2019 yılının Yengeç burcu açısından en önemli vurgusu ilişkiler, aşk ve çocuklarla ilgili önemli kararlar almaları ve yeni gelişmeler yaşamaları şeklinde olacak. Çocuk sahibi olmak isteyen yükselen Yengeç burçları bu yıl ilk çocuk veya yeni bir bebek sahibi olma konusunda şanslı olacaksınız. Her durumda çocuklarla ilgili konularda odaklanacağınız bir sene olacak.  Diğer yandan aşk ve ilişkiler adına da hareketli bir sene sizi bekliyor.

Eğitim alanları, eğitim çalışmaları konusunda işleriniz veya ilgi alanlarınız varsa, kişisel gelişim başta olmak üzere yeni eğitimler alma, bakış açınızı geliştirme fırsatlarınız söz konusu.

Vedik Astrolojisine göre bu yılın tutulmalarının bir kısmı burcunuzla bağlantılı olacak. Yakın süreçte 21 Ocak tutulması burcunuzda gerçekleşirken, yeni senenin hemen başında kişisel alanlarınız başta olmak üzere yeni kararlar, adımlar ve önemli değişimlerle seneyi karşılayabilirsiniz.

Yurtdışı planlarınız, yurtdışıyla ilgili kontaklarınız, yolculuk organizasyonlarınız varsa bu sene Mayıs ayından itibaren yılın sonuna kadar bu alanlarda da hareketli bir süreç geçirebilirsiniz. Maddi konularda özellikle yılın ikinci yarısından itibaren biraz dikkatli olmanız, gelir gider dengenize önem vermeniz gerekmekte. Harcamalarınız açısından planlı olmanız gereken bir sene geçireceksiniz. Özellikle yurtdışı seyahatleri ve benzeri alanlarda planladığınızdan daha pahalı organizasyonlara girerken tedbirli olun.

Bu senenin Merkür Retro’larından Temmuz ayı Retro’su burcunuzda olacak ki ailevi konularda eski konular Temmuz ayı boyunca dikkatinizi bu alana vermenize neden olabilir. Önemli adım ve başlangıçları Temmuz ayına denk getirmemeniz yerinde olacaktır.

2019 Yengeç Burcu Kariyer

Bu yıl iş ve kariyer alanlarında özellikle yurtdışı konuları ve kontaklar, eğitim alanları, akademik çalışmalar, iş nedeniyle seyahatlerin artması, uzak yerlerdeki yeni iş olanaklarına ilgi duymanız söz konusu olacak. Diğer yandan kişisel gelişimle bağlantılı işler yapıyorsanız bu alanlarda gelişme göstermeniz, öne çıkmanız söz konusu. Jüpiter’in desteğini aldığınız bir sene geçiriyorsunuz ki bu etki kendinizi gösterme, öne çıkarma, daha rahat ifade etme ve şansınızı yanınıza alma anlamında sizi parlatacak.

Merkür gerilemelerinde 2019 ikinci yarısına denk gelenler, Temmuz Retro’su ve Kasım Retro’su eski konuların, yarım kalmış işlerin yeniden ele alınması ve revize olması adına hareketli zamanlara işaret etmekte. Ancak bu aylarda yeni işlere başlarken biraz daha temkinli olmanız yerinde olacaktır.

İş ve kariyer alanlarınızda hareketli dönem Mars’ın kariyer evinizden geçtiği zamanlar olacak ki özellikle 6 Şubat ile 24 Mart arası Mars iş alanlarınızı hareketli bir tempoda tutacak. Mart ayının Merkür Retro’suna da denk gelmesi bu ayı özellikle dikkatli geçirmenizi ve düşünmeden adım atmamanızı gerektirmekte. Şubat 2019 ise iş alanlarında hareketli zamanlar olacak. Öncelikle yeni kontaklar ve girişimler adına hızlanacaksınız.

25 Haziran ile 11 Ağustos arasında burcunuzda ilerleyecek olan Mars ile daha sonuç odaklı olacak, sahip olduklarınızı korumaya yönelik hareket edeceksiniz. Bu tarih aralığı iş ve girişimleriniz için önemli adımlar atma potansiyellerinizi arttırıyor ancak elbette Temmuz ayına denk gelen Merkür Retro’suna dikkat etmek kaydıyla.

Bu yıl maddi konularda yılın başından itibaren yoğunlaşacağınız işlerinizin sonucunu Ağustos ve Eylül aylarında alma ihtimalleriniz güçlü olacak. Maddi alanlarda yılın son çeyreği güzel gelişmeler yaşanabilir.

2019 Yengeç Burcu Aşk ve İlişkiler

Aşk ve ilişkiler adına şanslı bir sene yaşayacaksınız. Jüpiter aşk konusunda sizi Kasım ayına kadar desteklerken, yeni bir ilişki, flörtler açısından gelişmelere açık olacaksınız. Ocak ayı boyunca ilişki alanınızda bulunacak olan Venüs ile aşk ve ilişkilerde şanslı ve hareketli bir dönem geçireceksiniz.

Ayrıca 23 Temmuz – 16 Ağustos arasında Venüs’ün bu seferde burcunuzdan yapacağı geçiş dikkat çekmenizi, bekarsanız yeni bir ilişki yaşamınızı daha rahat kılacak dönemler arasında.

Tutulmalar döngüsünde ise özellikle 21 Ocak tutulması burcunuzla bağlantılı olacak ki bu Ocak ayını Venüs desteği ve tutulmalar etkisi ile ilişkiler konusunda yeni başlangıçlar, devam eden ilişkinizde yeni bir sürecin başlaması gibi değişim dönemi ile geçirebilirsiniz.

2019 yılında gerçekleşecek Merkür Retro süreçleri içinde ise Temmuz gerilemesi ile 31 Ekim ile 20 Kasım arasına denk gelen Merkür Retro’su ilişkiler ve aşk konularında eski sevgililer, eski bir hikayeyi yeniden gündeminize getirebilir. Özellikle Kasım 2019 döneminde devam eden ilişkilerinizde daha temkinli ve esnek olmanız yerinde olacak.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Hale 27 Aralık, 2018 at 07:22 Cevapla

    Şebnem hanım, yıllık burçlarımızı doğum tarihimize göre denk gelen vedik burcumuza göre mi yoksa vedik yükselen ve ay burcumuza göre mi okuyalım? Teşekkürler

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *