2019 Temmuz Ay Tutulması

16 Temmuz 2019 gece yarısı Vedik Astrolojiye göre Yay burcunun son derecesinde başlayan Oğlak burcunun ilk derecesinde tamamlanan Parçalı AY tutulması gerçekleşiyor. Tutulma 3 aylık bir dönemi yoğun şekilde etkileyecek. Vedik Astroloji de Uttara Aşadra yıldızında oluşan tutulma yönetimleri, sistemleri, üst düzeyi yoğun şekilde etkileyecek görünmekte.

Ay tutulması esasen duygularla, kadınlarla yoğun şekilde bağlantılıdır. Ancak 16/17 Temmuz Ay tutulması güneş yönetimindeki Uttara Aşadra yıldızında yoğun bir eril enerji, sistemlere bağlı dönüşümleri, karmaları tamamlamakla bağlantılı çalışacak. Öncelikle tutulmanın ana arterini oluşturan Ay’ın yanında Ketu ve Satürn ortaklığı da devrede olacak ki bu etki kontrol edemediğimiz gelişmelerin, önceden başlayan döngülerin, tamamlamamız ve yüzleşmemiz gerekenlerin artık devrede olacağının işaretlerini vermekte.

Vedik Astroloji de kaderin iki başrol oyuncusu Ketu kaderin yüklerini, değiştirip, dönüştürmemiz ve çözmemiz gerekenleri gösterirken, RAHU tüm bunları nasıl ve hangi argümanlarla yapacağımızı temsil eder.

Tutulmalar gerek yıllık enerjilerde gerekse 9 ve 19 yıllık döngülerde bizim ana hattımızı, büyük yolculuğumuzu, karmamızla bağlantılı başlattığımız ve bitirdiğimiz döngüleri temsil ederler ve özellikle toplumlar üzerinde hayli etkindirler.

Tutulma Vedik Astrolojiye göre 29 derece Yay ile 0 derece Oğlak arasında başlayıp tamamlanıyor ki bu dereceler meselelerin, durumların, hayatımızdaki önemli konuların artık bizim kontrolümüzden çıktığının işaretidir. Veya başka bir anlatımla yeni karmanın değil, başlayan ve devam eden süreçlerin sonuç alma bitiş döngülerini gösterir.

Bireysel hayatlarımızda tutulma ya hep ya hiç vurgusu verecek. Yarım yamalak giden bir iş, ilişki, bırakmak istediğiniz önemli noktaların tamamlanıp, başlayacağın alanlara daha güçlü ve kararlı şekilde adım atma şansını yakalayacaksınız.

Tutulma kişisel hayatlarınızda kendi gücünüzü görme, anlama ve sınırlarınızı fark etme şansı vermekte.

Satürn, Pluto ve Ketu ile bir potada gerçekleşecek Ay tutulması inşa etme, yeniden biçimlendirmenin etkin olacağı önemli virajlardan geçeceğimizi göstermekte.

Ülkemiz haritasında doğum (natal) Ay ve yükselen üzerinde bulunacak Güneş, tam karşısında bulunan 7. Evdeki Ay, Ketu ve Satürn’e büyük çalım atma potansiyelinde. Ay tutulması ile gökyüzünden gelen işaretler güç savaşlarının, politik ve idari çekişmelerin, yer değiştirmelerin, üst düzey için beklenmedik dönüşüm, gözden düşmeler, istifalar, yönetimsel değişiklerin önümüzdeki 3 aylık süreçte hayli etkin olacağını göstermekte.

Finansal alanlar, vergiler, uluslararası ilişkiler adına ülkemiz haritasında etkin olacak tutulma, dış ilişkilerde büyük güç savaşlarının ortasında kalacağımıza, ittifak kurduğumuz ülke ve yönetimlerle güç gösterilerine girebileceğimize işaret etmekte. Bankacılık sektörü, finansal kurumlar, büyük ölçekli kuruluşlar açısından zor bir süreç yaşanırken, dış politikamız, uluslararası ortaklıklarımızda değişimlerin geldiği yeni bir sürecin önemli adımlarının görünür hale gelmeye başladığı 3 aylık bir döngü yaşanacak.

Tutulmanın ülkemiz açısından etkilerini Youtube kanalımdaki Ay Tutulması Videomda ayrıntılı aktardım, dilerseniz kanalımdan da tutulma etkilerini inceleyebilirsiniz.

Ay tutulması genel olarak dayanıklılık ve sağlamlık veren, dayandığınız, sabrettiğiniz konuların sonuçlanması, gücünüzü yeniden kazanma, mağdurun kuvvetlenmesi, haksız ve adaletsiz davrananların gözden düşmesi üzerine etkili enerjiler verirken, skandalların vurgulu olabileceğine işaret ederken, düştüğümüz yerden kalkarak devam etme cesareti olanların evren tarafından destekleneceğine işaret etmekte.

Tutulma etkileri yeni ortaklıklar, ittifaklar bulmak, bu alanlarda beklenmedik teklifler alma, ortaklık alanlarından güç kazanma potansiyeli de vermekte. Özellikle İkizler burçları, Yay burçları, Yengeç burçları yeni ittifaklara doğru geçerken, beklenmedik tesadüflerle gelişen süreçleri deneyimleyecekler.

Tutulmanın burçlara göre etkilerini Youtube kanalımda “Ay Tutulması Burçlar” videomdan izleyebilirsiniz.

Burçlar açısından genel etkilere göz atacak olursak;

Balık, Başak, Oğlak, Kova, Koç burçları kariyer adına önlerindeki 3 aylık süreçte önemli gelişmeler yaşayabilirler. Kariyer veya statüleri dönüşürken, yeni ortaklıklar, iş ittifakları açısından yepyeni bir süreci deneyimleyebilirler.

Aslan, Yengeç ve İkizler burçları ise ilişkiler, aşk, duygusal alanlar, evlilikle bağlantılı kararlar veya adımlar, ilişkilerde yeni bir döngüyü deneyimlemek adına tutulma süreciyle önemli dönüşümleri yaşama potansiyelinde olacaklar.

Boğa, Terazi, Akrep, Yay burçları önemli dönüşümleri deneyimlerken, hayatlarındaki maddi alanlar, dünyevi konular, ev ve aile konuları, yeni başlangıçlar, girişimler ve yapmak istedikleriyle ilgili daha cesur ve kararlı olacakları bir dönemin içinden geçecekler.

Ay tutulmasının en yüksek hayrınıza gerçekleşmesi dileklerimle…

Şebnem Ekşib

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *