız adına sizi yeni bir döngüye hazırlarken, eski yükleri,  bırakmanız gereken davranış kalıplarını, ilişkileri yaşama biçiminizde düzeltmeniz gerekeni yeniden restore etme fırsatı sunmakta size. Bu süreci iyi değerlendirmek duygusal hayatınızda özgürleşmenizi, ilişkilerde daha mutlu ve rahat olmanızı da sağlayacaktır. 2018 ilişkiler ve aşk adına yeniden yapılanma ve eski kalıplarınızdan kurtulma sınavlarınızın yoğun olacağı bir döneme işaret etmekte.

Yengeç Burcu 2018 Kariyer ve Parasal Konular

Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeç iş ve kariyer alanlarınızda

2018 yılında farklı alanları deneyimleyerek, ilginç işlere, yaratıcı konulara eğilmeniz olası. Ancak yılın genel şartları bilmediğimiz konulardan ziyade bildiğimiz ve uzmanlığımız olan işlerde ilerlemek yönünde ki bu nedenle fazla fikriniz olmayan, derinlemesine bilmediğiniz konulara, riskli yatırımlara mesafeli yaklaşmanız doğru olacaktır. Yılın tutulma serisi burcunuzla bağlantılı olacağı için kariyer alanınızda tamamlama, yürümeyen bir konuyu bırakma, yarım kalmış bir işi bitirme etkileriniz de aktif olacak. Ortaklı işleriniz, iş ortaklıklarınız adına tutulmalar yeni projeleri, yeni ortaklıkları veya bu konularda fırsatları size Şubat Mart dönemi ile Temmuz ile Eylül arası sunabilir.

Öte yandan bu yılın Merkür gerilemeleri Vedik Astrolojiye göre su grubunda olacak ki Mart, Temmuz ve Kasım aylarına denk gelen Merkür gerilemeleri sizi yoğun şekilde etkileyebilir. 22 Mart – 15 Nisan arasındaki ilk gerileme eğitim, seyahatler, turizm, yurtdışı bağlantılı konular, ithalat ihracat işleriniz, yayıncılık konularında yeni adımlara temkinli yaklaşmanızı, bu tarih aralığına imza ve benzeri işlerinizi almamak gerektiğine işaret etmekte. Yılın ikinci Merkür gerilemesi ise Vedik Astrolojiye göre burcunuzda olacak. 26 Temmuz ile 19 Ağustos aralığında gerçekleşecek Retro, önceden başlayan işleriniz, atılmamış imzalar, sözleşmeler, iş görüşmelerini tamamlamanıza destek verecek ancak Temmuz ayı sizin için genel olarak yılın hassas aylarından biri olacağı için gerek Merkür gerilemesi, gerekse tutulma etkisinin yoğun yaşanacağı bu ay boyunca işleri, görüşmeleri daha çok düzenleme, organize etme ve toparlama olarak yönetmeye çalışın ve yeni bir konuyu dikkatli ele almaya çalışın.

Ev ve gayrimenkul konularıyla ilgileniyorsanız bu yıl ev ve gayrimenkul alanlarında şanslı etkileriniz var. Öncelikle bir süredir düşündüğünüz bir türlü hayata geçiremediğiniz bir ev değişikliği, yeni bir ev düzenine geçme planlarınızı 2018de uygulama fırsatı bulacak, gayrimenkul alanlarında başarılı bir yatırım yapabileceksiniz. Ev alma, tadilata girme, dekore etme konularında bu yıl hayli aktif etkileriniz var. Ev ve gayrimenkul alanlarında yılın şanslı döngüsü sizin için Eylül ayına denk gelecek. 5 Ekimde gerilemeye başlayacak Venüs ev ve gayrimenkul alanlarınızda 5 Ekim ile 16 Kasım arasında adım atmamak gerektiğinizi sizin için vurgulamakta. Ekim ayında Kasım ortasına kadar lüks eşya alımı, ev dekorasyonu, lüks ev veya araba alımlarında beklemek daha doğru olabilir. 16 Kasımdan itibarense gayrimenkul konularında hızlanma yaşayacaksınız. Bu yıl Venüs gerilemesinin aktive olacağı Ekim ayı hariç, Merkür gerilemesi dönemlerine dikkat etmek koşulu ile gayrimenkul alanlarında başarılı bir dönem, karşı yatırımlar veya adımlar atma süreci geçirmeniz olası.

Sevgili Yengeç burcu gönlünüzce sağlık, bolluk ve bereket içinde bir sene geçirmenizi dilerim.

Şebnem Ekşib

www.sebnemeksib.com.tr

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *