2019 Vedik Astroloji İle Genel Etkiler

2019 yılı öncelikle 3 sayısı ile temsil edilen bir sene olacak ki 2019 senenin genel enerjisi Güneş olarak öne çıkmakta.

Bu etki yönetimleri, yöneticileri, ortada olan bilinen, ünlü kişileri temsil eder. Yani 2019 da yöneticiler, yöneten kesim çok konuşulacak. Üst düzey kişilerin fazlasıyla ortada olduğu bir sene olacak. Başkanlar, liderler, krallar ve yönetim kademesini temsil eden bir sene yaşayacağız. Dünya da bilinen kişi veya liderlerin gündemde oldukları, konuşuldukları ve sakladıkları gerçeklerin aniden ortaya çıktığı bir sene yaşanacak.

Yıllık enerjilerde 3 sayısı ve Güneş enerjisi aktif olduğu zamanlarda belirgin olma dönemleri yaşanır. Gizlenenler ortaya çıkacak, hiçbir şey gölge de kalmayacak anlamına gelir. Gerçeklerin birden yüzeye çıktığı bir dönem olmakla birlikte parlamak, öne çıkmak, adım atmak adına da güçlü enerjilerin desteğini alacağız.

2019 yılının ana teması kişilerin belirgin olma ihtiyaçlarını daha fazla vurgulayacakları yönünde. Yani bir önceki yılın dualiteye ve kararsızlıkları ağırlıklı kılan etkileri bu sene yerini yön belirlemeye dönük, şartları daha iyi analiz etme potansiyellerine bırakmakta.

Daha net ve sonuç odaklı yaklaşımlar sergilememiz olası. Bu etkiden faydalanarak kararsızlıklardan kurtulmak ve yarım yamalak süren iş veya özel hayatımızdaki konularla yüzleşmek önemli olacak. Net davranmamız ve hayatımızdaki eksikleri görerek ilerlememiz gerekiyor. Cesur davranmak gereken bir sene olacak.

2019 analiz etme, detayları fark etme senesi. Daha önce görmediğimiz birçok gerçekle yüzleşmemiz gerekebilir. Bize yük olan iş ve konulardan kurtulup özgürleşebileceğimiz bir sene yaşayacağız.

Bu yılın öne çıkan enerjisinin Güneş olması bireysel hayatlarımızda baba ve otorite sembolleri, dominant enerjilerin daha aktif olduğu bir seneye işaret ederken, eril enerjinin baskın olduğuna işaret etmekte. Ruhsal düzeyde ise Solar Plektus yani 3. Çakra hassaslaşacak. Hazmetmek, içselleştirmek bu yılın enerjilerini dengelemek adına hayli önemli. Sindirim sistemi problemleri, mide bölgesinin hassasiyeti artarken, kalbe ve kalp sağlığına dikkat etmek gerekmekte.

Ülkemiz haritasında yılın haritasında kader noktası yani Atma Karaka Mars ile temsil edilmekte. Bu etki yılın mücadele içeren enerjilerinin öne çıkacağına işaret ederken, bir önceki senenin durgun ve fazlasıyla stabil, ilerlemekte zorlandığımız etkilerinin bittiğini, daha hareketli ve sonuç odaklı bir sürecin başladığını işaretlemekte.

Ekonomik olarak gerek Dünya gerekse ülkemiz açısından dikkatli olmamız gereken enerjiler öne çıkarken, enflasyon yıl boyunca ekonomik göstergeler açısından hayli hassas seyretmeye devam edecek. Bu etki özellikle dünya ekonomik göstergeleri açısından da 2019 yılının yatırımlar ve riskli ekonomik etkiler açısından dikkatli yönetilmesi gerektiğine işaret etmekte.

Bu yıl 5 tutulma var… Ocak, Temmuz ve Aralık ayları 2019 tutulma serisini yüklenen aylar. Hayli ilginç bir tutulma sürecine şahit olacağız. Tutulma etkilerini 2019 Tutulmaları ve Yansımaları yazımdan okuyabilirsiniz.

Gezegen Retro’ları açısından ise daha şanslı bir sene bizi bekliyor. Gezegenlerin yoğun şekilde Retro döngüsüne girdiği 2018 yılının aksine 2019 da Venüs ve Mars tüm seneyi düz harekette tamamlayacaklar. Bu etki hızlı bir akışa, mücadele enerjisine, girişimlerin daha hızlı sonuç almasına, dikkatli ve tedbirli olmak kaydıyla sonuç alacağımıza, bitirmemiz gerekeni sonuçlandıracağımıza işaret etmekte.

Venüs gerileme sürecine 2019 boyunca tekrar dönmeyecek ve ilişkiler adına kararlar verme, hızlı hareket etme, ilişkilerinizde beklentilerinizi yeniden revize etme öne çıkıyor. Diğer yandan bu senenin ana teması ilişkiler üzerine değil. Bir önceki yıl duraksayan ilişkiler ve birlikteliklerde beklenmedik gelişmelere odaklanma hali, 2019 da daha net bir bakış açısına yerini bırakacak. Bu sene daha çok kişisel alanlar öne çıkıyor. Senenin ana temasının güneş üzerinden gidiyor olması, bireysel ihtiyaçlarımızın daha vurgulu olacağına işaret etmekte.

2019 Yılının Ülkemiz Adına Ana Temaları

Vedik Astrolojiye göre yıl boyunca ülke haritamızın 6.evinde konaklayacak olan Jüpiter, natal Jüpiter ile kavuşum yapacak. Bu etki eğitim alanlarında tekrar revizyonlara işaret ederken, çocuklar ve çocuklarla ilgili konuları gündemde tutacak. Bu alan aynı zaman da evcil hayvanları da temsil eder ki evcil hayvanlarla ilgili düzenlemeler gelebilir. Sendikalar, işçiler ve çalışma biçimleri adına gelişmelere açık bir sene olacak, çalışan kesimle ilgili yeni yasalar yürürlüğe girebilir. Aynı zamanda sağlık sektörü ve çalışanları yine bu yıl değişim etkileri içindeler. Yeni düzenlemeler tıp mensupları ve sağlık sektörü içinde aktif olacak.

Mart ve Nisan ayları 2019 yılının ilk altı aylık döngüsünde sıkıntılı aylar olarak dikkat çekmekte.

Mart, Nisan, Temmuz, Aralık ayları depremler ve doğal afetler açısından oldukça riskli aylar. Detayları aylık ve haftalık yazılarımda o dönem içinde takip edebilirsiniz ama sadece deprem açısından değil, su hareketleri ve sular kaynaklı afetler açısından riskli bir sene geçirebiliriz.

Ekonomik olarak ise özellikle Mart, Nisan ve temmuz ayları hassas dönemler olarak dikkat çekerken, Aralık ayı toplumsal karışıklıklar adına huzursuz bir aya işaret etmekte. Ocak ve Şubat ayları daha rahat ama Marttan itibaren hareketli bir dönem başlıyor.

2019 Meslekler ve Sektörler Açısından Ne Diyor?

2019 da sektörler açısından bankacılık ve finans sektörünü hareketli bir sene bekliyor. Emlak ve gayrimenkul sektörü, tekstil ve iç piyasaya hizmet eden tekstil üreticileri zorlanırken, hizmet sektörü başta olmak üzere sağlık hizmetleri, hastaneler, doktorlar veya sağlıkla ilgili iş yapan kurumlar ve şirketler öne çıkıyor.

Bu yıl beslenme ve diyet ile ilgili konular, sağlıklı beslenme, beslenme biçimlerimizi yeniden gözden geçirme öne çıkan diğer bir alan olarak dikkat çekmekte. Bu konuyla uğraşanlar, organik beslenme veya beslenme uzmanları açısından öne çıktıkları bir yıl olacak. Hükümet de bu konuda yeni kanunlara onay verirken, yeni gelişmeler yaşanabilir.

Bu yıl sivil toplum örgütleri ve bu alanlara hizmet eden kuruluşlarda aktif bir sene geçirecekler.

Yayıncılık işleri adına değişim var. Süreli yayınlar, basılı yayınlar yerini daha çok digital platforma bırakırken, yayıncılık sektöründe önemli teknolojik gelişmeler, yeni uygulamalar gelebilir. Özellikle yılın ikinci yarısı bilişim ve digital platform konularında yeni bir yapılanma söz konusu olabilir.

Teknolojik konuların öne çıktığı bir sene olacak, e ticaret ve benzeri alanlarda gelişmelere açık ve talebin arttığı bir sene olabilir. İç ticaret alanlarında dalgalanmalar olabilir ama uluslararası ticaret, ihracat açısından fırsatların yoğun olduğu bir sene yaşanacak.

2019 Burçlar

Vedik Astrolojiye göre bu yıl Jüpiter Kasım ayına kadar akrep burcunda konaklayacak ki bu etki Akrep ve Boğa Burçları açısından daha şanslı olabilecekleri bir seneye işaret etmekte. Yine Vedik Astrolojiye göre Balık, Yengeç ve Akrep burçları hayatlarında toparlanma, özel şanslar ve ilerleme şansları elde etmek adına daha tempolu bir yıl geçirebilirler.

Terazi, Yay, Akrep, Kova Burçları maddi konularda hareketli bir dönem geçirebilirler.  Aşk ve ilişkilerde ise Akrep, Boğa, İkizler, Yengeç, Balık ve Aslan burçları yükselen veya Ay burçları bu alanlarda olanlar daha aktif bir sene geçirecekler.

Başak ve Oğlak burçları için ailevi konular ve kişisel alanları öne çıkarken, Vedik Astroloji’ye göre SADESATİ döngüsü geçiren AY burçları Yay ve Oğlak olanlar iş ve kariyer, ilişki ve parasal alanlarda riskli adımlar atmamalı.

Burçlarla ilgili ayrıntılara 2019 Burç Yorumlarımdan ulaşabilirsiniz.

2019 ayrıntılarını diğer yazılarda aktarmaya devam edeceğim. Güzel bir sene geçirmeniz dileklerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *