Sürprizlerle Gelen Tutulma

21 Ocak Pazartesi günü sabah 7 civarında tamamlanacak Ay tutulması ile 2019 yılının ilk Ay tutulması ile ruhsal ve duygusal olarak yeni bir süreci deneyimlemeye başlayacağımıza işaret etmekte.

Vedik Astrolojiye göre Ay Pusyami yıldızında ve Yengeç burcunda ilerlerken gerçekleşecek olan tutulma, Ay ve Güneş’in tam karşılıklı hizalanması ile Yengeç ve Oğlak aksını belirgin hale getirecek. Su enerjisinin, ruhsal alanların, aile ve güvenlik alanlarımıza vurgu yapacak olan tutulma, içe dönüşleri ve duygusal ihtiyaçlarımızı da artıracak.

Ay tutulması sırasında etkin olacak Pusyami yıldızı Satürn ile yönetilir ve Vedik mitolojisinde büyük bilgelik, ilahi alanların güçlenmesi anlamına gelir. İyi karma ve ruhsal gelişim ile ilişkilendirilir. Tutulma etkisi son tetiklemelerini Şubat ve ardından Mayıs aylarında tamamlayacak. Diğer yandan kısa vadede tutulmanın en volümlü enerjisi on gün boyunca yoğun şekilde kendini hissettirecek.

Tutulma Rahu yönünde kuzey düğümü etkisinde gerçekleşiyor. Bu enerji, dünyevi konuların ve karmanın aktif şekilde harekete geçmesinin işareti olarak eski bilgeler tarafından vurgulanırken, tutulmanın yansımalarının hızlı gelişmeler ile geleceğine de işaret etmektedir. Vedik Astrolojiye göre öncü bir burçta yaşanacak enerji 2019 yılına başlangıçlarla gireceğimize vurgu yapmakta.

Tutulma ülkemiz adına para alanında, finansal konuların öne çıkacağı bir yerde gerçekleşmekte. Tutulma sırasında Uranüs ile ışıkların etkileşim içinde olması ise ani ve beklenmedik gelişmelerin olacağını, finans alanları başta olmak üzere hareketli bir dönem yaşanabileceğine işaret etmekte. Zaten genel olarak ülke haritamız üzerinde Ay tutulmaları daha etkin rol oynamakta. Ocak son haftası, 15 Şubat civarı, Mayıs ayı ve 2 Temmuz civarı tutulmanın finansal etkilerini ülke gündemimizde gezegen tetiklenmeleri vasıtasıyla tekrar yaşama potansiyelimiz var. Özellikle Şubat ayı 21 Ocak Ay tutulması etkisi ile finansal alanlar, vergiler, piyasalarda spekülatif hareketlenme, borsa ve döviz piyasaları açısından dikkat gerektirmekte.

Bireysel Hayatlarımız Açısından Tutulma Etkisi

Öncelikle Ay tutulmaları dolunay fazında gerçekleşir ve evrenin manyetik enerjisinin güçlü biçimde hissedilmesine ve biyolojik ve ruhsal düzeyde güçlü titreşimler altında olmamıza neden olur. Tutulma rezonansı yüksek bir volüme sahip ve su grupları başta olmak üzere Yengeç, Akrep ve Balık burçları açısından ruhsal titreşimleri güçlendirmekte. Yengeç, Akrep ve Balık Burçları iç karmaşalara, gerginliklere yatkın olurken, bu süreci iyi yönetebilirse büyük açılımlar, farkındalıklar yaşayabilirler. Genel olarak Yengeç, Aslan, Balık, Akrep, Yay burçları rüyalar, hissedişler açısından yoğun metaforlar hissedebilirler.

Hareket etme, ilerleme, adım atma ve cesaretle yapmak istediklerimizi hayata geçirme açısından güçlü etkiler içinde olacağız. Tutulma enerjileri yönetsel konuları, idari alanları da etkileyeceği için bu konularda ki beklentileriniz, arzularınız aniden ve umulmadık gelişmeler içinde olmanıza da neden olabilir. Özellikle Terazi, Başak, Boğa ve Oğlak burçları tutulmanın maddi konularını, iş ve kariyerle ilgili hızlı gelişmeleri daha yoğun hissedecekler.

Sağlık açısından Kova ve Aslan burçları beden sağlıklarına, ruhsal ve duygusal gelgitlerin vereceği yorgunluklara dikkat etsinler.

Tutulma sürecinin etkin olacağı önümüzdeki on günlük dönemde mide ve sindirim sistemine, hazım problemlerine önem vermek ve beslenme programımıza dikkat etmek yerinde olacak.

Tutulma günleri enerjilerin, titreşim alanlarımızın aşırı yükleme içinde olduğu günlerdir. Bu nedenle tutulma etkilerinin yoğun olduğu günlerde yeni bir konuya başlamak, yepyeni bir durumda adım atmak, yani herhangi bir durumla ilgili o gün harekete geçmek önerilmez. Dolayısı ile tutulmanın tamamlanacağı 21 Ocak Pazartesi gününü daha sakin ve rutin işlerle geçirmeye çalışın. Herhangi bir konuda karar vermek ve adım atmak için Pazartesi günü harekete geçmeyin.

Önümüzdeki on beş, yirmi günlük dönemde yaratıcılık isteyen konular, yazmak, ortaya koymak, beklettiğiniz konuların harekete geçmesi, sürpriz gelişmeler, sizin vereceğiniz ani ve sürpriz kararlar açısından yoğun etkiler söz konusu. Beslenme, diyet, kilo verme ile ilgili bir adım atmak istiyorsanız tam zamanı. 22 Ocak Salı gününden itibaren bu konuda adım atabilir ve iyi sonuç alabilirsiniz.

Ay Tutulma sonrası, 22 Ocak Salı günü Vedik astrolojiye göre çok özel bir etki oluşuyor. Karmik üçgen veya evrensel üçgen olarak adlandırılan bu etkileşim, bir gün sürecek Salı akşam saatleri bitmiş olacak.

Evrensel Karmik Üçgen, 22 Ocak Salı günü gece yarısı Ay’ın nakshatra değiştirmesi ile etkin olacak ve Salı günü akşam 20.00 ye kadar devam edecek. Bu süreçte başlanılan işler, özellikle dilekler, dualar, ruhsal çalışmalar adına güçlü enerjilerden destek almak söz konusu.

21 Ocak Ay tutulmasının bütünün hayrına, güzel sürprizlerle gelmesini dilerim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib, Yazar ve Eğitmen

1 comment

  1. filiz Dağdelen 21 Ocak, 2019 at 04:26 Cevapla

    21 OCAK AY TUTULMASI başlıklı yazınız çok aydınlatıcı olmuş,fakat koç burcuna ait bir şey yazmamışsınız…
    Sevgiler…

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *