2019 yılında farklı kaynaklardan gelecek maddi gelirler, miras, nafaka veya komisyonlu işlerden beklentileriniz açısından şanslı bir seneniz olacak. Sizin için değişim rüzgarları kuvvetli esmekte. Hayatınızda durağan olduğuna inandığınız alanları değiştirmek için yardım ve destek alacaksınız.

Eğitim, akademik çalışmalarla uğraşıyorsanız, turizm ve benzeri yurtdışına yönelik bir uğraşınız, işiniz varsa zorluklarla gelen başarılar sizi bekliyor. Yeni yıl başlangıcı içsel sıkıntılar, ne yöne gideceğinizi bilememe hali ile geçebilir. Ancak 6 Şubat’tan itibaren Mars’ın burcunuza geçmesiyle harekete geçme ve ilerleme süreciniz başlayacak. Şubat ve Mart aylarında hızlı gelişmeler yaşanabilir.

2019 Tutulmaları Ocak ayında başlıyor ve yılın ilk tutulmaları hayata bakışınızda ani değişimler getirebilirler. Ev ve yaşam alanlarınızla ilgili aniden beliren taşınma veya yer değiştirme kararları alabileceğiniz gibi aile, ebeveynler, yakınlarınızla alakalı konular 21 Ocak tutulmasıyla aktive olurken, yılın ilk altı ayı bu konular gündeminizi meşgul edebilir. Temmuz ayında gerçekleşecek yılın ikinci tutulma serisi ise Ocak ayında başlayan konuların tamamlanmasını ve nihai sonuca ulaşmasını sağlayacak.

Bu sene gerçekleşecek Merkür gerilemeleri ise Vedik Astroloji de su ve hava enerjilerini aktive etmekte. Merkür Retro dönemlerinde masraflara, parasal yatırımlara ve gelir gider dengelerine dikkat etmeniz gerekmekte. Özellikle Mart ayında gerçekleşecek yılın ilk Merkür Retro’sunda giderleriniz adına dikkat etmenizde fayda var. Merkür gerilemesinin ikinci etabı Temmuz ayında gerçekleşiyor ki bu Retro da yakın çevreniz ve aile, ev konularında daha temkinli olmanız gereken bir sürece işaret etmekte. 2019 yılında sizin için temmuz ayı daha dikkatli yönetilmesi gereken, maddi ve manevi konularda şartları zorlamadan ilerlemeniz gereken bir döneme işaret etmekte.

Ele aldığınız konuların daha rahat ve akıcı olacağı aylar ise Mayıs sonu ve Kasım olarak dikkat çekmekte. Mayıs ayında burcunuzda konaklayacak Venüs, ilişkiler ve parasal konularda verimli bir dönem geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Koç Burcu 2019 Kariyer Etkileri

Aracı kurumlar, bayilik, sözleşmeli işler, franchising iş ve konuları, acenta ve benzeri iş alanlarıyla bağlantılı işleriniz ve görevleriniz bulunuyorsa bu sene şanslı bir sene geçirebilirsiniz.

Eğitim ve akademik konular ve turizmle uğraşan Koç burçları çok çalışacakları ama önemli deneyimler elde edecekleri bir süreç geçirecekler.

Emlak ve konut alım satımları, ev ve dekorasyon konularıyla ilgili uğraşılarınız var ise de daha çok yılın ikinci yarısı rahatlama ve beklentilerinize ulaşma potansiyelleriniz bulunuyor. İş alanlarınızda 25 Şubat ile 21 Mart arası güzel gelişmelere ve tekliflere açık olacaksınız. Ancak Nisan ayı boyunca maddi konulara, gelir gider dengelerinize önem vermeniz gerekmekte.

Bu yıl iş alanlarında yaratıcı enerjilerinizin arttığı, yeni fikirleri hayata geçirmek isteyeceğiniz bir dönem geçireceksiniz. Eski kalıplardan, eski konu ve işlerden kurtulma yeni projeler içinde olma ve güzel değişimler yaşama potansiyelleriniz hayli yüksek.

Koç Burcu 2019 Aşk ve İlişkiler

2019 yılı aşk adına sizin kararlar alacağınız, var olan ilişkilerinizde kendi önceliklerinizi belirleme ihtiyacında olacağınız, bırakmak istediklerinizden özgürleşeceğiniz veya ilişkilerle ilgili beklentilerinizi gözden geçireceğiniz bir sene olarak aşk alanınızda dikkat çekmekte.

İlişkilere bakış açınızı yeniden değerlendirirken, dikkatinizi kendinize ve aşkta neye ihtiyacınız olduğuna yönlendirme eğiliminiz var. Sizi zorlayan partnerlerden ayrılma kararları çıkabileceği gibi daha önce uyumsuz olduğuna inandığınız kişilerle ilginç biçimde ortak alanlarınızın olduğunu fark etme döneminden geçeceksiniz.

Venüs’ün burcunuzda seyir edeceği 11 Mayıs ile 4 Haziran arası ilişkiler adına şanslı bir periyodunuz var. Mayıs ortasından itibaren ay boyunca dikkat çekme, flörte dönük olma eğilimleriniz hayli yüksek olacak.

2019 yılında ilişkileriniz açısından bilhassa yılın son çeyreğine dikkat etmekte fayda var. Karşı burcunuza yerleşecek Mars ile ilişkilerinizle bağlantılı radikal kararlar alabilir, özgürlüğünüzü kısıtladığına inandığınız beraberliklerinizi sonlandırabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *