Vedik Astroloji 2019 Ocak Yorumlarım

2019 yılının ilk ayına yılın ilk tutulmaları ile giriyoruz. 6 Ocak 2019 da tamamlanacak Güneş Tutulması ve 21 Ocak Ay Tutulması ile yıla hızlı bir giriş yapmış olacağız.

Vedik Astroloji’ye göre 2019 yılı ilk Güneş Tutulması Yay burcunda oluşurken, Güneş Tutulması 5 Ocak da başlıyor ve 6 Ocak da tamamlanıyor. Tutulma Poorva Aşadra isminde sularla bağlantılı bir yıldızda gerçekleşirken, denizler, denizcilik alanı, sularla ilgili konular, afetler açısından hayli hassas etkiler verecek. Tutulma genel olarak etkili ama önemli ve güzel değişimleri de hayatımıza katabilir. Diğer yandan su etkisi taşıyan burçlar üzerinde yüksek enerjili bir ay geçireceğiz.

2019 Ocak ayı boyunca Mars ve Jüpiter arasındaki özel etkileşim, su grupları ve bilhassa Akrep ve Balık enerjisi güçlü kişilere, yükselen veya Ay burcu Balık olanlara hayli güzel destekler verebilir.

Bu ay Akrep, Balık, İkizler yükselenler için fırsatlar getirirken, ummadıkları ilginç gelişmeler yaşayabilecekleri bir ay vaat etmekte.

2019 Ocak ayı boyunca Venüs Akrep burcunda Jüpiter ile birlikte seyredecek. Venüs Akrep burcunda normal de sıkıntılı bir alandadır. Rahat edemez. Ancak iki iyicilin bir arada olması ve Mars ile yaptıkları kontaklar dünyevi konular adına güç potansiyelinin, şansın devrede olacağına işaret etmekte. Duygusal konularda ise hayli hassas etkiler söz konusu. Bu ay aşk ve ilişkilerde su elementi olan Balık, Akrep ve Yengeç burçları kıskançlıklar, aşırı korumacı tutumlar nedeniyle biraz daha dikkatli olmalılar.

Balık burcunda ki Mars ile Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in Vedik Astroloji de hayli kıymetli bulunan bir etkisini de yine bu ay deneyimleyeceğiz. Paravartan Yoga ile birbirlerine göz kırpan bu iki gezegen, Balık ve Akrep yükselen veya  Ay burcu bu noktada olanları dönüşümler, yeni fırsatlar adına şanslı bir aydan geçirebilir.

2019 Ocak ayının başta da belirttiğim gibi şüphesiz en önemli etkilerinden birisi de 6 Ocak 2019 da tamamlanacak Güneş tutulması olacak ki bu tutulma özel bir etki ile gerçekleşiyor. Tutulma sırasında karmik yöneticiler kavuşuyorlar. Yay burçları ve İkizler burçları adına etkin olacak tutulma, ilişkiler ve kariyer alanlarında dönüşümlerden, bir süredir planladıkları alanlarda hızlı gelişmelerin içinden geçebilirler.

2019 Ocak ayının ilk yarısında Yay, İkizler, Balık, Akrep burçları için hayli hareketli bir dönem söz konusu iken; ayın ikinci yarısı 21 Ocak Ay tutulması ile devreye Yengeç ve Oğlak burçları ile Puşyami yıldızı da girecek. Ocak sonu etkin olacak bu tutulma ilki kadar yumuşak değil. Zira devrede Uranüs de var. Tutulma Uranüs ile sert bir etkileşimde ki ani gelişmeler, beklenmedik olaylar açısından ters köşe yapma etkisi yüksek ve umulmadık gelişmeler verme potansiyeli etkin olan bir tutulma söz konusu.

Ocak ayının ilk devresi özellikle 20 Ocak’a kadar olan dönemde ülke gündeminde ekonomik olarak daha stabil bir seyir söz konusu. Ancak ülkemiz haritasının finansal alanlarında etkin olacak 21 Ocak 2019 Ay tutulması ayın son on günlük döneminde ekonomi ve piyasalar açısından gündemi hareketli bir seyirde tutabilir.

21 Ocak 2019 Tutulması ile başta duygusal konular olmak üzere Oğlak, Yengeç, Koç burçlarının biraz daha dikkatli olmaları yerinde olacaktır.

21 Ocak tutulması Mars ve Satürn arasındaki gerilimli ilişki, Uranüs’ün ışıklarla sert bir kontağı ile gerçekleşirken, Ocak ayının son çeyreğinde birikmiş öfkelerin, tuttuğunuz ve sustuğunuz konuların aniden patlamasına işaret etmekte. Doğal afetler açısından da riskli olan bu etkileşim, bireysel hayatlarımızda Ocak ayının ikinci yarısını özellikle son 10 günlük sürecini daha sakin geçirmek gerektiğine işaret etmekte.

Ocak ayında atmanız gereken önemli bir adım, başlatmak istediğiniz bir iş veya girişim varsa öncelikle 20 ve 21 Ocak’a denk getirmeyin. Bu tarihlerde gökyüzü gergin olacak. 18 Ocağa kadar başlangıçlar daha destekli iken, 19 Ocak ile birlikte gökyüzü dikkat diyor.

19 Ocak da etkin olacak Güneş Uranüs sert etkileşimi ile hemen arkasından gelen Ay tutulması enerjisi bu ayın en hassas günlerinin 19, 20, 21 Ocak olduğunu göstermekte.

22 Ocak’ta gökyüzünde evrensel üçgen oluşuyor özellikle mistik açılımlar, dualar, dilek ve ritüeller için 22 Ocak çok özel bir etki taşımakta.

Ocak 2019 etkilerini haftalık yazılarımda ayrıca daha ayrıntılı aktarmaya devam edeceğim. Haftalık yazılarımı web sitemden takip edebilirsiniz.

Bu ayın ayrıntılı burç etkilerine ise Ocak 2019 Vedik Burçlar yazımdan ulaşabilirsiniz.

Gönlünüzce geçireceğiniz bir ay dilerim…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Gülseren Madenoglu 2 Ocak, 2019 at 08:24 Cevapla

    Şebnem hanım selam , bütün bir yıl bizlere verdiği niz bilgiler için teşekkürler
    Mutlu yıllar… Ben 24 Kasım 00 10 da doğmuş yükselen başak güneş yay vedik e göre ne oluyor cevaplar sanız sevinirim, sevgililer

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *