2019 yılının özellikle ilk yarısı yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlardan destekler alacağınız ve dikkatinizin bu alanlara yoğunlaşacağı bir dönem olacak. Ailenizin, yakın çevrenizin sizin için önemli olacağı, kuzenler, arkadaşlardan önemli iyilikler veya yardımlar görebileceğiniz bir sene geçireceksiniz.

Girişim yılına girdiniz. Bu sene gerçekleştirmek istediğiniz planlar, adımlar, girişimler, projeleri aktive etmek, yaratıcı yeni konular bulmak adına hayli etkin enerjiler söz konusu. Beklettiğiniz işler, konular açısından fırsatlara, yeniliklere açıksınız.

Eğer yayıncılıkla ilgili iseniz veya sosyal medya üzerinden yapmak istediğiniz bir iş veya planınız varsa, 2019 yılında bu konuda harekete geçmek için güzel fırsatlar elde edecek, çevrenizden ummadığınız yardımlar alacaksınız.

Kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir sene sizi bekliyor. Vedik Astrolojisine göre yılın etkin tutulmaları kariyer ve iş alanlarınızı yeni bir döneme hazırlamanızı, iş değiştirmenizi, farklı konulara yönelmenizi sağlayacak etkileri açığa çıkaracak.

Gayrimenkul ve emlak sektörü ile bağlantılı işleriniz veya kontaklarınız, beklentiniz varsa, özellikle tutulma süreçlerinde emlak konularında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun süredir beklettiğiniz, satılmayan bir menkul satılabilir. Veya siz ani bir kararla ev veya benzeri bir alıma karar verebilirsiniz.

Bu yıl duygusal alanlardan ziyade iş ve kariyer konuları, parasal beklentilerinizin yüksek olduğu bir sene geçireceksiniz.

2019 Başak Burcu Kariyer

Girişim yapmak, yaptığınız işleri farklı şekilde sunmak veya ele almak adına renkli bir sene geçireceksiniz. Yaratıcı enerjiniz devreye girerken, farklı deneyimler elde etme, iş hedeflerinizi yeniden belirleme eğiliminiz artacak.

Vedik Astroloji de önemli bir enerjiye sahip olan Rahu’nun kariyer alanınıza geçeceği Nisan ayından itibaren dikkatiniz kariyer ve iş alanlarınıza dönük olmaya başlayacak. İş ve kariyer konularında ki beklentileriniz artıyor. Daha hırslı olacak ve ticari noktaları öne çıkacak adımlar atacaksınız.

21 Ocak tutulması ile beklentilerinizi, hedeflerinizi yeniden değerlendirip, değişikler yapma ihtiyacınız artacak. 21 Ocak’la birlikte Şubat döneminde aktif olacak bu süreçte yeni fikir ve projelerde gelişmeler yaşayacaksınız.

Temmuz ile olgunlaşacak bu döngüde Temmuz ve Ağustos aylarıyla birlikte daha net sonuçlar almanız, değişik rüzgarlarını daha belirgin hissetmeniz ve girişimlerde bulunmak için harekete geçmeniz söz konusu olacak.

Yükselen burcu Başak olanlar daha ağırlıklı olmak üzere 30 Haziran ile 22 Temmuz arası kariyer alanında ilerleyecek olan Venüs, sizi bolluk ve bereket açısından destekleyecek etkiler barındırmakta.

25 Eylül ile 10 Kasım arasında burcunuzda harekete edecek olan Mars’ın yardımı ile iş konularında radikal kararlar alabilir, bir süredir devam eden bir ortaklık veya işi bitirebilir, yeni bir iş veya alana geçebilirsiniz.

5 Ekim, 27 Ekim arası ise maddi alanlar, parasal konularda şanslı bir dönem geçireceksiniz.

2019 Başak Burcu Aşk ve İlişkiler

Evlilik ve benzeri bir karar almak, adım atmak için bu yıl 16 Nisan ile 10 Mayıs arası şanslı bir döneminiz söz konusu.

Diğer yandan ilişkiler adına Şubat ayı hareketli bir süreç geçirebilirsiniz. Başta da aktardığım gibi bu sene ilişkiler adına daha rutin bir yıl geçirebilirsiniz. Odak noktanız bu sene daha çok iş alanları, aile ve yakın çevrenize dönük olabilir. Öte yandan sizin için önemli bir ilişkiyi veya devam eden beraberliği ailenizle tanıştırmak, nişan söz gibi bir adım atmak için yılın ilk yarısı vurgulu etkiler söz konusu.

Eylül ayı ile birlikte burcunuzda konaklamaya başlayacak olan Venüs aşkta sonbaharla birlikte hareketli bir döneme gireceğinize işaret etmekte.

Sonbaharla birlikte gerek Mars, gerekse Venüs’ün burcunuzla etkileşimleri yüksek olacak ki Eylül ile başlayan döngü bilhassa Ekim’le birlikte ilişkiler adına hızlı gelişmeler içinde olmanıza neden olacak. Yılın ilk yarısı ise biraz daha rutin etkiler söz konusu.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *