GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

2019 Vedik Astroloji Gezegen Hareketleri

2019 Tutulmalar ve Gezegen Hareketleri Yansımaları

Ülke ve bireysel haritalarımız açısından bir yılın genel hatları tutulmalar ile belirlenir. Tutulmalar bize içinden geçtiğimiz senenin ana arterde hangi nabızdan atacağını verirken, iç kulvarlarda döngüyü diğer gezegenler hazırlarlar.

2019 Tutulma Dönemleri:

2019 da 5 Tutulma yaşayacağız…

  • Tutulma mevsiminin ilk serisi Ocak ayında başlayacak. Vedik Astrolojisine göre Yay burcuna gerçekleşecek 2019 Ocak Güneş tutulması ile yıla girmiş olacağız.

5 Ocak da başlayacak tutulma, 6 Ocak da tamamlanacak. Doğu Asya, Pasifik, Japonya, Tokyo, Pekin, Seul, Rusya’nın bir kısmından görülecek olan tutulma, özellikle Japonya, Kore ve Pekin açısından etkili olacak. Bu ülkelerde doğal afetler yaşanabilir. Ekonomik ve sosyolojik olarak bahsettiğim ülkeleri birinci dereceden etkiliyor.

Ülkemiz haritasında 7.evi aktif kılacak 6 Ocak tutulması uluslararası ilişkiler, dış ülkelerle kontaklarımız, ticari anlaşmalar, sözleşmeler konularını vurgulayacak. Diğer yandan Yay Burcunda gerçekleşecek 6 Ocak tutulması Havayolları şirketleri, uçuşlar, seyahat ve yolculuklarla da çok bağlantılı. Uçak kazaları açısından da risk teşkil ediyor ki bilhassa tutulmanın görüleceği ülkeler açısından bu etki daha da belirgin olacak.

  • 21 Ocak 2019 AY TUTULMASI gerçekleşiyor ve hayli önemli etkileri açığa çıkaracak görünmekte. Vedik Astrolojisine göre Yengeç burcunda gerçekleşecek 21 Ocak Ay Tutulması ülkemiz haritasının Finansı, Piyasaları, Bankacılık sektörünü gösteren yerinde oluşuyor.

21 Ocak tutulması; Avrupa’nın tamamını görüyor ve tutulma Avrupa açısından önemli olayları tetikleyecek. Bir süredir Fransa’da başlayan Sarı Yelekler baş kaldırışının tekrar alevlenmesi, Avrupa şehirlerine yayılması, sosyolojik ve ekonomik olarak Avrupa ülkelerinin çalkantılı bir süreç geçirmesi söz konusu. Tutulma Afrika, Asya ve Amerika’dan da görülecek olsa da en yoğun Avrupa’yı etkileyeceğini düşünmekteyim.

Ülkemiz açısından ise 21 Ocak tutulması ekonomik alanlar, bankacılık sektörü açısından hayli etkin. Ayrıca Ay tutulmasının Merkür, Ketu ve Güneş tarafı Uttara Aşhadra yıldızında gerçekleşiyor. Bu yıldız yöneticiler, liderler, toplumun bilinen kişileri ve ileri gelenleri açısından da önemlidir. Liderlerle ilgili konular gündeme gelirken, önemli ve bilinen kişilerin çok konuşulduğu, gündemde olduğu bir tutulma süreci olacak. Ay tutulmasının etkisi 2 ay sürecek.

  • 2019 Temmuz Tutulmaları ise; 2 Temmuz 2019 Tam Güneş Tutulması ve 16 Temmuz 2019 Ay Tutulması şeklinde olacak.

Temmuz tutulmalarıyla ilgili ayrıntıları bahar aylarında vereceğim ancak Temmuz tutulmalarının ana noktası halkla bağlantılı ve ekonomik üzerine hayli etkin olacak.

Yılın son tutulması ise 26 Aralık 2019 Güneş Tutulması şeklinde gerçekleşiyor ve hayli önemli bir tutulma ile yıl kapanırken Yay burcunda gerçekleşecek gezegen kombinasyonları 2019 yılının en hassas aylarından birinin Aralık olacağına işaret etmekte.

2019 Yılının Önemli Gezegen Hareketleri

Vedik Astrolojiye göre 2019 tutulmaları Yay ve İkizler aksı ile Yengeç ve Oğlak akslarını dolayısı ile bu burçları oldukça hareketli bir seneye itecek.

Yay burçları yılın ilk 3 ayı ile Temmuz civarı önemli olaylar ve ani gelişmeler yaşayabilirler. Ayrıca Aralık 2019 da önemli etkileşimler yaşayacaklar.

Oğlak ve Yengeç burçları Şubat, Temmuz ve Aralık ayları hayli hareketliler.

İkizler burcu ise Ocak ve Temmuz ikinci yarısı ve Aralık sonunu çok hareketli geçirecekler.

  • Rahu ve Ketu bu yıl burç değiştiriyor!

Nisan 2019 da yeni burçlarına geçecek Rahu ve Ketu İkizler, Yay hattına yerleşirken İkizler ve Yay burçları için bir döngünün kapanması ve yeni bir döngünün başlamasına, hedefe dönük hareket edilmesine neden olacaklar.

Rahu ve Ketu 2020 sonuna kadar İkizler ve Yay burcunda konaklarken, teknolojik gelişmeler, yeni cep telefonu veya iletişim sistemleri, farklı yayıncılık arayışları, basım ve yayıncılık üzerine ilginç gelişmelerin yaşanmasına neden olacaklar. Ancak Yay burcu inançlar ve dinsel alanları da gösterdiği için Ketu burada kalacağı 1,5 yıllık döngüde dini konularda aşırı uçlarda eylemler ve olaylara neden olabilir. 2019 Nisan ve Haziran arası; Nisan, Mayıs ayları daha bariz olmak üzere uçaklar, seyahat ve yolculuklarla ilgili konulara dikkat etmek gerekmekte.

Jüpiter 2019 Transit Geçişi Ne Getirir?

Jüpiter 2019 Kasım ayına kadar Akrep burcunda konaklayacak. Ancak 13 Mart ile birlikte Jüpiter Gandanta düğüm derecesine giriyor ve Mart ortası ile 23 Nisan arası Yay ile Akrep arasında suyun ateşe döndüğü geçiş kapısında hayli kritik bir alanda ilerleyecek. Ekonomi, parasal alanlar ve ülke refahı açısından bu tarihler çok dikkat gerektirmekte. Bu yolculuk sırasında ülkemiz haritasında 6. Ve 7.evleri de tırpanlayacak ki bu da halk hareketleri, sivil toplum örgütleri, sendikalar, işçiler ve çalışanlar adına hareketli bir döneme ve olaylara işaret etmekte.

2019 yılının en kritik tarihleri arasına giren Mart sonu ile başlayan dönem Nisan ayının tamamı ve Mayıs ortasına kadar Satürn Ketu kavuşumu, Jüpiter transiti ve Pluton’un da devreye girmesiyle oldukça kaygan bir zeminde ilerleyecek diyebilirim.

Jüpiter Nisan ayı dışında 2019 Kasım başına kadar Vedik Astroloji de Akrep burcunda ilerliyor. Akrep burcu yer altı kaynaklarını ve gizli teşkilatları da temsil eder. Mafya ve benzeri oluşumlar, gizli teşkilatlar açısından bu süreç risk teşkil etmekte.

Öte yandan Akrep burcu spritüel gelişimler ve bakış açısının da göstergesidir ki ruhsal deneyimler, gelişimler ve ilginç ruhsal konuların tartışıldığı bir sürecin içinden geçeceğiz. Ruhsal ve spritüel alanlar, okült konular adına genişleme ve büyüme verecek olan gezegen, su gruplarını da destekleyecek. Akrep, Balık ve Yengeç burçları için dünyevi alanlarda fırsatlara açık bir süreç yaratacak.

Burçlara göre 2019 öngörülerimi 2019 Vedik Burçlar bölümünden okuyabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *